User Tag List

Sayfa 185/1068 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon
20286 sonuçtan 3.497 ile 3.515 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forex şirketleri sadece komisyondan spread farkından kazanmazlar. Çoğu zaman pozisyonunuzu book ederler. Yani reelde o pozisyonu açmazlar kumarhane gibi düşünün kazanırsanız size ceplerinden öderler karınızı. Forexde sisteme soktuğunuz parayı çoğu kurum kazanç olarak görür. Hatta pazarlama yapan çalışanlarına primi kazanç üzerinden değil sisteme dahil ettiği para üzerinden yapar.
    Daha neler neler var
    Everyday I ** çapuling...

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forex şirketleri sadece komisyondan spread farkından kazanmazlar. Çoğu zaman pozisyonunuzu book ederler. Yani reelde o pozisyonu açmazlar kumarhane gibi düşünün kazanırsanız size ceplerinden öderler karınızı. Forexde sisteme soktuğunuz parayı çoğu kurum kazanç olarak görür. Hatta pazarlama yapan çalışanlarına primi kazanç üzerinden değil sisteme dahil ettiği para üzerinden yapar.
    Daha neler neler var
    bankada usd altın hesabında duran lar ıcınde gecerlımı

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden pekı
    Altını bankadan nasıl alıyoruz

Gram fiyatı neyse öyle

Fiziki olarak bankadan altın alabiliyormuyuz hayır

O gün ki karşılığı ile çekebiliyoruz

Ben savaş halini yani en kötü seneryoda altın fiziki anlamda olursa daha sağlam gibi düşünüyorum

Bankada tatlı mevduat faizi bile aslında bir risk

Devlet 100.000 tl karşılıyorum diyor ama

Bu savaş halinde hikaye bir garantörlük

Dünyada en geçerli ve güçlenmesi muhtemel para birimi fiziki anlamda birikimi en sağlamı olacaktır

TL 100 yıllık süreçte tuvalet kağıdı muamelesini çok yaşadı

Ben gidişatı parlak göremediğim için

Fiziki döviz ve altın en sağlam yatırım olucaktır

Bankalar sadece eve hırsız girer çalar filan diye kullandığımız çözüm ortağımız

Ben bu şekilde düşünüyorum

Tabi herkes farklı şekilde düşünebilir
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memleketin klasik hali burası içinde geçerli

Hep bir komplo teorileri. Ama kar olsa bizim başarımız zarar olursa şirketten. Kimsede demezki ben açgözlülük yaptım yada bilmeden işlem yaptım

Yüksek ihtimalle verdiğim linke tıklayıp yapılan işlemleri inceleyen çok az kişi olmuştur ama inceleyenler görmüştürki zararla kapattığım işlemlerde var.

Kanunlar kurumların hazinesinde işlem açmasına izin veriyor. Sen gibi oda riski göze alıyor fiyat sağlayıcıya iletmiyorda kendi fiyat sağlıyor aslında. Saçma sapan bir spike ile falan zarar ettirilmiyorsan karşında kimin olduğunun önemi yok. Bunuda tek bir kurumla değil birden çok kurumla çalışarak kontrol edebilirsin. Seni stop loss ettiren spike başka kurumda olmuşmu vb. gibi.

Mesela gerçek para ile dolar değer kaybedecek diye pozisyon açmak yürek ister ama burada bir sürü öyle işlemim var. Yani dolar shortlamak tablodada sell yazanlar. Mesela hiç stop lossda girmemişim nasıl olsa batarsa batar diyebilecek durumdayım. Neyse ilgilenen merak eden arkadaşlarla yazışmaya devam ederiz.

Vatan kurtarmak değilde alın size gerçek trade ve artı eksi sonuçları işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hep bir komplo teorileri. Ama kar olsa bizim başarımız zarar olursa şirketten. Kimsede demezki ben açgözlülük yaptım yada bilmeden işlem yaptım

Yüksek ihtimalle verdiğim linke tıklayıp yapılan işlemleri inceleyen çok az kişi olmuştur ama inceleyenler görmüştürki zararla kapattığım işlemlerde var.

Kanunlar kurumların hazinesinde işlem açmasına izin veriyor. Sen gibi oda riski göze alıyor fiyat sağlayıcıya iletmiyorda kendi fiyat sağlıyor aslında. Saçma sapan bir spike ile falan zarar ettirilmiyorsan karşında kimin olduğunun önemi yok. Bunuda tek bir kurumla değil birden çok kurumla çalışarak kontrol edebilirsin. Seni stop loss ettiren spike başka kurumda olmuşmu vb. gibi.

Mesela gerçek para ile dolar değer kaybedecek diye pozisyon açmak yürek ister ama burada bir sürü öyle işlemim var. Yani dolar shortlamak tablodada sell yazanlar. Mesela hiç stop lossda girmemişim nasıl olsa batarsa batar diyebilecek durumdayım. Neyse ilgilenen merak eden arkadaşlarla yazışmaya devam ederiz.

Kaldıraçlar düşürülmeden önce yatırımcının sistemde kalma süresi ortalama 14 gündü. Ki şirketlerin yasal olarak bildirmek zorunda olduğu kar zarar istatistiklerinede bakarsan senin karşında pozisyon olması gayet mantıklı burda bahsettiğim komplo teorisi değil forexde yatırımcının para kaybetme ihtimalinin ne kadar yüksek olduğu. Son düzenlemelerden sonra o spike la margin call yedirme olayları pek kalmadı ama ilk dönemlerde çok yapıldı bu. Ayrıca çok para kazanan adamlarında sizinle çalışmak istemiyoruz diye forex şirketlerinde hesaplarının kapatıldığınıda çok duydum.

Forexde para kazanılır illaki ama benim tavsiyem viop da yapın aynı işlemleri. Orada da 1 e 19 kaldıraç var zaten 1 e 20 kaldıraçtan sonrası kumar bana kalırsa. Hesabın merkezi kayıt kuruluşunda tutulur suni fiyat hareketleri olmaz işlemlerini yapan kurum ve kişiler spk dan lisanslıdır. Bankalardan yada borsa aracı kurumlarından yapabilirsiniz işlemlerinizi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır abi bankalarda bu şekilde bir şeyin mümkün olacağını sanmıyorum.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

O başka iş, dolar 3.9u geçtiğinde ben müdahele bekliyordum. Millet 3.93ten alım yaptı, haftalardır bekliyolar. Cahil cesaretiyle iş yapan çok.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O başka iş, dolar 3.9u geçtiğinde ben müdahele bekliyordum. Millet 3.93ten alım yaptı, haftalardır bekliyolar. Cahil cesaretiyle iş yapan çok.
    cahil cesareti değil en azından çoğunun değil.. Henrik gullberg diye bir zat var.. en son nomura grupda stratejik araştırma danışmanı gibi bir şeydi gelişen piyasaları falan araştırıyordu.. bu zat wikileaks belgelerindede ismi sıkça geçen hatırlı abilerden ..
    bu adamın şubat ayında dolar türkiyede 2017 ilk yarısında 4 tl aşar diye bir demeci vardı..

şimdi bu tip insanları türkiyede takip eden insanlar var.. bu adamın bu lafına güvenip 3.90 dan alıcak insanlarda var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar yüksekten basladi 3.86-3.87 lere gelme ihtimali yüksek

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun usd alımı yapılırmı sızce

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fitch kararı yarın

Not düşürmesi muhtemel

Doların yukarı yönde hareket etmesi 3.90 gösterebilirler

Merkez müdahale edecektir

Yine bu seviye tekrar gelir gibi

Referandum bitene kadar 4 ü göstermemek için merkez müdahale eder

Müdahaleye rağmen ben 4 ü geçecek gibi düşünüyorum

YTD
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cahil cesareti değil en azından çoğunun değil.. Henrik gullberg diye bir zat var.. en son nomura grupda stratejik araştırma danışmanı gibi bir şeydi gelişen piyasaları falan araştırıyordu.. bu zat wikileaks belgelerindede ismi sıkça geçen hatırlı abilerden ..
    bu adamın şubat ayında dolar türkiyede 2017 ilk yarısında 4 tl aşar diye bir demeci vardı..

şimdi bu tip insanları türkiyede takip eden insanlar var.. bu adamın bu lafına güvenip 3.90 dan alıcak insanlarda var..
    Problem bu zaten onun bunun lafıyla değilde herkesin yorumlarını analizlerini inceleyip dinleyip son analizi kendin yapıp , kararı kendin vermeye başladığında az çok kestirebiliyorsun nolacağını.

Kayaozden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cidden bu forexten güzel para kaldıranlar var. Riski varsa da kazanmakta mümkün diye düşünüyorum. Demo hesaplarla deniyorum bende.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustalar şu forex işini öğretin de başlayalım. Amatör olarak 1000-1500 liralarla gireyim diyorum
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forexten çok güzel paralar kazanabilirsiniz
    sonra bir gece uyurken hesabınız terste kalır ve piyasa kapalı olduğu içinde sl noktası koyamazsınız(haftasonu)
    ptesi sabah bi bakmışsınız 15bin usd yalan olmuş
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu kimse öğretemez

Programı kullanmayı 15 bilemedin 30 dkda öğrenirsin

sonrası ise tamamen kendi işlem yapa yapa edineceğin tecrübe

forex yapmak diye bir tabir bana komik geliyor mesela

ben döviz bürosundan gidip alıp sonra yükselince gidip bozdurmuyorumda ondan milyon kat hızında ekran başında yapıyorum

kaldıraç kullanmak istemiyorum diyip gerçek paranla işlem yapabilirsin

ha ama gecelik ödeyeceğin swap somut olarak elden alıp satmaktan farklı katlanacağın bir maliyet olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani düşününce evet olurmuş

de 250 dolara gerçek hesap açmıyor sanırım kimse
    100 Dolara bile açıyoruz

Bir aracı kurum çalışanı olarak arkadaşların dediği doğru fx kısmı kaldıraç cazibesinden ötürü risklidir ama bu kaldıracı kullanmak tamamen sizin elinizde yani benim hesabım açılırken 1 e1 olsun derseniz hesabınız o şekilde açılır zaten artık 1 e 100 kaldıraç için minumum yatırım tutarı 20.000 TL onun altında yatırım yapanlar direk 1-50 ve 1-25 olarak işlem açabiliyor ama dediğim gibi hesap açılırken söylerseniz kaldıraç 0 olsun onuda yaparız. Ve fiziksel ve bankalara göre ciddi alış satış avantajınız olur örnek vermek gerekirse kendi kurumumda

Dolar Alış Dolar Satış
    3.8483 3.8462

Gram Altın Alış Gram Altın Satış
    147.80 147.70

Bu alış satış farkını hiçbir fiziksel satıcıda ya da bankada bulamassınız sadece fx de vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle

Yani dediğim gibi saçma sapan spike olmuyorsa doları kimden aldığının önemi yok onuda birden fazla aracı kurumla çalışırsan teyit edersin

Risk istemiyorum neyse param onla işlem yapayım dersen kaldıraç olmasın dersin gecelik swap ödeme dışında hiçbir ekstra maliyeti olmadan en ucuz ve hızlı şekilde alıp satarsın

Görende aracı kurumum var sanacak ama madem bilgi paylaşımı doğru bilgilendirme yapılsın

Araba 300 yapabiliyor diye 300 ile gidip kaza yapınca arabaya suç bulmaya benziyor bu kaldıraç var işi

Allah yaşatmasın ama batarsamda kendi suçum kazanırsamda kendi başarım diyorum ben net olarak

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forex biraz risk işi ve birazda kenarda biriktirdiğini gözün kapalı oynama işi Ben dolar 3.52 iken almıştım forex'te hala işlem devam ediyor şuan 11.795 , riske atacağım param vardı hala tutuyorum , hala da doların yükseleceğini düşünüyorum. Normal Enpara ve İş bankası üzerinden yaptığım işlemi de buradan yazmıştım 3.81 den almıştım ve kafam rahattı artacağına dair , millet diyordu neye göre kime göre kim müdahele ediyor diye Şuan 3.8485 hala da artacağını düşünüyorum.
    ABO TRADING
    STR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler