User Tag List

Sayfa 180/1068 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
20286 sonuçtan 3.402 ile 3.420 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba son sayfalara baktım ama pek altın ile ilgili birşeyler göremedim.

Elime bir miktar para geçecek bu parayı altın olarak tutmak istiyorum ama bu fiyatlarla sizce altın yatırımı mantıklı mı yoksa 140ın altına inmesini beklemek mi lazım?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vatandas saf hatta salak olabilir,egitimsizde olabilir ama bunlarin zaafini kullanmak asil serefsizliktir! Agzini dolardan baska para birimiyle acmayanlar,vatandasin 1 dolarina gozu dikti ve isin daha acisi bu yukselisi sadece terorist oyunu olarak yutturuyorlar! Yoksa ekonomik gostergeler cok iyi,uretim aldi basini gidiyor...! Yazik....

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba son sayfalara baktım ama pek altın ile ilgili birşeyler göremedim.

Elime bir miktar para geçecek bu parayı altın olarak tutmak istiyorum ama bu fiyatlarla sizce altın yatırımı mantıklı mı yoksa 140ın altına inmesini beklemek mi lazım?
    Fiziki altın düşündüğün için önce şunu söyleyeyim. Gram altın fiyatı (Altın Ons X Dolar Kuru = Gram Altın) şu şekilde oluşuyor.

Genel durumda Dolar TL yönü yukarı. Dolar yükselmeye devam edecek. Altın Ons fiyatı ise dolar gücüne göre ters sistem çalışıyor. Yani dolar güçlendikçe altın onsu düşer.

Ons şuan 1217 de ben 1250 yi 2 hafta içinde görecegimizi düşünüyorum. Fakat 1145 ten bu noktaya 3 haftada geldi. Arada biyerde geri çekilme yapacaktır.

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiziki altın düşündüğün için önce şunu söyleyeyim. Gram altın fiyatı (Altın Ons X Dolar Kuru = Gram Altın) şu şekilde oluşuyor.

Genel durumda Dolar TL yönü yukarı. Dolar yükselmeye devam edecek. Altın Ons fiyatı ise dolar gücüne göre ters sistem çalışıyor. Yani dolar güçlendikçe altın onsu düşer.

Ons şuan 1217 de ben 1250 yi 2 hafta içinde görecegimizi düşünüyorum. Fakat 1145 ten bu noktaya 3 haftada geldi. Arada biyerde geri çekilme yapacaktır.
    Aslında düşüncem fizikiden ziyade bankadan online olarak altın hesabı açıp oradan işletmek istiyorum.

Esasında iki üç hafta önceki 127 civarlarında alım yapsaydım şuan epey bir kardaydım. Elbet yine aşağıya düşecek ama işte ne zaman doğru zaman onu kollamak lazım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında düşüncem fizikiden ziyade bankadan online olarak altın hesabı açıp oradan işletmek istiyorum.

Esasında iki üç hafta önceki 127 civarlarında alım yapsaydım şuan epey bir kardaydım. Elbet yine aşağıya düşecek ama işte ne zaman doğru zaman onu kollamak lazım.
    Parça parça gir istersen.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ülkemizde ne üretiyoruzda satıyoruz dünyaya.. cidden samimi bilmediğimden soruyorum ??

eskiden ilkokulda ortaokulda tarım hayvancılık ülkesiyiz derdik naranciye bakliyat falan satıyoruz derdik .. şimdi tarımda bitti ineği bile yurtdışından ithal alıyoruz.. montaj ülkesi olduk montajıda yerli sanıyoruz.. çinden parçalar gelip burda birleştirip cep telefonu satıyoruz yerli diyoruz.. avrupadan kompenent parçaları getirtip araba topluyoruz yerli diyoruz.. işin komik yanı o araçlar bile türkiyede daha pahalıya satılıyor yurtdışından.

bu parçalarıda dolar üstünden euro üstünden alıyoruz onu unutuyoruz.. daha geçen hafta karton kutu falan imalatı yapan 20 yıllık arkadaşım benden 500 tl borç istediki adamın maddi gücü benden kat ve kat üstündür.. 500 tl ye tenezzül edicek adam değil ömrü boyu benden borç istemiş adam değil altında sıfır 5 kasası var artık nasıl sıkışmışsa.. utana sıkıla istedi..

ben işin ideoloji siyaset falan kısmında değilim.. böyle düşünenler varsa kendine şu soruyu sorsun biz ne üretip satıyoruz dünyada bir markamız varmı apple gibi samsung gibi levis mcdonalds gibi v.b liste uzar gider..

en basitinden kumaş ülkeyisiyiz kumaşımız dünya ölçeğinde cidden kaliteli kız arkadaşım zamanında fransada kumaş alıcakdı dükkana giriyor kadından en kaliteli kumaş istiyor kadın rafdan türk kumaşı çıkarıyor.. ona rağmen bir dünya markamız yok ...

biz kumaşımızla elin yabancı markalarına üretim yapıyoruz burda maliyeti 1 tl olan pantalon gömlek yurtdışına çıkıp orda sadece falanca markanın damgasını amblemini dikip koydularmı türkiyeye yabancı ürün diye 1tl maliyeti olan bizden çıkmış halis mulis yerli olan ürüne millet yabancı ürün diye 100-200 300-500 tl para bayılıyor..

aynısı türk mutfağı içinde geçerli dünyanın en zengin ve lezzetli mutfaklarından biridir türk mutfağı hatta bana göre liderdir bu konuda bir tane dünya markamız yok. elin çinlisi noodle cı açıyor türkiyede japonu sushi satıyor italyanı spagetti satıyor frençayzlarla bizim bir tane evrensel uluslar arası popüler markamız yok..

köprüler falan hepsinin anlaşmasını dolar üstünden yapmışız.. yapılan anlaşmalar sözleşmeler ne kadar tl üstünden çevrilsede kağıt üstünde hepsi dolar üstünden.. köprüden geçicek aracı bile firmalar dolar üstünden birimlemiş..

gidin eminönü sirkeci tahtakale laleliye kiralar %99 u dolar üstünden.. buralarda dolar euro ile ticaret dönüyor çünkü bavul ticareti burda turistler burda ..

yok dolarları bozalım diyoruz yok dolar elinde tutan şöyledir böyledir diyoruz tamamda bu nasıl çelişki o zaman.. manzaraya baksan dolarsız iş ticaret dönmüyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Alpero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz alakasız bir giriş olacak ama bu yaz work and travel yapacağım . 2 ay sonra dolar almam gerekiyor dolayısıyla

birkaç yerde okuduğuma göre yaz sonuda dolar/tl 4,5 bekleniyormuş

dolarımı nezaman almam mantıklı olur ? fikir verebilecek olan var mıdır ?
    2010 Astra 1.6T Sold
    2013 W204 AMG Sold
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu dolar deposu olayı nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz alakasız bir giriş olacak ama bu yaz work and travel yapacağım . 2 ay sonra dolar almam gerekiyor dolayısıyla

birkaç yerde okuduğuma göre yaz sonuda dolar/tl 4,5 bekleniyormuş

dolarımı nezaman almam mantıklı olur ? fikir verebilecek olan var mıdır ?
    24 ocak merkezin kararından sonra olabil.r..3.5lara gelirse alınabilr ordan. 27ocakta fitch kararı var artış olabilir.
    Önden ok gibi arkadan b.k gibi

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THY takip edenler için.

Ocak 11 den beri 4.78 den bugün 5.22 yi test etti. Ciddi alım var hisse üzerinde.

YTD
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japon yeni hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz aldım.. İncelediğimde az ama yıllardır artış gösteren bir trend mevcut. Uzun vadede kazançlı olabilir diyorum. siz ne dersiniz?

Bu arada Aselsan 13,63'den 14'lere çıkmış bulunuyor. Ben değerlendirdim, artı bir kazanç olabilir.

Tabiki YTD..

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar 2 gündür emekleyerek ilerliyor.Şuanda 3,80 civarlarında.76-77 seviyelerine düştüğünde alanlar yine kar etti, gerçekten de her düşüş alım fırsatı sanırım.

Anayasa değişikliğinin 2. turu henüz tamamlanmadı ama kuvvetle muhtemel, ufukta bir referandum var.Ben bu referandum ortamının da alehimize işleyeceğini düşünüyorum.
    Bunun dışında Fitch kredi notumuzu düşürecek gibi duruyor James Mccormak'ın söylemlerine göre ki yine bu da bizim lehimize olmayacak.
    Moody's, Morgan Stanley gibi kurumlar da ağzını geleceğimiz için pek hayırlı sözlerle açmıyor.
    İşimiz zor...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DOLAR 3,86'DA KALIYOR

2017 yıl sonu döviz kuru (dolar/TL) beklentisi bu anket döneminde 3,86 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 3,63 TL iken bu anket döneminde 3,96 TL'ye yükseldi.

Mb açıklaması durum vahim

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DOLAR 3,86'DA KALIYOR

2017 yıl sonu döviz kuru (dolar/TL) beklentisi bu anket döneminde 3,86 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 3,63 TL iken bu anket döneminde 3,96 TL'ye yükseldi.

Mb açıklaması durum vahim
    1 ay sonrasını tahmin edemiyorlar, kaldı ki 12 sonra 3,96 olacak demelerine inanmak imkansızla eşdeğer. Aralık ayında bile tutturamadılar iki kez tahmini revize ettiler.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu eylul ayına kadar yıl sonu hedefını 7 kere "guncelleyen" ekonomı yonetımıne kım guvenır?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün mü devralıyo trump dükkanı?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün mü devralıyo trump dükkanı?
    Aynen bugün siftah bekleniyor
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nolur peki koltuğu alınca?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nolacak usd yukarı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler