User Tag List

Sayfa 1/1068 12311511015011001 ... SonSon
20286 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Evet arkadaşlar, ekonomik kriz konusunda gördüğümüz üzere,döviz ile ilgili bilgi edinmek isteyen birçok hevesli arkadaşımız,dostumuz var bende dahil..

Bu alanda; dolar,euro,pound,forex ve parite hakkında bilgi paylaşımında bulunalım..oynamak isteyen arkadaşlara birazda olsa yardımımız dokunur belki..

Yanlız şöyle bir durum var,her bir üye, tabiki fikrini görüşünü belli edebilir..ancak unutulmamalıdırki,burada yer alan bilgiler veya fikirler,danışmanlık düzeyinde olmayıp,söylemlere dayanarak,ticaret yapılmaması gerekmektedır...konuda yer alıcak tavsiyeler kişinin kendi fikridir ve hiçbir şekilde profosyönelce algılanmamalıdır..

Ayrıca konuya hakim arkadaşlar ağırlıklı yazarlarsa daha faydalı paylaşımlar olacağını düşünmekteyim..buyrun sayfa sizin

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eurusd 60 günlük ortalaması 1.10 larda. Yunanistan konusunda bi çözüm üretilemesse o seviyelere inebilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Everyday I ** çapuling...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu alanda bence herkes mesaj yazamasın , bu işin ehli kişiler bilgiler paylaşsın.

Bu işlerin vebali oldukça fazla .
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eurusd 60 günlük ortalaması 1.10 larda. Yunanistan konusunda bi çözüm üretilemesse o seviyelere inebilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Çipras,yokuş yapıyo hala,resmen ab'nin şımarık çocuğu gibi..ne yardan ne serden gecerım modunda...kredetörlerin onca isteğini geri çevirip,hala ben rahatımı bozmam,bu vaad ile seçildim söylemi devam ediyo..

Almanya euro bölgesinden çıkmasını istemiyor ve bu yönde elinden geleni yapıyor ama,artık onunda canına tak etmiş gibi..diğer ab ülkelerine bu sorun hepimizin sizde elinizi taşın altına koyun dedi..yani kendını saglama almaya çalısıyo,yanarsak herkez yanıcak tribinde...

Yunanıstanın ezelden beri manevi babası rolunde olan fransa hala yunanistanın tam destek ile yanında...

İmf kapılar kapandı desede,hep bir son dakıka ıle yıne bır gorusme var buda olmassa bitti bu iş diyor...ben yunanıstanın ab bolgesınden ayrılacagını düşünmüyorum...belkı ingiltere gibi euro'dan çıkabilir lakin buda devaluasyon yapma sonucu getirir..%30 luk bir devaluasyon bugun yunanıstan için daha hayırlı olur gıbı...

Parite üzerinde etkisi; çözüm bulunamassa senınde dediğin gibi 1.1010 çivarlarına hatta çıkarsa çok daha aşağıya düşer...buda nedemek euronun,dolar ve diğer para birimleri karşısında değer kaybıdır (herkez anlasın diye açıklayarak yazıyorum)

Eğer çipras imf'nın ve kredetörlerin isteklerini kabul ederse parite; 1.1550 civarları olabilir...

Bugun ve pazartesi yeni görüşmeler var..bakalım zaman neyi gösterecek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _muhaRRem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu alanda bence herkes mesaj yazamasın , bu işin ehli kişiler bilgiler paylaşsın.

Bu işlerin vebali oldukça fazla .
    Valla yukardada belirttim muharrem,kesinlikle bu bilgilerle yatırım yapılmaması gerekir..sadece kişisel yorunlardır burdaki yazılan çizilen..daha prof yorumlar için bir analizcinin ve forex şirket danışmanlarından yardım alınması daha hayırlı olacaktır..

Bencede anlıyanlar daha fazla katkıda bulunursa zamanla yorumlar oturacak ve öngörülerin karşılığı varmı yokmu görülecektır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORSA yıda ekleseydik Belki oradanda işlem yapanlar vardır falan
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BORSA yıda ekleseydik Belki oradanda işlem yapanlar vardır falan
    Hahaha haklısın vallahi,ondada sen bize yardımcı ol lütfen,kime rica ederiz,yukardaki başlığa bide borsa eklesek ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahaha haklısın vallahi,ondada sen bize yardımcı ol lütfen,kime rica ederiz,yukardaki başlığa bide borsa eklesek ???
    Valla ben Borsanın B sinden anlamam ama burada vardır kesin Borsanın bütün harflerinden anlayanlar
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben Borsanın B sinden anlamam ama burada vardır kesin Borsanın bütün harflerinden anlayanlar
    Yahu dün anlar gibiydin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu dün anlar gibiydin
    borsa denince akla bu forumda müdür ÖZGÜR gelir
    Dr.ECU

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa hakkında bildiğim bir kaç şeyi yazmak istiyorum izninizle.
    Herşey bankaya gidip bireysel emeklilik hesabını araştırmamla başladı.Risksiz az da olsa yatırım yapmak isteyenler için gayet iyi bir fırsat aslında,ama nedense ısınamadım
    Babam da borsadan az çok anlar.Gel sana bir yatırım hesabı açalım dedi,yavaş yavaş alırız hisse senedi,10-15 sene sonra birikecek paraya inanamazsın diyince hemen hesap açtırdım.
    Şuanda ailem her ay bana 300 lira veriyor bu iş için,ben de bununla hisse senedi alıyorum.Yalnız aldığım senetlerin ortak özelliği uzun dönemde kar ettirecek cinsten.Tabi kağıdın temettü verip vermediği de önemli.Bazı senetler asla vermiyor,bazısı da yatırıcımsına ucundan koklatıyor.
    Hiç bi zaman yatırdığım parayı çekmeyi düşünmüyorum.Bi kenara attım bekliyorum,zaten varlığını bile unutmuş vaziyetteyim
    90 yıllarda babamın yaklaşık 300 lot Mardin Çimento senedi varmış.O zamanın parasıyla yaklaşık 30-40 lira ediyor(oldukça komik bir rakam)
    Arap dünyasında savaşlar ve krizler patlak vermeden önce kağıt 90 yıllara göre %400 kar etmiş durumdaydı.Varın farkı siz düşünün.40 lira eden paranız 15 sene içinde binlerce lira olarak dönüyor.Tabii ki de anladığım kadarıyla bu borsa işinde herşeyi düşünmek zorundasınız.Politikacılar esnese direk kurlara yansıyor.
    İlk aldığım kağıt TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası),bu kağıdın acıkcası şuan ne getirisi ne götürüsü var (bahsettiğim gibi tam uzun vadeli yatırım için)
    İkinci kağıt ÇİMSA,yine uzun dönem yatırıcımları için tavsiye ediliyor genelde.(Mardin çimentonun hikayesi gibi bir geçmişe sahip)
    Sizlere nacizane tavsiyem tek bir kağıda bel bağlamamanız,normalde benim 3 4 kağıda bölmem gerekiyor ama henüz başka hangi kağıda yöneleceğimi bilmiyorum.
    Bir iş bulduğumda da kesinlikle kağıt almaya devam edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsada endexten etkilenmeyen kağıtlara yönelmek lazım .

Şu an gıda kağıtları bir tık ötede.

Bilanço istikrarı ve hikayesi be beklentisi olan hisse senetleri almak bana mantıklı geliyor.
    Dr.ECU

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EurUsd yön aşagı
    Altında ons yön aşağı fakat kısa vadde 1230 ları görür
    Usdtry yön yukarı. Nerden alırsan zarar etmez.
    Petrol şuan 60. 80 bankosu var.
    Dax şuan düşüşte fakat alman sanayisi bu. Yunan krizinden sonra yukarı dönecek
    Borsa da alım satım için tek kriter bist 30 kagıdı. Diğerlerine bakmayın bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EurUsd yön aşagı
    Altında ons yön aşağı fakat kısa vadde 1230 ları görür
    Usdtry yön yukarı. Nerden alırsan zarar etmez.
    Petrol şuan 60. 80 bankosu var.
    Dax şuan düşüşte fakat alman sanayisi bu. Yunan krizinden sonra yukarı dönecek
    Borsa da alım satım için tek kriter bist 30 kagıdı. Diğerlerine bakmayın bile.
    Bakalım pazartesı ne cıkıcak yunanıstan ıcın..yahu saat 6 çivarımıydı 7 miydi neydi euro/dolar parıte 1.1298'e düştü şimdi 1.1358'lerde anlamsız bir dalgalanma var..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Borsa kumar hükümet kurulmaz 75.000 Garanti 7,50 alım fırsatı
    Altin gereksiz petrol ise iran daha sahaya mal vermedi verdigi gibi 40 50 dolar görür dolar dünyada çok değer kazandı çünkü
    Dolar hükümet kurulmazsa uçar. 2.65 alım için ideal.
    Yunanistan ab den çıkarsa euro 3,30 direk çıkar.

Borsayi takip eden güzel kazanır.
    Garanti,Yapı Kredi Tüpraş ideal

Eger chp mhp koalisyon inaniliyorsa
    Aydin doğan kagitlari tavsiye edilir

Babamla borsada bayaga guzel işler yaptık bu son 2 haftadır.

Biz erken seçim çıkacak gibi görüyoruz endeks 82 lerde bence ava çıkmış gibi milleti cekmeye calisiyor.

Demirelin cenazesinden hukumet çıkmaz gibime geliyor.

Kimse kimseye selam vermedi

Tayyip abduulah güle dümene geç dedi bence bugün

Akp yuzde 47 ile gül basta olursa tekrar iktirar gelir düşüncesi oluştu bizde

Bakalım haftaya anya konya tam belli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carfa-yataş-aksa-tire
    Dr.ECU

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle şu forex deki kaldıraç ile gelen 1 e 100 yani bir nevi kumar imajının öyle olmadığını anlatmak gerek bilmeyen arkadaşlara.

Adı üstünde foreign exchange doğal olarak döviz yatırımı buradan yapılacak ama swapı kaldıraçı vs ile bankadaki parandan farklı düşünmemek gerek.

Ben cep harçlığımı dolar al sat ile çıkarıyorum diyebilirim farklı farklı kurumlarla ama ben fx ci değil döviz yatırımcısı sayıyorum kendimi.

Makro ve mikro ekonomik gelişmeler hareketleri tayin ederken teknik analiz nereye kadar gelebilir konusunda fikir verir. Zaten teknik analizin en temel dayanağı hareketlerin dalgalanmaların ve fiyatların bir hafızası olduğu düşüncesidir.

Bu bağlamda kısa vadede hükümet kuruldu falan filan ile TL değerlense bile uzun vadede yani bana göre gerçek durumda TL yi güçlü kılabilecek ne varki TL dolar karşısında dirensin ki bence direnmesinde zaten o ayrı konu.Bizim enerjiden dolayı dolarla ödememiz dışında,güçlü TL nin bize bir faydası yok

Bana göre dolar alınabilir kademe kademe aşağılara geldikce.Ama kara geçme hedefimiz 1 ay ve üstü olmalı bu söylediğimde minimum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel bir araci kurumda çalışan forex danismani biri olarak diyebilirim ki forex hakkinda halkimiz ne yazikki cok bilincsiz. Yüz kere kaldiraci tam kullanmayin lotlariniza düşürün destek direncleri bizimle takip edin kafaniza göre isleme girmeyin dememize rağmen kolay yoldan koseyi dönme amaci oldugu icin herkeste ,forex de kazanabilen cok az. Forex işlemi yapacaksaniz bu işi iyi anlamanizi öneririm

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yatırım da temel esas yurt içi ve yurt dışı oluşabilecek haberlere göre sonuçları tahmin edebiliyorsan

Kaybetme şansın sıfır.

Ama risk hep var olduğunu bir yatırım yapacaksanda her katagoride olmak gerekir.

Biraz borsa kağıdı biraz dolar euro altın gibi yatırım planlaması yaparsaniz aksi durumda çok fazla zarar yazılmaz butcenize.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler