User Tag List

Sayfa 260/1068 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
20286 sonuçtan 4.922 ile 4.940 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar altın alım zamanı arkadaşlar

ytd
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın araba mı alsam full dolar mı yatirsam çok aradayim
    Livestrong

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene 2.5 olan dolar 3.53e düştü ddiye seviniyorum işe bak yuh ya...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar düştükçe düşüyor bu düşüşün hızlı bi çıkışı vardır heralde napalım daha bekleyelimmi alalımmı dolar ne dersiniz?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3.52 den yakalayamadım

Tatildeyim biraz daha bekliyikk bari
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.52 den yakalayamadım

Tatildeyim biraz daha bekliyikk bari
    Ben yakaladım , sattım ufak birşeyler bıraktı şuan yine o rakamlar da
    Livestrong

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    46 Kahraman maraşın plaka kodu dimi ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az kaldı alım ıcın...
    Az kaldı,almayın.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi alinca tahmini kac gun sonra saticaz ?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevıye verıyorum sureklı,gun kım verebılır.?Veren varsa elını operım....

emre_277 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az kaldı,almayın.
    Beklemedeyiz

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 Haziran:

Küresel manada risk iştahının canlı olduğu dönemlerde Türkiye'nin sunduğu yüksek faiz yabancı yatırımcının ağzını sulandırıyor. Bu da TL'de değerlenme şeklinde karşılık buluyor.

USDTRY kurunda 3.50-3.52 aralığı teknik manada oldukça önemli. EURUSD paritesinde ise 1.1250-60 seviyesi önemli. Bu seviyenin aşılması durumunda 1.1500'e doğru bir hareket başlayabilir.

Bugün Avrupa'da imalat sanayi PMI rakamları, ABD'de ise ISM verileri takip edilecek. Türkiye'de Istanbul bölgesi enflasyon verileri önemli olabilir.

Acımız büyük. Kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor tüm Türk milletine sabır diliyoruz.

Küresel mali piyasalar dün göreceli olarak sakin bir eğilim kaydederken içeride Türk Lirası'nın (TL) değer kazanmaya devam ettiğini gözlemledik.
    USDTRY kuru 3.52'ler ile bu yılın en düşük düzeyine geriledi. Tıpkı önceki gün gibi TL'nin kendi klasmanındaki para birimlerine göre olumlu ayrıştığına şahit olduk. Görünürde somut bir neden olmasa da TL'nin sunduğu yüksek faiz oranının yabancı yatırımcının ağzını sulandırdığını net bir şekilde biliyoruz. Öyle ki, Brezilya Merkez Bankası'nın dün 1 puanlık faiz indiriminin ardından TL'nin sunduğu faiz göreceli olarak daha da cazip görünmeye başladı. Tabii ki, yüksek faiz yan etkisiz bir ilaç değil.
    Bankacılık sektöründeki kredi faizlerinin neden yüksek olduğu sorusunun bir cevabı da doğal olarak TCMB'nin %12 civarında tuttuğu ağırlıklı ortalama fonlama maliyetidir (AOFM). TCMB nasıl ki sene başında faiz artırmada geç kaldıysa şu an da faizleri gevşetmede gecikiyor olabilir. Şu an küresel finansal ortam musaitken TCMB'nin AOFM'yi bir miktar gevşetmeye başlaması faydalı olabilir. Aksi durumda, şu an limitlerinin ucunda kullanılan imkan (%12.25'lik geç likidite pencere faizi) küresel finansal koşullar bozulduğunda yeterli gelmeyebilir ve ilave faiz artırım baskısına neden olabilir. Bu adımın kısa sürede, muhtemelen Pazartesi günkü enflasyon rakamlarının ardından kullanılabileceğini tahmin ediyoruz. Dün TL'deki değerlenmeye bono&tahvil piyasası da eşlik etti. Özellikle uzun vadeli tahvillere yönelik ilgi sayesinde 10 yıllık tahvilin bileşik faizi 8 baz puanlık düşüşle %10.4'lü seviyelere geriledi. Hisse senedi cephesi dünü sakin bir eğilimle tamamladı. BİST100 endeksindeki artış oranı %0.2'de kaldı.

TCMB'nin Şubat ayı ortasından bu yana sağladığı reeskont kredilerinin TL olarak ödenmesi imkanı dün itibariyle sona erdi. Bu imkan ile reel sektöre destek olundu. Dün Hürriyet gazetesindeki köşesinde durumu değerlendiren Uğur Gürses dolaylı olarak 360 milyon TL'lik bir kur desteği yapıldığını hesaplamış. Bu adımın bir diğer olumlu etkisi ise kurlar üzerinde oldu. Bu imkan sayesinde reel sektör yaklaşık olarak aylık bazda 1.5 milyar dolar daha az döviz talep etti. Bunun doğal sonucu olarak da TCMB'nin döviz rezervlerinde azalma yaşandı. Ne tesadüftür ki, bu imkanın kullandırıldığı USDTRY kur seviyesi ancak dün görülebildi! Bugün itibariyle eski sisteme geri dönülüyor. Bu da yaklaşık 1.5 milyar dolarlık ilave bir döviz talebi anlamına geliyor. Şu anki piyasa koşulları ile bunun kurlar üzerinde belirgin bir etkisi olmayacağı kanaatindeyiz. Ancak, küresel piyasa görünümünün olumsuza dönmesi halinde döviz kurları üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturabilir. Öte yandan, TCMB yeniden döviz rezervi biriktirme şansına da sahip olacak.

Küresel mali piyasaların görünümü olumlu... Bu tablonun ardındaki temel unsur "ucuz ve bol likidite" koşullarının devam edeceğine yönelik kuvvetlenen inanışlar. ABD'de dün yayımlanan Beige Kitap da enflasyon görünümünün kuvvetli olmadığını teyit etti. Eğer ABD'de enflasyon kuvvetlenmeyecekse FED'in faiz artırımları da şu an beklenenden daha yavaş olabilir. Bu da küresel risk iştahını olumlu manada destekliyor. Ancak ironi o ki, daha birkaç ay önce ABD ekonomisi canlanıyor diye coşkulanan mali piyasalar şu an ABD ekonomisi o kadar da hızlı canlanmıyor ve dolayısıyla da faiz artırmakta zorlanacak beklentisi ile coşkulanıyor.
    Ortada garip bir durum var! FED'in eski başkanı Greenspan'in ifade ettiği şekilde ortada "irrasyonel bir coşku" olduğu kanaatindeyiz. Bu nedenle de yurtdışı gelişmelere temkinli bir bakış açısı ile yaklaşmanın daha makul bir strateji olacağını düşünüyoruz. Bugün dünyada imalat sanayi PMI/ISM endeksi günü. Buna ilave olarak ABD'de açıklanacak ADP istihdam verisi de piyasa radarında olacak. Türkiye cephesinde ise İstanbul bölgesi enflasyon verilerini takip etmekte yarar görüyoruz.

Piyasalardaki iyimser havanın bugün de korunma ihtimali olası zira gündemde mevcut görünümü değiştirebilecek nitelikte bir haber ya da olay beklentisi yok. Küresel piyasalara hakim olan bu görünüm doğrudan Türk piyasalarını da olumlu etkiliyor. USDTRY kurunda teknik olarak 3.50-3.52 aralığı önemli. Bu seviyenin aşağı yönde kırılması düşüşe ivme katabilir. EURUSD paritesinde ise 1.1260 seviyesine dikkat etmekte yarar var. Bu seviyenin yukarı yönde aşılması 1.1500'e doğru bir hareketi başlatabilir. Ancak bu öngörüler için bahsedilen tetik seviyelerinin aşılması gerekiyor. ABD'de yarın açıklanacak kritik istihdam raporu bu seviyelerin aşılıp aşılmaması konusunda önemli bir rol oynayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki yorumları takip ediyorsanız kritik verilen alt seviye 3.52 di zaten. Şuandada 3.52. ama bunun ötesi düşüşü öngören bir tez yok ortada. Alıp vaktinizde varsa şuan alım zamanıdır. Çünkü bizim Türk halkında "baya düştü bizde alalım" mantalitesi baya var.

ytd
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önceki yorumları takip ediyorsanız kritik verilen alt seviye 3.52 di zaten. Şuandada 3.52. ama bunun ötesi düşüşü öngören bir tez yok ortada. Alıp vaktinizde varsa şuan alım zamanıdır. Çünkü bizim Türk halkında "baya düştü bizde alalım" mantalitesi baya var.

ytd
    Ben halktan ziyade bankaların kısa vade yurtdışı borç ödemelerinden ötürü alım olabileceğini düşünüyorum

3,50 de halk devreye girer bence

Biraz daha bekleyemmi yoksa alayim mi düşünüyorum şuan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kuruş sana ne kaybettirir, sence??
    ben dün itibari ile toplamaya başladım. hatta alabileceğim basit kredileri bile değerlendiriyorum şuan dolar alımı için. bende geçen aydan 3.66 dan alınma dolar dahi var onun zamanını bekliyorum. 3-4 defa 3.55 ve 3.53 verdi 3.60 lara geldi kazandırdı. Ben bu defada buradan biraz yukarı alacağı kanısındayım.

ytd

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi çekmek mantıklı olabilir ing şu an en uygun bir hesap yapılabilir

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankadan alım kuru 3,5375 suan alım kuru. almanın mantıgı kalmadı sankı

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akbank 3.542 tam cakal bunlar alim firsati birakmiyorlar
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de farklı bir öneride bulunmak istiyorum.

Borsaya adım atmak isteyen, kendini geliştirmek, bakış açısını tazelemek vs. isteyenler için bir kitap önereceğim.

"Bir Borsa Spekülatörünün Anıları". Bu tarz yatırımlarla uğraşanların okumayı sevdiklerinden eminim. Mutlaka okunması gereken bir kitap

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler