User Tag List

Sayfa 287/1068 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.435 ile 5.453 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aldım... 3.48 ...

Bu arada (Mahfi Eğilmez'in sitesinden alıntıdır)

Ülke
    MB Faizi
    Brezilya
    9,25
    Endonezya
    4,75
    Hindistan
    6,00
    G. Afrika
    6,75
    Türkiye
    11,98

Orta-Küçük işletmeler , orta ve küçük ölçekli bankalardan %20 ve üzeri maliyet ile kredi kullanabiliyor...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tahmini doların yükselme dönemi nedir ? bir iki hafta içerisinde tekrar yükselir mi acaba 3,5xx civarlarına ?

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 Gündür takıp ediorum 3.52- 3.502 arası geziyordu bi miktar aldım az önce bakayım dedim 3.47 olmus gene aldım, 30 bin kadarda tl faizde bende kolluyorum suan için dolar ön planda tl yi yatırmak mantıklı geliyor

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcsadness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahmini doların yükselme dönemi nedir ? bir iki hafta içerisinde tekrar yükselir mi acaba 3,5xx civarlarına ?
    Bilen varsa muridi olurum...

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilen varsa muridi olurum...
    ahahah haklısınız belki duyum alınmıştır takip edenler vardır diye sorayım dedim

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25.08.2017:

Likidite bolluğu ve ucuzluğu küresel mali piyasalarda temkinli iyimserliğe neden olurken Trump belirsizliği ABD Doları üzerinde baskı unsuru yaratıyor.

Bugün dikkatler Jackson Hole toplantıları üzerinde olacak. FED Başkanı Yellen'in TSİ17:00, ECB Başkanı Draghi'nin ise TSİ21:00'de başlayacak sunumları önemli.

USDTRY kurundaki düşüş dün 3.4750 direncine takıldı. Kurun yakın gelecekteki seyri bu seviyenin kırılıp kırılmamasına bağlı olacak.

Küresel mali piyasaların genel görünümü sakin ancak "temkinli iyimser"
    olmaya devam ediyor. Ultra-gevşek likidite koşullarının korunacağına ilişkin kuvvetli inanışlar yatırımcıları getiri peşinde koşmaya sevkedince riskler de ikinci plana itiliyor. Bu "irrasyonel coşkunun" sonucu da mali piyasalarda her gün yeni bir rekorun kırılması şeklinde vuku buluyor. Dün de gelişmiş ülke borsalarında yeni zirveler test edildi. Ancak, ABD piyasalarında az da olsa Trump tedirginliği hissediliyor. ABD Başkanı Trump'ın bizatihi varlığı mali piyasa oyuncuları açısından sorun olmaya devam ediyor. Şimdiki konu ise ABD'nin borçlanma tavanına çarpıp "hükümetin kapanma" riski. Amerikan Kongresi'nin karar alıp da borçlanma limitini artıramaması durumunda Eylül sonu gibi ABD'de aciliyet arzeden durumlar dışında kamu faaliyetlerinin durma ihtimali belirecek. Dün açıklamalarda bulunan uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, "borç tavanı"
    sorununun aşılamamasının ABD açısından not indirim riskini taşıdığını vurguladı. Bu da ABD Doları (USD) üzerinde baskı yaratan yeni bir unsur oldu. Trump kaynaklı siyasal risklerin olmaması durumunda USD'nin değerinde anlamlı bir düzeltme yaşanması olası idi. Ancak bu risk o kadar büyük ki USD'nin değerini sürekli olarak baskılıyor.

Hatırlanacağı üzere EURUSD paritesindeki yukarı yönlü hareket ve küresel mali piyasalardaki iyimselik Fransa'da Macron'un seçildiği Nisan ayı sonu itibariyle başlamıştı. AB ve piyasa destekçisi olan Macron'un seçilmesi doğal olarak olumlu bir durum arzediyordu. AB'nin dağılma korkusunu ortadan kaldıran bu sonuç tüketici ve üretici güveninde iyimserliğe yol açarak ekonomik toparlanmanın ivme kazanmasına da yardımcı olmuştu. Bu durum hâlâ geçerli olsa da Macron'un kısa sürede solan popülaritesi yakın gelecek açısından riskler teşkil edebilir. IFOP'un anketine göre Fransa'nın son dört cumhurbaşkanlarının ilk 100 günlük performanslarına göre Macron %36 ile son sırada yer alıyor. Mesela siyasi hayatı skandallarla dolu olan Sarkozy'nin bu ölçüm ile başarı oranı %64 imiş! Piyasalar şu an itibariyle bu tabloyu çok konuşmuyor ve fiyatlamıyor zira Birlik'in en büyük ekonomisi olan Almanya'da herşey yolunda; üçüncü büyük ekonomisi olan İtalya'daki bankacılık krizinden bu aralar pek fazla duman tütmüyor. Daha da önemlisi Okyanus'un öte yanında ciddi bir siyasi kriz yaşanıyor. Ola ki, ABD'deki siyasal belirsizliklerde bir miktar azalma yaşanırsa EURUSD paritesinde aşağı yönde ciddi bir düzeltme ihtiyacı belirmiş durumda. Ancak bu ihtimalin gerçekleşmesi için gerekli olan Amerikan siyasetindeki normalleşme ne yazık ki ufukta görünmüyor.

Uzunca bir süredir merakla beklenen Jackson Hole toplantıları dün başladı.
    FED Başkanı Yellen'in bugün TSİ17:00'de, ECB Başkanı Draghi'nin ise TSI21.00'de başlayacak konuşmaları günün gündem maddeleri arasında en üst sıralarda yer tutuyor. Bu konuşamaların mali piyasalar üzerinde ne tür bir etki doğuracağına ilişkin iki farklı görüş mevcut. Yorumların bir kısmında her iki başkanın da para politikası ile ilgili kuvvetli bir mesaj vermekten imtina edeceklerine işaret ediliyor. Belirsizliklerin olduça yüksek olduğu bir dönemde bu ihtimal kuvvetli. Mesela, Draghi, Çarşamba günkü sunumunda aynen bu paralelde davrandı. ECB'nin bir sonraki faiz toplantısının 7 Eylül gibi yakın bir gelecekte olacak olması da bu görüşleri destekliyor. Yellen tarafında durum daha da sorunlu zira Trump gibi büyük belirsizlikler yaratan bir lider dahi tek başına Yellen'in net mesajlar vermesine mani olabilir. Bu nedenle de finansal piyasaların düşündüğünün aksine Jackson Hole toplantılarının çok fazla bir hareketliliğe neden olmayacağı kanaatindeyiz. Ancak olur da sürpriz bir sonuç çıkar ve para politikasının geleceğine yönelik anlamlı bir yol haritası masanın üzerine konulursa bunun piyasa yansıması da sert olabilir. Hele ki, "örtülü 10 günlük" tatile giren Türk mali piyasalarında... Zira likiditenin oldukça kurumuş olması fiyatlarda sert dalga boyları yaratabilir.

Türkiye cephesinde her Perşembe TCMB'nin yayımladığı para ve banka istatistiklerini yakından takip ediyoruz. Bu istatistikler içerisinde ise döviz mevduat hacimleri uzunca bir süredir dikkatimizi çekiyor. Buna göre,
    11-18 Ağustos tarihleri arasında bankalardaki toplam döviz mevduatı yaklaşık olarak 2 milyar dolar artmış. Bu eğilim, döviz kuru düşmeye başladığı Mart ayından bu yana geçerli. Detaya indiğimizde bu artışın 1.4 milyar doları yurtiçi yerleşik kurumlardan kaynaklanmış. Kısacası, şirketler 3.52-3.53 civarından yüklü miktarda dolar almışlar. Yurtiçinde yerleşik bankalar 0.4 milyar dolar, yurtdışında yerleşikler 0.4 milyar dolar, yurtdışındaki yerleşik bankalar ise aynı dönemde 0.2 milyar dolar almışlar. Benzer bu eğilimlerin aksine bireyler aynı dönemde 0.4 milyar dolar satmışlar. Bunu dikkatli yorumlamakta yarar var. Basit bir yaklaşımla bu tabloyu kurun yukarı gidememesi bireyleri bıktırmış şeklinde yorumlayabiliriz ki doğru da olabilir. Ancak, bir süredir bireysel müşterileri ile swaplı mevduat işlemine girmekten kaçınan bankaların bu tabloya neden olmuş olma ihtimalleri de var. Hülasa, yurtiçi yerleşiklerin döviz kurlarındaki düşüşe rağmen döviz mevduatlarını artırmaktan vazgeçmediklerini söyleyebiliriz.

USDTRY kuru dün 3.4750 seviyesini aşağı yönde test ederek son iki ayın en düşük düzeyini gördü. Haziran ayı ortasında da görülen bu seviyenin altı teknik olarak boş! Dünkü işlemlerde bu seviyeden yukarı yönde tepki hareketi yaşandı ve bu satırları yazdığımız dakikalarda USDTRY kuru 3.4870 seviyesinden işlem görüyordu. Dün benzer bir geri dönüş hisse senedi piyasasında da kaydedildi. Günün ilk yarısında %1'in üzerinde bir kazançla 110binli seviyelerden işlem gören BİST100 endeksi günün ikinci yarısında kazançlarının büyük bir kısmını geri vererek günü sadece %0.18 oranında bir yükselişle tamamlayabildi. Tahvil cephesi ise uzunca bir süredir sakin kalmaya devam ediyor. Bizim genel görüşümüz Türk mali piyasalarındaki iyimserliğin genel risk tablosu ile tutarsızlıklar arzettiği yönünde...
    Ancak, küresel likidite bolluğunun sürüyor olması ise TL'nin sunduğu yüksek faiz oranı ile birleşince böyle bir tabloyu da kaçınılmaz kılıyor. Bu eğilim bir müddet daha korunabilir. Bununla birlikte, fiyatlamaların denge seviyesinden çok fazla uzaklaşmasının her zaman büyük kırılganlıklara neden olduğunu da not düşmekte yarar var. Bugünün veri gündeminde Almanya'da TSİ09:00'da Almanya GSYH büyümesi ile TSİ11:00 IFO iş alemi güven endeksi; ABD'de TSİ15:30'da dayanıklı tüketim malı siparişleri; TSİ14:30'da ise Türkiye'de kapasite kullanım verisi açıklanacak.

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yesterday afternoon at around 1450ET, someone placed a huge 10,750 contract bet on the eurodollar strip - hoping that Janet Yellen will flip-flop back to her hawkish side and reignite expectations for a faster pace of interest-rate increases when she speaks tomorrow in Jackson Hole. The notional size of this trade is almost $11 billion. The last time such a huge bet was placed was into the US election in November. Open interest, or the amount of new risk, jumped 10 percent in the December 2020 eurodollar futures, according to CME data, reflecting the new position.

Dün CME'de (Chicago türev borsası) 10,750 kontratlık bir "Eurodollar Strip" pozisyonu açıldı tek bir büyük oyuncu tarafından. Tam olarak 14:50 New York saatiyle. Bu pozisyonun parasal değeri hemen hemen 11 milyar dolardır (tek 1 adet kontrat 1 milyon dolar değerindedir). Bu büyük oyuncu (Goldman, JP Morgan gibi büyük yatırım bankalarından biri veya büyük bir hedge fon da olabilir) FED'in mevcut güvercinvari tavrından U dönüşü yapıp yeniden şahin olmaya başlayacağına ve seri şekilde faiz artırımları yapacağına oynuyor yani dolarda (veya DXY'da) değer artışına. Ayni büyüklükte hatta biraz daha büyük bir pozisyon (12 milyar dolar değerindeydi yani 12,000 kontratlık) tam 8 Kasım 2016 ABD Başkanlık seçimlerinin hemen arifesinde de açılmıştı ve adamlar 1 milyar dolardan fazla kârı cebe indirmişlerdi Trump seçildikten sonra. Hatırlarsanız Trump seçilmeden önce dolar endeksi DXY 95 civarında idi ve seçildikten sonra 2 ay %10 gibi ralli yapıp 105 e kadar çıkmıştı. Adamlar dün açtıkları Eurodollar Strip pozisyonu ile benzer bir harekete oynuyorlar yani doların çıkışına. Bilginize sunulur.

Alıntıdır, yatırım tavsiyesi değildir.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcsadness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahah haklısınız belki duyum alınmıştır takip edenler vardır diye sorayım dedim
    Merkez bankası, yıl sonu kuru daha yeni güncelledi 3.73 bekleniyor diyerek. Yani Alım fırsat gözüküyor

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar şuan 3.48 lere geldi dolar. Yıl sonu TCMB kendi beklentisi 3.73. Tekrar ediyorum merkez bankası düşük tahmin verir genelde yani bu seviye üzerine çıkacaktır. Kısacası bu seviyede dahi yakalansa %7.1 kazanacaksınız yıl sonuna kadar yani 4 ayda. Bu çok çok iyi bir değer Döviz açısından
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasıma kadar ne olur işin ustalarına sorulur ,dolar almalımı almamalımı ,eğer 3,70 leri kasım başı gibi görecekse dolar aşımı yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulas79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasıma kadar ne olur işin ustalarına sorulur ,dolar almalımı almamalımı ,eğer 3,70 leri kasım başı gibi görecekse dolar aşımı yapacağım.
    Sizi kotaliyorum ama konu sizin yazdiginiz mesajin ana fikri.
    Arkadaslar bu tip sorular sacma otesi. "Kimse" boyle on gorude bulunamaz. Ustune her sayfada neredeyse birbirinin kopyasi ayni sorular. Zahmet edip okusaniz?
    Tekrar ediyorum;bu tip ongoruler yapanin muridi olurum. Net...
    Kisaca ve defalarca yazigim gibi ben olsam alirdim... Milyon dolar almiyorsaniz zaten 48 mi 49 mu onemi yok.

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi kotaliyorum ama konu sizin yazdiginiz mesajin ana fikri.
    Arkadaslar bu tip sorular sacma otesi. "Kimse" boyle on gorude bulunamaz. Ustune her sayfada neredeyse birbirinin kopyasi ayni sorular. Zahmet edip okusaniz?
    Tekrar ediyorum;bu tip ongoruler yapanin muridi olurum. Net...
    Kisaca ve defalarca yazigim gibi ben olsam alirdim... Milyon dolar almiyorsaniz zaten 48 mi 49 mu onemi yok.
    Teşekkür ederim,haklısınız konuyu baştan okuyacağım.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.4570 den 30k dolar alım yaptım bakalım bayramdan sonra nasıl olacak

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bi araç sattım adam bir miktarını (8000) dolar olarak verdi , döviz bürosu fiyatına aldım. 3.47
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun 48'den de mal aldim ama suan 43 leri zorluyor...
    47'nin alti 40'lara kadar bos demistik ama bunun gerceklisecegini dusunmemistim...

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu doların böyle düşmesi normal mi ? bana yine birileri bişeyler vurucak gibi geliyor ama izleyip göreceğiz...

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu doların böyle düşmesi normal mi ? bana yine birileri bişeyler vurucak gibi geliyor ama izleyip göreceğiz...
    Katılıyorum. Birileri fena topluyor
    98 106 GTI 34 TJ 1247

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasayi takip edemedim ama bu kadar hizli dusmesi sadece parite kaynakli.
    Malesef aciklamayi beklenenin aksine cikti...

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım düstügü gibi cıkar biraz daha alım yaptım,bundan daha fazla düsmez heralde gram altında 147 den 142 lere düşmüş sanıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler