User Tag List

Sayfa 5/1068 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
20286 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kankacım,istersen bu soruya akşam cevap vereyım..daha net olur çünkü..dolar normal seyrını surdurecek eylule kadar..hatta ülkemizin durumuna göre düşebilirde...euro'dan bı acıklama gelsın yazıym ben sana .. daha sağlıklı olur akabinde küfür yememiş olurum
    Tamam kanka acelesi yok, zaten 5 binde çok bişey farketmez de iş olsun ayrıca o kadarcık meblağ için ben sana küfür edermiyim kanka ama şöyle bir 50 bin olsa ağır küfür ederimdim haberin olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle Forex ile ilgili ' yeni başlayanlar ' gibi bir bölüm olsa... terimler, tecrübeler aktarılsa... Bazı forumlar var ama başlıklar genelde eski ve güncellenmiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu üzerinden gidilebilir Forex hakkında bilmek istediklerinizi falan sorabilirsiniz. Zaten baya işlem var gördüğüm kadarıyla yardımcı olurlar ben de sektörde bir aracı kurumda 5 yıldır çalışıyorum sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler unutmayın beklentiler fiyatlanır.Yani yükseleceğini düşündüğün şeyi alırsın yükseldi bence dediğinde satarsın satmaya başlayıncada düşmeye başlar o varlığın değeri.

Bence de eur/usd pozitif senaryolar beklentisi ile şu aralar primli gibi gibi ama tabi herkesin düşüncesi kendine

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yucelebeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam kanka acelesi yok, zaten 5 binde çok bişey farketmez de iş olsun ayrıca o kadarcık meblağ için ben sana küfür edermiyim kanka ama şöyle bir 50 bin olsa ağır küfür ederimdim haberin olsun
    Hahahshha canın saolsun kanka
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle Forex ile ilgili ' yeni başlayanlar ' gibi bir bölüm olsa... terimler, tecrübeler aktarılsa... Bazı forumlar var ama başlıklar genelde eski ve güncellenmiyor...
    Mesela burayı takıp ederek bı cok seyı cozersınız aslında..cok fazla terım yok,kafanıza takılan bısey varmı ?
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu üzerinden gidilebilir Forex hakkında bilmek istediklerinizi falan sorabilirsiniz. Zaten baya işlem var gördüğüm kadarıyla yardımcı olurlar ben de sektörde bir aracı kurumda 5 yıldır çalışıyorum sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.
    Tamam ben sorayım bısey yarun kalktıgımızda dolar euro paritesi ne olur sizce ? Hadı yarınıda gectim,akşam 9 da ne olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler unutmayın beklentiler fiyatlanır.Yani yükseleceğini düşündüğün şeyi alırsın yükseldi bence dediğinde satarsın satmaya başlayıncada düşmeye başlar o varlığın değeri.

Bence de eur/usd pozitif senaryolar beklentisi ile şu aralar primli gibi gibi ama tabi herkesin düşüncesi kendine
    Ben şuan dolardayım yaa,napsam dıye bakıyorum ortalığa

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende dolarda longdayım yukarıda kaldım sabrediyoruz işte

Resmin bir köşesine bakıp panikleme yerine tüm tabloyu görmeye çalışıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende dolarda longdayım yukarıda kaldım sabrediyoruz işte

Resmin bir köşesine bakıp panikleme yerine tüm tabloyu görmeye çalışıyorum
    Ben bi *** yedim 1.1281 parite den aldım doları...anlık gaz diyelim sen kaçtan aldın ??

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha doğrusu; belirsizliği fiyatlayarak belirli hale getirme çabası bunlar. ABD'de faizler yükselene kadar bu oyun böyle devam eder, sonrasında paralar geri gittiğinde anlaşılacak herşey. Avrupa deli gibi para basıyor, parasal genişlemede; ki acısı çıkar onunda 6 aya.
    Avrupa bankalarının kaldıraç oranı 1'e 70 çıkmış, en küçük bankası bile 1'e 18 kaldıraç oranı kullanıyor. Finansal kriz çıktığında ki ÇIKACAK o zaman göreceğiz Euro'yu ve Borsaları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahahshha canın saolsun kanka

Mesela burayı takıp ederek bı cok seyı cozersınız aslında..cok fazla terım yok,kafanıza takılan bısey varmı ?

Tamam ben sorayım bısey yarun kalktıgımızda dolar euro paritesi ne olur sizce ? Hadı yarınıda gectim,akşam 9 da ne olur
    Bir önceki sayfanın son postunda yazdım aslında beklentimi. Şu an herkes yunanistanla ilgili anlaşma olursa yukarıya gitmesini bekliyor fakat geçen hafta anlamsız bir şekilde zaten yükseldi yani sanki zaten anlaşma olma ihtimalini fiyatladı ve fiyatların içinde büyük kısmı var. O sebeple anlaşma olduğunda fiyatları fake olarak biraz yukarı yapıp longcuları topladıktan sonra vurabilirler. Bide şöyle bir şey var genel olarak ben herkesle aynı yönde olduğum zaman korkarım piyasadan şu an eurusd düştükçe millet 1.15 beklentisiyle sürekli longluyor oda beni biraz tedirgin ediyor. Bu arada yatırım tavsiyesi olarak almayın lütfen kişisel fikirlerdir bunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya benim temel derdim ek gelir. Bir yandan okul bir yandan sabit bir işim yok. Kenarda bir miktar dolarım var, çok cüzzi bir miktar tabi. Bu tip işlerden pek anlamıyorum. Bir ara deneme sürümü gibi bir şey vardı Forex'te okul vs vardı yoğundum pek bakamadım. Yol masrafımı çıkarta bilecek bir şeyler peşindeyim sadece, Yaş almış başını gitmiş burs filanda vermiyorlar... Dardayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir önceki sayfanın son postunda yazdım aslında beklentimi. Şu an herkes yunanistanla ilgili anlaşma olursa yukarıya gitmesini bekliyor fakat geçen hafta anlamsız bir şekilde zaten yükseldi yani sanki zaten anlaşma olma ihtimalini fiyatladı ve fiyatların içinde büyük kısmı var. O sebeple anlaşma olduğunda fiyatları fake olarak biraz yukarı yapıp longcuları topladıktan sonra vurabilirler. Bide şöyle bir şey var genel olarak ben herkesle aynı yönde olduğum zaman korkarım piyasadan şu an eurusd düştükçe millet 1.15 beklentisiyle sürekli longluyor oda beni biraz tedirgin ediyor. Bu arada yatırım tavsiyesi olarak almayın lütfen kişisel fikirlerdir bunlar
    Hahaha yok yok almam ışık fx de barış var,konustum anlatıyoda anlatıyo,kesın sole olucak bole olucak falan,aramızda baya ıyıdır,hanı canlıda tanırız bırbırımızı,dedım sıktır lan gavat bıde kesın dıyosun..valla yaaa bak cıkmassa yemege cıkarırım dıyo... ben pek kesın konusmalara ıtıbar etmem yani,sizde yuvarlama cevap verdınız içim rahatladı akşam olsada hepimiz görsek,sizdede heycan vardır şimdi,tükkan baya yogundur ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya benim temel derdim ek gelir. Bir yandan okul bir yandan sabit bir işim yok. Kenarda bir miktar dolarım var, çok cüzzi bir miktar tabi. Bu tip işlerden pek anlamıyorum. Bir ara deneme sürümü gibi bir şey vardı Forex'te okul vs vardı yoğundum pek bakamadım. Yol masrafımı çıkarta bilecek bir şeyler peşindeyim sadece, Yaş almış başını gitmiş burs filanda vermiyorlar... Dardayım.
    Yaaa hiç bişey bilmeden ben senın gunahına nasıl gıreyım şimdi birazda bilmek gerekıyo aslında,ne desem bılemedım...gir diyemiyorum,girme de dıyemıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak paralarla girerseniz yüzde 90 kaybediceksiniz. Yüzlerce müşteri hesabını gören biri olarak söylüyorum. FX piyasasında para güçlendikçe kayıp oranı düşüyor. Ama lotları çok düşük yapar 500 usd lik bir hesapta 0.05 hacmi geçmesseniz ve her gün kar hedefi koyup (20-30 usd gibi) ona ulaşınca işlem yapmayı bırakırsanız kazanma şansınız var. Öyle hikayeler var ki bu piyasa da cuma günü sabah 500.000 usd yatıran bir yatırımcı akşamında 880.000 usd olarak parayı çekti ama insan gibi işlem yapmadı Kumar olarak gören de çok bu piyasayı kıbrısa gideceğime FX yaparım diyen yatırımcılarım oldu bazen kazandılar bazen kaybettiler ama kumar olarak görürsen çok risk alırsın ve kaybetme olasılığı yüzde 80 lerde. Bu arada ithalat ihracat yapan yatırımcılarda var tabi fiyat hareketlerinden korunmak için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahaha yok yok almam ışık fx de barış var,konustum anlatıyoda anlatıyo,kesın sole olucak bole olucak falan,aramızda baya ıyıdır,hanı canlıda tanırız bırbırımızı,dedım sıktır lan gavat bıde kesın dıyosun..valla yaaa bak cıkmassa yemege cıkarırım dıyo... ben pek kesın konusmalara ıtıbar etmem yani,sizde yuvarlama cevap verdınız içim rahatladı akşam olsada hepimiz görsek,sizdede heycan vardır şimdi,tükkan baya yogundur ?
    Evet FED günleri, tarım dışı istihdam günleri ve bu tarz toplantı günleri baya yoğun oluyor. Yani bu işte kesin zaten konuşulmaz ben burda yine biraz daha yönlendirici yazdım müşterilerle kesinlikle o şekilde konuşmak yasak tabi samimi olduklarımızla rahatız ama yanlış yönlendirmeden çok sıkıntı çıkabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaaa hiç bişey bilmeden ben senın gunahına nasıl gıreyım şimdi birazda bilmek gerekıyo aslında,ne desem bılemedım...gir diyemiyorum,girme de dıyemıyorum...
    Yok yanlış anladınız... Bana gir şöyle olur böyle olur demenizi beklemiyorum zaten. Birazda bilmek gerekiyor dediğiniz yere vurgu yapmak istiyorum. Bu başlık altında ya da farklı başlıkta; Bilgilendirme, sıfırdan bu işlere gireceklere tavsiyeler vs. Bi nabız yoklamak istedim, başlık açmaya değer mi diye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak paralarla girerseniz yüzde 90 kaybediceksiniz. Yüzlerce müşteri hesabını gören biri olarak söylüyorum. FX piyasasında para güçlendikçe kayıp oranı düşüyor. Ama lotları çok düşük yapar 500 usd lik bir hesapta 0.05 hacmi geçmesseniz ve her gün kar hedefi koyup (20-30 usd gibi) ona ulaşınca işlem yapmayı bırakırsanız kazanma şansınız var. Öyle hikayeler var ki bu piyasa da cuma günü sabah 500.000 usd yatıran bir yatırımcı akşamında 880.000 usd olarak parayı çekti ama insan gibi işlem yapmadı Kumar olarak gören de çok bu piyasayı kıbrısa gideceğime FX yaparım diyen yatırımcılarım oldu bazen kazandılar bazen kaybettiler ama kumar olarak görürsen çok risk alırsın ve kaybetme olasılığı yüzde 80 lerde. Bu arada ithalat ihracat yapan yatırımcılarda var tabi fiyat hareketlerinden korunmak için.
    Kumar olarak görmediğim için zaten aklıma yatıyor. Dediğim gibi hedefim bu işsizlik sürecimde destek olması, belki de forex üzerinde durup geçimime katkı sağlamak olabilir. Açıkçası şu anda okul+tam zamanlı iş tercihini rafa kaldırdım. Sürekli kontrol edebileceğim ve evden de çalışabileceğim işlere bakıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yanlış anladınız... Bana gir şöyle olur böyle olur demenizi beklemiyorum zaten. Birazda bilmek gerekiyor dediğiniz yere vurgu yapmak istiyorum. Bu başlık altında ya da farklı başlıkta; Bilgilendirme, sıfırdan bu işlere gireceklere tavsiyeler vs. Bi nabız yoklamak istedim, başlık açmaya değer mi diye?
    Valla o iş teknik kısma gırıyo,daha ıyı yanı benden daha ıyi bılen bıri anlatması daha dogru olur sanırım...ben bı bakmışım ögrenmişim,ole neye dıkkat ederım falana bakmadım vallahi..bırazda şans galiba,o gazlada yüksek oynamaya başladım..arkadsım dogru soluyo mebla yukselınce kayıp oranı dusuyo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kumar olarak görmediğim için zaten aklıma yatıyor. Dediğim gibi hedefim bu işsizlik sürecimde destek olması, belki de forex üzerinde durup geçimime katkı sağlamak olabilir. Açıkçası şu anda okul+tam zamanlı iş tercihini rafa kaldırdım. Sürekli kontrol edebileceğim ve evden de çalışabileceğim işlere bakıyorum.
    O zaman demoda biraz çalışın ama gerçek hesapmış gibi işlem yapın. Eş dost bazen geliyor hesap açmaya diyorum demoda yaptınızmı yaptık 2 ye katladık 3 günde nasıl yaptınız 10.000 usd demo hesapta 10 lot işlem yapıp yatıyor sabah hesap iki katı olmuş tamam ben oldum artık diyor. Yiyosa gerçek hesapta yap 10 lot la gözüne uyku giriyormu o yüzden demoyu gerçek gibi kullanıp başarırsanız girin derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler