User Tag List

Sayfa 1067/1068 İlkİlk ... 67567967101710571065106610671068 SonSon
20286 sonuçtan 20.255 ile 20.273 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kur korumalı mevduatların olası faiz (kar) ödemelerinin cash değil tahville yapılacağı söyleniyordu
    var mıdır aslı astarı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anası bellendi piyasaların
    bu haftanın moda rengi kırmızı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anası bellendi piyasaların
    bu haftanın moda rengi kırmızı
    Konu "Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı.." değil mi?
    Dolar, euro, pound, forex hepsi hem yeşil mübarek ?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kriptolar açısından baktım olaya

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro / Dolar paritesi 1-1 durumuna geldi.

Bunun piyasalara yada diğer yatırım aracı olan Altın'a etkisi olur mu acaba ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airdrop işleri ile uğraşan var mı aramızda merak ettim, aklıma burası geldi yazdım.
    Şuanda bir borsanın airdropu var gayet temiz. İlgilenen varsa özel mesajla ulaşabilir, yardımcı olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa için hangi aracılık firmasını kullanıyorsunuz.

piramitmenkul ü önerdiler.

Yeni başlayacağım borsaya, ufak yatırımlar.

hangi aracı firmayı kullanalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fiba bankasını kullanıyorum direk online hesap açabilirsiniz, kıymetli madende makas düşük olduğu için açmıştım, faiz artırımı muhabbetine 5-6 ay borsanın mantıklı olduğunu düşündüğüm için buradan devam ettim ...
    ...

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Info kullanıyorum, memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir miktar doları (5k altı) kur korumalıya çevirmek mantıklı mıdır sizce? Bazı bankalar belirli miktar doların altına vadeli hesap açtırmıyor aylık bazda (örneğin yapıkredi). Bir süredir vadesiz olarak durmakta, kur korumalıya çevirsem ilerde dolar bazında zarar eder miyim tekrar dolar almak istesem?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir miktar doları (5k altı) kur korumalıya çevirmek mantıklı mıdır sizce? Bazı bankalar belirli miktar doların altına vadeli hesap açtırmıyor aylık bazda (örneğin yapıkredi). Bir süredir vadesiz olarak durmakta, kur korumalıya çevirsem ilerde dolar bazında zarar eder miyim tekrar dolar almak istesem?
    yine dolar gibi kazanırsın daha doğrusu korumuş olursun paranı. Pek de değişen bir şey olmaz. küçük meblağı ben binance'e atıp usdt stake hesabına attım günlük 3-5 bişeyler geliyor dolar 9 iken filan atmıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa da hangi sektör üzerinde yoğunlaşmak mantıklı,
    Ben enerji firmaları ve kağıt üzerine faaliyeti olan firmaları düşünüyorum.

Enerji firmalarının 6 aylık değişimlerine baktım sürekli yükselişte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa da hangi sektör üzerinde yoğunlaşmak mantıklı,
    Ben enerji firmaları ve kağıt üzerine faaliyeti olan firmaları düşünüyorum.

Enerji firmalarının 6 aylık değişimlerine baktım sürekli yükselişte.
    Borsa ve bilanço okuma konusunda henüz deneyiminiz olmadığını varsayarak kişisel tavsiyem öncelikle kendi yatırım modelinize karar vermenizdir.

Siz kademede trade edecek biri misiniz? Temettü yatırımcısı mısınız? 2-3 hafta/ay tutar sonra satarım mı diyorsunuz? Tahtacının kuyruğuna takılır risk alıp onun lafı ile mi hareket edeceksiniz ?

Genel yanlış, kademe ve takas göremeyen yatırımcının salt grafik üzerinden poz. açmasıdır. Bu tip yeni yatırımcıların sürekli ekranlarında anlık fiyat ( o da genelde 15dk gecikmeli ) açık olur ve ilk panikte poz. zarar ile kapanır vs.

Araba tavsiye etmek gibi düşünün. Her araba kendince artılara ve eksilere sahip ancak hepsi herkese uygun gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borsa ve bilanço okuma konusunda henüz deneyiminiz olmadığını varsayarak kişisel tavsiyem öncelikle kendi yatırım modelinize karar vermenizdir.

Siz kademede trade edecek biri misiniz? Temettü yatırımcısı mısınız? 2-3 hafta/ay tutar sonra satarım mı diyorsunuz? Tahtacının kuyruğuna takılır risk alıp onun lafı ile mi hareket edeceksiniz ?

Genel yanlış, kademe ve takas göremeyen yatırımcının salt grafik üzerinden poz. açmasıdır. Bu tip yeni yatırımcıların sürekli ekranlarında anlık fiyat ( o da genelde 15dk gecikmeli ) açık olur ve ilk panikte poz. zarar ile kapanır vs.

Araba tavsiye etmek gibi düşünün. Her araba kendince artılara ve eksilere sahip ancak hepsi herkese uygun gelmiyor.
    Abi tavsiyeye açığım

aceleci al-satçı değilim, ufak yatırılımları ortalama min. 1yıl yatırım hatta belki daha uzun vadeli düşünüyorum.

İşim gereği Bilanço'dan anlarım ama Borsa tarafında bilgim çok az.

Temettü veren hisselerin uzun vadeli yatırımcı için mantıklı olduğunu düşünüyorum.

2-3 haftada al sat yaptıracak yatırımlar olmayacak.

Coinde tahtacılar, balinalar dersimizi verdi elimize ( çok zarar etmedim ama ettik )

Bana şöyle tavsiye gerekli.

Golf nasıl neredeyse herkese hitap ediyor ve fayda sağlıyorsa onun gibi olmalı

Ama düşüncem şu, yakın gelecekte revaşta olacak firmalar.

Kendi görüşüm enerji sektörü.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavsiyeye açığım

aceleci al-satçı değilim, ufak yatırılımları ortalama min. 1yıl yatırım hatta belki daha uzun vadeli düşünüyorum.

Temettü veren hisselerin uzun vadeli yatırımcı için mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Coinde tahtacılar, balinalar dersimizi verdi elimize ( çok zarar etmedim ama ettik )

Benim kendi okuduklarımdan anladığım kadarıyla Bist30'a yönelmek en makulu gibi duruyor uzun vade için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavsiyeye açığım

Konuyu atlamışım, kusura bakma.

Eğer bilanço okur yazarı iseniz, piyasa gelişmelerini takip edebiliyor ve öngörebiliyorsanız size en büyük tavsiyem kimsenin önerisi ile hisse almayın. Genel olarak düzenli tavsiye veren insanlar sizi şu meşhur borsa & maymun hikayesindeki sona sürükler. bknz maymun ve borsa - ekşi sozluk

Bir diğer husus da yatırımınız size özeldir. Bir başkası portföyünüzü bildiği zaman düştüğü ve çıktığı zamanlarda mutlak konusu açılır ve sizin karar mekanizmanıza etki ederler. Burada öyle örnek hisseler verebilirim ki 1 yıl zararda oturan adam şuan TL milyoneri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Her insanın en büyük isteklerinden biri çok para kazanmak. 1 koyim 3 alim ve bu hemen olsun.

Borsa da malesef öyle olmuyor, en azından sağlıklısı. Nereden mi biliyorum. Aynı hatalara bende düştüm. 2019 yılında aynı soruları bende sorduğumda bir forum üyesinden aldığım cevap aynen şu şekilde : "Bilançosu iyi, hikayesi olan ve büyüme potansiyeli yüksek şirketlere her zaman ortak olabilirsin. Bu şirketleri bulmak zor değildir. Endeks zorluk çıkarmadığı sürece zarar etmezsin kolay kolay...Sadece örnek vermek gerekirse; Tupras, Bimas, Hekts, İsdmr, Egeen, Soda, Kords, Sasa vb...bu tarz hisse senetleri gibi. Sadece kısıtlı bir örnek verdim. Daha da genişletebilirsin listeyi. Bu hisseler yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

Sadece piyasa da şişirilip pazarlanmaya çalışılan, zarar eden ve manipülatif yönü yüksek olan hisse senetlerine karşı dikkat etmeni tavsiye ederim!!!"

Peki dinledik mi hayır. Unutuldu gitti.

Bu yıl içerisinde okuduğum tek bir cümle benim bakış açımı çok değiştirdi. "Eğer zengin olmak istiyorsan, başını yastığa koyduğun zaman senin için para kazanacak mekanizmalar bulman gerekli."

Ondan sonra araştırmalar yaptım ve yatırıma başladım. Aynen bana 2019 yılında arkadaşın söylediği şekilde "babuş" diye tabir edilen şirketlere yatırım yaptım. Daha çok para kazanabilirmiydim? belki. Peki para kaybedebilirmiydim? Eğer bu konseptte gitmeseydim kesinlikle evet.

Burda borsa ile ilgilenmeyi düşünen arkadaşlara hisse öneremem ama tavsiyem rüştünü ispatlamış şirketler hakkında basit bir değerleme yapmaları. Eğer kendilerine uygun buluyorlarsa fiyatına bakmaları.

Golf örneği gibi aynı: kendini ispatlamış güzel araba ama kafamdaki değeri 500k ise ben hangi fiyattan alırım???

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladıgım al sat istemiyorsun. Enerji demıssın. Umarım bahsettıgın hısse smrtg deıldır
    2 aydır borsada yım ben de. Yogun lastıgın tek hısse diyebilirim. 7mılyar tesvık aldı devletten bolundu kap atıp duruyor vs bir ton hikayesi var lakin bu 2 ay ıcınde yok artık dedırtmedıgı hafta olmadı uzun vadeli olmadıgı ıcın sana bısey dıyemem ama genel itibariyle cok ovuyorlar. Lakın dedıgım gıbı bir gun tavana gıdıyor son 10 dk _5 oluyor. Ceza geliyor brut takas yok 6 tavan yapıyor ust uste. Yetti mı hayır. Tabana gidiyor. Herkes telaş. Tabandan tavana gıdıyor. Gecen %17 aldım bir gunde. Borsa acayıp bir yer. Tam ogrendım diyorsun. Ya kose oluyorsun ya tutuyorlar. Ben kademeli al sat yapıyorum. İnsanın ıcınde kı o kumar keyfi gıbı dusun. Ama cidden yatırım yapacaksan bu denli agresif kagıtlar senı sogutabılır. Yakın zamanda bankalar ulufa vb gıbı örnekler var. Sasa yazmıslar zaten sokaktaki sımıtcıde bıle hissesi vardır snaırım ıyıce araştırıp cok dagılmadan bırkac sektörden sepet yapman en mantıklısı yazıyorlar. Bol kazanclar sımdıden. Kucuk hatırlatma. Borsa 3600 krizi yasamıstı. Dustu yıne geldı direnci kırdı suan 4000 olayımız var. Ya herro ya merro gıbı sankı. Girmek ıcın cok ıyı aratır ılk alımlarda ozellıkle. Insan kırmızı gorduk e lanet ediyor yanlıs yapıyorsun.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfas ' dan ciddi para kazandım bu sıralar. takip edilebilir. ytd
    hikayesi güzel , lotu az
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler