User Tag List

Sayfa 168/1068 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268668 ... SonSon
20286 sonuçtan 3.174 ile 3.192 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yatırım yapılmaz yıllardır esnaflık yapıyorsan anlaman lazım. Geçenlerde bir tanıdığım uzun yıllardan sonra ilk defa zararına evini sattı ,ev fiyatları şişti kimse o kadar parayı gömmek istemiyor fiyatları aşağıya çekmeye başladılar .Dediğin mantıken doğru gayrimenkuller düşmeye başlıyor alınabilir ama ben ülkenin vatan bütünlüğü olarak ilerisini karanlık görüyorum,çoğu kişi de aynı şeyleri düşünüyor eminim. Allah korusun olabilecekleri tahmin etmek hiç zor değil ve emin olun bir gün sıra da bize gelecek.
    imzasız..

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah sabah basit bir malzeme için fiyat aldım(40mm spor yay) 225euro kargo vb kendisi. euronun yükselmesi sağolsun 914 TÜRK LİRASI tutuyor bu ne demek ya durmadan da yükselmeye devam ediyor.

güncel;

1dolar : 3,85249565 Türk Lirası

1 Euro = 4,06636694 Türk Lirası

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu ülke 2-3 defa reel darbe gördü (sonuncuyu saymıyorum), yıllardır 1980 den beri terör belasını çekiyor. Yani ekonomi bugün bozuk evet, ama hiç ticaretin olmadığı zamanları bile gördü... Sonuç? gayrimenkulmu durdu artış olarak. Hayır.

Bu ülkede yaşayacaksak, yaşamaya devam edeceksek tabiki bir ticaret yapacağız. Hiçbirimizin sığınağı yok heralde. Bu sebepledirki şuanki oranlar ciddi düşük çünkü orada tutuluyor. Birde ticari zekanınzla birleştirip bunu uygun fiyatlı bir gayrimenkul almakla birleştirirseniz zarar etmessiniz diyorum.

Keza araç fiyatları içinde aynısı geçerli. Farkındamısınız sadece bu 3 günde döviz %15 den fazla arttı. Bu fiyatlar yansımayacakmı sizce fiyatlara? yada 2. ele?. Kredi oranlarının artacağı kesin zaten. Demekki doğru zaman kredi oranı artmadan ve malın fiyatı zam yemeden malı almak
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200-250 ₺ lik € veya $ alınır mı ? Evet ise, hangisini almayı önerirdiniz ?
    Sert bir düşüş olur mu ?
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    misal ben 55 bine araba aldım bu araba 60 bine çıktı ben kar ettim
    ama aynı zamanda 20 binlik araba 22 bine 100 binlik araba 110 bine çıkıyorsa ben hiç bir şey kazanamadım anlamına geliyor ki şu an tl değersizleştiği için her şeye zam geliyor

bu bir çok üründe böyle ama bana kalırsa gayrimenkulde işler değişir çünkü istanbulda satılmayan konut geçen sene 1 milyonken bu sene 1milyon 200 bin
    yani talep düşüyor arz fazlası var bu da fiyatların mecburen düşeceğine işaret ama bugün ama yarın
    halbuki bunun yerine 3.89dan dolar alan bir adam 1 sene içerisinde mutlaka 4.30ları göreceğinden %10 kazanır
    görmeyecek diyen var mı? yoktur çünkü 2 günde %10 kazandırdı zaten dolar

açın 3 sene öncesinin dolar/yen dolar/sterl,n sterlin/euro istediğiniz pariteye bakın bugünle kıyaslayın en fazla %5 fark görürsünüz
    ama tl ile istediğiniz para birimini kıyaslayın minimum %25 tl de değer kaybı var
    bu da demekki ortada artan bir dolar ya da eurodan ziyade düşen bir tl var

peki tl nin düşmesi nasıl engellenir ?

bu video 2 sene öncesine doların 2.6 tl olduğu döneme ait yani 2 senede %33 değer kaybetmişiz

özgür beyin dediği gibi tekerlek yuvarlak mı kare mi hala onu tartışıyoruz
    bu cahillikle bu bilgisizlikle kocaman bir buzdağı var önümüzde ama dümenin başında duranlar buzdağının içinden geçebileceğimizi iddia ediyor
    geçemeyeceğimizin çoğumuz farkındayız ve ona göre pozisyon almak durumundayız

velhasıl kelam dün okuduğumuz dolar 8 tl tezi bir ütopya değil biz iyi yönetilmiyoruz 2002de bizimle aynı seviyede olan güneykoreyle aramızdaki fark ortada
    çocuğu olan çocuğuna göre plan yapsın tek tavsiyem bu
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ülke 2-3 defa reel darbe gördü (sonuncuyu saymıyorum), yıllardır 1980 den beri terör belasını çekiyor. Yani ekonomi bugün bozuk evet, ama hiç ticaretin olmadığı zamanları bile gördü... Sonuç? gayrimenkulmu durdu artış olarak. Hayır.

Bu ülkede yaşayacaksak, yaşamaya devam edeceksek tabiki bir ticaret yapacağız. Hiçbirimizin sığınağı yok heralde. Bu sebepledirki şuanki oranlar ciddi düşük çünkü orada tutuluyor. Birde ticari zekanınzla birleştirip bunu uygun fiyatlı bir gayrimenkul almakla birleştirirseniz zarar etmessiniz diyorum.

Keza araç fiyatları içinde aynısı geçerli. Farkındamısınız sadece bu 3 günde döviz %15 den fazla arttı. Bu fiyatlar yansımayacakmı sizce fiyatlara? yada 2. ele?. Kredi oranlarının artacağı kesin zaten. Demekki doğru zaman kredi oranı artmadan ve malın fiyatı zam yemeden malı almak
    Kur artışı ve vergi düzenlemesi ikince elde yansımadı fiyatlara daha doğrusu satıcıların %90 ı yansıtmadı. Eski fiyattan satamıyorlardı zaten bide 20-30 k koysalar hiç satılmayacağını biliyorlar. Artık yeni kurlarlada zaten çoğu araba hayal olacak turizm den sonra otomotiv de çöker böyle giderse. İnşaat içinse geçenlerde fiyatlarda %20 ye varan düşüşler olduğu söylendi. Eğer kriz derinleşirse o tarafta patlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ötv farkımı yansımadı 2. ele???

Hemen anıtlıyayım.
    520i premium 2016 lar 150 bin tl den başlıyrdu kasım ayı ortası, şuan 176.000 tl den başlıyor. zaten 0 ı borusanda 176000 tl di kasım ayında aracın.

418i coupe zaten 2016 da çıktı, 2.elleri 150.000 tl ye kadar düştü kasım ayında ben hatta özgörkeyden teklif almışım 176.000 tl ye m sport çin. şuan 2. eli izmirde var bitane 200.000 istiyor.

seat ateca alacaktım 110.000 tl idi önden çeker dolsu şuan 2. eli 120.000tl den başlıyor oda dolusu değil.

Arkadaşlar bu fiyatlar artacak artmaması mümkün değil. Dünyada ekonomi buna ters. arz talep dengesi tabikide ekonominin yapı taşı. Ama yatırım yapacak parası olan bir kesim herzaman olacak. Suriyede savaş olmasına rağmen yatırım yapmaya devam edebilen kesim gibi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    benim ev alasim var, 0.6 faiz nerede var en dusuk 0.9 ziraat
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ev alasim var, 0.6 faiz nerede var en dusuk 0.9 ziraat
    Ben de merak ettim; nerede var? Konuyu baltalamadan ilgili ve bilgili arkadaşlar bi özet geçebilse çok makbule geçer

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hergün 10 kuruş artıyor bu dolar arkadaş
    Livestrong

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arexons'un Türkiye Distribütörü, web sayfasındaki ürünlerin fiyatlarını TL'den Euro'ya çevirmiş, adamlar haklı tabi, baktılar bu meret sürekli artıyor bari fiyatları Euro yazalım da vaziyet anlaşılsın dediler.
    Fiyat performans ürünleri yapan markanın ürünleri artık en düşük 10 Euro'dan falan başlıyor. Keşke bazı ürünlerden abartmadan adetli olarak alsaydım. Şimdi bu adamların satışları azalırsa ne edecekler, hadi bize müsade derler mi?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Buna pek katılmıyorum eskiden bu kadar çok kalem harcamalarımız yoktu .. eskiden araba sürerdik ne otoyol ücretini olurdu köprü arası bugüne oranla gayet makuldu trafik sigortasını önemsemezdik bile çok ucuzdu benim bütün araçlarım kaskoluydu artı olarak şu anda hiç bir aracıma kasko yapamıyorum fahiş trafik sigrotası rakamlarından ötürü..

eskiden apartman aidatlarımızda bile bir kömür parası olurdu doğalgaz yoktu şimdi doğalgaz var kışın ev bizim ama maşallah kiradaymışız gibi kira öder gibi aidat ödüyoruz..

eskiden da geçim sıkıntısı vardı ay sonu zor gelirdi ama bir şekilde halledilirdi imece üsulu.. şimdi o imece bitti insanların 50 farkı yere ödemeleri var.. eskiden 80 li yıllarda 90 lı yıllarda bir insanın ödeyebiliceği en fazla kalem 3 bilemedin 5 kalem olurdu şimdi 50 kalem.. cep telefonu faturasından tut kablo tv sine internetine digitürküne kredi kartına varsa ev araba kredisi ona daha say say bitmez uçan kuşa ödüyoruz..

EVet eskidende yaşam zordu borç harç vardı ama eskiden bu ağır insanlar üstünde ağır stress yük sinir yoktu.. karnın açsa cebinde paran yoksa bile mahallenin esnafından bir yarım ekmek kaşar salam alır karnını doyururdun para bile almazlardı yoksa sonra verirsin derlerdi şimdi git bir sakız al parasını vermek zorundasın çünkü o esnafında artık elli bin yere borcu var o sakızın parasına bile muhtaç..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En duşuk faizli konut kredisi 2017 (%0,82 Yeni Guncel Faiz Oranları)

haklı olabilirsiniz 2016 sonuna kadar 0.60 dan veriyorlarmış. 2017 ye geçtik geçeli en düşüğü 0.70 miş.

eeee şimdi amacınız üzümmü yemek bağcıyımı dövmek? ben 2016 da zaten 1.11 den aldım en düşük ben aldığımda 1.20 di. Yani durumda bundan daha bzuk değildi ülkenin. Sonra hükümet kanalı ile 0.90 ve 0.60 a çekildi devlet bankalarında. bizimkini yapılandırmadılar bile sadece alanlara özel oldu. Peki bugünkü ekonomik durumdan ilerlersek reel faiz nerelerde biliyormusunuz ev kredisi için 1.35-1.5 aralığında

siz 100 bin tl yi 60 bin faizmi ödemek istersiniz yoksa 120 bin faizmi? seçim sizin

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,9 dolar nedir ya. 5i görüceğini hissediyorum ve çok üzülüyorum. umarım dönerler yanlış yoldan
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arexons'un Türkiye Distribütörü, web sayfasındaki ürünlerin fiyatlarını TL'den Euro'ya çevirmiş, adamlar haklı tabi, baktılar bu meret sürekli artıyor bari fiyatları Euro yazalım da vaziyet anlaşılsın dediler.
    Fiyat performans ürünleri yapan markanın ürünleri artık en düşük 10 Euro'dan falan başlıyor. Keşke bazı ürünlerden abartmadan adetli olarak alsaydım. Şimdi bu adamların satışları azalırsa ne edecekler, hadi bize müsade derler mi?
    işin garibide insanlar halinden çok memnun dolar 5 tl olsun daha iyi diyen esnaf gördüm.. dedim 5 tl olursa senin mallar zamlanıcak ne güzel işte diyor e dedim memurun işçinin maaşı zamlanıcakmı dolara euroya endeksli senin satışların düşücek o zaman dedim kitlendi kaldı öyle suratıma bakıyor..

ama müstahak bazı insanlara bak yarın iphone 8 çıksın 6 bin tl fiyat koysunlar millet koşa koşa alır stok mtok kalmaz kuruturlar hepsi satılır.. altınını bozar çocuğunun kursağından kısar kirasını ödemez 2,3 ay aç gezmeyei göze alır gene gider o iphone u alır.. Tüketim bağımlılığını bir kere enjekte ettiler bu insanlara bu bağımlılık dan kurtulmakda ciddi çok zor bir iş tıp bi müdahale istiyor..

amerika avrupada bunun için tıp merkezlerinde tedavi yapıyorlar bilimsel bir olgu.. Bizi toplumca tüketim bağımlısı yaptılar ..

letgo reklamları aslında o kadar güzel açıklıyorki bizdeki o tüketim çılgınlığını .. harcamak için harcıyoruz ve çoğumuzun evinde bir ton gereksiz eşyalar var cidden atsan atılmıyor satsanda satılmıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin garibide insanlar halinden çok memnun dolar 5 tl olsun daha iyi diyen esnaf gördüm.. dedim 5 tl olursa senin mallar zamlanıcak ne güzel işte diyor e dedim memurun işçinin maaşı zamlanıcakmı dolara euroya endeksli senin satışların düşücek o zaman dedim kitlendi kaldı öyle suratıma bakıyor..

ama müstahak bazı insanlara bak yarın iphone 8 çıksın 6 bin tl fiyat koysunlar millet koşa koşa alır stok mtok kalmaz kuruturlar hepsi satılır.. altınını bozar çocuğunun kursağından kısar kirasını ödemez 2,3 ay aç gezmeyei göze alır gene gider o iphone u alır.. Tüketim bağımlılığını bir kere enjekte ettiler bu insanlara bu bağımlılık dan kurtulmakda ciddi çok zor bir iş tıp bi müdahale istiyor..

amerika avrupada bunun için tıp merkezlerinde tedavi yapıyorlar bilimsel bir olgu.. Bizi toplumca tüketim bağımlısı yaptılar ..

letgo reklamları aslında o kadar güzel açıklıyorki bizdeki o tüketim çılgınlığını .. harcamak için harcıyoruz ve çoğumuzun evinde bir ton gereksiz eşyalar var cidden atsan atılmıyor satsanda satılmıyor..
    Elektronik eşya için yazayım, birşey tamir edilemeyecek kadar bozulmadıkça gidip yenisini almıyorum. Evde de ihtiyaç dışı eşyalara kesinlikle yer yok.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.88

Rezil herifler.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektronik eşya için yazayım, birşey tamir edilemeyecek kadar bozulmadıkça gidip yenisini almıyorum. Evde de ihtiyaç dışı eşyalara kesinlikle yer yok.
    bende öyleyim onunda nedeni bence şu bizler yaşdan ötürü 80 lileri 90 lıları yaşamış insanlarız az çok yokluğuda biliyoruz elimizdeki şeylerin az çok değerini biliyoruz ve mümkün mertebe en verimli şekilde sonuna kadar kullanıyoruz sonra gidip yenisini ve genelde fiyat performans alternatifinde en iyisini alıyoruz..

mesela bizim nesiller çok markacı da değil bizler genelde fiyata içeriğe performansa verime bakıyoruz öyle kıyaslama yapıyoruz.. en azından bizim jenerasyonun çoğu diyim.. kendini yeni çağın vebası tüketim çılgınlığına kaptıranda çok var..

yeni nesil kullan at çağında doğdu yada büyüdü 2000 liler ve sonrası . o yüzden pek bence benim fikrim kullandıkları şeyin değerini bilmiyor kullanıyor sıkıldımı yada tamir edilebilicek basit bir arızası bile olsa midesi bulanıyor atıyor yenisini alıyor.. israf çağındayız ve bu Allah göstermesin ama korkuyorumki bu ekonomininde sonu olucak bu ekonomiyi bu bitiricek.. Tükete tükete tükeniyoruz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    en basitinden biz eskiden damacana flan bilmezdik muslukdan içerdik suyu şimdi birde damacana su masrafı çıktı evde ek kalem olarak daha bugün 3 damacana için 25 tl para bıraktım çıkdım ufak basit hesaplar gibi gelebilir ama vurdunmu yıla vurdunmu büyük paralar..

hani eskiyle kıyaslıyoruzya bizim bu kadar aşırı fazla kalem ödemelerimiz yoktu oturduğumuz evde içdiğimiz suya bile artık ek para veriyoruz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler