User Tag List

Sayfa 2/1068 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
20286 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sepet kur için ne dersiniz beyler ??

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sepet kur derken €-$ mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sepet kur derken €-$ mı ?
    Evet sepet kur işte

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu seviyelerden dolar alimi yapilir ben genelde gunluk fiziki islem yapiyorum forex bir nevi kumar benim gozumde elimdekiyke kendimi bilerek pozisyon tutmak zararimi karimi bilmek daha iyi 2 hafta once secimden sonra guzel yukselis yakalayan dolar biraz dususe gecti bana gore uzun vadeli degilde kisa vadede buralardan dolar alinip beklenebilir ekrana oynayanlar icinde ayni sey gecerli bu seviyeler den alim yapan cok fazla insan var tahminim onumuzdeki hafta ici yukariyi zorlar
    C R M performance

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yil sonuna dogru ev alma planim var. para kontrolunden gram anlamam. Elimdeki dolari bozdurup beklemelimi yoksa yil sonunumu beklenmeli?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yil sonuna dogru ev alma planim var. para kontrolunden gram anlamam. Elimdeki dolari bozdurup beklemelimi yoksa yil sonunumu beklenmeli?
    Valla yıl sonuna kadar dersen kanka bekle derim..fed faız arttırımı yapıcak biliyosun...buda doların baya bı yuksekıcegı anlamına gelir..şuan kalsın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed arttiracak faizleri hee biliyorum lol acelem yok hic kalsin bari

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed arttiracak faizleri hee biliyorum lol acelem yok hic kalsin bari
    Ualan bılıyosan ne soruyon ekim gıbı falan olucak sanırım..ılk kademesi...sen bozana kadar ıkıncı kademe de artar,ekistıra pere kazanırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok olm yazdimya zerre anlamam para islerinden fed ney, faiz ney bilmem ben zaten birseyi begenip karar verene kadar birkac yil gecer, onun icin hic acelem yok beklerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok olm yazdimya zerre anlamam para islerinden fed ney, faiz ney bilmem ben zaten birseyi begenip karar verene kadar birkac yil gecer, onun icin hic acelem yok beklerim
    Misss kanka acelen yoksa beklet bekletebildiğin kadar ozaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada arkadaşlar pazartesi günü ab toplantısı var yunanistan için...gözünüzün kulağınızın orda olmasını tavsıye ederım...

Eğer toplantıda yunanistanın lehine bir sonuç çıkarsa euro,tersi olursa dolar alımı yapılması yanlış olmaz...

Tabi ozamana kadar verilere ,135 günlük parite iniş çıkışlarına dikkat etmekte fayda var..

Kısaca bodozlama atlamayın hemen bi bakın önce

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    usd için 2.68 kosa badeli dip ve ciddi destek kırmadıkca yukarıdaki hedefleri zorluyacaktır..yıl sonu usd kur beklentisi 2.78-2.90 arası deişiyor öyle yada böyle o seviyelere çıkılıcak,abd faiz arttırımını yalandan ertelio ama sonuç deişmicek bizim gübi gelişmekte olan ülke para birimleri sürünmeye devam edicek.
    borsa çok derin be aynı zamanda çok spekülatif,böyle siyasi beklentilerin olduğu dönemler hiç bulaşmayıp olaylar ve durumlar netleşince pozisyon almak kar miktarını düşürür ama kaybıda ortadan kaldırır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usd için 2.68 kosa badeli dip ve ciddi destek kırmadıkca yukarıdaki hedefleri zorluyacaktır..yıl sonu usd kur beklentisi 2.78-2.90 arası deişiyor öyle yada böyle o seviyelere çıkılıcak,abd faiz arttırımını yalandan ertelio ama sonuç deişmicek bizim gübi gelişmekte olan ülke para birimleri sürünmeye devam edicek.
    borsa çok derin be aynı zamanda çok spekülatif,böyle siyasi beklentilerin olduğu dönemler hiç bulaşmayıp olaylar ve durumlar netleşince pozisyon almak kar miktarını düşürür ama kaybıda ortadan kaldırır..
    Valla o dediğin rakamları biz ekim gibi beklıyoruz zaten..tabı ulkede koalısyon olurda istikrar sağlanırsa mıktarı 2.82 civarlarına cekebılıriz..

Fedin son bi hakkı daha kaldı..bilemedin 2 kere ertelesin..ama eşşek gibi çıkarıcak o faizi...artık kendi içlerinde bile yeter sözleri dillenmeye başladı keza..

Dediğin gibi bi gelişemedik gitti a.q.. inşallah torunlarımızın cocukları gelişmiş bir ülke'de yaşarlar..

Borsa hakkında hiç bişey söyleyemiyorum...ancak bu ortamda krizi fırsata cevırenlerde var akıllı oynayarak..tabı yetersiz bilgiyle para kaybedende..bilmediğim işlere bulaşmamak en iyisi

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben usd alımı yaparken TL seviyesinin yanında Euro ile arasındaki pariteye göre alım yapıyorum, örneğin şu anda parite 1.14 - 1.15 arası yani doların daha gideceği yer var. İşim ithalat ve şu fed olayından dolayı parite çok oynak. Birde dolar endeksi bi ara 100 leri görmüştü
    . O zamana göre usd yaklaşık %5-6 değersiz durumda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben usd alımı yaparken TL seviyesinin yanında Euro ile arasındaki pariteye göre alım yapıyorum, örneğin şu anda parite 1.14 - 1.15 arası yani doların daha gideceği yer var. İşim ithalat ve şu fed olayından dolayı parite çok oynak. Birde dolar endeksi bi ara 100 leri görmüştü
    . O zamana göre usd yaklaşık %5-6 değersiz durumda.
    Parite şuan 1.1348 ..cuma gunü bi ara 1.1298 sevıyelerıne gerıledi...kapı yine bu hafta yunanistanın durumuna cıkıyo...fed'i hiç hesaba katmıyorum bu ara...

Yaa parite 1.1030 sevıyesıne düşecek..yada 1.640 civarına kadar tırmanıcak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 eylul ayinda calistigim sirketin butcesini uaparken yil sonu usd 2.60 euro 3.00 ön gorusu ile butce planlamasi yapmistik. 2014 usd yil sonu 2.13 olmustu bu kadar artmaz diyordu arkadaslar. Gecen ay revize butcede usd yil sonu 3.00 yaptik. Citibank 2014'de 2015 icin yil sonu 3.00 ongorusunde bulunmustu sepet kur icinde 0.9, olur mu bilinmez ama usd bence parasi olan icin al satta guzel kazanc kaynagi.
    ☻/
    /▌
    / \

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuma tcmb 1.1314 ile kapatti pariteyi gecen hafta 1.11 seviyesindeydi. Euro'yu pek dusurme dusunceleri yok bence.
    ☻/
    /▌
    / \

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bisey sorucam dolar euro altin gibi yatirimlarinizi nasil yapiyosunuz hangi bankadan yada hangi kurumdan. Yani soyle söyliyim en az zararla nerden doviz alabiliriz. Doviz burolari haric.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisey sorucam dolar euro altin gibi yatirimlarinizi nasil yapiyosunuz hangi bankadan yada hangi kurumdan. Yani soyle söyliyim en az zararla nerden doviz alabiliriz. Doviz burolari haric.
    Ben banka uzerinden alim satim yapiyorum ve ayni dk bazen dcd opsiyon yapiyorum yani bi nevi vadeli mevduat ama valor'e gore usd icin kur belirliyosun alti sende yada bankada kaliyor. Faiz orani cok ciddi yuksek doviz mevduata gore hem faizden kazaniosun hem dolardan. Eger senin ongordugun usd kur'a ulasmazsa sende kalio ve sadece faizini alion eger ustu olursa yine faiz aliosun ama doviz bankada kalio. Ornegin 2.65'den aldin vade sonu 2.70 tahattutte bulundun kur 2.68 kaldi. Doviz sende faiz sende ama 2.80 oldu banka senin dovizi 2.70'den alio sadece faiz'i ve ana paranin TL karsiligini verio. Risksiz kazanc diyebiliriz tek risk'i piyasa sartlarinda bazen altinda verebiliosun bankaya tahattutden dolayi
    ☻/
    /▌
    / \

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler