User Tag List

Sayfa 313/1068 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.929 ile 5.947 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam buara acele etmezdim

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyur canım? Sevıyeyı verdım ama kısa vadecıler ıcın....
    uzunda, hala söylediğin geçerlimi peki abi ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hem borsanın hemde paritelerin yukarı olması sizede garip gelmiyor mu?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 3.813 bozdum bugun..
    gariban 106 gti....

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem bu kadar anlık takip edip işlem yapılmaya çalışılıyor cidden kaldıraçsız bir hesap ile fx te işlem yapsanıza arkadaşlar yani paranız kadar işlem yapın.

Hemde gidin bir bankanın aracı kurumunda açın hesabınızı , daha güvende hissetmek istiyorsanız kendinizi.

Her aracı kurumun sayfasındada duyurulur fiyat sağlayıcısı. Mesela garantinin tüm dünyanın en büyük bankaları falan fiyat sağlayıcıları. Denizbankın denizbank + bir ingiliz kurumu idi yanlış hatırlamıyorsam.

Mesela bugünkü işlemim

saat 11.19.57 3,80427 dolar alış ve bu işlem saat 12.16.28 3,82447 fiyatından kapandı. Take profit yani karı al emrim 3,82427 de idi 3,82447 den devreye girdi. 2 kuruş kar etmiş oldum. Bunu hiçbir online bankacılıkta yapmanız imkansız.

zararı durdur (stop loss) girmemiştim

programı kullanmayı 15dk da öğrenir iyi bir bilgisayar kullanıcısı. Geri kalan nerede ne yapacağını bilmek.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha nereye kadar cikacak cok merak ediyorum altin euro dolar rekor uzerine rekor tazeliyor.
    Satis yapamaz hale geldik resmen.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karsan hissesinden para kaldırmış millet sabahtan beri bazı forumlardan görüyorum

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    02.11.2017:

FED toplantısı beklentiler paralelinde gelirken Jerome Powell'in yeni FED Başkanı olacağının hemen hemen kesinleşmesi piyasalardaki iyimserliği daha da pekiştiriyor.

İngiltere Merkez Bankası bugün yıllar sonra ilk kez faiz artırıyor. Başkan Carney'in konuşması yakından takip edilecek. Pound için olumlu bir tablo ile karşı karşıyayız.

USDTRY kurunda kısa vadede 3.75-3.77 seviyesine doğru bir miktar geri çekilme olabilir. Ancak ana eğilim hâlâ yukarı yönde.

ABD'de Başkan Trump'ın yeni FED Başkanı olarak Jerome Powell'i atayacağına ilişkin haberlerin iyice kuvvetlenmesi küresel mali piyasalardaki iyimserliği daha da pekiştirdi. Uzun süredir dile getirdiğimiz üzere Powell mevcut başkan adayları içerisinde en güvercin olanı... Yani, faiz artırımları noktasında en az istekli aday. Böyle olunca da Powell'in atanması ile FED'in önümüzdeki dönemde daha az faiz artırımına gideceği fikri ağırlık kazanıyor ki bu da piyasaların mutlu olması ve coşması için yeterli bir sebep. Halbuki, FED'in kurumsal yapısı dikkate alındığına, kim başkan olursa olsun, ekonomi neyi gerektiriyorsa onu yapacağından da hiç şüphemiz yok. Yani, güvercin olarak bilinen Powell seri faiz artırımlarına gidebileceği gibi şahin Taylor faiz artırımlarından imtina dahi edebilir.
    Eğer ekonomik gidişat bu şekilde davranmasını gerektirirse... Bu nedenle bir süredir isimler üzerinden yürütülen güvercin/şahin muhabbettinin kalıcı bir hâl almayacağı kanaatindeyiz. Ancak şu an itibariyle piyasalar Powell'in güvercin duruşunu fiyatlandırıyor ve bu nedenle de ABD Doları gece saatlerinde küresel mânâda değer kaybına maruz kaldı. EURUSD paritesi 1.1670'lere kadar yukselirken USDTRY kuru da 3.80 seviyesine kadar geriledi. Gün içerisinde resmi açıklama gelince bu eğilim biraz daha fiyatlanabilir. Hatta USDTRY kuru birkaç gün içerisinde 3.75-3.77 aralığına kadar da gerileyebilir. Ancak bunun kalıcı bir piyasa reaksiyonu olmayacağına inanıyoruz.

FED faiz toplantısı beklenildiği gibi sonuçlandı: Aralık ayında faiz artırımının gelmesi artık kuvvetle muhtemel. Zaten piyasalar da bu ihtimali büyük ölçüde fiyatlandırıyor. FED toplantı sonucu beklentiler düzeyinde olduğundan ötürü anlamlı bir piyasa yansıması olmadı. Karar metninde de kasırgalar ile ilgili cümlelerde değişiklikler dışında bir önceki toplantıya göre önemli bir değişiklik yok. Piyasa yansıması itibariyle belki de son yılların en etkisiz FED faiz toplantısını geride bıraktık.
    Ayrıca toplantının yeni başkan tartışmalarının gölgesinde kaldığını da söyleyebiliriz.

Dün Türkiye'de açıklanan TCMB'nin enflasyon raporu aynen beklenildiği gibi çıktı. Başkan Çetinkaya daha temkinli ve şahince bir üslup takındı. Son PPK toplantısında sıkı para politikası duruşunun "kararlı" bir şekilde biraz daha pekiştirildiğine dikkat çekildi. Enflasyon tahminleri de bu kapsamda yukarı yönde revize edildi: 2017 sonu tahmini %8.7'den %9.8'e; 2018 sonu tahmini ise %6.4'ten %7.0'ye getirildi. Kurdaki artışın önümüzdeki dönemde enflasyonu daha da yukarı itebileceği vurgusu yapılırken talep koşullarının da bu yönde bir etki doğurduğuna işaret edildi. Piyasa reaksiyonunun bir miktar olumsuz kaldığını söyleyebiliriz: Madem ki enflasyon daha yukarı gidiyor, bu durumda neden yeni bir faiz artırımı konuşulmuyor mealinde sorular fısıldanmaya başlandı. Şu aşamada ilave bir faiz artırımının gerekli olduğuna inanmıyor olsak da enflasyon görünümündeki bozulmanın bu şekilde sürmesi halinde yeniden faiz artırım konusunun konuşulduğu bir döneme girmemiz kaçınılmaz olabilir. Bu da kur açısından olumsuz olacaktır.

Başbakan Yıldırım dün yaptığı açıklamada KGF'nin sürekli hâle getirileceğini belirtti. Bize göre bu açıklama ilk etapta doğru anlaşılamadı ve sanki yeni bir taahhüt geliyormuş gibi bir piyasa reaksiyonu yarattı. Bu da gün içerisinde USDTRY kurunun 3.83'lü rakamlara yükselmesine yardımcı oldu. Halbuki bu açıklamanın 250 milyar TL'lik imkandan açıkta kalan kısmı kullandırıp vadesi dolanları da yeniden krediye dönüştürme şeklinde olduğunu düşünüyoruz. Olaya bu şekilde yaklaşırsak daha olumlu yorumlar yapabiliriz. Aksi durumda hem bütçe hem de enflasyon kapsamında soru işaretleri belirecektir. Dün detaylı açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Şimşek ise özellikle bankalar üzerinde yapılan spekülasyonları gidererek banka endeksinin %4'e yakın yükseliş kaydetmesine yardımcı oldu.

Bugün İngiltere Merkez Bankası'nın (BOE) faiz toplantısı var. Bankanın yıllar sonra ilk kez faiz artırımına gitmesi bekleniyor. Bu yönde bir adım bekleniyor olsa da Pound'da (GBP) bir miktar değerlenme beklemek gerek.
    Karar TSI15.00'te açıklanacak. Kararın kendisi kadar beraber yayımlanacak enflasyon raporu ve Başkan Carney'in TSI15.30'da başlayacak basın toplantısı da önemli olacak. Carney'in konuşmasının tonu GBP'nin seyri uzerinde belirleyici olacaktır.

Türkiye açısından yarın açıklanacak Ekim ayı TÜFE enflasyonu önemli olacak.
    Dünkü İstanbul bölgesi rakamlarının ardından aylık TÜFE enflasyon tahminimizin %1.7 olduğunu belirtmekte yarar var. Piyasa tahminleri %1.9 seviyesine daha yakın. Her iki sonuç da yıllık enflasyonun yukarı gitmesine neden olacak. Bununla birlikte, piyasa beklentilerinin altında gelecek bir sonucun döviz ve faiz cephesinde bir miktar rahatlama getirebileceğini tahmin ediyoruz.

Küresel mali piyasalar uzun bir süredir olduğu üzere bugüne de olumlu bir seyirle başlıyor. Dünyadaki birçok borsa endeksi yeni güne yeni rekorlarla uyanıyor. Bir süre bu eğilimin uzağında kalan BIST1000 endeksi de dünü bu farkı azaltmakla geçirdi. İç kaynaklı etkenlerin de bu eğilime destek çıktığını yukarıda belirtiyoruz. Bugün BOE faiz toplantısı dışında Avrupa'da PMI rakamları yakından takip edilecek. FED üyelerinin açıklamaları da günün gündeminde önemli bir yer ediniyor. Takvimde Powell'in FED Kurulu üyesi olarak TSI15.30'da konuşması var. Bu konuşma birden bire yeni başkanın konuşması şekline dönüşebilir. NY FED Başkanı Dudley'in gece saatlerindeki konuşması da piyasalar açısından önemli olacak. Bugünün Türk mali piyasaları açısından olumlu geçmeye devam edeceğini ve döviz piyasasında da sınırlı bir oranda rahatlama olabileceğini tahmin ediyoruz. Ancak, büyük resimde var olan risklerin devam ettiği kanaatindeyiz.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed açıklamasından sonra sizce dolar ne olucak ?
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey olmaz. İlk söylenti çıktığı zaman piyasa bu bilgiyi fiyatlandırdı zaten.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasım ve aralık beklentı...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasım ve aralık beklentı...
    27 Ocak 2017'de 3.8691 görmüş murat abi.

Bu sene sonu bence bu rakam'ı kırar gibi geliyor sen ne diyorsun ?

2017 Kasım, 2017 Aralık, 2018 Ocak
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiltere Mb faiz artırdı dolayısıyla her ne kadar Brexit vs. olsada Sterlin'in güçlenmesi Euro'ya da yarıyor., Hal böyle olunca Euro yükselince parite etkisi ile Doları da yukarı taşıyor.. Yine hal böyle olunca bugün gösterge faizler %13'ü geçmiş durumda.. Çok sürmez %15'leri de görürüz.,

Dolar artık kolay kolay gevşemez , Başbakan Binali Yıldırım ABD'ye gidecek , her ne kadar Abd'de Türk bankaları aleyhinde açılmış bir soruşturma yok denilsede bahsi geçen durum Tl'nin güçlenmesini engelliyor.. Borsa kısmına gelince kimilerine göre Dolar yükseldiği için Borsa düşmüyor.. Ancak kimilerine göre de Endeksi belli başlı Hisseler ile yükseltiği yönünde .. Örneğin Thy gibi .. Son birkaç günde ise Yerli oto hikayesi ile...

Sonuç : Şartlar git gide ağırlaşıyor çünki artık hem faizler hem döviz birlikte uçuyor... Benim fikrim imkanı olan kardeşlerimizin önümüzdeki dönemde gelecek Global Krize karşı Altın alması.. Bu benim kişisel fikrim.. Şu anda Altın Ons olarak pahalı olmasa bile Dolar yüksek olduğu için pahalı tabiki ...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BU haber hiç iyi değil ... Gelecek sakat.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok bır sey yazmak ıstemıyorum ama eger yalancı bahar yadarsak fırsatı kacırmayın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana ozel mesaj atan 3 kardesımın mesajını cevaplarken,forum cevap atmak ıcın ozel mesaj sılın dedı,ben hepsını sıldım. (Teknolojı ve ben)
    Ama okudum hepsını,cevapları buraya yazayım,kısıler kendıne gore alsın.
    ılk mesaj;Evet beklentım 1.1480 lerı kırması parıtenın.
    ıkıncı mesaj;Evden gelen parayı rıske atma,faızde kalsın ve 3,74 altını hacımlı kırarsa konusalım.(Aylıkta kalsın)
    3. mesaj;Ben kısa vadede eskı gunlere donmeyı beklemıyorum.Zaten sebeb var mı?

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani dusus bekleniyor 3.74 ve alti alim firsati yada Bilal e anlatir gibi anlatsan abi haha

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakında giydigimiz donada karışmassa bu hükümet ahanda yazın bunu biyere...
    gariban 106 gti....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler