User Tag List

Sayfa 357/1068 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457857 ... SonSon
20286 sonuçtan 6.765 ile 6.783 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iki gun once yazdigin gibi yaptim 81 den satip 77 den aldim guzel bir sey kaldi . 78 trenini kacirdik gibi su an 76 da galiba .

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    73 alım mı acaba?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.73 ve 3.74 güzel bir rakamdı.Hatta 3.73 efsaneydi.Ordan alanlar ilerde güzel kar'lar yapıcaklar.
    Seat IBIZA FR

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tİcari araçlarda ÖTV'nin kaldırılması hazırlığı var diyor Milliyet.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.72 - 4.22 Gibi bir hareket kuvvetle muhtemel .. Dolar için

Sebebleri ;

1) Tüm Dünyada Borsaların çok şişkin olması
    2) Artan petrol fiyatları yüzünden Cari açık sebebi ile Türkiye'nin en çok etkilenicek ülke olması
    3) İçerisinde bulunduğumuz çatışma ile ilgili riskler
    4) Erken seçim beklentisi...
    5) Hazinenin çok fazla borçlanması

Güney Afrika Randı son 2 ayda Dolara karşı %17 Değer kazandı, Fed'in ilk parasal genişlemeyi sonlandıracağı haberi ile tüm gelişen ve gelişmiş ülke para birimleri Dolara karşı değer kaybetmişti ki , Güney Afrika randı neredeyse 4 Sene öncesine geri döndü., Yani bizde Doların 2 Tl'li seviyelere gerilemesine tekabül ediyor.

Doların bu şekilde değer kaybetmesi kısmen de olsa Abd devleti tarafından bilinçli olarak yapılıyor., Kısa bir süre sonra rüzgar terse dönecektir.. Bunun için bir bahane bulurlar

Ben Altındayım, her ne kadar Ons 1360 Usd'leri görmüş olsa bile Dolar Tl karşısında fazla bir yükseliş sergilemediği için Altın hala çok pahalı değil bana göre.,

Euro - Sterlin hakikaten çok yüksek , Afrin harekatı başladığında tekrar rekorunu tazeledi.,

Doların Tl karşısında gevşeme sebeplerinden bir tanesi de Hazinenin bu ay içerisinde yaptığı borçlanma ihaleleri., Faizlerimiz aşırı yüksek olduğu için yabancı girişi oluyor.. Ama ihaleler şimdilik bitti..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok genel yazmissin ama
    Beni dinleyen varsa 73-74 maliyetleri 78-80 sat. Ben olsam oyle yapardim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi şurdan al şurdan sat demek benim işim değil.,

Doların da 4.22'ye gitmesi çok birşey değil çünki %12 gibi getiri yapıyor.,

Altın 12. Ayda Ons 1.246 Usd idi şimdi ise 1.360 Usd yani %9 Getirisi oldu çok kısa bir zaman içerisinde...

Dolar ile uğraşmak zaman kaybı bana göre , Doları ayakta tutan şey Euro...

Dün Abd'li bir yetkili Doların değer kaybının Abd'nin işine geleceği ve Abd'nin ihracatını artıracağını söyedi bugün ise o kişiye tepkiler gelmeye başladı .. IMF bile açıklama istedi ki, Fed doların değeri ile kasıtlı olarak oynuyor bu su götürmez bir gerçek.. Bilanço daraltması öncesi Doları yumuşatarak olası ani sıçramaların ve tekrar globalde aşırı değelenmesini istemiyor Abd ...

Aslında şu anda Doların güçsüz olma sebeplerinden bir tanesi Euro'nun güçlü olması ...

Ancak şu anda Dolar yine çok ucuzladı , o yüzden kademeli olarak alınabilir ... Dolar bahsettiğim gibi tekrar güçlendiğinde Altın Ons 1.300 Usd'nin altına geldiğinde Dolar sat Altın al yapılabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla abi sen nedersen dogrudu baydır takip ediyorum yaklaşık 4 bin tl zararım vardı sayende 2 bin kusura düştü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şurdan al şurdan sat demek benim işim değil.,

Doların da 4.22'ye gitmesi çok birşey değil çünki %12 gibi getiri yapıyor.,

Altın 12. Ayda Ons 1.246 Usd idi şimdi ise 1.360 Usd yani %9 Getirisi oldu çok kısa bir zaman içerisinde...

Dolar ile uğraşmak zaman kaybı bana göre , Doları ayakta tutan şey Euro...

Dün Abd'li bir yetkili Doların değer kaybının Abd'nin işine geleceği ve Abd'nin ihracatını artıracağını söyedi bugün ise o kişiye tepkiler gelmeye başladı .. IMF bile açıklama istedi ki, Fed doların değeri ile kasıtlı olarak oynuyor bu su götürmez bir gerçek.. Bilanço daraltması öncesi Doları yumuşatarak olası ani sıçramaların ve tekrar globalde aşırı değelenmesini istemiyor Abd ...

Aslında şu anda Doların güçsüz olma sebeplerinden bir tanesi Euro'nun güçlü olması ...

Ancak şu anda Dolar yine çok ucuzladı , o yüzden kademeli olarak alınabilir ... Dolar bahsettiğim gibi tekrar güçlendiğinde Altın Ons 1.300 Usd'nin altına geldiğinde Dolar sat Altın al yapılabilir..
    Dolar çok canımı sıkıyor.
    4 TL'ye yaklaşsa satacağım.
    Bankacılık deyimiyle, hangi değerde “Kol kesip çıkış” yapalım?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolardan Kurtulmanın 2 yolu var.,

1. Seçenek

Altın Ons 1.300 Usd'nin altına indiği anda Dolar sat Altın al... (Doların Tl karşısındaki değerine bakılmaksızın)

2. Seçenek ; Şubat ayında yükseliş başlar diye düşünüyorum., İlk fırsatta satıp kurtulmak ki 4 tl'ye yaklaştığı anda satmak ... 4.1'e 4.2'ye giderse de üzülmemek

Bizim paramız çok spekülatif ne zaman ne olacağı belli değil ancak şunu unutmamak gerekiyor ki " Ne zaman Dolar mahmetti bir daha töbe denildiği zaman uçar " Ne zaman Dolar uçacak 5 tl olacak denildiği anda yatay veya aşağıya gider...

Bizim hatamız şu oluyor , elimizde 1000 usd var almışız 3.8'den ve düşmeye başladığı anda satmıyoruz ... Profesyonel fon yöneticileri ise daha da aşağı ineceği anda satıyor .. Ancak şu anda Dolar dibe yaklaşmış durumda o yüzden bu noktada Dolar satmak da çok akıllıca bir iş değil .. Benim düşüncem 3.72 - 4.22 gibi bir hareket yapması., Oldu ya 3.7 altına indi işte o noktada panik yapmamak gerekiyor yani 3.7 altında kalması çok zor..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dolar'da en yüksek 3.85 - 3.90 olur diye düşünüyorum.

YTD
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dragi açıklama yaptı.. En önemlisi Enflasyon yükselecek diyor bunun anlamı Euro güçlenir ve Euro faizleri yükselir... Zaten Petrol fiyatlarının yükselmesi hem AB'de hem ABD'de enflasyonun artmasına dolayısı ile faizlerin artmasına sebebiyet verir.. Güçlenen Euro Doları da peşinden sürekler..

2) Doların globalde düşmesi Türkiye'nin işine gelmez çünki Dolar düştükçe Petrol fiyatları daha da yükselicektir ki Türkiye çok etkilenir burdan..

3) Afrin Operasyonu zorunlu idi ancak işin siyasi boyutu var, şöyleki Operasyonun başlangıç tarihine dikkat edilirse 15 Temmuz 2018 tarihine kadar da zafer elde edilirse bu seçimlerde hükümetin çok çok işine yarayacaktır..

Dikkat edin , Çipras dün açıklama yaptı , Türkiye gibi saldırgan bir komşuya sahip olmayı anlayamazsınız dedi Basında ise Saldırgan yerine "Agresif" cümlesi yer aldı.. Ben şahsen Cb'nin Yunanistan ziyeretlerine de biraz şüphe ile yaklaşmıştım şöyle ki seçim arefesinde Adaları geri alsa çok ciddi oy alır ki bu götürmez bir gerçek ... Afrin harekatından sonra Yunanlılar da korkmaya başladılar diye düşünüyorum.

Bu arada bunu söylemeye dilim varmıyor ama Afrin harekatından gelicek herhangi bir kötü haber Abd'de kaynaklı olabilir bir anda piyasaları allak bullak edebilir... Geçmişte Muavenet gemisini vurup yanlışlık oldu demişlerdi ki inşallah böyle birşey olmaz..

Trump'ın Abd devleti tarafından görevinden alınması gibi birşey olursa Altın uçar ... Tüm gelişen ülke para birimleri değer kaybeder , global borsalar çakılır.. Bunu da unutmamak gerekiyor

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 asker esir diyorlar doğru mu yalan mı belli değil . gen kur da 2 şehiti alamıyoruz yazmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyfettin kardeş yazarsa anlarız..

Şöyle bir site var ; Sınır Otesi Haber - Guncel Askeri Haberler & Sohbet

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hadi size benden tiyo

23 ocak garanti raporuna göre 10 ocakta 3.80 den dolar satmışlar 3.70 hedefli olarak

3.8450 de zarar durdur seviyeleriymiş

Aslında asyada 3.85 i gördü 10 ocaktan sonra ama bunlar spotu baz aldığından devreye girmemiştir

Şimdide hedeflerini yakalayacaklar gibi

Yani garanti bile 3.70 i kırsa bile çok kalmaz döner diye düşünmüş düşüş için

Yükseliştede 3.80 i geçse bile oradan döner demiş.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dxy sıçradı dolar 3.76 gördü

Bakalım yarın nolacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce Trump 360 Derece dönerek " Dolar gittikçe güçlenicek" dedi .. Bunu boşa söylemedi elbette , Abd'nin Doların değerini kasıtlı olarak düşürmesinden Ab, Çin ve diğer ülkeler rahatsız .. Imf bile bugün bu konuya dikkat çekmişti .. Neyse sonuç olarak Dolar güçlenir , Petrol ve Altın düşer .. Dolar yükselince satıp 1.300 Usd inen Altını almaya devam.. Dolarda terste kalanlar için söylüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce Trump 360 Derece dönerek " Dolar gittikçe güçlenicek" dedi .. Bunu boşa söylemedi elbette , Abd'nin Doların değerini kasıtlı olarak düşürmesinden Ab, Çin ve diğer ülkeler rahatsız .. Imf bile bugün bu konuya dikkat çekmişti .. Neyse sonuç olarak Dolar güçlenir , Petrol ve Altın düşer .. Dolar yükselince satıp 1.300 Usd inen Altını almaya devam.. Dolarda terste kalanlar için söylüyorum
    360 değilde 180 dönmüş galiba .....
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler