User Tag List

Sayfa 377/1068 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
20286 sonuçtan 7.145 ile 7.163 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolardan çıkanların en büyük merakı bu şuan.

Tekrar almak için hedef rakam.

Valla bende 3.80 zor diyorum artık.

3.80 olması için 3.85 altına gelmesi gerekiyor sanırım.
    82'den çıktım 97 oldu çıldırıyorum

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    82'den çıktım 97 oldu çıldırıyorum
    Valla bende zamanında 3.81'den çıkmıştım3.83 oldu dedim ah be.

sonra geriledi 3.76 görünce aldım.Sonra kumar oynadım bu yukselmede çıkmama dedim beklemedeyim.

Sebebi çok karışık şuan ortalık hem tr hem abd cin mevzusu.
    Seat IBIZA FR

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mart 31 Bilanço dönemi o yüzden Kurların yüksek olması bilançoları bozar., Bizdeki sıkıntı Abd'de mikrobun davası yaklaşması

3.82'den satan da üzülmesin çünki o seviyelere çok büyük ihtimal ile anlık olarak da olsa gelicektir., Şu anda Gösterge faiz %14.2 ve bu çok yüksek bir rakam sebebi ise rakiplerimizin 2 katı kadar faiz veriyor ülkemiz., Rusya geçen hafta 1 faiz indirimi daha yaptı ve fark günden güne açılıyor.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu seviyeden dolar yada altın alınırmı son sayfaya gitmiyor, sitede sorun var sanırım. yatırım en az 3 ay boşta duracak

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiltere abd rusya 3 geni

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolardan çıkanların en büyük merakı bu şuan.

Tekrar almak için hedef rakam.

Valla bende 3.80 zor diyorum artık.

3.80 olması için 3.85 altına gelmesi gerekiyor sanırım.
    Bunu yazdığımda 3,86 civarıydı. Bende 3,82dem çıktım aklımdaki çıkış seviyem 3,88di. Milletin gazına gelip sattım tamamını. Artık 3,80 altı olması için tuvaletlerin tekrar 1 milyon olması lazım

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altında olanlar kimler ? şuan iyi çıksakmı ?

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altın daha yenı baslamadımı ya ?

doların bu aralarkı top ı ne olur acaba ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın bekleyın.

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28.03.2018 bülteni:

Teknoloji şirketlerine yönelik düzenleme ve denetleme beklentisi ABD'de Nasdaq endeksinin çökmesine,

Bu da küresel mali piyasalardaki havanın olumsuza dönmesine neden oldu.

USDTRY kurunun yakın gelecekte 4.0'lü seviyeleri görme ihtimali kuvvetleniyor.

Finansal piyasalar açısından "momentum" oldukça büyük bir öneme sahiptir.
    Bu terimi, ifade ettiği anlam açısından Türkçeleştirirsek, "rüzgâr"
    kelimesini kullanabiliriz. Rüzgârın arkadan esmesi itekleyici bir rol oynar, sabit duran bir aracı dahi ileri iter. Tam aksine, rüzgârın önden esmesi durdurucu bir etki yapar. İlerleme gayreti içerisindeki bir aracı dahi durdurur. Yandan esen rüzgârlar belki daha da tehlikelidir. Yolunda ilerlemekte olan bir aracın savrulmasına, hatta yolundan çıkmasına dahi sebebiyet verebilir. Küresel mali piyasalarda uzunca bir süre rüzgâr arkadan esti. Bu da fiyatları kuvvetli bir momentum ile yukarı itti. Ara sıra gelen olumsuz haberler iyimserliği duraklatmaya çalışsa da momentum o derece kuvvetliydi ki fiyatlar yükselmeyi sürdürdü. Şubat ayından başlayarak momentum kesildi. Arkadan esen rüzgâr kesildi ve düşük şiddetle olmakla birlikte yandan esmeye başladı. Bu da dünya piyasalarındaki iyimserliğin kesilmesine ve fiyatlamalarına keskin zigzaglar yapmasına neden oldu. Yaşanmakta olan bu değişim kalıcı bir duruma işaret ediyor olabilir. Bu nedenle de paradigma değişimi olduğuna yönelik kaygılarımızı daha önce de defalarca kez dile getirdik şimdi de sürdürüyoruz.

Yukarıda tasvir etmeye çalıştığımız zigzagların küçük bir örneğine son iki günde şahit olduk. İlk olarak, ABD ile Çin'in ticaret savaşlarını engellemek adına kapalı kapılar ardında görüşmeler yaptığı haberleri küresel piyasalara doping etkisi yapmış ve hisse senedi borsalarındaki sert düşüşlerin önüne geçmişti. Hatta, ABD'de DJ Sanayi endeksi, Pazartesi günü rakam bazında tarihinin en yüksek üçüncü yükselişini kaydetmişti. Ancak, bu etki uzun sürmedi ve dün gündeme oturan yeni bir haber piyasaları yeniden olumsuza çevirdi: Facebook'un kullanıcı bilgilerini izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaştığının anlaşılması ile başlayan fiyasko, teknoloji ve sosyal medya şirketlerinin ciddi anlamda denetlenmesi ihtiyacını gündeme getirdi. Bu gelişmeler ABD'de teknoloji şirketlerinde sert düşüşler yarattı. Nasdaq endeksi dün %2.9 düştü. Acaba "teknoloji balonu" mu patlıyor yönündeki soru işaretleri tüm dünya piyasalarını olumsuz etkiledi.
    Zira son dönemde teknoloji şirketleri göreceli olarak daha iyi bir performans kaydetmiş ve yatırımcıların en çok beğendiği şirketler arasında ilk sıralara yerleşmişti. Bu etkinin bu sabah MSCI Asya/Pasifik borsa endeksinde %1'in üzerinde kayıplara neden olduğunu görüyoruz.

Bu türden bir haber belki de yükseliş yönündeki momentumun kuvvetli olduğu veya rüzgârın arkadan estiği günlerde piyasalarda bu derece olumsuz bir etki yaratmayacaktı. Hatta, hafızalarımızı biraz zorlarsak, çok daha ciddi bazı haberlerin piyasa etkilerinin daha sınırlı ve geçici kaldığını hatırlarız. Ancak, içinde bulunduğumuz ortamda rüzgârın yandan esmesi ile bu tarz haberler çok daha fazla etkili olmaya başladı ve önümüzdeki günlerde olmaya da devam edecek gibi... Rüzgârın henüz önden esmediği kanaatindeyiz. Bu nedenle de küresel hisse senedi endekslerinde düşüş trendine girildiğini henüz söyleyemiyoruz. Ancak, bu ihtimalin, önümüzdeki günlerde azımsanmayacak kadar kuvvetli olduğunu not düşmekte yarar görüyoruz.

Bu aralar momentumu kuvvetli olan bir diğer finansal enstrüman da Euro.
    Daha doğru ifade etmemiz gerekirse momentumu zayıf olan enstrümanın ABD Doları olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda, döviz piyasalarının makro ekonomik gelişmeleri fiyatlamayı terkettiği kanaatindeyiz. Zira, AB'den gelen zayıf veriler ve bu paralelde %0.50 ile son 2 ayın dibini gören Alman
    10 yıllık tahvil faizine karşın EURUSD paritesi dünkü işlemlerde 1.25 seviyesine yaklaştı. Enflasyonun beklentilere oranla düşük kaldığına ilişkin ECB üyelerinden gelen yorumlar EURUSD paritesini bir miktar aşağı itmeye çalışsa da alttan esen rüzgâr o derece kuvvetli ki... Ekonomist kimliğimizle bu tabloyu anlamlandırmakta zorlanıyoruz. Ancak finansçı kimliğimiz momentum kavramını hatırlayıp rüzgâr tersine dönene kadar gelen her haber ya da açıklamanın EURUSD paritesini yukarıda tutmaya çalışacağını söylüyor. Her ne kadar makro ekonomik tablo ve faizlerin seyri desteklemese de... Bununla birlikte, rüzgârın tersine dönmesi halinde ekonomik faktörler hızla birincil plana çıkıp ABD Doları'nı desteklemeye başlayacaktır. Bu değişimin zamansal olarak çok da uzakta olmadığını öngörüyoruz.

Türk Lirası şu an itibariyle dünyanın en zayıf para birimlerinden birisi gibi işlem görüyor. Yani momentumu en zayıf olanlardan biri... Yüksek büyüme oranına karşın dünkü bültenimizde de tasvir etmeye çalıştığımız üzere aşırı ısınma sinyallerinin neden olduğu yüksek enflasyon, yüksek faizler, yüksek cari işlemler açığı ve yükselmekte olan bütçe açığı yüksek kırılganlığa neden oluyor. Bu kırılganlık da rüzgârı tersine çevirmiş durumda... Son iki günde test edilip kıralamamasına karşın USDTRY kurunda
    4.00 seviyesinin aşılıp ilk etapta 4.04 seviyesinin görülmesi olası. Bu olasılık, EURTRY kurunu 5.0'li seviyelere itecektir. Bono&tahvil piyasası bu gelişmelere olumsuz yönde tepki veriyor. Mesela, 2 yıl vadeli gösterge tahvilin faizi %14.2'lere gelmiş durumda. Enflasyon/para biriminin değer kaybı spiraline girilmesi riski momentumun kalıcı olarak kaybına neden olabilir ki bu riske karşı azami derecede dikkatli olmakta yarar var. Hisse senedi piyasası ise hâlâ momentumunu koruyor ya da koruyabilmesi için destek alıyor! Bu nedenle de TL'deki sert değer kaybına karşın BİST endeksleri yukarıda kalmayı sürdürüyor. Bununla birlikte, dünya borsalarının sert yükselişler gösterdiği dün BİST100 endeksinin %0.2 gerilemesi dikkat çekiciydi. Teşvik paketine ilişkin açıklamanın ertelenmesinin buna neden olduğunu tahmin ediyoruz. Ancak bu hususta önemli bir sorun olmadığını da biliyoruz. Hem Sn.Cumhurbaşkanı hem de Sn.Başbakanın uygun olacağı bir zaman diliminde açıklamanın yapılacağını ve bunun da haftaya olabileceğini tahmin ediyoruz.

Bugünün veri gündeminde ABD'de TSİ15.30'da açıklanacak olan 4Ç dönemi nihai GSYH büyümesi ve sonrasında konut satış rakamları izlenecek. G.Afrika'nın faiz kararı takip edilecek gelişmeler arasında ön sıralarda yer tutuyor.
    Piyasa duruşu olarak temkinli ve tedbirli olmaya devam edilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok şükür dolar 4 euro 5, ötv zam benzin zam...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok şükür dolar 4 euro 5, ötv zam benzin zam...
    Eksik olmuş.
    Dolar 4
    Euro 5
    Benzin 6
    Halk ayvayı 7
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsa yorumu yıne yanlıs sevgılı kardesım,hukumet elıyle yatırım fınans tutuyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu teşvikleri açıklamayı ellerine yüzlerine bulaştırmasalardı borsa biraz hareket görürdü
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçen sene dolar 3 civarındayken mükemmel bir taktik düşünülmüştü; emperyalistlerin oyununa dur demek için herkes dolar bozdurmuştu.

Dolar 4 oldu kimsenin aklına bu eski mükemmel taktik gelmedi sanırım ya da bozdurcak dolar kalmadı

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın bekleyın.
    Murat abi altın için beklediğin alınabilir dediğin bir seviye var mı peki biraz gevşedi sanırım dün,bugün.

tonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurlar şelale olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknık calıstıgını dusunmuyorum,bır yerlerden ıyı para gırdı..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknık calıstıgını dusunmuyorum,bır yerlerden ıyı para gırdı..
    Abi herifin hala kredisi var kaynağı var helal olsun diyor insan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler