User Tag List

Sayfa 419/1068 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519919 ... SonSon
20286 sonuçtan 7.943 ile 7.961 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet kktc satıldı dedikoduları biraz abartı. para birimi değiştirmeyi düşünüyorlar. zaten hiç bir zaman tam anlamıyla bizim olamamış bir yeri satabilmemiz de komik olur. neyse ki ada da referandum filan yapılmıyor iyi ki. yoksa zaten biz istediğimiz kadar koruyup kollayalım canımızı feda edelim şehit olalım ama yarın öbür gün gemi batsın ilk terk edenlerden olur ada bu gemiyi.

ister kızın bana, ister sövün inanmayın hadi canım diyin. ada da bizi seven ne kadar çok ise, daha fazlası bir referandumda bizden kopmak için gözünü kırpmadan karşı oy kullanır, önce para birimi değişir yarın öbür günde başka şeyler denenir. önemli olan Türkiye'nin duruşu bu yüzden. yani adanın istekleri değil.

boş konuşmayacağımı, şehit asker oğlu olduğumu bildiğinizi umuyorum. yani bazı konular hakkında doğru bilgi alabildiğim büyüklerim var.

neyse biri bana dolar düşüyor görüyor musun yazmış. 5 lirayı gösterip 4.64e düşürmeyi başarı sanıyorlar. bende ittir lan dedim arkadaşa. nasıl bir kafası var bu yaratıkların anlamış değilim. 2002 de doların 1,5 tl olduğunu unuttu adamlar. 6 sıfır atınca kafaları yandı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kktc satıldı dedikoduları biraz abartı. para birimi değiştirmeyi düşünüyorlar. zaten hiç bir zaman tam anlamıyla bizim olamamış bir yeri satabilmemiz de komik olur. neyse ki ada da referandum filan yapılmıyor iyi ki. yoksa zaten biz istediğimiz kadar koruyup kollayalım canımızı feda edelim şehit olalım ama yarın öbür gün gemi batsın ilk terk edenlerden olur ada bu gemiyi.

ister kızın bana, ister sövün inanmayın hadi canım diyin. ada da bizi seven ne kadar çok ise, daha fazlası bir referandumda bizden kopmak için gözünü kırpmadan karşı oy kullanır, önce para birimi değişir yarın öbür günde başka şeyler denenir. önemli olan Türkiye'nin duruşu bu yüzden. yani adanın istekleri değil.

boş konuşmayacağımı, şehit asker oğlu olduğumu bildiğinizi umuyorum. yani bazı konular hakkında doğru bilgi alabildiğim büyüklerim var.

neyse biri bana dolar düşüyor görüyor musun yazmış. 5 lirayı gösterip 4.64e düşürmeyi başarı sanıyorlar. bende ittir lan dedim arkadaşa. nasıl bir kafası var bu yaratıkların anlamış değilim. 2002 de doların 1,5 tl olduğunu unuttu adamlar. 6 sıfır atınca kafaları yandı.
    Hocam Kıbrıs'ın hali, bize yaklaşımı, durumu vs. herşey ortada zaten. Kızan haksızlık etmiş olur.

Benim de baba Kıbrıs Gazisi. O da bişeyler anlatmıştı zamanında.
    Adamlar İngiliz sömürgesi ve Rum topraklarında yaşıyor gibi yaşıyor... Halen... O zamandan kalma adetler ve Rum ada tembelliğine alışmışlar. Bir de bizden gidip "biz sizi kurtardık" muhabbeti yapınca ifrit oluyorlar. Hadi harekatı geçtim, Türkiye'den su gitmese ne yapacaklardı, bu kadar kaynak aktarılmasa ne yapacaklardı çok merak ediyorum.

Şimdi para birimi değiştireceklermiş, e buyurun değiştirin, zaten kimse de tanımıyor ki... Zaten çok büyük ihtimalle stratejik olarak burayı bırakmıyoruz, yoksa faydadan çok zararı var, geri alsalar umurumda olmaz sanıyorum. Harekatta şehit olana, bu kadar emeğe üzülürüm anca.

Dolar konusuna gelirsek, komedi çok. Adamlar neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum cidden Tamam AKP'li olana da lafım yok, tercihtir saygı duyarım ama bari şu troller gibi saçmalayanlar olmasa...

Bir de ortalık karıştırmaya yarayan mal mal paylaşımlar var işte, onlar daha da beter.

- Reis uçağa dolarları doldurmuş, seçimden sonra Malezya'ya kaçacakmış (Bu aralar durmadan yükleyip boşaltıp al-sat yapıyor olmaları lazım ) (Aslında bu geçen seçimin lafıydı, ama hala devam ediyor)
    - Tahtakale'de dolar bitmiş, ülkede dolar kalmadı, Merkez Bankası elindeki tüm dolarları satmış (Tahtakale'de bürolar o sıradaki manyak oynaklık yüzünden tahtayı kapatmış, dolar bitmedi, bi döviz bürosu birine sağlam sattıysa bile bitmiş olabilir, kriz yaratacak durum yok, bi büroda kaç bin dolar olabilir) (Merkez dolar ihalesi tarihlerini, miktarları belirledi, miktarları artırdığını açıkladı, dolar da basıyorlar galiba )
    - Seçimden sonra memur maaşları ödenemeyecekmiş (Dış borcun büyük çoğunluğunun özel sektör borcu olduğunu da bilmiyorlar sanıyorum).
    - Halkbank'a 49 milyar dolar ceza gelecekmiş, şubede bankoda çalışan arkadaşıma telefon gelmiş o söyledi...

Daha artırabiliriz... Bunlardan mantıklı olanları da var, eyvallah diyoruz da, durmadan hergün bi watsap grubundan böyle şeyler gelince, yuh artık diyorum.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Kıbrıs'ın hali, bize yaklaşımı, durumu vs. herşey ortada zaten. Kızan haksızlık etmiş olur.

Benim de baba Kıbrıs Gazisi. O da bişeyler anlatmıştı zamanında.
    Adamlar İngiliz sömürgesi ve Rum topraklarında yaşıyor gibi yaşıyor... Halen... O zamandan kalma adetler ve Rum ada tembelliğine alışmışlar. Bir de bizden gidip "biz sizi kurtardık" muhabbeti yapınca ifrit oluyorlar. Hadi harekatı geçtim, Türkiye'den su gitmese ne yapacaklardı, bu kadar kaynak aktarılmasa ne yapacaklardı çok merak ediyorum.

Şimdi para birimi değiştireceklermiş, e buyurun değiştirin, zaten kimse de tanımıyor ki... Zaten çok büyük ihtimalle stratejik olarak burayı bırakmıyoruz, yoksa faydadan çok zararı var, geri alsalar umurumda olmaz sanıyorum. Harekatta şehit olana, bu kadar emeğe üzülürüm anca.

Dolar konusuna gelirsek, komedi çok. Adamlar neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum cidden Tamam AKP'li olana da lafım yok, tercihtir saygı duyarım ama bari şu troller gibi saçmalayanlar olmasa...

Bir de ortalık karıştırmaya yarayan mal mal paylaşımlar var işte, onlar daha da beter.

- Reis uçağa dolarları doldurmuş, seçimden sonra Malezya'ya kaçacakmış (Bu aralar durmadan yükleyip boşaltıp al-sat yapıyor olmaları lazım ) (Aslında bu geçen seçimin lafıydı, ama hala devam ediyor)
    - Tahtakale'de dolar bitmiş, ülkede dolar kalmadı, Merkez Bankası elindeki tüm dolarları satmış (Tahtakale'de bürolar o sıradaki manyak oynaklık yüzünden tahtayı kapatmış, dolar bitmedi, bi döviz bürosu birine sağlam sattıysa bile bitmiş olabilir, kriz yaratacak durum yok, bi büroda kaç bin dolar olabilir) (Merkez dolar ihalesi tarihlerini, miktarları belirledi, miktarları artırdığını açıkladı, dolar da basıyorlar galiba )
    - Seçimden sonra memur maaşları ödenemeyecekmiş (Dış borcun büyük çoğunluğunun özel sektör borcu olduğunu da bilmiyorlar sanıyorum).
    - Halkbank'a 49 milyar dolar ceza gelecekmiş, şubede bankoda çalışan arkadaşıma telefon gelmiş o söyledi...

Daha artırabiliriz... Bunlardan mantıklı olanları da var, eyvallah diyoruz da, durmadan hergün bi watsap grubundan böyle şeyler gelince, yuh artık diyorum.
    Şahsi düşüncem yazdıklarınızda haklısınız. Bir tek bu özel şirket borcu kısmına karşı çıkıyorum. Sıkı para politikasını bırakalı çok oldu ve bütçe bozulmaya başladı. Bunu göz ardı etmemeniz gerekir. Örtülü ödenek, geçiş garantisi, orantısız bütçe dağılımı, Suriye meselesi ve cari açık kasa dengesini bozdu. Memur maaşları ödenemeyecek seviyeye gelinir mi? Sanmıyorum ama dış borç özel sektör borcudur diyip işin içinde sıyrılabileceğimiz bir durumda değiliz.

Ayrıca gece yaşanan kur hareketinde Japon yatırımcılarının yaptığı zarar kes sebebiyle olduğuna da ihtimal vermiyorsunuzdur umarım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi düşüncem yazdıklarınızda haklısınız. Bir tek bu özel şirket borcu kısmına karşı çıkıyorum. Sıkı para politikasını bırakalı çok oldu ve bütçe bozulmaya başladı. Bunu göz ardı etmemeniz gerekir. Örtülü ödenek, geçiş garantisi, orantısız bütçe dağılımı, Suriye meselesi ve cari açık kasa dengesini bozdu. Memur maaşları ödenemeyecek seviyeye gelinir mi? Sanmıyorum ama dış borç özel sektör borcudur diyip işin içinde sıyrılabileceğimiz bir durumda değiliz.

Ayrıca gece yaşanan kur hareketinde Japon yatırımcılarının yaptığı zarar kes sebebiyle olduğuna da ihtimal vermiyorsunuzdur umarım.
    Hocam çok fazla finans bilgim yok ama mantıklı gelen şeyleri söyleyebiliyorum anca. Devlet kaç defa kriz yaşadı, bi şekilde, alınan tedbirlerle vs. ile çıkılabildi. Ha bunun her seferinde cezasını bu adamlar yerine halk ve özel sektör çekti. Borç kısmını şunun için söyledim, verilere bakarsak daha önceki kriz ortamlarında ithalat-ihracat dengesi vs. haricinde devletin dış borcu ve özel sektörün borcu anlamında denge değişmiş.. Yani önceden devlet deli gibi borçlanırken, şimdi özel sektör borcu daha fazla görünüyor.

Ha ama dediğin gibi devlet bütçesi anlamında da sapıtma illa ki vardır. Adamlar zaten bugüne kadar yok Arap parası getir, yok bilmemne yatırımı yap, inşaat sat, fabrika sat, özelleştir, öyle çevirdiler, patladı... Ben de aynen bu anlamda dedim, devlet o aşamaya gelmez ama toparlamak için zorlanır. Yo kesinlikle sıyrılma anlamında demedim, üstte yazdığım gibi bunun cezasını yine küçük işletmeler çekecek, dayanabilen dayanacak, dayanamayan yok olacak maalesef bunların yüzünden.

Yok hocam Japonya falan hikaye, dış güçlerin oyunu bunlar :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün dacia sandero 110 milyara satılıyorsa zaten çekiyoruz çekeceğimizi demektir
    ne yapacaklar daciayı 200e mi satacaklar

16 yıldır halk vergileriyle yandaşları besledi
    şimdi hükümet değişirse halkın bundan fazla çekeceği bir şey yok
    yandaşlara akan muslukları kapatsak yeter
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 az 300 olsun. Zengin fakir belli olsun, benzin de min 10 TL olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konut almak için şuan dövizden çıkmak mantıklı mı veya seçim sonrası aynı düzenle veya değişen düzenle ne şekilde piyasa tahminleri olabilir ?

Var mıdır 3-4 aylık bir öngörüsü olan ?

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar düşüyor sizce bu durum nasıl karşılanmalı? Son yapılan pompalama işe yarar mı, yoksa geçici bir düşüş müdür ?

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu seviyeden dolara girilir mi? yoksa 7 hazirana kadar beklemek mi lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orta ve uzun vade için her düşüş alım fırsatı bence
    ama kısa vadede beklenebilir de karar sizin
    bugünkü ingiltere ziyareti ve 7 haziran kararları önemli
    bence yeni dip 4.30-4.40 arası
    ytd

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    budun abd borsası kapalı oldugu için merkez bankasının hamlesiyle 4.50 bandına gerilesede yarın bence 4.70 bandına gene geri donucektir. tabi piyasaları anlık takip etmekte fayda var. çok güven vermiyor özellikle cumadan bu yana...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şuan euro bakıyorum.

Euro'da alış hedef fiyat nedir ?
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar arkadaşlar aranızda borsa viob forex konularında tecrübeli deneyimli yorumlar bilgiler görüyorum. Bilgilerinizden istifade ederek yatirim hesabı açmak istiyorum genelde yatırımım viob veya hisse senedi üzerine olacak?tr şartlarında forex yapmak imkansız aracı kurum olarak devlet bankası veya spk lisanslı aracı kurum düşünüyorum?hangisini tavsiye edersiniz önerirsiniz?kimileri devlet bankasını tercih et diyen oldu?Bu konuda araştırma yapıyorum bilgilerinizden istifade etmek istedim yardımcı olursanız sevinirim

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan pıyasaya sabah saatı ıtıbarıyle para soktular. Zaten borsa ya gırdı dırek.
    Kaynagı belırsız doyeyım,anlayın.
    Ingıltere ye gıdılme amacı farklı,acık yazamam.
    Sadece sunu sorun,faız artırmadan onece kı 3 iş gununde kım ne kadar bozmus?
    Ayrıca faız cıpası neden bırden serbest bırakıldı?
    Neyse,bozamayın doları ev mev ıcın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi İngiltere ziyaretinin yansımasını beklemeyelim mi alım için?
    Sanki 7 haziran ve sonrası için bazı taahhütler verilecek gibi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garantıler verılecek ama bu garantıler ısler daha kotuye gıtmesın rusveti....

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birkaç gün daha bekleyip Dolar borçlarını kapatmaya başlayacağım.. Bu faizleri kimse kaldıramaz emin olun.. Seçim sonrası ortalığın karışacağını düşündüğüm için usd borçları kapayacağız.. Şu anki faizler korkunç derecede yüksek artık gelişen ülkelerle değil batmış ülke faizleri ile kıyaslanabilir..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun arac almak icin vorusana gittim 1.75 ten bahsettiler guldum esime gecen sene 0.80 ile almistim
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O reizzz ondan daha iyi hiç kimse hiç bişiyi bilemez. Padişahtır, gazidir, başkomutandır, halifedir, hatta yarı peygamberdir o, bak iktisatçı, baş hakim, baş yargıç, baş ekonomist, TCMB başı, yürütme, yasama, yargı, herşeydir O!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler