User Tag List

Sayfa 447/1068 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
20286 sonuçtan 8.475 ile 8.493 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece bu kadar yukselmesı dogal,***** derınlık yok hacım dusuk.
    Ancak cok hızlı yabancı cıkısı var,satılan hısseler bugun valor ıle dondugu ıcın dolar olup cıkıyor.
    Suan cok fazla dolar talebı var ve dolar kalmayan burolar oldu.
    Ee,başkanlık gelınce ekonomı ucucaktı ya,uçuyoruz işte....

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarin 2-3 yetkili kisiden merkez bankasi bagimsizdir ne yapacagina kendisi karar verecektir tarzi aciklamalar duyariz tansiyon biraz duser.
    ...Bakan Albayrak açıklamasının devamında "Merkez Bankasının bağımsızlığının ve karar alma mekanizmalarının spekülasyonlara konu edilmesi kabul edilmez" dedi.
    Şöyle bir

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarin 2-3 yetkili kisiden merkez bankasi bagimsizdir ne yapacagina kendisi karar verecektir tarzi aciklamalar duyariz tansiyon biraz duser.
    Albayrak: MB bağımsızlığının spekulasyonlara konu edilmesi 'kabul edilmez - Bloomberg HT

- "Hiç olmadığı kadar etkin bir Merkez Bankası"

Merkez Bankasının, fiyat istikrarını sağlamak ve para politikasının etkinliğini belirlemek açısından önemli rol oynayan sorumlu aktör olduğunu hatırlatan Albayrak, Bankanın bağımsız bir kurum olarak, ekonominin gerçekleri ve piyasa koşulları neyi gerektiriyorsa onu yapacağını vurguladı.

Albayrak, "Merkez Bankasının bağımsızlığının ve karar alma mekanizmalarının spekülasyonlara konu edilmesi kabul edilmez." diye konuştu.

Fiyat istikrarı ve enflasyonla mücadelede özellikle yapısal kanallardaki tıkanıklıkları açarak ve politika eşgüdümünü güçlendirerek Merkez Bankasının hareket alanını genişleteceklerini vurgulayan Albayrak, "Hiç olmadığı kadar etkin bir Merkez Bankası, yeni dönem politikalarımızın temel hedefleri arasında yer alacak." ifadesini kullandı.

sunlari da suraya birakayim lazim olur;

YouTube
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alırsan ve düşerse 100 dolar veririm.
    alma düşüncem bile düşürdü doları 100 doları görelim
    YamahA Xmax 250 ABS

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B16 Gece hacim düşüyor ve aynı zamanda bizim piyasalar kapanıyor.. Gece yarısı ise Japon ablalar abiler devreye giriyor çünki onların piyasası açılıyor ve bilindiği üzere Japon ablaları Tl çok üzdü bir zamanlar sürekli Tl'ye para yatırıp iyi kazanıyorlardı..

İkincisi ; Sabaha doğru içeriden Bankalar açılmadan Döviz satışı yapılıyor kuvvetle muhtemel bu Dövizi frenlemek adına yapılan bir işlem, Bugünkü hareketleri takip edince içeriden bir kuvvetin Borsanın daha fazla düşmemesi doların dizginlenmesi için müdahalelerde bulunuyor... Haftaya bu haftaki Mb rezervleri açıklandığında çok büyük ihtimalle rezervin erimeye devam ettiğini göreceğiz.

2) Hükümet Belediye seçimlerini erkene alıcaktı ve tüm hazırlıklar bu yönde idi ve muhalefet de destek veriyordu ki bu Hükümetin işine yarayan bir tuzaktı, tıpki bir önceki genel seçimler gibi bitti gittiye gelicek ve sonrasında benzine mazota a-z ne varsa var gücü ile yükleniklerdi.. Sonra Muhalefetten uyananlar oldu ve erken seçim istemiyoruz denildi ki şimdi Hükümet köşeye sıkıştı çünki Ekonominin dayanamayacağını ve daha da kötü duruma gelmesini bekliyor muhalefet... Şimdi yerel seçimlere kadar Hükümet emekliye 1.000 liraları vermek zorunda..!! Çok tepki çekmemek zorunda ama imkansız... Şimdi yerel seçimlerde hükümet çok kötü bir sonuç alırsa işler orada iyice karışacak.. Ancak ben her zaman söylüyorum oy oranı ne olursa olsun Hükümet hep başımızda olucak sadece huzursuzluklar daha da artıcak..

3) Şimdi size link veriyorum, 10 Yıllık tahvil faizleri ... Şu anda Mısırı dahi geçmişiz ve tamamen batmış olan Arjantin'i sollayacağız az kalmış..

fatih sezer auf Twitter: "10 yıllık tahvil faizinde uzun suredir takip ettiğimiz Mısır’ı geride bırakarak dunya piyasalarında liderliğe oturmuşuz. Bizden sonra en fazla faiz getirisi olan ulkeler;

Mısır:%17,6
    Uganda:%16
    Nijerya:%14
    Kenya:%13,1
    Brezilya:%11,1
    Srilanka:%10,8
    Namibya:%10,6
    Pakistan:%9,5… https://t.co/3vx56paI3x"

Özet olarak aynı şeyi 100 kere yazmak istemiyorum., Daha dibe yaklaşmadık bile.. Son baharda ipin kopacağını düşünüyorum
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B16 Gece hacim düşüyor ve aynı zamanda bizim piyasalar kapanıyor.. Gece yarısı ise Japon ablalar abiler devreye giriyor çünki onların piyasası açılıyor ve bilindiği üzere Japon ablaları Tl çok üzdü bir zamanlar sürekli Tl'ye para yatırıp iyi kazanıyorlardı..

İkincisi ; Sabaha doğru içeriden Bankalar açılmadan Döviz satışı yapılıyor kuvvetle muhtemel bu Dövizi frenlemek adına yapılan bir işlem, Bugünkü hareketleri takip edince içeriden bir kuvvetin Borsanın daha fazla düşmemesi doların dizginlenmesi için müdahalelerde bulunuyor... Haftaya bu haftaki Mb rezervleri açıklandığında çok büyük ihtimalle rezervin erimeye devam ettiğini göreceğiz.

2) Hükümet Belediye seçimlerini erkene alıcaktı ve tüm hazırlıklar bu yönde idi ve muhalefet de destek veriyordu ki bu Hükümetin işine yarayan bir tuzaktı, tıpki bir önceki genel seçimler gibi bitti gittiye gelicek ve sonrasında benzine mazota a-z ne varsa var gücü ile yükleniklerdi.. Sonra Muhalefetten uyananlar oldu ve erken seçim istemiyoruz denildi ki şimdi Hükümet köşeye sıkıştı çünki Ekonominin dayanamayacağını ve daha da kötü duruma gelmesini bekliyor muhalefet... Şimdi yerel seçimlere kadar Hükümet emekliye 1.000 liraları vermek zorunda..!! Çok tepki çekmemek zorunda ama imkansız... Şimdi yerel seçimlerde hükümet çok kötü bir sonuç alırsa işler orada iyice karışacak.. Ancak ben her zaman söylüyorum oy oranı ne olursa olsun Hükümet hep başımızda olucak sadece huzursuzluklar daha da artıcak..

3) Şimdi size link veriyorum, 10 Yıllık tahvil faizleri ... Şu anda Mısırı dahi geçmişiz ve tamamen batmış olan Arjantin'i sollayacağız az kalmış..

fatih sezer auf Twitter: "10 yıllık tahvil faizinde uzun suredir takip ettiğimiz Mısır’ı geride bırakarak dunya piyasalarında liderliğe oturmuşuz. Bizden sonra en fazla faiz getirisi olan ulkeler;

Mısır:%17,6
    Uganda:%16
    Nijerya:%14
    Kenya:%13,1
    Brezilya:%11,1
    Srilanka:%10,8
    Namibya:%10,6
    Pakistan:%9,5… https://t.co/3vx56paI3x"

Özet olarak aynı şeyi 100 kere yazmak istemiyorum., Daha dibe yaklaşmadık bile.. Son baharda ipin kopacağını düşünüyorum
    bence kenya ve uganda haketmedikleri bi faizle terbiye ediliyorlar, dış mihrakların işi olmalı...

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler şimdi Borsayı doğruyor yabancı abiler.. Şimdi bu sattıkları hisselerin parasını aldıklarında Dolara dönerlerse iş kötü..

Kısaca 5'li seviyeleri yakında rahatça görürüz zorlanmadan.,
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30.000 lira kadar bir param var. Şuan 14.5o'den mevduatta ne yapmak lazım? Altın mı? Dolar mı? Tabiki ytd değil ben karar vereceğim ama ne yapılabilir? Kafam karışık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30.000 lira kadar bir param var. Şuan 14.5o'den mevduatta ne yapmak lazım? Altın mı? Dolar mı? Tabiki ytd değil ben karar vereceğim ama ne yapılabilir? Kafam karışık...
    14.50 nedir yav 19 20 den aşağı bağlamayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14.50 nedir yav 19 20 den aşağı bağlamayın
    TEB'de param, 100.000 üstüne 18.50 dedi. Garanti 13.50 verdi. Bakmak lazım aslında diğer şubelerede haklısınız.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TEB'de param, 100.000 üstüne 18.50 dedi. Garanti 13.50 verdi. Bakmak lazım aslında diğer şubelerede haklısınız.
    ing e-turuncu kullanıyorum ben günlük fiaz istediğin zaman çekebilmek de cabası

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEB de de istediğiniz zaman çekebiliyorsunuz marifetli hesap ismi 18,50 veriyor şuan.

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben de parami euro olarak kazaniyorum. Bir miktar euro var elimde, beklesemmi bozsammi bilemedim..
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teb e sordum 100.000 üstü dedim, illaki paramı alacağım demek gerekiyor galiba. Yarın gidip bir görüşeyim. Teşekkür ederim yorumlar için

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ing e-turuncu kullanıyorum ben günlük fiaz istediğin zaman çekebilmek de cabası
    gunlukte ne kadar alıyorsun

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gunlukte ne kadar alıyorsun
    ciddi az param var 1000TL kadar filan o yüzden tam gösterge olmaz. şöyle hesaplayabilirsin.

[ana para x faiz oranı (%16,5 ise 0,165 ile çarpılacak)]/360= günlük kazanılan faiz tutarı

tabi bundan bir vergi kesiliyor oransal mı sabit tutar mı onu bilmiyorum. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-...esap/e-turuncu buradan inceleyebilirsin. (bu arada 17,5 olmuş faizi)

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TEB ile pazarlık vs. yapmanıza gerek yok.İnternetten Marifetli Hesap açarsanız direkt olarak 18,50 verir.50 bin lira altında 2.500;100 bin liraya kadar 3.500 lira vadesiz hesapta tutmak zorunlu.Bu durum,oranı etkiliyor tabii ki onu da gözden kaçırmamak lazım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Enpara günlüğe 14 veriyor bana.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    odeabank 19.25 alıyorum şuan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler