User Tag List

Sayfa 454 Toplam 454 Sayfadan BirinciBirinci ... 354404444452453454
Toplam 8625 adet sonuctan sayfa basi 8,608 ile 8,625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ohalin kalkması hiçbirşeyi ifade etmez, şu anda valilere öyle yetkiler verildiki kaşın üstünde gözün var diye atarlar içeri..

Zaten şu anda rejim değişti yani sürekli ohal anlamına geliyor hatta daha fazlası..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OHAL'in kalkmasıyla beraber iflas ertelemeler çoğalacak. millet borcunu yapılandırdığından nakit akışı minimum olacak filan gözüken o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İflas erteleme yine yapılıyor, Konkordato ilan ediyorlar bu seferde.. Bizimde başımızda var Ohal'den önce iflas erteleme istemişlerdi , Ohal geldi bu seferde mahkeme habire uzatıp uzatıp duruyor.. Yani bir nevi tepeden talimat geliyor , o sebeple değişen birşey olmaz.. Normalde Ülkerin, Doğuşun çoktan temerrüde düşmesi gerekirdi ama birşekilde engelliyorlar

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık foruma pek giremiyorum ama son sayfaları okudum,güzel görüşler,öneriler,paylaşımlar oluyor,daha sık girmeye çalışacağım nacizane bir görüşümü sunmak isterim sizlere,tabiki sadece ve sadece kendi fikrimdir bu,doların kasım,aralık ayı gibi 5.05 yada 5.1 seviyelerine yükseleceğini düşünüyorum,sebebi şu veya bu diyemem hissiyat işte 😬
    İNSTAGRAM KULLANICI ADIM : h.a.k.a.n.s.g.r

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İflas erteleme yine yapılıyor, Konkordato ilan ediyorlar bu seferde.. Bizimde başımızda var Ohal'den önce iflas erteleme istemişlerdi , Ohal geldi bu seferde mahkeme habire uzatıp uzatıp duruyor.. Yani bir nevi tepeden talimat geliyor , o sebeple değişen birşey olmaz.. Normalde Ülkerin, Doğuşun çoktan temerrüde düşmesi gerekirdi ama birşekilde engelliyorlar
    OHAL'den önce Kırkpınar lokantası iflas erteleme aldı Kayyum atadılar şimdi ise tamamen kapandı. Bu durumda Ülker'de filan kayyum mu var?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    159 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ohal in kalkmasi cokdan fiyatlandi,olur mu oyle sey. Uzamayacak dendigi andan itibaren itibaren.
    Ohal den ote somut adimlar bekliyor piyasa ve aticak halleri yok.
    Cok para cikisi oldu gecen hafta,bu hafta nispeten devam ediyor...
    Uretimi durduran politikalar sonucunda buraya geldik ama halkin %50 si memnun. Insallah dolar 10 olur,ne oyle fakur fakir tek basamakli rakamlar. Saraylarda yasayan yoneticimiz var,kiskansinlar. Canimiz,kicimiz feda...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OHAL'den önce Kırkpınar lokantası iflas erteleme aldı Kayyum atadılar şimdi ise tamamen kapandı. Bu durumda Ülker'de filan kayyum mu var?
    Aslında yok ancak normal şartlarda olması çok da şaşırtmazdı. Bahsi geçen iki firmanın da vadesi gelen ancak ödeyemedikleri kredileri var. Ülker tarafındaki krediler bankalar için o kadar önemli ki bankalar ortak bir yapı kurarak bu krediyi yapılandırdılar.

Yani "Bankaya 1000 $ borcun varsa bu senin sorunun, 1.000.000.000 $ ise bankanın sorunu" cümlesinin haklılığı bir defa daha ortaya çıktı.

Hatta Ülker tüm varlıklarını y.dışı merkezli çatı şirketi Pladis 'de topladıktan sonra bankalara bu teklifi yaptı. Bir bankanın yöneticilerinin toplantıyı sinirle terk ettiği çok konuşuldu ama günün sonunda anlaşma zemini buldular.

Ülker'e tanınan imtiyaz, tüm borçlu dev şirketler tarafından kullanılarak yapılandırma anlaşmaları yapıldı / yapılıyor. Hal böyle olunca o çok güvendiğimiz, yaşadıklarından çıkarttığı dersler / reformlar ile hep ayakta kalacağına inandığımız bankalarımız birer bomba halini almış oldu.

Sonuç olarak senin veya benim başıma gelse çok kısa sürede tüm şirketi yağmalayacak imkanları olmasına karşın yapmayıp, riski bankalar üstleniyorlarsa burada mutlaka bir engelleme olmalı diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırkpınar nire Ülker nire... Arkadaş güzelce yazmış, Ülkerin sahibi olan abi Ülkerin hisselerini ingiltere'de bulunan Pladis adlı firmaya devrettikten sonra borcu ödeyemeceğini söyledi.. Rakam 6 Milyar usd bilinen... Bu kredilerin takibe düşmesine Hükümet de izin vermedi çünki bu yüzdürülen krediler resmiyete takipteki krediler şeklinde dökülürse Bankaların takipteki kredi oranları nerelere varır bir düşünün... Şimdi enerji sektörü haberleri var, Rakam ise 50 Milyar Usd...

Bankalar küçük orta işletmelerin ipini kolayca çeker ama büyüklerin ipini çekemez, adam zaten tedbir almış.. Herhangi bir el koymada İngiltere ile muhattap olursunuz...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırkpınar nire Ülker nire... Arkadaş güzelce yazmış, Ülkerin sahibi olan abi Ülkerin hisselerini ingiltere'de bulunan Pladis adlı firmaya devrettikten sonra borcu ödeyemeceğini söyledi.. Rakam 6 Milyar usd bilinen... Bu kredilerin takibe düşmesine Hükümet de izin vermedi çünki bu yüzdürülen krediler resmiyete takipteki krediler şeklinde dökülürse Bankaların takipteki kredi oranları nerelere varır bir düşünün... Şimdi enerji sektörü haberleri var, Rakam ise 50 Milyar Usd...

Bankalar küçük orta işletmelerin ipini kolayca çeker ama büyüklerin ipini çekemez, adam zaten tedbir almış.. Herhangi bir el koymada İngiltere ile muhattap olursunuz...
    Bankalara hiç ama hiç acımıyorum. Hepsi yalakalıktan devlet arkasında bu projelerin mantığıyla çok uçuk kredileri yandaşlara verdiler. Hatta özel bankalar dahi yukarıdan bir telefonla kredibilitesi o rakamlara mümkün olmayan firmalara finansman sağladılar. Liyakat yoksa özel sektörde olsa batış zaruri hale gelir.

Şimdiyse paralarıyla rezil oluyorlar. Hatta açıklayamayacağım bir yerden aldığım bir bilgiye göre yine böyle çok uçuk rakamlarda olan bir krediyi yapılandırırken, kredinin verilme dönemindeki faizinden çok daha aşağıda faizle yapılandırmak zorunda kalındı. Yani bankanın kar kısmı uçtuğu gibi aslında kredilerden zarar etmeye başladılar vade uzunluğu ve enflasyon sebepli.

Ana parayı kurtarsak yeter durumuna düşüyorlar şuanda. Bu bankalar için direk zarar demek.

Ben banka hisselerinin yakın tarihte toparlabileceğine inanmıyorum...

Olmaz ama yine de benim şahsi görüşüm tavsiyem, batması imkansız olan bankalar dışında her yere faiz yüksek diye yüklü para yatırmasın insanlar.

İşin sonunda hep alın teriyle 300-500 biriktirmiş adamlara olur olan. Büyükler işini bilir geçmişte ki gibi ömrünü geçirebileceği rakamlarla kaçar giderler.

Devletin liyakat esasına uymadan şirketlere destek çıkıp büyütmenin sonuçları çok kötü olacak. İnsanlar amaan onlar kodoman bişey olmaz bana ne kodomanların milyar dolarından modunda Canlarım benim bir bilseler bu batışların sonu batanı değil de hep halkı zor duruma soktuğunu.
    Belgrade / Moscow / Antalya
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)
    for them: Google Translate

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ülker ve Doğuş bu ülkenin en akıllı şirketleri

Çakallık buna denir

Borcum borç ama nah alırsın geldi aklıma

Müstehak

Bankalara birşey olmaz

Olan bize olur
    Fatal error: Call to a member function allow_icons() on a non-object in /home/techturk/public_html/forum/vb/legacy/thread.php on line 225

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkenin %50sinin akıllanması için aniden piyasa anormal rakamlarda çökmesi gerekiyor. Mesela dolar bir anda 8lira olmalı. Hani şok geçiren adama bi tane tokat yapıştırırsın kendine gelir ya aynen öyle öyle bi tokat lazım. Alıştıra alıştıra boğdukları için yüzdüklerini zannediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkenin %50sinin akıllanması için aniden piyasa anormal rakamlarda çökmesi gerekiyor. Mesela dolar bir anda 8lira olmalı. Hani şok geçiren adama bi tane tokat yapıştırırsın kendine gelir ya aynen öyle öyle bi tokat lazım. Alıştıra alıştıra boğdukları için yüzdüklerini zannediyorlar.
    Aha şuraya yazıyorum, dolar 10 tl görecek ve gördüğün diyecekler batının oyunları, savaşta alamadılar parayla ülkemizi almak istiyorlar diyecekler.

Bu halka birlik olma zamanı kemerleri sıkın diyecek. Bu halkta inanacak. Ben umudu kestim bu halktan. 10 tl filan hikaye.

Doların yükselmesiymiş fakirlikmiş hikaye. Hiç zengin olmadılar ki zaten

Çabuk unuttuğunuz için söylüyorum 2001 ocak ayında dolar 70 kuruştu sıfır atılmış olsa idi 7 kat artan dolar devirmedi bunları ne devirecek 10 kat olması mı?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    159 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel yazmissin...
    Malesef yalani guzel soylersen sorun yok,halk zaten inanmak istedigine inaniyor...
    Dis gucler yalani guzel yalan... Bilmiyor ki uretmeyen ulkenin parasi degersizlesir... Gelde anlat...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok guzel yazmissin...
    Malesef yalani guzel soylersen sorun yok,halk zaten inanmak istedigine inaniyor...
    Dis gucler yalani guzel yalan... Bilmiyor ki uretmeyen ulkenin parasi degersizlesir... Gelde anlat...
    en kötü bi beş senede sabit kurla kandırırlar milleti. ondan sonra seyir eyle felaketi abi

senin fikrin nedir bu konuda? çok dillendirir oldular bu aralar. bana riskleri paramızın değer kaybetmesinden daha kötü gibi geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    159 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Damat bir donsun,bilgileri almaya calisayim,sonra bakariz ama bu yasadigimiz asil firtina oncesi,fragman gibi.
    Inanilmaz.para basiyoruz arkadaslar, öyle böyle degil...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ahaber doların belini kırdık diyahhhhh

Coming Soon Türkiyem
    Fatal error: Call to a member function allow_icons() on a non-object in /home/techturk/public_html/forum/vb/legacy/thread.php on line 225

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doların 1-2 ay içerisinde 5 tl yi görmesini bekliyorum. Hatta şimdiye kadar görmemesi beni çok şaşırttı. Özellikle seçimden sonraki gelişmeler neticesinde gündüz vakti 5tl yi denemesini bekliyordum ama olmadı.

Kura müdahale edildiğini düşünüyorum. Nedenleri ise, kabinenin açıklanmasından önceki haftadan itibaren her sabah saat 8 itibari ile yağmur gibi satış geliyor. Sabah sert satış gelince insanlarda dolar düşecek algısı oluşuyor ve uzak duruyor ( Güzel taktik ). Gündüz dolar düşüyor, gece çıkıyor. Hatta satışlar o kadar kuvvetli ki , geçen hafta dolar globalde aşırı güçlü olmasına rağmen, dolara karşı değer kazanan tek para birimi TL idi. Ta ki Rahip Brunson davası sonucuna kadar.

Önümüzdeki salı günü TCMB ppk toplantısı var. Başkanlık sistemindeki ilk toplantıları ve çok kritik bir toplantı. geçen ay enflasyon %15.4 geldi ve önümüzdeki 1-2 ay bu enflasyonun biraz daha artması bekleniyor. %17.75 olan TCMB faizi bu enflasyon değerleri karşısında yetersiz kalıyor ve faiz artışı gerekiyor.

Dananın kuyruğu da burada kopuyor. TCMB artık damada bağlı çalışan bir kurum. Reisin de faize karşı olduğunu bilmeyen yok. Bankanın bağımsızlığı şuan sorgulanmakta. Eğer faiz arttırmazlarsa işler karışır. Normalde ekonomi bakanı " TCMB bağımsızdır ve gerektiği yerde gerekeni yapar" der ve faiz artışı sinyalini verir ( aslında bunu TCMB başkanı söylemeli ama bağımsızlık??) ve dolar düşmeye başlar. Ama damat böyle bir şey demedi. Deseydi, dolar şuan 4.70 seviyelerindeydi.

Gelişmiş ülkelerde bu iş nasıl oluyor peki. Daha 2 gün önce canlı örneğini yaşadık. Doların globaldeki aşırı güçlenişi sebebiyle Trump, twitter üzerinden amerikan merkez bankası FED'i eleştirdi. Bir kaç saat sonra Fed yetkililerinden açıklama geldi. Özetle: " Trump istediğini desin biz politikalarımızı sonun kadar uygulayacağız" dediler.

Şimdi PPK toplantısından eğer faiz artışı gelirse , faizin büyüklüğüne göre 4.70 civarına kadar geri çekilme olur. Beklentinin üstünde faiz artışı olursa 4.70 altına gelir ama 4.50 ler bence artık çok zor.

Diğer olasılık ise faiz arttırmaması. O zamanda dolar 5 tl yi görür.

Alarmınızı 24 temmuz saat 14:00 kurun ve karara göre pozisyon alın. Hatta bir kaç dk erkene kurun. Çünkü 14:01 olmadan herşey bitmiş oluyor ya çıkmış ya inmiş oluyor.

ytd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dolar şuan faizle iniyor

Halkımız faize gidiyahhhh

Bizimkiler para basiyahhh

Yoksa 5.20i dik 290 hp lik hemide

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. driver_can