User Tag List

Sayfa 461/1068 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon
20286 sonuçtan 8.741 ile 8.759 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komik lan...

Bizler olacakları ön görüp "böyle olmaz, bunlarla olmaz. Seçerseniz sonrasında bunlar bunlar olur" dediğimizde bize siktir lan diyenler; dediklerimiz çıktığında yine bize laf ediyor.

Ne güzel kafalar
    Dediğin çıktığında bir de sanki onun olmasında sen rol oynamışsın gibi yapıyorlar. Ülkede tek vatanperver kendileri çünkü. Aynı gemide değiliz sanki kötülüğünü isteyeceğiz ülkenin emenike.
    Instagram: mutusgarage

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ne olursa olsun ülke bizim Devlet bizim.. Abd şeytanına karşı herkes birleşmek....
    Abi şu yazdıklarını kim yazsa umrumda olmaz tebessüm eder geçerim. Sonuçta TV'lerde ne görüyorlarsa o kadar biliyorlar der cevap vs yazmaya tenezzül etmem.

Sen bile bu atışmaların gerçek olduğuna inanıyorsan işimiz zor gerçekten, halkın tamamı kesin inaniyordur şu olayların gerçekliğine diye düşünmeye başladım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan kardeşim sen Asker çocuğusun bildiğim kadarı ile, bak daha 1 gün önce 11 Aylık bebeği Şehid ettiler hasiyetsiz şerefsizler.. Ben Akp'li değilim ancak çizgim belli fikirlerim hiç değişmedi.. Çok siyasete girmek istemiyorum ancak 11 Aylık Bebeği Şehit eden namussuz şerefsizlere ve bunların siyasi uzantılarına dahası meclise girmesi için yırtınan Demokrat Türk geçinen hainlere karşı mecburuz.. Abd Türkiye 'yi tuş etmek istiyor, Halkbank davası kozlarından bir tanesi ki elbette bu belayı başımıza bu hükümet açtı bu su götürmez bir gerçek.. Ancak Abd' nin yaptıklarını 'Gol' oldu vur Abd diyen Demokrat geçinen Bebek Şehit eden hasiyetsizlerin Vekillerini gördükçe benimde tahammül sınırlarımın çok dışına çıktı.. Şu anda çıkar yolumuz yok ve mecburuz bunu görmek kabullenmek durumundayız.. Bak ben İyi partiye oy verdim ancak 'Neden s400 alıyoruz gibi garip açıklamaları sebebiyle Akşener' e dahi güvenmiyorum.. O derece yani.. Halkbank davası düşürülmesi için talebimiz olmuş ki olması da gerekir çünki ağır bedeli olur onunda.. Kısaca Hükümeti asla Devlet gibi görmemek gerekiyor her ne olursa olsun.. Umarım birgün gerçekten vatan sever insanlar gelir ve Ülkemiz uçar
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan kardeşim daha bir cevap yazarken,

ABD Senatosu, daha önce komisyondan geçen, Rusya'dan S-400 alan Türkiye'ye karşı, F-35 savaş uçaklarında yaptırım uygulanmasına ilişkin kararı Genel Kurul'da da 87'ye karşı 10 oyla onayladı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arapların halini hepimiz görüyoruz, savaşmadılar kaçtılar birlik olmadılar.. Hem vatanlarını kaybettiler hem onurlarını gururlarını, karılarına kızlarına tecavüz edildi ve sömürge oldular.. Hepsinden nefret ediyorum tiksiniyorum ki sadece Peygamberimiz ve asabını hariç tutarak tabiki... Bizim milletimiz farklı Allah var, Çanakkale savaşı olsun diğerleri.. Dünyadaki ilk düzenli orduya sahip milletiz ki işte böyle zamanlarda yapacağımız Dirsek teması karşı tarafa daima göz dağı verir.. Yukarıda bir arkadaş yazmış 1/1 katılıyorum, Bizim ülkemiz işgal edilemez hiç kimse merak etmesin.. Biz öyle ne araplara nede başka milletlere benzeriz.. O sebeple bizide böyle ekonomik olarak terbiye yoluna gidecekler.. Ab de hasiyetsiz, benim çocukluğumda Pkk Asker şehit ederdi ve kimsenin gıkı çıkmazdı ki sınır ötesi harekat ile analarını bellediğimizde Alman yeşiller partisi koşup Diyarbakır'a gelir ve protesto ederdi ve bizden hiçbir siyasi parti gıkını çıkartamazdı.. İşte ben o günleri de hatırladığım için az farklı düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakında adamlar 20 seneye dayanacak. Bugüne kadar artık bunların hiçbir kavgasını yemiyorum ben. Bugün kavga ediyorlarsa kapalı kapılar ardında Kimbilir neler veriyorlardır.
    Azıcık haysiyetleri olsa incirligi abd 'ye vermezlerdi zaten. Hadi hata yaptılar şimdiye bir kameralar önünde mikmedigi kaldı ki galiba onuda yaptılar, yine kapatmadilar.

Bu konuyla alakasız ama şehit konusuna ben hiç girmiyim yorumlayabilecegim kelimeler Türkçede mevcut değil.

Ancak şunu söyleyebilirim ki tecrübeyle sabit inan bana, haberi gördüğünde her ne hissediyorsan emin ol hepsi virgül nokta toz zerresidir, ateş düştüğü yeri yakar sadece.

Siyasilerde gelir cenazede exp kasarlar sanki idam cezası gelse terör bitecekmiş gibi çok alakasız yerde parlamento önüme getirir ise ben idamı onaylarim diye saçmalar.

Saçma çünkü en uzun yaşayan terörist zaten 10-15 sene yaşıyor. Adamlar hapis cezasına rağmen teslim olmayıp çatışmada geberiyorlar, idam olunca eskisi gibi teslim olan nadirlerde catisarak gebermeyi tercih eder.

Yani emin ol abi göreceksiniz hepsi bir oyun. Ben daha çocukken neler anlattılar ise bugün hâlâ o plan tıkır tıkır işliyor.

Halkın yozlastirilmasi, cinayet ve tecavüzlerin artışına sebep olan politikalar, şehit siyaseti, dış politika, amerikayla bozusmalar, hatta Putin sırf amerikan düşmanlığından bizi dost yapmaya çalışmasına rağmen bizim şuan için dost gibi görünüp onları muhtemelen 3 gün sonra satışa getirecek olmamız. Ya yaklaşık 2000 madde filan sayabilirim yarısı olmuş diğer yarısında önümüzdeki dönemde olacaklar olarak.

Neyse ki adam yerine koyup ciddiye alan olmuyorda içeri girmiyoruz
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teröre karşı mücadele, Teröre bulaşan kişiler T. C. Vatandaşlığından çıkartılacak, ne Sağlık ne Emeklilik hiçbir haktan yararlanamayacak.. Özel sektörde dahi çalışmasına müsade edilmeyecek, Kaçak mal alan doğrudan Teröre destekten yargılanıcak ve işe Meclisten başlanılacak..

Ateş düştüğü yeri yakıyor elbette, Rahmetli dayım Şehit olduktan sonra Anne annem kanser oldu.. Evlat acısını biz anlayamayız ki vasiyeti üzerine Rahmetli olduğunda Dayımın kabrine koyduk.. ��

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baba ne abdsi ne s400ü genç, kadın, bebek şehit düşmekte olduğunu görmekten aciz tuhaf bir adam var karşımızda. Hani suriyeye giricez savaş bitecek çiçekler açacaktı? varsa yoksa abd. Bugün abd ye posta koyanların abd de mallarına el konulmuş mu? Konulduysa oh olsun !! Dik dur eğilme haydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd'de mal varlıkları yok bahse konu Bakanların.. Bizim milletin kötü tarafı haberi analiz etmeden doğru kabul etmesi.. Abd'nin amacı Türk bakanlarını suçlu ilan etmesi ve tehdit etmesi yani yaptırımın dozajını artırarak ekonomik baskıyı artırıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse abi zaten kimin neli olduğu neci olduğu neyi savunduğu kesinlikle önemli değil. Akpli olsaydın ne olurdu sanki, değilim diye belirtmek zorunda kalmamız bile şu ülkede utançtır bence.

Benden kardeş tavsiyesidir, abd ile Türkiye kavgalarına hiçbir şekilde gerçekmiş gözüyle bakmayın, hep şüphe ile yaklaşın.

Gerçek kavga olduğunda genelde askerimize çuval geçirir, sonra özür dileriz hemen o terbiyesizi yargılayacağız derler, adam abdye dönünce yargılamak şöyle dursun madalya alır.

Yine aramız bozulunca, tatbikatta en az 5 farklı şifre girilmeden ateslenemeyen füze yanlışlıkla ateşlenir, donanmamizi vururlar askerlerimiz şehit olur, pardon teknik arıza oldu derler. Özür olarakta ellerindeki hurdalari özür hediyesi yarı fiyatına diyerek bize satarlar.

Bizim millet tv dışında hiç arastirmadigi o kadar bariz ki, wikileaks yıllar önce cia raporlarını yaydı internete. Raporlarda daha bu ülkede başkanlığın b harfini dile getirmezken iktdar, cia nın Türkiye için bir an önce suanki sisteme geçmesi için çalışmalara başlanması gerektiği yazıyordu. Muhalefet gaz alma partileri bile dile getirmedi bu raporları.
    Adalet bakanın..... kod atlı Türkiye'nin uyuşturucu baronun ta kendisi olduğu yazıyordu. Yine bir iki int Gazetesi dışında yazan olmadı, o yazanlarda şuan kapalı.

O kadar çok şey dönüyor ki ben ipin ucunu kaçırdım ve bosverdim, herkes hak ettiği gibi yaşıyor moduna geçtim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konumuza dönücek olursak aşırı yükselen Döviz ve Faizler sonucu ithalat azalacağı için Döviz talebi de düşecektir, Türkiye'de Dövizin çok hızlı yükselme sebeplerinden bir tanesi de Halkın Doları çok sevmesi ve sürekli Döviz talebi.. Önümüz kış ve petrol fiyatları buralarda kalırsa sene sonuna kadar bir miktar daha yukarı gider ancak zifiri karanlığı yakında atlatacağımızı ve çok yavaş olmak kaydı ile gıdım gıdım yukarı çıkacağımızı düşünüyorum.. Önemli olan Devalüasyon'dan sonra Tl'nin geri kazandığı Revalüsyon sürecinin başlangıcını tespit edebilmek.. Ancak sene sonuna kadar bu olmaz büyük ihtimalle! Abd ile el altından anlaşırlarsa bir şekilde adı Imf olmamak kaydı ile finansman sağlanır.. İşte o noktayı yakalarsak üç beş birşeyler kazanırız.. Kimisi parasını mevduatta kimisi hissede değerlendirir çünki Türk varlıkları ciddi ucuzladı.. Petrol fiyatlarının düşmesi gerekiyor aslında, Çünki Abd Çin mallarına yaptırım uyguluyor ve Çin'in daralması Petrol ihtiyacının azalması dolayısıyla petrol fiyatının düşmesi demek! 2. Sebep Abd faizleri yükseliyor ve yine bu sebeple Petrol fiyatının düşmesi gerekiyor

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konumuza dönücek olursak aşırı yükselen Döviz ve Faizler sonucu ithalat azalacağı için Döviz talebi de düşecektir, Türkiye'de Dövizin çok hızlı yükselme sebeplerinden bir tanesi de Halkın Doları çok sevmesi ve sürekli Döviz talebi.. Önümüz kış ve petrol fiyatları buralarda kalırsa sene sonuna kadar bir miktar daha yukarı gider ancak zifiri karanlığı yakında atlatacağımızı ve çok yavaş olmak kaydı ile gıdım gıdım yukarı çıkacağımızı düşünüyorum.. Önemli olan Devalüasyon'dan sonra Tl'nin geri kazandığı Revalüsyon sürecinin başlangıcını tespit edebilmek.. Ancak sene sonuna kadar bu olmaz büyük ihtimalle! Abd ile el altından anlaşırlarsa bir şekilde adı Imf olmamak kaydı ile finansman sağlanır.. İşte o noktayı yakalarsak üç beş birşeyler kazanırız.. Kimisi parasını mevduatta kimisi hissede değerlendirir çünki Türk varlıkları ciddi ucuzladı.. Petrol fiyatlarının düşmesi gerekiyor aslında, Çünki Abd Çin mallarına yaptırım uyguluyor ve Çin'in daralması Petrol ihtiyacının azalması dolayısıyla petrol fiyatının düşmesi demek! 2. Sebep Abd faizleri yükseliyor ve yine bu sebeple Petrol fiyatının düşmesi gerekiyor
    Özel sektörün kısa vade döviz kredi ödemeleri var son çeyrek de

Yurtdışı bizim TL yi ödeme olarak kabul ettide benim mi haberim yok

Rusyaya teklif etmişlerdi doğalgaz alımları yerel parayla olsun diye gülmüşlerdi

Daha yeni başlıyoruz

Dün önemli olan 5 psikolojisik rakamı geçirmekti

Buralarda biraz alışkanlık oluşturup yoluna devam edecek

Doların düşmesi için en ufak bir sebep yok

Fed bir sonraki toplantıda faiz arttırıma gidecek daha

Dün akşam gitmemesi büyük şans oldu yoksa 5.10 duk

Daha iyi günlerimiz abd yi küçümseyerek politika üretirsen böyle cezalandırılırsın

Sorun tamamiyle bizim saçma sapan dış politikamız ve iç de ki üretimsiz ithal mallara bağlılığımızdır dövizlerin çıkma sebebi

Yani tüm suçlu hükümettir

Dış güçlerin oyunlarını iyi okumayıp kaybettiren hülümettir suçlu olan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imf ile bir çay içermiyiz ne dersiniz?
    mesaj kutusu dolu sanırım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    USD'nin rabiayı (4 TL) psikolojik sınırı kırdıktan sonra çok kısa sürede nasıl hemen birkaç hafta içinde 4,70'lere gittiğini unutmadık. Ben aynı şeklide 5 seviyesinin de aşılmasıyla hızla 5,30 - 5,50'lere yürüyeceğini düşünüyorum. Piyasaya salınan haberlerin artık %95 eksik, maksatlı ve manipülasyon olduğunu düşünüyorum. Maksat ak çomarların birlik ve beraberliğin südürülmesidir ötesi hikaye. Bu ülke 24 haziran sonrası batar da, bölünür de parçalanır da, boşuna kendinizi kandırmayın. Bahsettiğiniz milli değerler 20 yıl önce gömüldü ve tarih oldu.

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    USD'nin rabiayı (4 TL) psikolojik sınırı kırdıktan sonra çok kısa sürede nasıl hemen birkaç hafta içinde 4,70'lere gittiğini unutmadık. Ben aynı şeklide 5 seviyesinin de aşılmasıyla hızla 5,30 - 5,50'lere yürüyeceğini düşünüyorum. Piyasaya salınan haberlerin artık %95 eksik, maksatlı ve manipülasyon olduğunu düşünüyorum. Maksat ak çomarların birlik ve beraberliğin südürülmesidir ötesi hikaye. Bu ülke 24 haziran sonrası batar da, bölünür de parçalanır da, boşuna kendinizi kandırmayın. Bahsettiğiniz milli değerler 20 yıl önce gömüldü ve tarih oldu.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu ile pek alakalı değil ama 93te Emin Değer ' in yazdığı oltaki balık türkiye diye bir kitap var.

ilgilenenler için link bırakıyorum ;

https://www.dr.com.tr/Kitap/Oltadaki...iABEgKRKvD_BwE

25 yıl önce bugünler yazılmış kitapta...
    paylaşmak istedim.
    médiocrité partout

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tespitin doğru

Sene sonu artması muhtemel döviz talebinden ötürü 7.00 leri görebilme ihtimali konuşulmaya başlandı

2001 krizinde bile böyle bir döviz parite görülmedi

Faizlerin 25/30 arasına gelebileceğide söyleniyor sene sonu

İnşallah bu rakamlardan uzak oluruz diyemeyeceğim

Çünkü bu millet batmadıkça uyanmayacak

Allahtan tek duam şu 100 yıl önce batarken bize gönderdiği güneşi tekrar göndermesi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 milyar dolar şakkadak satarız ,şaşırtırız.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaça satıyorsun Anıl?

Pazarlık payı var mı? Banknotlar temiz mi? Expertize sokabiliyor muyuz? Yoksa ustamizi yanımızda mı getirelim?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler