User Tag List

Sayfa 467/1068 ÝlkÝlk ... 367417457465466467468469477517567967 ... SonSon
20286 sonuçtan 8.855 ile 8.873 arasý

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaþýmý..

TorqueTuning - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ýstanbul/Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 TL çok iyimser rakamlar, batan ülkenin henüz krizin ayak sesleri yeni yayýlýyorken senin düzeltme gelecek þeklinde yorumlar yapman bence aþýrý iyimserlik. Mutlaka ufak düþüþler olabilir, kar satýþlarý vb ancak yapýsal düzenlemeler hayata geçmeden ve en önemlisi dibi görmeden artýk dönüþ yok. Dip de krizde 4.5 TL => 5.1 TL'lik sadece %15'lik bir devülasyon süreci ile tamamlanmaz. Büyük krizlerde çok daha büyük oranlar sonrasý düzeltmeler gelir.

vectra-tuner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seviye olarak kastým 4.88, bir ihtimal ise 4.82 ancak 4.82 kolay deðil elbette.. Ben sadece Döviz kuruna bakmýyorum, faizleri hesaba katýnca Tl tarihi düþük seviyede.. Abd faizleri 2000'lerde %4.5 civarýydý þimdi ise 3'ü hala geçemedi.. 2000 öncesi Abd faizleri %5.5 - 6 arasý idi.. Benim fikrim önce bir düþüþ olacak, borcu olan için Kurban öncesi kapama fýrsatýdýr bu.. Sonra sene sonuna kadar yükseliþ.. 4.00 Tl imkansýz deðil ancak çok çok zor.. Ancak 4.8X'ler sanýldýðý kadar zor deðil.. Farz edin kur 4.5'ye indi, ucuzmu sizce? Anasýnýn hörrkesi o seviye bile
    "Denenmiþi Denemek Ahmaklýktýr!"

Yigit-Y - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eylül ayýnda fed faiz arttýracaðý kesin gözüyle bakýlýyor

Eylül zarrab iþinide patlatýrsa

Dolarýn düþmesi için bir sebep yok

ancak bu seneryolardan sonra kar satýþlarýyla gelir.

5 altýna gelmesi için çok iyi þeyler olmasý gerek o da olmayacak gibi
    Ýnsanlar ikiye ayrýlýr. Ýþine gelenler iþine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakýn için Kuran'ý oku, vatanýn için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnýz kalmayý göze alacaksýn...
    Dr.ECU

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yarýn elime bir miktar TL geçecek..
    10 gün sonra da TL faizdeki TL'm kullanýlabilir olacak.
    Kýsmetse bu ay içerisinde bir miktar da altýn geçecek elime. Bunu bankaya gram altýn hesabýna geçirmeyi düþünüyorum.

Yarýn elime geçenle ne yapmalýyým? TL Faiz / USD / Altýn?
    TL Faizden gelenin faiz gelirini altýna verip ana para ile yeniden 17-18 civarýndan ( ya da güncel faiz ne ise ) faize girmek mantýklý gibi geliyor?

Yatýrým ekseriyetle uzun vadeli. Al-sat yapmýyorum

Fikir veren olursa sevinirim.

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paraya uzun süre ihtiyacýnýz olmayacak ise dövizin gevþemesini bekleyim Gram altýn.. Sabýr etmeyi becerirseniz ihya eder.. Ben Altýndayým parça parça toplamaya devam ediyorum, ilk defa ek olarak Aselsan hissesi alacaðým.. Borsada tek alacaðým hisse bu.. Birþey düþerken alýnýr ki tl yerlerde sürünüyor.. Þayet iddia edildiði gibi Hakan Atilla Papaz karþýlýðý salýnýrsa Borsa uçar Döviz çakýlýr.. O sebeple hiçbir zaman tek parçada iþlem yapmayýn Kademe kademe.. Hakan Atilla salýnýrsa oluþacak kýsa süreli iyimserlik alým fýrsatýdýr elbette..

turbo&quattro - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Fort Lauderdale, FL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý vectra-tuner Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Paraya uzun süre ihtiyacýnýz olmayacak ise dövizin gevþemesini bekleyim Gram altýn.. Sabýr etmeyi becerirseniz ihya eder.. Ben Altýndayým parça parça toplamaya devam ediyorum, ilk defa ek olarak Aselsan hissesi alacaðým.. Borsada tek alacaðým hisse bu.. Birþey düþerken alýnýr ki tl yerlerde sürünüyor.. Þayet iddia edildiði gibi Hakan Atilla Papaz karþýlýðý salýnýrsa Borsa uçar Döviz çakýlýr.. O sebeple hiçbir zaman tek parçada iþlem yapmayýn Kademe kademe.. Hakan Atilla salýnýrsa oluþacak kýsa süreli iyimserlik alým fýrsatýdýr elbette..
    Hocam bin kere yazdin altin altin diye birkac ay once ~160 dan 300gr fln aldirdin, tesekkurler tavsiye icin

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler son gelen Abd verileri berbat.. Bunlar öncü göstergeler ve önemli çünki önümüzdeki dönemde Abd'den kötü veriler gelicek demektir ki buda Altına yarar... Altın için 1300 Usd altı her yer alınır ki şimdi de ucuz..

Hatırlayın Altın niye bir anda 1.350 Usd'lere çıkmıştı? Trump doların değerini düşürüp ihracatını artırmak için 'Güçlü dolar istemiyorum dedi' sonra Kuzey Kore bir iki füze salladı, Çin ile ticaret savaşına başladı vs. Vs. Yine hatırlarsanız Trump seçilirse Dolar çakılıcak diye piyasada algı kastılar ve Trump seçilince tam tersi Dolar uçtu!! Bloomberg izlemeyin..

Ve şimdi sağa sola kuduz köpek gibi saldıran Trump tehditleriyle Arapları sindirdi gitti mal sattı onlara (silah ağırlıklı) Ab'ye zorla Irak'ta pahalıya mal ettiği gazı sattı (6 milyar usd fazla fiyata) şimdi Çin'i tehdit ediyor ama asıl yaptığı korkutarak taviz elde etmek.. Çin'de buna dediki elimdeki tüm Abd tahvillerini satarım (2.5 trilyon Usd).. Çin öyle insanların eski bildiği Çin değil.. Şimdi birde şöyle düşünün hem Avrupa'nın hem Usa'nın ucuz iş gücü Çin.. Fabrikaları zorla Abd'ye getirtiyor geri iyide Çin'deki maliyet ile Abd'deki maliyet bir değilki. Abd süper güç evet ancak açtığı cephe boyunun çok üzerinde emin olun.. Şimdi Tl niye değer kaybediyor?Sadece ekonomik sebepler olmadığını hepimiz biliyoruz, işte Trump'da aynısını Allah'ın izniyle Abd'ye yapacak.. Son olarak İran yaptırımları var eylülde ve bunların hepsini toplarsak Altın en güzel yoldur (benim fikrim) Tl'ye güvenmiyor isen Dolardan başka alınabilecek çok daha yüksek getirisi olan envai çeşit enstrüman var.. Son olarak başta söylediğim Abd verileri peşpeşe kötü gelince bakın neler olucak.. Beklentiler düşecek ve Dolara karşı olan değerler yükselicek..

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler son gelen Abd verileri berbat.. Bunlar öncü göstergeler ve önemli çünki önümüzdeki dönemde Abd'den kötü veriler gelicek demektir ki buda Altýna yarar... Altýn için 1300 Usd altý her yer alýnýr ki þimdi de ucuz..

Hatýrlayýn Altýn niye bir anda 1.350 Usd'lere çýkmýþtý? Trump dolarýn deðerini düþürüp ihracatýný artýrmak için 'Güçlü dolar istemiyorum dedi' sonra Kuzey Kore bir iki füze salladý, Çin ile ticaret savaþýna baþladý vs. Vs. Yine hatýrlarsanýz Trump seçilirse Dolar çakýlýcak diye piyasada algý kastýlar ve Trump seçilince tam tersi Dolar uçtu!! Bloomberg izlemeyin..

Ve þimdi saða sola kuduz köpek gibi saldýran Trump tehditleriyle Araplarý sindirdi gitti mal sattý onlara (silah aðýrlýklý) Ab'ye zorla Irak'ta pahalýya mal ettiði gazý sattý (6 milyar usd fazla fiyata) þimdi Çin'i tehdit ediyor ama asýl yaptýðý korkutarak taviz elde etmek.. Çin'de buna dediki elimdeki tüm Abd tahvillerini satarým (2.5 trilyon Usd).. Çin öyle insanlarýn eski bildiði Çin deðil.. Þimdi birde þöyle düþünün hem Avrupa'nýn hem Usa'nýn ucuz iþ gücü Çin.. Fabrikalarý zorla Abd'ye getirtiyor geri iyide Çin'deki maliyet ile Abd'deki maliyet bir deðilki. Abd süper güç evet ancak açtýðý cephe boyunun çok üzerinde emin olun.. Þimdi Tl niye deðer kaybediyor?Sadece ekonomik sebepler olmadýðýný hepimiz biliyoruz, iþte Trump'da aynýsýný Allah'ýn izniyle Abd'ye yapacak.. Son olarak Ýran yaptýrýmlarý var eylülde ve bunlarýn hepsini toplarsak Altýn en güzel yoldur (benim fikrim) Tl'ye güvenmiyor isen Dolardan baþka alýnabilecek çok daha yüksek getirisi olan envai çeþit enstrüman var.. Son olarak baþta söylediðim Abd verileri peþpeþe kötü gelince bakýn neler olucak.. Beklentiler düþecek ve Dolara karþý olan deðerler yükselicek..

997TT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altini uzun suredir aliyorsun ama ciddi zarardasin,ben dr 1250 lerden itibaren biraz aldim,bende zarardayim.
    Altinin sirasi elbet gelicek.
    Bu hafta dusu olucak,cuma yazmistim ancak sorun fazla acemice isler yapiyoruz.
    Isnsadece sicak paraya baðlý artýk,yani uretim gucumuzle birsry dengeliyemiyoruz.
    4.84 e dusmesi icin ciddi iyi haber gerek,o da karsilikli anlasma. Al ver yani...
    Ne capsiz ulke olduk...

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Altýn ons 2.000 Usd'yi bile geçicek çok çok büyük ihtimal ile.. Buralarda defalarca yazdým ben faize para yatýrmam diye, o sebeple herkesin enstrümaný farklý ancak Altýnýn sýrasý geliyor artýk.. Kimisi Dolar faizine yatýrýyor parayý kimisi Pound alýyor vs. Ben 2 bacaklý iþlem yapýyorum, kredi kullanýp döviz alýp o dövizle mal ithal ediyorum ki bundan teorik olarak ciddi kardayýz çünki hatýrlarsanýz Kgf ler veriildi 0.98 ile, 1.10 ile krediler aldýk þu anda 1.90!! Aslýnda Dolarýn bir yere uçtuðu yok Tl düþüyor ve buradaki postlarý okuyanlar kabaca neyi ne zaman alacaðýný çözdü bile.. Yakýnda Abd ekonomisinden peþpeþe kötü veriler geliceðini düþünüyorum ve Ýran yaptýrýmlarý Çin gerginliði gibi sebepler ile Altýnýn yönünün yukarý dönmesini bekliyorum..

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 997TT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Altini uzun suredir aliyorsun ama ciddi zarardasin,ben dr 1250 lerden itibaren biraz aldim,bende zarardayim.
    Altinin sirasi elbet gelicek.
    Bu hafta dusu olucak,cuma yazmistim ancak sorun fazla acemice isler yapiyoruz.
    Isnsadece sicak paraya baðlý artýk,yani uretim gucumuzle birsry dengeliyemiyoruz.
    4.84 e dusmesi icin ciddi iyi haber gerek,o da karsilikli anlasma. Al ver yani...
    Ne capsiz ulke olduk...
    Abi Halkbank davasý hakkýnda cüzi bir ceza ve Hakan Atilla'nýn salýnmasý karþýlýðý Papaz býrakýlýrsa her iki taraf için hezimet olmayacaðý gibi tl kýsa süreliðine olsada deðerlenir, Borsa coþar.. Bence böyle birþeyler olacak Abd Türkiye'yi korkutmaya çalýþýyor ancak Blöf yapýyorlar.. Türkiye'yi de karþýna alýrsa kalýr dýmdýzlak.. Ki hiç istemeyeceði birþey ve baþýmýzdaki de inat eder direnir bir þekilde.. Üzerine de Imf anlaþmasý veya baþka bir þekilde adý Imf olmayacak ama arka planda Imf Tarzý bir kredi bulunursa rahatlarýz bir süre.

Yigit-Y - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý vectra-tuner Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi Halkbank davasý hakkýnda cüzi bir ceza ve Hakan Atilla'nýn salýnmasý karþýlýðý Papaz býrakýlýrsa her iki taraf için hezimet olmayacaðý gibi tl kýsa süreliðine olsada deðerlenir, Borsa coþar.. Bence böyle birþeyler olacak Abd Türkiye'yi korkutmaya çalýþýyor ancak Blöf yapýyorlar.. Türkiye'yi de karþýna alýrsa kalýr dýmdýzlak.. Ki hiç istemeyeceði birþey ve baþýmýzdaki de inat eder direnir bir þekilde.. Üzerine de Imf anlaþmasý veya baþka bir þekilde adý Imf olmayacak ama arka planda Imf Tarzý bir kredi bulunursa rahatlarýz bir süre.
    aga ABD rahibi alýn totonuza sokun derse

Halk Bankasýna 15 milyar dolar ceza kitler uluslararasý arenada iþlem yapamamaz hale getirirse

ne olacak anlat hele ki

ÝMF ile görüþülüyor diye dedikodular baþlamýþ

biz çinle yapamayýz BOP dan dolayý

ABD rahip filan umrunda deðil onun derdi BOP
    Ýnsanlar ikiye ayrýlýr. Ýþine gelenler iþine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakýn için Kuran'ý oku, vatanýn için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnýz kalmayý göze alacaksýn...
    Dr.ECU

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CEMAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar orta ve uzun vadede dahada yukarýlara gidecek. Fakat bu seviyeden dolar almak þuan pek mantýklý deðil. Bu seviyeler bana göre satýþ yeridir. 4.92den alanlar 2-3 ay beklediler hatýrlarsanýz. Kur þuan teknik analize göre deðilde daha çok haberlere göre hareket ediyor. Teknik anlamda þuan 4.92 seviyesine kadar kar satýþý gelmesi lazým. Hatta Teknik olarak kur þuan aþýrý alýþ pozisyonunda þiþmiþ durumda. Her an satýþlar gelebilir.

Önümüzdeki hafta herhangi bir kötü haber gelmezse 5 tl ve altýna doðru yavaþ yavaþ geri çekilme olabilir. Olumlu haber gelirse hýzlý bir iniþ olur. Olumsuz haber gelirse 5.25 test edilebilir. Haberleri takip edin.

Burada ara ara alým fiyatý paylaþýyoruz zaten. onlarý takip etseniz kara geçersiniz. Nitekim 2 hafta önce ben saatlerinizi saat 14:00e ayarlayýn demiþtim. o gün 4.75 seviyesinden alanlar þuan %10 civarý kardalar.

Dolar orta vadede dahada güçlenecek. Dolar endeksi 97 seviyelerine kadar hatta 100lere kadar yolu var. euro dolar paritesi 1.15 altýna geçti mi zaten hýz artacak. Bu da tl ve altýn için olumsuz. Ons altýn biraz daha düþecek. Amerikan borsalarý þiþmiþ durumda. Hisselerin çoðunda 1-2 yýlda %1000 seviyesinde artýþ var. Bu balon patladýðýnda ons altýn yukarý gider.

CEMAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Türkiye ABD ile eninde sonunda bir anlaþmaya varacak. Anlaþma sonunda o günkü kur deðerinden en az 10 kuruþluk bir düþüþ olur.

Yaþ
    37
    Þehir
    PPP
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Octane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasil egleniyor muyuz
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

TorqueTuning - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ýstanbul/Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 1,5-2 yýl önce yurtiçi yerleþiklerin bariz bir davranýþ þekli vardý: USD'de yukarý yönlü ani bir sýçrama olduðunda piyasaya güven olduðu için kuvvetli bir satýþ dalgasý geliyor ve y.içi yatýrýmcý bir tampon görevi görüyordu. Bu algý uzun süre devam etti, 2017 yýlý ve öncesinde 4 TL'nin kýrýlmamasýnýn önemli bir nedeni bence buydu da. Þimdilerde ise algý o kadar bozuldu ki y.içi yatýrýmcýsý 180 derece terse döndü, tam tersi bir davranýþ sergiliyor; TL'de ne zaman aþaðý yönlü bir düzeltme gelse "bu USD nasýl olsa yine çýkacak" deyip hýzla USD alýyor ve düþüþlerin sýnýrlý ve geçici olmasýný saðlýyor. Ýnsanlarýn TL'ye güveni kalmadý ki %20 faiz veriyor.

Yaþ
    36
    Þehir
    ...
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 lira olacak 5 lira olacak dendiðinde 3,70lerdeydi bir kaç ay önce
    þimdi halk 7 liraya hazýr
    satýn arabanýzý getirin birikmiþinizi her 1000 liraya 1 lot vadeli dolar alýn
    7 lira hedefine giderken her 1 lot için 220 lira riske edersiniz
    bu iþi 50 milyarla yaparsanýz dolar 7 lira olduðunda 80 bin lira para kazanýrsýnýz
    50 bin liranýn riske edilmeyen yaklaþýk 28 bin lirasýna ise devlet faiz verir

bu uygulamayý þubat ayýnda yapan birisi 60 bin lira civarý para kazandý þuan
    "gafleti, zýlleti ve cehaleti tattýk. sýra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 5 kullanýcý var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler