User Tag List

Sayfa 51/1068 İlkİlk ... 414950515253611011515511051 ... SonSon
20286 sonuçtan 951 ile 969 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

multispace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar alımı yapayım mı arkadaslar ne dersiniz

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika'da veriler kötü gelecek de Avrupa'da iyi gelecek yada Asya'da... Biraz komik olurdu, Çin yine develüasyona gidiyor ve daha da gidecek, minimum 3 develüasyon bekleniyor sırayla. Aralık ayına kadar 1.15 Euro/usd projeksiyon vardı, gerçekleşti. Bakalım ne kadar realizasyon oluyor bu aralar. yani ters köşelik bir durum bence yok.
    Faizciler 3 senedir ters köşe oluyor..!!!

Diyelim geçen sene 100.000 Usd yi bozdurup , yatırdığınız paranızı faize --- 100.000 x 2.14 = 214.000 ediyor hadi %12 faiz gelsin ki o zamanlar %12 değildi faiz ... 214.000/100*12= 25.680 tl... Ana paranız 214.000 + faiz geliri 25.680 (ki içinden vergi kesiliyor hesap etmedim bile ) = 239.680 Tl. Faiz dahil gidip tekrar dolara çevirdiniz bu parayı diyelim ; 239.680/2.90 = 82.648 Usd ediyor ... 1 senede 100.000 usd yi 82.648 Usd ettiniz hemde harama bulaşarak..

(2/BAKARA-275: Faiz yiyenler mahserde ancak seytanin carptigi kimsenin kalktigi gibi kalkarlar.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    paranın 3 de 1 ile yapabilirsin

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faizciler 3 senedir ters köşe oluyor..!!!

Diyelim geçen sene 100.000 Usd yi bozdurup , yatırdığınız paranızı faize --- 100.000 x 2.14 = 214.000 ediyor hadi %12 faiz gelsin ki o zamanlar %12 değildi faiz ... 214.000/100*12= 25.680 tl... Ana paranız 214.000 + faiz geliri 25.680 (ki içinden vergi kesiliyor hesap etmedim bile ) = 239.680 Tl. Faiz dahil gidip tekrar dolara çevirdiniz bu parayı diyelim ; 239.680/2.90 = 82.648 Usd ediyor ... 1 senede 100.000 usd yi 82.648 Usd ettiniz hemde harama bulaşarak..

(2/BAKARA-275: Faiz yiyenler mahserde ancak seytanin carptigi kimsenin kalktigi gibi kalkarlar.
    hiç bir zaman faize inanmadım, inanmayacağım ancak paranın kendi değerini yitirmesi ayrı bir konu. Yasaklanan şey; Doğuran para, tefecilik gibi unsurlar ancak şuanki para piyasası tamamen faiz üzerine kurulu. doları olanın parası da durduğu yerde doğurdu, onun cevabı ne acaba, zarar edince helal zarar, kazanınca haram kar mı? bi terslik var sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden faize haram diyenler şimdi helal diyor... Enflasyon oranında faiz helaldir gibi ama bence herşekilde haram... , Ama tabi düşününce işin içinden bende çıkamıyorum çünki ; Bizde mal satıyoruz nakit fiyat ayrı vadeli fiyat ayrı yani bir nevi bizde üzerine koyuyoruz ama her zaman faiz yiyenlere pek sempatik bakamıyorum...

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az sonra halkfx e azıma geleni saydırıcam... 2.2 spread oranımı olur !!! Müsteri çekene kadar allı ballı sözler,sonra neymiş değişken spread oranı... herkez 3 kağıtçı ya.. ben paraguaya taşınıcam !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az sonra halkfx e azıma geleni saydırıcam... 2.2 spread oranımı olur !!! Müsteri çekene kadar allı ballı sözler,sonra neymiş değişken spread oranı... herkez 3 kağıtçı ya.. ben paraguaya taşınıcam !!
    Halkbankasının mı? Eğer öyleyse bende analarına sövücem 212 tl şirket hesabından para çekmişler iyice azıttı bu Hb... E tabi parları orda burda yandaşa yedirince para kalmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tr nin en iyi bankası tekstil bank beyler benden söylemesi hepsi batar ona birşey olmaz.

arkasında dünya devi çin bankası var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet halk bankasının,yav abı sende ayağın taşa çarpsa ak partıden bilicen,salla yaa takma kafana bukadar ama fx işinde ben bukadar lakayıt ve umursamaz bi şirket görmemiştim...

Yiğido tekstıl bankta fx varmı ??

Halile sormak lazım aslında,spread oranı duzgun,işinde iyi fx şirketi hangisini tavsiye edersin halil ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok,

Hatırlarsanız Tapeler vardı , Yolla sülo ordan 5 milyon diye...
    Halkbankla çalışıyorum ama son 1 1.5 senedir bir problem var onlarda , Ziraat en iyisi ...

Fx şirketi güvenilir olan hangisi bende merak ediyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evet halk bankasının,yav abı sende ayağın taşa çarpsa ak partıden bilicen,salla yaa takma kafana bukadar ama fx işinde ben bukadar lakayıt ve umursamaz bi şirket görmemiştim...

Halile sormak lazım aslında,spread oranı duzgun,işinde iyi fx şirketi hangisini tavsiye edersin halil ??
    borsa işlemlerini yapıyorum tekstilde ama hiç fx sormadım

http://www.tekstilbank.com.tr/portal.../anasayfa.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok,

Hatırlarsanız Tapeler vardı , Yolla sülo ordan 5 milyon diye...
    Halkbankla çalışıyorum ama son 1 1.5 senedir bir problem var onlarda , Ziraat en iyisi ...

Fx şirketi güvenilir olan hangisi bende merak ediyorum...
    Evet hiç beğenmedim bende,sanırım herşeyi çekicem ordan,resmen soğudum bankadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borsa işlemlerini yapıyorum tekstilde ama hiç fx sormadım

http://www.tekstilbank.com.tr/portal.../anasayfa.html
    Az önce danışmanımı aradım,yan yattı çamura battı mantığı..öğleden sonraya kadar bekliycem yeni spread oranı verıceklermiş..aslında baştan ne *** olduklarını belli ettilerde hadı biraz daha sabredeyim dedim..orana göre yaa sözleşmeyi fes edecem yada devam edecem..

Ben parayı çekersem buyuk ıhtımal banka iflas eder...koskoca 300 dolar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ak partiye geçmişte oy verenlerden birisi benim Sonradan uyandım , Ama işte ilk geldiklerinde gerçekten bir dönem çok iyiye gitmişti Ülke.. Sonrada eskiyi mumla aratır hale geldiler., Neyse siyaset bu dostluklar önemli zaten kim gelirse gelsin sistem değişmeyecek burada... Ne zaman biz adam oluruz hakkımızı ararız üçkağıtçılık yapmayız o zaman düzelir ülke., Şu forex olayında Usd nasıl çekiliyor hesaptan? Kurumsal olarak , şimdi diyelim 100 bin usd alım yapıldı elden mi alıcam parayı? Bende merak ediyorum sistemin işleyişini ama genel olarak al sat makası düşük forexte...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce danışmanımı aradım,yan yattı çamura battı mantığı..öğleden sonraya kadar bekliycem yeni spread oranı verıceklermiş..aslında baştan ne *** olduklarını belli ettilerde hadı biraz daha sabredeyim dedim..orana göre yaa sözleşmeyi fes edecem yada devam edecem..

Ben parayı çekersem buyuk ıhtımal banka iflas eder...koskoca 300 dolar
    Devlet bankası olması insana güven veriyor ne olursa olsun, ben bu forex şirketlerinden korkuyorum... Takasbank güvencesi var felan diyorlar ama konuyu tam bilmediğim için çekiniyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mesela ayrı bir usd hesabı actım..gelen karı oraya yatırtıyorum,ana oara kalıyo..bellı bır sevıyeye geldiğinde ana paraya eklıyorum..mesela para kazandın gıdip eldende alabılırsın bankadan

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hakan biliyorsun ben şirket ismi vermekten çekiniyorum ama mesela finansinvest ha bire birebir ziyaretime geliyor ha daha beni çekemediler o ayrı ama en azından arayıp randevu alıp ziyarete geliyorlar falan

Spread içinse hani sabit spread veremezler diye bir efsane vardır ya ki bence mantıksız

adam aldığı fiyat + x diye kod ekleyecek yani neden veremesinki

sen gcm ile çalışmıyormuydun noldu neden ayrıldın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan biliyorsun ben şirket ismi vermekten çekiniyorum ama mesela finansinvest ha bire birebir ziyaretime geliyor ha daha beni çekemediler o ayrı ama en azından arayıp randevu alıp ziyarete geliyorlar falan

Spread içinse hani sabit spread veremezler diye bir efsane vardır ya ki bence mantıksız

adam aldığı fiyat + x diye kod ekleyecek yani neden veremesinki

sen gcm ile çalışmıyormuydun noldu neden ayrıldın
    Aynen halil gcm ve ışıkfx ile flörtümüz oldu,ancak programları bı kac kez takıldı..biliyosun takılınca neler oldugunu dövlet bankası olduğundan daha guvenılır geldi işin aslı.. bide artık hangi holdınge çökülecek korkusu var tabi.. bu belirsizlik beni bu yola başvurmaya teşfik etti aslında.. ama hiç memnun kalmadım..

Adamlar çok ilgisiz,geçen gün banka müdürü,istanbul şube müdürü fx için..birde uzman,bulustuk,yarım saat hava ve su abartmıyorum.. sordugum sorulara cevap verebılıyolar ancak tahmin sıfır adamlarda..

Benim sağlam bir şirket bulmam lazım..dövizci ile olmuyo,kaldırac kullanmam lazım,senınde şirket ismi teleffuz etmekten kaçındıgınıda bılıyorum aslında.. deneme yanılma yöntemi gitmekte pek akıllıca gelmiyo ya neyse artık

Sanırım ışık ile yeniden başlayabılırım sanki..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iş yatırım nasıl reis birde ona bak ben deneme yaptım fena değildi .

ama oranlarını bilmiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler