User Tag List

Sayfa 551/1068 İlkİlk ... 514515015415495505515525535616016511051 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.451 ile 10.469 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşına hürmetim var abi,ama haddini aşacak şeyler yazıyorsun şu anda. Ben üzerime alınmadım ,ne döviz ile işim ne de döviz borcum var herhangi bir gelirim yok döviz ile alakalı o yüzden dövizin artması benim yararıma değil;fakat düğün yapacağım için zararıma. Her şey artıyor,altınlar zamlanıyor para tahsilatı yapacağım kişilerden para tahsilatı yapamıyorum . Üretimini,ithalatını dolar euro üzerinden yapan çoğu kişi zarara uğruyor neden sevinilsin ? Kimse sevinmedi.

ancak buralarda sosyal medyada ki paralı twitter kullanıcıları gibi,eleştiren insanları vatan haini gibi adlandırmak neden ? Tek sen misin Milliyetçi ? Belki eleştiren insan senden daha Milliyetçi ve Devletçi nerden biliyorsun ? Devlet ayrıdır,Devleti yönetenler ayrıdır. Ben burada kimsenin Devletine yan gözle bakacak,ya da kötü söz söyleyecek potansiyelde olduğunu zannetmiyorum ki eleştirilerin çoğu zaten yönetenlereydi.

Şimdi burada gelip insanları ayrıştıcı yazılar yazmanın sebebi nedir ? Eleştiren kişilere amerikan askeri deme cesaretini nereden buluyorsun ?. İnsanları ayrıştırmaktan vazgeçin abi.
    bak bu çatlakta çanakkale hakkında bunları söylemişti sorsan cephede en önde gider! kaalemi alalım şimdi her yazıp çizeni !! parmaklarına yazık kardeşim

Celal Şengor'den yuzde 46 cıkışı

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolarin bu cikisindan kinler nemalanmis?
    Borsa da pazartesi ve carsamba islemlerinin takas dokumune bakalim?
    Ortalama 6 kurdan hangi vatan haini milyonlarca tl yi dolar yapmis dun?
    Hukumet yaptigi yanlislari,yedigi rantlari ve zenginligi tek basina yaparken kimseye izahat sormadi,yaptim oldu dedi. Etrafini zengin etti,fakirlik artti ve son 5 senede yapilan fahis yanlislari heryerde anlatmakdan yorulduk. Ama simdi hesap geldi,birlikte odeyelim diyor. Hakli mi?
    Memleket meselesi öyle mi? Neden kararlari alirken sahsi cikarlarina gore aldilarda,kiclari sikisinca memleket meselesi oluyor?
    Çanakkale deniz savasi vibi bu ulkenin yoklukta zafer yazdigi destani,15 temmuz ile kiyaslayan zaarlar gibi suan ile nasil kiyaslarsin? Ayip,gunah,yazik.... O zaman vatanseverlik vardi,simdi cebini seviyor millet.
    Otv ye zam yapildi ki,neredeyse bir bu kadar daha yapilicak. Bugun ki ekonomik cokuntunun sorumlusu kim? Disgucler ise konusulucak birsey yok.
    Ama dersen ki,akp doneminde yapilan tum otoyol, köprü,tup gecit vs islerden buyuk yolsuzluk yapildi,fahis fiyatlardan tahaahut ler verildi,1 kopru parasina 8 köprü yapicak paralar harcandi,gecen gecmeyen herkes bunu oduyor,sehrin nufusundan fazla yolcu garantisi verildigi için havaalanlari buyuk zarar ediyor,buna bugce dayanmaz. Son 6 yildir 1 tane uretim tesisi acilmadi, olanla r da satildi,tum stratejik fabrika,liman ve isletmeler yabancilara satildi. Bunun gibi fahis hatalardan bu haldeyiz dersen bak senin tarafsizlogina inaniririm.
    Buarada daha 5-6 ay once neler yaziyordun,son 2-3 aydor kalemin yumusadi,son 1 aydir hep bir tarafa yontuyor. Hayrola,bizi aydinlatirsan sevinirim. Bak ben hala ayni yerdeyim. Beyaza beyaz siyaha siyah diyorum ki,benim gibi sektorde olan adam ne guzellemeler yazmali,halinden memnun olmali......

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngiliz bankanın dolar oyununu BDDK bozdu

Elinde Türk Lirası olmadan dolar operasyonuna girişen Londra bankası fena duvara tosladı. Edinilen bilgilere göre, önceki gün Londra merkezli bir banka yüklü miktarda açığa dolar aldı. Elinde TL olmadığı için pozisyon kapatamadı. TL pozisyon açığını kapatmak için piyasada para arayışına çıktı. Kimse TL vermeyince açıkta kaldı.

BDDK, swap işlemlerinde özkaynak sınırını yüzde 25'e düşürdü. Kurum, hafta başında dolardaki spekülatif saldırıları engellemek için bu oranı yüzde 50'ye çekmişti.
    Seat IBIZA FR

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngiliz bankanın dolar oyununu BDDK bozdu

Elinde Türk Lirası olmadan dolar operasyonuna girişen Londra bankası fena duvara tosladı. Edinilen bilgilere göre, önceki gün Londra merkezli bir banka yüklü miktarda açığa dolar aldı. Elinde TL olmadığı için pozisyon kapatamadı. TL pozisyon açığını kapatmak için piyasada para arayışına çıktı. Kimse TL vermeyince açıkta kaldı.

BDDK, swap işlemlerinde özkaynak sınırını yüzde 25'e düşürdü. Kurum, hafta başında dolardaki spekülatif saldırıları engellemek için bu oranı yüzde 50'ye çekmişti.
    merkez bankası ve bddk 5 yıl önce tamamen bağımsızlığa kavuşabilseydi şuan dolar ön görüm 2-2,5 tl olurdu. her şeyi iş işten geçtikten sonra yapmaları bana hiç iyi niyet sinyali vermiyor. Ben artık cidden bunların deli paralar kaldırmak için bilerek yapıldığını düşünmeye başladım. Halâ diyorum bunların amerikayla kavgaları bile sahteymiş gibi bir his var içimde ve bu hissi atamıyorum bir türlü.

hani şu döviz bozanların listesini bir görebilseniz, dersin ki bu koyu milliyetçi adamlarda bu kadar doların ne işi var mış. 7 lira olana kadar nerdelermiş dersin
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merkez bankası ve bddk 5 yıl önce tamamen bağımsızlığa kavuşabilseydi şuan dolar ön görüm 2-2,5 tl olurdu. her şeyi iş işten geçtikten sonra yapmaları bana hiç iyi niyet sinyali vermiyor. Ben artık cidden bunların deli paralar kaldırmak için bilerek yapıldığını düşünmeye başladım. Halâ diyorum bunların amerikayla kavgaları bile sahteymiş gibi bir his var içimde ve bu hissi atamıyorum bir türlü.

hani şu döviz bozanların listesini bir görebilseniz, dersin ki bu koyu milliyetçi adamlarda bu kadar doların ne işi var mış. 7 lira olana kadar nerdelermiş dersin
    Valla bende bu açıkları görünce öğrenince yuh diyorum.

Yani böyle bir açıkla zaten iyi dayanmışız bu zamana kadar.

Çoğu yabancı bankaların böyle yapan trader ajanları var.Bu şekilde açıklarla neler kazanıyorlar.

Özetle doların 7 -6 olması kimsenin işine gelmez.Yukardan satanlar düşmesini bekleyecekler ve uzun bir süre (5 seviyesinde) kalması lazımki aradaı 3-4 liralık fark tad versin.
    Seat IBIZA FR

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aynı düşünceye sahibim

kim hain şimdi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı düşünceye sahibim

kim hain şimdi
    maalesef sanırım benim o vatan haini. gavurun ülkesinden dolar kazanıp tr ye gelip harcıyorum onu.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yerli ve milli olanlar: Artiz auf Twitter: "Bu video da tum comarlar icin… "
    sonunu iyi izleyin
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yerli ve milli olanlar: Artiz auf Twitter: "Bu video da tum comarlar icin… "
    sonunu iyi izleyin
    çok uzun diyenler için dev hizmet: Artiz auf Twitter: "Bu iPhone sesi ne icin sjbjsjbh… "
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada kimin ne amaçla yazdığı çok açık tartışmaya lüzum yok,herkes yüz yüze bakıyor.

Ben AK Partliyim burada gelen geçen giydiriyor,yeri geliyor hakaret,küfür,bedduaya kadar gidiyor yorumlar kalkıp da bir şey diyor muyum?

Gerek yok, herkes kendine yakışanı yapar bunu böyle yazanların eşi dostu bir yere gelince ; onlara sahip çıkmasa onlara bile aynısını diyecek zihniyetle tartışmam bile ( ki bilen bilir boş vaktim çok )

Konunun amacına gelirsek görüşü ne olursa olsun ben tabiki ekmeğini kovalayan herkesin kazanmasını isteyen taraftayım,şahsen hainlik sezmediğim durumlarda da bilgi sahibi olmasam da elimden geleni yapmaya çalışıyorum mesela babamın totalde 7 aylık şubat alım / ağustos sonu tekrar TL’ye dönüş işlemini buraya yazmıştım uzun vadede birlerine yararı olur diye ( biz mayıs/haziran’da bozduk )

Demem o ki yorumları dışarıdan birisi bile okusa burada kimin neye sevinip neyi savunduğunu anlar .

Siz birbirinizi kırmayın zaten mahalle yanarken ****** saçını tararmış bugün yediği kaba sıçana yarın o kabı sokarlar

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine yanlış anlaşılmasın, getireceğim postların çoğu bu Devleti küçümseyen sürekli aşağılayanlara ders olucak ... Sanıyorum epey bir Türk görünümlü Amerikan askeri var ve yakında Devletimizin bu mücadeleyi kazandığında hallerini çok görmek istiyorum.. Çanakkale'de 10 milyon nüfüsumuz varken 250 Bin şehit vermişiz ve buraları bırakmadık ki çoğu çocuk yaştaydı.. Şimdi ise Abd iki tehdit etti twit attı Doların 10-15 Liraya gitmesini bekleyenlerin canı çok acıyacak
    Gerçekten yazdıklarınız çok komik burda kim doların 10-15 olmasını bekliyor dolar sadece bir yatırım aracı olarakmı görüyorsunuz analamdımki benim işlerim herşeyim durdu 13 liraya sattığım kağıt 1 haftada 20 liraya geldi bu. Benzinden tutun yicek yemek herşeye zamlar geliyor dahada gelecek doğal gazada gelecek kirada evi olan kirayada zam yapıcak niçin dolar yükseldiği için niçin birilerinin boş gideri yüzünden. Papayı madem aldık niçin sorgulamıyoruz adamlar verin diye bağrıyor onlarada vermiyoruz papaz bey klimalı evinde televizyonunu izleyerek gülerek halimize bakıyor. Reis vatan haini diye tutuyor sanıyorsunuz dimi papazı hayır merkez bankasının müdürünü amerikadan istediği için tutuyor çünkü o adam reisin kara kutusu yani birileri dertlerini kapamaya çalışıyorken bizim sizin gibi masum vatandaşlar bunların savaşı arasında eziliyor. Ben iş yapamaz hale geldim yeni bir işe giricektim o işimde iptal oldu benim gibi bir çok insan mağdur oldu bu inatlaşmada şimdi ses çıkarınca bağrınca karşıt olunca Amerikan askerimi oluyoruz gerçekten çok saçma yaa kafayı yicem.

Millete ne kadar kolay vatan severliğini falan sorgulayabiliyorsunuz ne kadar güzel herşeyi çıkarınıza çekebiliyorsunuz çanakkale destanı ile bu inatlaşmayı aynı kefede tutabiliyorsunuz. Çanakkale bir destandır topraklarımızı düşmandan kurtarmak için yapılan şuanki olay bundan çok farklı.

Burda kimse kimsenin görüşüne hakaret etmiyor. Ama sırf karşıt görüş olanlan insanlara amerikan askeri demek vs ayıp. Sizlisteyi yapın ifşa edin ama dikkat edin yarın öbürgün iki ülke dost olunca sizide burdaki insanlar ifşa etmesin. Zamanında israil için kola döktüler boykot ettik herkes almadı noldu geçen sene açılışını yaptık
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada kimin ne amaçla yazdığı çok açık tartışmaya lüzum yok,herkes yüz yüze bakıyor.

Ben AK Partliyim burada gelen geçen giydiriyor,yeri geliyor hakaret,küfür,bedduaya kadar gidiyor yorumlar kalkıp da bir şey diyor muyum?

Gerek yok, herkes kendine yakışanı yapar bunu böyle yazanların eşi dostu bir yere gelince ; onlara sahip çıkmasa onlara bile aynısını diyecek zihniyetle tartışmam bile ( ki bilen bilir boş vaktim çok )

Konunun amacına gelirsek görüşü ne olursa olsun ben tabiki ekmeğini kovalayan herkesin kazanmasını isteyen taraftayım,şahsen hainlik sezmediğim durumlarda da bilgi sahibi olmasam da elimden geleni yapmaya çalışıyorum mesela babamın totalde 7 aylık şubat alım / ağustos sonu tekrar TL’ye dönüş işlemini buraya yazmıştım uzun vadede birlerine yararı olur diye ( biz mayıs/haziran’da bozduk )

Demem o ki yorumları dışarıdan birisi bile okusa burada kimin neye sevinip neyi savunduğunu anlar .

Siz birbirinizi kırmayın zaten mahalle yanarken ****** saçını tararmış bugün yediği kaba sıçana yarın o kabı sokarlar
    Kanka burda herkes seni tanır biride çıkıp sana karşı bir şey dedimi demedi niçin biliyorsun dimi sen yazarken karşıt görüş insanlarada saygı gösteriyorsun hakaret etmeden yazıyorsun. Burası bir forum tartışma alanı bir çok farklı görüşte adam var aramızda sen akp lisin ben chp liyim ( muharrem inceyi sevmem) hdp lisine kadar bir çok insan bir çok görüş vardır aramızda. Sen hakaret etmeden karşı partileri eleştirirsin bu senin en büyük hakkın ve kimse çıkıp sen şöylesin diye yazamaz sana bana bu onun ayıbıdır hangi partili olursa olsun. Burda sırf bu politikaya karşı diye insanlara amerikan askeri vs deniyor gerçekten hoş değil bu tarz yazma tarzları. Kimse inanmıyor biz burda bir birimizi yiyelim 6 ay sonra iki ülke mutluluk pozu verecek boşu boşuna herkes burda bir birine salıyor. Zamanında kolayıda boykot ettik bak geçen açılışını yaptık boşu boşuna yazıyoruz ama işte bir birimizin görüşlerine yazarken saygı göstersek kışkırtmasak daha hoş olucak.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hep bi ironi,hep bi milliyetçilik vectra bey..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ekonıminin eli kulağında olduğunu biliyorlar madem,savunduğunuz şeyin arkasında durun. Neden önlem almadılar ?????

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin komik yanı. kimseye hesap vermeden,16 senede ülkede ne var ne yok satan adam.
    tv ye çıkmış birlik olalım,yerli malı kullanalım diye show yapıyor.

yeter biraz motorun soğusun yaa

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende merak ediyorum, dön de dönelim durumunu...
    Ulan su iktidar kayigina bir bizler binemedik heralde...

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pakistanlı, Hindistanlı, Katarlı.. Koşup Tl alıyorlar ki devrilmeyelim diye.. Suud ise Tl satımını yasakladı Abd kuklası olduğu için.. Sizler ise dolardan kaç lira kar ederim derdindesiniz.. Tüm Postlarımın arkasındayım.. Seçim sonrası dahi hükümet aleyhine postlarım aynı yerinde duruyor.. Facebook ve twitter da da..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pakistanlı, Hindistanlı, Katarlı.. Koşup Tl alıyorlar ki devrilmeyelim diye.. Suud ise Tl satımını yasakladı Abd kuklası olduğu için.. Sizler ise dolardan kaç lira kar ederim derdindesiniz.. Tüm Postlarımın arkasındayım.. Seçim sonrası dahi hükümet aleyhine postlarım aynı yerinde duruyor.. Facebook ve twitter da da..
    İnan bana bu zamana kadar 1 dolarım bile olmadı. Bu tarz şeylere para dahi yatırmadım ama hükümetin ekonomik yönde politikasının yanlış olduğunu görüyorum/düşünüyorum..Rusya ile uçak krizinden sonra rusya da bize yaptırımlar uyguladı,abd sırtını dönünce rusya ile kardeş olduk,can ciğer olduk. Yarın abd ile anlaşma sağlansa rusyaya sırt dönülecektir bende buraya imzamı atarım. Sonra ne diyeceksiniz? Siyaset bunu gerektirir mi? Siyaset bunu gerektirirse siyasete halk katılmasın,insanlar birbirine kaldırılmasın.
    Cumhurbaşkanı aylardır döviz bozdurun diyor ama kur aşağılardayken kimse bozdurmuyordu,ne oldu da bozdurdu herkes? Ne değişti? 7 olmasını neden bekledi insanlar? Madem onlar milliyetçi..

Burda insanlara itham ederken kendinize de bakın ,beyaza beyaz,siyaha siyah diyemiyorsanız insanları yargılamayın. Son seçimde bende oyumu vermiş biri olarak söylüyorum bunları..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler