User Tag List

Sayfa 567/1068 İlkİlk ... 674675175575655665675685695776176671067 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.755 ile 10.773 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim; tasarruf her anlamda tasarruftur. 20.000 öğretmen alımı yapalım demişler 25.000 almışlar 2017 de, 13.000 polis alımı yapalım demişler 20.000 kişi almışlar yine 2017 de. Senden ricam şunu hedsaplarmısın ortalama memur destek maaşları ile 50.000 yeni memurun maaşsal yükünü? ben senelerce almamalı demiyorum gerekiyorsa 1-2 sene bu sayılarda malesefki istemeyerekki belki alımı durdurmalı. Önlemlerden bahsettiklerimden sadece biri diyorum aşi öğretmen olan tabi kızar diyorum. Zaten adamlar haklarına geçire geçire bu hale geldik evet. Gereksiz yere Vakıflar kurup paraları oraya akıtarakta akladılar kendilerine parayı evet. İnşallah dururlar artık diyorum
    Doktorda devlet memurudur öğretmende veznede gişede duran da. Ben sizin yazdığınızı anlıyorum ancak bu ülkede en çok ihtiyacımız olan kaliteli kalifiyeli öğretmenlerdir. Yeni nesili yetiştirecek olan onlar.
    Bana kalırsa eski ve emekliliği yaklaşmış öğretmenlerin emekli olup yerlerine yeni ve azimli öğretmenlerimizin gelmesidir. Aynısı doktorlar ve polisler içinde geçerlidir. Nufusumuz 80 milyon bvüyük bir ülkeyiz benim dediğimde buna gelene kadar israfı önleyecek çok fazla kalem var. Öncelik olarak saraylar dan siyasilerin kullandığı gereksiz arabalardan başlayabiliriz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskilerin bi sözü var üstteki 2 postu okuyunca aklıma geldi ve cukoldu
    babamın adı reşit sen söle sen eşit
    PROSTOCK GARAGE

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet memuru almak mı masraf kapısı devlet için. Yapmayın allah aşkına ihtiyaç varsa alınacak 3 kuruş maaşı var bu kişilerin zaten.
    Gereksiz alınan arabalar uçaklar yapılan saraylar varken. Toplanan vergiler birilerinin cebine inerken kusura bakmayın komik bu yazdığınız.

yapılan koprulerde doviz üzerinden borclanıp garanti geçiş ücreti verilirse daha da batar bu ekonomi. hiç bir şey tesadüf değil. Sebep sonuç ilişkisi her şey.
    Maltepe nüfus idaresine gittim bayramdan önce.. Kimlik çıkartmam gerekiyordu kızıma..

09.16'da numaramı aldım. Numaratöre göre önümde 4 kişi vardı..Kimlik çıkartmaya 1 ve 2 numaralı gişeler bakıyormuş. 10.16'da 1 numaralı gişede "boş" olan bayana gidip bir problem olup olmadığını sordum; yok dedi. 10:30 gibi sıram geldi. Boş durumda olan 1 numaralı gişenin ışığı yandı. İşlemim 5-6 dakika sürdü.

2 gişe; kişi başı 5 dakikalık işlem, sıradaki 4 kişi ve 1 saatten uzun bekleme süresi..

Bütün bunlar rahatlıktan.. Bak bakalım işten çıkarılma korkusu olsa oradaki memurlar bu kadar rahat oluyor mu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    memur karşıtlığınızı anlıyorum haksız da değilsiniz
    ama halkın cebine girebilecek parayı keserseniz sadece krizi büyütürsünüz
    yapılması gereken gereksiz harcamaları kesip o parayı piyasa sokarak piyasaya hareket getirmektir
    aksi takdirde resesyona daha uzun sürer
    bizim sorunumuz dışa bağımlılık ülke içinde dolaşan paranın hacmini arttırmak özellikle kobilere ve esnaflara ilaç olur
    benim önerim asgari ücretin en az 2000 çıkması ve istihdam sağlayana prim muafiyeti olurdu
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maltepe nüfus idaresine gittim bayramdan önce.. Kimlik çıkartmam gerekiyordu kızıma..

09.16'da numaramı aldım. Numaratöre göre önümde 4 kişi vardı..Kimlik çıkartmaya 1 ve 2 numaralı gişeler bakıyormuş. 10.16'da 1 numaralı gişede "boş" olan bayana gidip bir problem olup olmadığını sordum; yok dedi. 10:30 gibi sıram geldi. Boş durumda olan 1 numaralı gişenin ışığı yandı. İşlemim 5-6 dakika sürdü.

2 gişe; kişi başı 5 dakikalık işlem, sıradaki 4 kişi ve 1 saatten uzun bekleme süresi..

Bütün bunlar rahatlıktan.. Bak bakalım işten çıkarılma korkusu olsa oradaki memurlar bu kadar rahat oluyor mu..
    Yukarıda yazdım abi devlet memuru sadece veznede gişede duran değil doktor, öğretmen, polis vs.
    Yoksa bende biliyorum sıkıntıların sorunların olduğunu vergi dairelerinde vesaire. Ama bu ülkenin kaliteli ve kalifiyeli öğretmenlere savcılara hukukçulara ihtiyacı var.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Memurların katagorizasyonu ve yaptıkları işlere göre daha spesifik maaş alacakları bir devlet işçi sistemi olması gerekiyor bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bu ülkenin kaliteli ve kalifiyeli öğretmenlere savcılara hukukçulara ihtiyacı var.
    aynı fıkırdeyız, sen huzurun formulunu yazmışsın ama sokaktaki arkadaşıma sölediğimde haklısın bro fakat dış güçler bunu istemiyor diyip işin içinden çıkıyor.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niteliksiz memura, kadrolasmaya bence de hayır,
    Vergi kaciranin da tepesine inmeli devlet büyük küçük demeden

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence takılmamız gereken daha önemli şeyler var benim yaşadığım ilçe baya küçük bi yer . Merkeze yakın sayılır ama ilçe küçük yani . Arada çevre yolu falanda var tarımsal bi yer.

Belediye başkanımız passat 2.0 tdi gırtlak dolu araca biniyor.

Gittiği en önemli yer düğün ve mevlütler.

Ne gerek var ? Ufacık belediye yahu. Birde fluence var siyah özel plaka . Lan sen ufacık belediyesin..

Ver bi tane dizel boş paket siyah megane sedan. Yarı yarıya düşür maliyeti . Ne cehenneme gidiyorsa gitsin

Kaç bin tane belediye var düşunsenize her belediye aracında 100 bin lira devletin kasasında kaldıgını . Ki daha pahalı araçlara binenler var s class viano vs.

Anlaş fabrikayla oyak vs her belediyede aynı araçtan ver dizel egea megane sedan gibi

Başkanın yalakalık derecesine göre passattan s class a kadar çıkıyo.

Önce bunlar kısılmalı . Saray vs konusunu zaten konuştuk bu söylediğim araç la alakalı olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    memur parayı içeride harcıyor ekonomiyi çeviriyor
    ama senin taahhütlü köprülerini yapanlar, vergi borcunu sildiklerin vs. gidip yurt dışından mülk alıyor kendini kurtarmak için
    sen ise cumhuriyetin lale devrini yaşıyorsun saraylar, makamlar, özel uçaklar vs. şatafat içerisindesin
    doğru yere odaklanmak lazım bırakın memurun işçinin lacağı 3-5 lirayı
    memur işçi o parayı alamazsa esnaf siftah bile yapamaz

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence takılmamız gereken daha önemli şeyler var benim yaşadığım ilçe baya küçük bi yer . Merkeze yakın sayılır ama ilçe küçük yani . Arada çevre yolu falanda var tarımsal bi yer.

Belediye başkanımız passat 2.0 tdi gırtlak dolu araca biniyor.

Gittiği en önemli yer düğün ve mevlütler.

Ne gerek var ? Ufacık belediye yahu. Birde fluence var siyah özel plaka . Lan sen ufacık belediyesin..

Ver bi tane dizel boş paket siyah megane sedan. Yarı yarıya düşür maliyeti . Ne cehenneme gidiyorsa gitsin

Kaç bin tane belediye var düşunsenize her belediye aracında 100 bin lira devletin kasasında kaldıgını . Ki daha pahalı araçlara binenler var s class viano vs.

Anlaş fabrikayla oyak vs her belediyede aynı araçtan ver dizel egea megane sedan gibi

Başkanın yalakalık derecesine göre passattan s class a kadar çıkıyo.

Önce bunlar kısılmalı . Saray vs konusunu zaten konuştuk bu söylediğim araç la alakalı olarak
    Tmm ufak bir yer haklisin ama fluence begenmezler.

Adamlar passati begenmiyor

YouTube
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    almanya dediğimiz ülke dünya kadar işsizlik maaşı veriyor
    bir çok almancı türk çalışmadan o parayla geçimini sağlıyor keza hollanda fransa da aynı şekilde
    iç ekonomiyi çeviren paralar bunlar bunun sisteme bir zararı yok
    dünyanın en büyük sosyal devleti almanya bu yıl 370 milyar euro dış ticaret fazlası verecek
    ama almanya da 30 yıl garantili köprü ihalesi ya da merkele yeni başkanlık sarayı göremezsiniz
    veya 150 bin nüfuslu şehire 2 milyon kapasiteli ve yolcu garantili hava alanı yapmazlar
    sorun eğitim ile başlıyor diğerleri ile devam ediyor
    kabul edelim biz artık bir orta doğu ülkesiyiz
    hemde bir çok orta doğu ülkesinden gerideyiz açın oecd raporlarına bi göz atın

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşimin maaşını sen ver o zaman abi hali hazırda ingilizce öğretmeni. Özel kolejde asgari ücrete çalıştırıyorlar,isteyen yanlış anlasın istemeyen yanlış anlamasın hizmetli görevlisiyle aynı paraya sözleşme yaptık şu anda. Bahsettiğim yerde kurumsal bir okul.

Kpss'ye girdi bakalım atanacak mı,atanamayacak mı mülakatta reis kimdir diye mi soracaklar Allah büyük. Benim sürekli vergi dairesiyle işim oluyor ve bastonla gezecek adamlar hala memur o konuda haklısınız. Emeklilik yaşını indirsinler o zaman,ya da kardeşim sen zaten emekli olmuşsun yaşın gelmiş kaldır o poponu koltuktan gencecik donanımlı insanlar otursun diyebilir. Milletin emeklilik yaşı gelip geçiyor hala çalışıyor ekmek elden su gölden.

Sistemin o kadar açığı ve saçmalığı varken memur alınmaması ne demek ? Kendilerinden kıssınlar,50.000 liralık çanta taşımasınlar ,kaymakamların odası saray odası gibi olmasın vs.

Biz daha içimizde bile halkın boğazından geçecek ekmek azalsın düşüncesinde olursak,sırtımıza çöken çok olur. Zaten bu yüzden ortak bir kanıya varıpta sesimizi duyuramıyoruz.
    Ben gitmiş olduğum tüm kurumlarda genç çalışanlardan çok memnunum,siyasi düşüncesi zaten yüzlerinden belli oluyor çoğunun ama hepsiyle bir şekilde anlaşabiliyorum;ama yaşlılarla anlaşamıyorum çünkü işi artık bırakmaları gerekiyor. Emekli ol huzurla yaşa ömrünün geri kalanını,karşına geliyorum klavyeden bir şeyler yazacaksın seni beklerken ömrümden ömür gidiyor.

Memur ve işçi kadroları gençleştirilmeli,ya da yaş sınırıyla ve yasalarıyla oynamaları gerekiyor.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emekli olmak güzel bir şey gibi yazıyorsunuz. emekli olanların yükü tüm çalışanlara ve işverenlere biniyor. gençlerin iş bulamama sebebi yaşlıların emekli olması değil herkesin üniversite mezunu olması. sanayide herkes çalıştıracak adam arıyor. ben kendim çalıştıracak personel bulamıyorum. iş bolluğu olduğundan değil çalışacak adam kalmadı. hepsi mühendis, öğretmen, tasarımcı vs.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emekli olmak güzel bir şey gibi yazıyorsunuz. emekli olanların yükü tüm çalışanlara ve işverenlere biniyor. gençlerin iş bulamama sebebi yaşlıların emekli olması değil herkesin üniversite mezunu olması. sanayide herkes çalıştıracak adam arıyor. ben kendim çalıştıracak personel bulamıyorum. iş bolluğu olduğundan değil çalışacak adam kalmadı. hepsi mühendis, öğretmen, tasarımcı vs.
    Avrupa tr den daha eğitimli insan var ama gayette iş buluyolar.

Çevremde 100 insan varsa 10 tanesi okumuş kalan 90 tanesi lise orta okul vs mezunu. Ülkenin istatistikleri belli

Adam 1600 liraya akşama kadar kan ter içinde çalışmak istemediği için işçi bulamıyoruz

Şuan bizde bulamadık işçi kendim yapmaya çalışıyorum .

Neden bulamıyoruz biliyomusun tek sebeb şu 1600 lira iş veren için fazla işçi için az bi para . Yada 2000 lira diyelim . Adam bu parayla çocuk mu okutsun kira mı ödesin elektrik mi ödesin mutfak ihtiyacını mi alsın ?

Çalışıpta aç kalmaktansa bizim insanlar çalışmadan aç kalmayı tercih ediyolar.

Sen çok iyi para kazansan yada ben iyi kazansam 3 lirada maaş veririm 4 lirada . Çünkü kazancım yüksek o para koymaz. İşçide mutlu olur, mutlu olunca daha iyi çalışır daha iyi para kazandırır

Problem şu paramızın değersiz olması böyle olunca para ka-za-na-mı-yo-ruz. Olay tamamen ülke ekonomisi hocam eğitimli insanlar için gerek li iş imkanları yok çünkü ürerim yok fabrika yok .. sadece inşaat var

Yanlışım varsa düzelt lütfen sonuçta yaşca büyüksün tecrübelisin benden vs

Hayırlı işleri olsun herkezin

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Para kazanmak çok zor iş

Malesef öyle

İşçi içinde iş veren içinde

Ben klonlanmak isterdim

Yapılacak çok iş var ama iş vermek isteniyorum

Sgk primi afrası tafrası

Günde 18 saat yakın çalışıyorum

Keşke klonlanabilsem mükemmel olurdu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa tr den daha eğitimli insan var ama gayette iş buluyolar.

Çevremde 100 insan varsa 10 tanesi okumuş kalan 90 tanesi lise orta okul vs mezunu. Ülkenin istatistikleri belli

Adam 1600 liraya akşama kadar kan ter içinde çalışmak istemediği için işçi bulamıyoruz

Şuan bizde bulamadık işçi kendim yapmaya çalışıyorum .

Neden bulamıyoruz biliyomusun tek sebeb şu 1600 lira iş veren için fazla işçi için az bi para . Yada 2000 lira diyelim . Adam bu parayla çocuk mu okutsun kira mı ödesin elektrik mi ödesin mutfak ihtiyacını mi alsın ?

Çalışıpta aç kalmaktansa bizim insanlar çalışmadan aç kalmayı tercih ediyolar.

Sen çok iyi para kazansan yada ben iyi kazansam 3 lirada maaş veririm 4 lirada . Çünkü kazancım yüksek o para koymaz. İşçide mutlu olur, mutlu olunca daha iyi çalışır daha iyi para kazandırır

Problem şu paramızın değersiz olması böyle olunca para ka-za-na-mı-yo-ruz. Olay tamamen ülke ekonomisi hocam eğitimli insanlar için gerek li iş imkanları yok çünkü ürerim yok fabrika yok .. sadece inşaat var

Yanlışım varsa düzelt lütfen sonuçta yaşca büyüksün tecrübelisin benden vs

Hayırlı işleri olsun herkezin
    maaşla hiç alakası yok bu işin. biz 45 senedir iş vereniz. ben 33 yaşındayım, 15 senedir işin içindeyim, yüksek maaşlı da işçi yok düşük maaşlı da yok. Boktan adama iyi para veriyoruz ben bu işi yapmam değerli adamım diyor , düşük maaş veriyosun bu paraya çalışılır mı diyor, kısacası Türk milleti çalışmıyor kardeşim. Herkes götünü rahata koyup haybeden para alma peşinde. Bir de işsizlik maaşı o maaşı bu maaşı yok yoksulluk yok hastalık bir sürü para dağıtıyorlar, daha kimse çalışmıyor. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi herkes mühendis - müdür - operatör bilmem ne , usta yok , kalifiye adam yok , çırak yok adam çırak olmadan ustayım ben diyor. Bu tamamen eğitim sistemiyle ve insanlara empoze edilen kültürle alakalı maalesef, çok derin mevzu , 2-3 kelimeyle konuşulacak veya çözülecek bir şey değil.
    İşsizlik var diye esenyurt kıraç sanayi bölgesine gelsin bana 5 tane duvarında vasıflı vasıfsız işçi alınacaktır afişi olmayan fabrika göstersin söylediklerimi tek tek yutarım.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avrupa’da ihtiyaca göre eğitim kurumu açılır. mesela eğitim fakülteleri neye göre açılıyor belli bir kriteri var mı ülkemizde? devlet okullarına 5 yıl sonra şu kadar öğretmen lazım olacak biz buna maksimum %10 fazlası öğrenci alalım gibi bir değerlendirme yapılıyor mu? her ile 2 üniversite kurarak eğitim verilmiyor. oradan mezun olanlarda avrupa kalitesinde donanımla çıkmıyorlar.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupa’da ihtiyaca göre eğitim kurumu açılır. mesela eğitim fakülteleri neye göre açılıyor belli bir kriteri var mı ülkemizde? devlet okullarına 5 yıl sonra şu kadar öğretmen lazım olacak biz buna maksimum %10 fazlası öğrenci alalım gibi bir değerlendirme yapılıyor mu? her ile 2 üniversite kurarak eğitim verilmiyor. oradan mezun olanlarda avrupa kalitesinde donanımla çıkmıyorlar.
    bizde meslek lisesi yapacaklarına imam hatip yaptılar. O kadar camiye imam lazım çünkü. Zaten rezil haldeki eğitim sistemini toptan bitirdiler el ele verip. Yeni gelen nesil facia durumda , Neyseki teknoloji gelişiyor , endustri 4.0 a geçen firmalar bir şekilde yırtacak bu durumdan. Ama el emeği ve insan gücüyle iş yapanların vay haline.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler