User Tag List

Sayfa 617/1068 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.705 ile 11.723 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana 625 baz puanlık artışın döviz üzerinde etkili olacağı mantıklı gelmiyor . Neden şu ;

Reis en başından beri faiz karşıtıydı , faiz e hiç yanaşmadı. Halk ister istemez şunu diyor ;

Arkadaş çok ciddi oranda faiz artışı yaptın . Peki daha döviz ivmelenmeye başlayınca neden bunu kullanmayıp döviz i yukarı doğru salladın derler ? Neden bu hamle bu kadar geç yapıldı işe yarıyorsa

Ben şahsen reis in iç politikada kendine böyle bişey yapamayacağı düşünmüyorum.

İnsanlara şunu dedirtebilir bakın ben faiz işe yaramaz dedim dediğim çıktı dövizi etkilemiyor diye yapıyor olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah açılışını görmek lazım şu an 6.09dan işlem görüyor 5.90-5.80 beklenilebilir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben cidden anlamıyorum,

Devasa bir faiz artışı sonrası topu topu 20 kuruş düştü dolar.. Bildim, bildim diye ortalarda çığlıklar atma sebebi mi bu?

Hadi 20 değil, 150 kuruş düşmüş olsun..

Cidden 5 olursa sevinecek misiniz? Başarı mı diyecez? Helal Damada diye alkış mı tutacaksınız?

Ulan çok değil daha 3 - 5 ay önce 4 olursa sıçarız demiyor muydunuz?

Bu zekâ ile cidden bu günlere gelmek büyük başarı..

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.8 gördüğümde aralığa kadar dolara cokerim
    turbocuk istiyoruz

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cidden anlamıyorum,

Devasa bir faiz artışı sonrası topu topu 20 kuruş düştü dolar.. Bildim, bildim diye ortalarda çığlıklar atma sebebi mi bu?

Cidden 5 olursa sevinecek misiniz? Başarı mı diyecez? Helal Damada diye alkış mı tutacaksınız?

Evrencim serzenişini anlıyorumda. Kim neyin başarısını kutluyor burada?? Kime yarayacak burada dolar 10 tl olsa?? Biz ağırlıklı olasılıkları konuşup teknik ve temel analizlerimizi çarpıştırıyoruz. Adam akp lidir mhplidir belki hdp lidir bilemem kim neci. Ama biz ancak gidişatı yorumlayabiliriz. Ne yapalım halk harekatı yapıp burada hükümetimi devirelim? Zaten atmayan atmamış muhalefete oyunu biz azınlık kalmışız. Bundan sonrası bizler için parasal dengelerde insanlara öneri yapmak.

Bir anlatım daha yapayım o halde 1 Ocak 2017 aç dolar 3.86, 17 mart 2018dolar yine 3.86. yani 15 ay dolar sence gerçekten sabit kalmışmıydı? Açalım geriye gidelim o sayfalarda bile bas bas bağırdım bu hükümet o denli iyi bir ekonomik politika sergilemediki 15 aydan fazla doları sabit tutabilsin. Dolar aslında yinede karşımızda değer kazanıyordu ama bizi BÜYÜME ORANLARI yalanı ile uyutuyorlardı. Büyüme yalanı artık yutulmayacak noktaya gelince geçen 1.5 sene sabit kaldığını sandığımız dolar kuru farlkı ve diğer ekonomik gidişatın sıçtığını gösteren erken seçim birleşince zaten bir anda patlama oldu kurda. Yani bizim o dönemde de 3.86 değildi kurumuz demek istiyorum
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah açılışını görmek lazım şu an 6.09dan işlem görüyor 5.90-5.80 beklenilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cidden anlamıyorum,

Canım abim neden şaşırıyorsun, adamlar Osmanlı İmparatorluğunu istiyor , cumhuriyet istemiyor... dolar 100 tl olsa ne olur onlara

Herif o kadar cahil ki topkapı sarayı ile Dolmabahçe’yi Kabe i Şerif zannediyor. Herifin ıq su ayakkabı numarasından küçük

Ulan pezevenklere 1812 de Tahtakale de o zamanki genelevlerden dolayı veba salgını olup onu önlemek amaçlı sokağın adının bile melek girmez sokağı yapılmasını ve Hidayet camisinin kurulduğunu anlatsan herifler Osmanlı haini ilan eder bizi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evrencim serzenişini anlıyorumda. Kim neyin başarısını kutluyor burada?? Kime yarayacak burada dolar 10 tl olsa?? Biz ağırlıklı olasılıkları konuşup teknik ve temel analizlerimizi çarpıştırıyoruz. Adam akp lidir mhplidir belki hdp lidir bilemem kim neci. Ama biz ancak gidişatı yorumlayabiliriz. Ne yapalım halk harekatı yapıp burada hükümetimi devirelim? Zaten atmayan atmamış muhalefete oyunu biz azınlık kalmışız. Bundan sonrası bizler için parasal dengelerde insanlara öneri yapmak.

Bir anlatım daha yapayım o halde 1 Ocak 2017 aç dolar 3.86, 17 mart 2018dolar yine 3.86. yani 15 ay dolar sence gerçekten sabit kalmışmıydı? Açalım geriye gidelim o sayfalarda bile bas bas bağırdım bu hükümet o denli iyi bir ekonomik politika sergilemediki 15 aydan fazla doları sabit tutabilsin. Dolar aslında yinede karşımızda değer kazanıyordu ama bizi BÜYÜME ORANLARI yalanı ile uyutuyorlardı. Büyüme yalanı artık yutulmayacak noktaya gelince geçen 1.5 sene sabit kaldığını sandığımız dolar kuru farlkı ve diğer ekonomik gidişatın sıçtığını gösteren erken seçim birleşince zaten bir anda patlama oldu kurda. Yani bizim o dönemde de 3.86 değildi kurumuz demek istiyorum
    Yok yahu,

Yorum yapanlara değil lafım. Ben zır cahilim ( kinaye değil, cidden ) ekonomi konusunda, buradan feyz alıp da yatırım planlarıma yön vermeye çalışıyorum. Yoksa 10 tl olsa sana olduğu kadar bana da zarar. İşlerim resmen durdu zira

Benim asıl takıldığım üretim yapmamak, halen abuk subuk işlere para harcamak.. krizi yalanlarla ört pas etmek. Sonrasında da 7 den 5 e geldi diye 3.5u unutup sevinmek.

Ilave olarak, abd bize saldırıyormuş, faiz lobisiymiş, hollandaymis.. hep baskasi kabahatli.. bizde hic kabahat yok. Ne demişti adını hatırlamadığım bir ekonomist; güçlü ol sana bit şey yapamasın. Dış güçler hep olacak, sen güçlü olursan sana zarar veremezler. Hukuk adam gibi yaptın da dış güçler mi engel oldu, eğitimin çok iyi olacaktı da dış güçler mi engel oldu...
    Konu Evrenoz tarafından (13-09-2018 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ekonomi yıllarca o zirzop işlere para harcayarak büyüdü
    Bunlar baktılar ucuza kredi var iyi de vergi geliri geliyor kamuda bunu harcadıkça ekonomi büyüyor devam ettiler
    Bugün kredilerin ödemesi geldi kimse de yeni kredi vermiyor risk yüksek patlamaya başladık

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz artar artmaz çok büyük bir düşüş beklemek doğru değil. etkisini hemen gösteren birşey değil. Biraz zaman istiyor. 6,40lardan alan vardı burada kaç kişi bozdu doları faiz arttı diye?

eylül, ekim, kasım aylarında yüklü ödemeler var. ortalama aylık 30milyar dolar gibi. muhtemelen 6 tl ve altında alıcılar toplanır.

6 liranın altında kalıcı olması için elimizde artık 2 şey kaldı. Biri ovp diğeri abd krizinin çözülmesi. Bir an önce iyi bir ovp açıklanmalı. Ve abd krizi çözülmeli ki bana kısmen çözülecek gibi geliyor. Nedeni ise, bir süredir trump bizimle alakalı tweet atmıyor. çok büyük yaptırımlar uygulayacağız dedi kaldı. Rahip davasındaki savcıyı değiştirdiğimizden beri bir aksiyon yok trumpta. Ayrıca suriye meselesinde aynı fikirdeyiz. Bu demek oluyor ki yakında bir u dönüşü yaparız.

fakat öte yandan idlip meselesi ve rusya ile ters düşmemiz, fed faizleri, kötü macro ekonomik verilerimiz, tayyip'in bütün makamlara kendisini ve damadını ataması ve daha nicesi . Bunlar da doları yukarı iten şeyler.

bence bir süre kötü haber gelmezse yatay seyrederiz sonra yön belli olur. altta 5,98-6,03 üstte 6,25-6,30 bandı arasında bir süre gidip gelebiliriz. Haftaya daha belli olur. Yarın millet faize geçip hafta sonu faizden yararlanmak isteyebilir.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En buyuk spekulator hukumet ve kurulusları ıyı para kazandı yıne.
    Tek kar eden merkez bankası TC,ellerını ovusturdu.
    Buarada 6.40 lardan alanlar ne oldu? Neyse heyecan yapmayın,yıne gelecek oraya...
    Ama helal olsun,1 saat ıcınde bıle pıyasayı nasıl oynattılar. Oyle bır ulke kı,parası %9 gun ıcı hareket edıyor....
    Hala ümitli olanlar var,kımle ortaklık yapıyorsunuz? Benım de bır mıktar param var,trenınıze benı de alsanıza....

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makro adımlar gelmedikçe ve program da ortada yokken bu yapılan sadece belli bi insider trading yapan zümreyi zengin etme harekatıydı ve bence o anlamda başarılı oldu. Ülkenin başı ülkenin en büyük manipülyonunu yapıyor, aslında alenen suç işliyor ama artık bir önemi yok çünkü burası guguk devleti. Spekülasyon suç değildir, bir varsayıma göre poziyon alırsınız ve finansal gücünüz orantısında ona göre hareket ederseniz, ama içeriden bilgi sahibi olup, bazı verileri bilip piyasayı manipüle etmek yasal olarak suçtur ve cezası da büyük aslında. 1 saat önce hadi faizleri indirelim diye beyan ver, algı oluştur sonra ver +%6,5'u patlat milletin elinde doları! Devletin başı vatandaşını ..ikme avında, ülkeye bak spor gazetesi!!!

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bu durumu sen daha iyi analiz etmelisin. Ok evet 624 baz faiz kararı alındı. Beklediğimizin bile ötesinde oran geldi. Tamam peki bunun reel piyasa bankalardaki karşılığı hangi gün devreye girecek? En erken haftabaşı bence ozaman bile değil. Yarın cuma hangi bankayı ararsan ara kimse size daha %26 lar gibi faziler vermiyor yani daha bunun ilk adımı olan onay süreci başladı.

Verme yarışındalar
    e60 535d & THE A45 AMG

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altının seviyesi çok düşük ,yukarı yönlü hareket olacakmı bakalım.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birkaç gün daha bekleyip Dolar borçlarını kapatmaya başlayacağım.. Bu faizleri kimse kaldıramaz emin olun.. Seçim sonrası ortalığın karışacağını düşündüğüm için usd borçları kapayacağız.. Şu anki faizler korkunç derecede yüksek artık gelişen ülkelerle değil batmış ülke faizleri ile kıyaslanabilir..
    Bu postumun tarihine bakın.. Amacım benim gibi dış ticaret ile uğraşan döviz borcu olan arkadaşlara yardımcı olmaktı.. Bu arada toplu olarak eski postlarımı nasıl peşpeşe alıntı yapabilirim? Çok fazla kirletmek istemiyorum forumu
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşmüşken dolar alayım dedim. ing 6.40 yazdı alış fiyatına ekrana kalakaldım. 9'da tekrar bakacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşmüşken dolar alayım dedim. ing 6.40 yazdı alış fiyatına ekrana kalakaldım. 9'da tekrar bakacağım
    Aynı şeyi yazmaya girdim.. Bloomberg de 6.12 yi görünce ufak bi miktar alayım dedim Garantiyi bir açtım 6.40.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi yazmaya girdim.. Bloomberg de 6.12 yi görünce ufak bi miktar alayım dedim Garantiyi bir açtım 6.40.
    İş bankası 6.39 alış 5.90 satış... Bu nasıl oluyor? Bilmiyorum gerçekten. Nedir bunun anlamı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş bankası 6.39 alış 5.90 satış... Bu nasıl oluyor? Bilmiyorum gerçekten. Nedir bunun anlamı?
    Mesai saatini bekle demek.
    Mesai dışında makası açar bankalar.
    Saat 9'da bir daha bak.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler