User Tag List

Sayfa 64/1068 İlkİlk ... 14546263646566741141645641064 ... SonSon
20286 sonuçtan 1.198 ile 1.216 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

özgür67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bizim ülkede volatilite aşırı tepkiler veriyo,dış etkiler,iç etkiler,birinin ayağı taşa çarpsa ona..şuna,buna.. hakikaten çok zor oynamak,

Birde bizim ülkemizde vatandaşa yorum yazan,bilgilendireyim derken içine eden uzman çok fazla...tv'ye cıkıyo eleman,ne dese tersi bilmem nesi..ya da ekonomi forex sayfaları neyse onlara bakıyosun okuyosun tamamen vatandaşı ters köşeye yatırmak için aradan nemalanlak için yazılan yorumlar...

Valla çok afedersiniz genelde böyle konular da centilmen olunur..konu para ya hani de ben bu orspu çocuklarının alayının amk... seçim sonrasına kadar bi tarih koydum kendime, sonra bırakıcam bu lanet işi..
    Seni çok iyi anlıyorum.Bende bir süre döviz ve altın al sat işi ile ilgileniyordum can sıkıntısına.Bir süre sonra hayatımı ciddi derecede etkilediğini gördüm.İşler iyi gidince hayat süper ters gidince dünyam yıkılıyordu ve ticaretime etki etmeye başlamıştı moralsizliğim.Sonra baktım olmayacak bitirdim.Çok şükür hayattan keyif alıyorum şimdi

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı özgür67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni çok iyi anlıyorum.Bende bir süre döviz ve altın al sat işi ile ilgileniyordum can sıkıntısına.Bir süre sonra hayatımı ciddi derecede etkilediğini gördüm.İşler iyi gidince hayat süper ters gidince dünyam yıkılıyordu ve ticaretime etki etmeye başlamıştı moralsizliğim.Sonra baktım olmayacak bitirdim.Çok şükür hayattan keyif alıyorum şimdi
    Aynen psıkolojıyi bukadar etkıleyen bir başka meslek cerrahların yaptığı amelyatlardır heralde..

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasalar fed'in faiz arttırmaması için sanki elinden geleni yapıyor. Amerikan borsaları düşükken fed'in faiz arttırma şansı yok ancak, kasım ve aralık başından çok ümitliyim, fed az da olsa faiz arttıracak diye bekleyenlerdenim. seçim sonrası iç piyasamızın halini akp'nin alacağı yada alamayacağı 1-2 puan belirleyecek. Görünen %90 tek parti hükümeti imkansız ancak bu ülke son dakika gollerini çok sever.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen psıkolojıyi bukadar etkıleyen bir başka meslek cerrahların yaptığı amelyatlardır heralde..
    Cerrah başkasını ameliyat ediyor,, Yani pek sallamaz bence... Bu forex işi ile uğraşmayın boşverin uzun zaman içinde mutlaka kaybedersiniz bence.. En güzeli ticaret , Ben döviz sadece alıyorum satmıyorum , O bile yoruyoz bazen 2 kuruş ucuz alacağım diye Pc'nin başında takip etmek çok stresli. Şimdiki işyerim şehir dışında ara sıra dışarı çıkıyorum hava alıyorum valla stresine değmiyor. Yatırım amaçlı kişisel olarak sadece altın alıyorum çoluğa çocuğa bırakmak için en güvenlisi bu sanırım.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forex sanki yapan için değil de yaptıran için karlı bir sistem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cerrah başkasını ameliyat ediyor,, Yani pek sallamaz bence... Bu forex işi ile uğraşmayın boşverin uzun zaman içinde mutlaka kaybedersiniz bence.. En güzeli ticaret , Ben döviz sadece alıyorum satmıyorum , O bile yoruyoz bazen 2 kuruş ucuz alacağım diye Pc'nin başında takip etmek çok stresli. Şimdiki işyerim şehir dışında ara sıra dışarı çıkıyorum hava alıyorum valla stresine değmiyor. Yatırım amaçlı kişisel olarak sadece altın alıyorum çoluğa çocuğa bırakmak için en güvenlisi bu sanırım.
    Benim işim gücüm ayrı zaten abi,bunu da iş olarak gördüğüm için beni çok yoruyo,keza öteki işimin geliri euro ve dolar, TL ile neredeyse hiç işimiz olmuyo,kişisel gereklilikler dışında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed faiz arttırsa, altın 900 lere gelse yatırım için çok ideal olacak orta ve uzun vade için. buralardan da alınır da, 900 lere bi gelse o zaman daha müsait bir ortam olur diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öle eninde sonunda kasa herzaman kazanır..bildiğin kumar ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed faiz artırırsa altın ons olarak düşer eyvallah ama Dolar kıymetleneceği için yine zarar ettirmez diye düşünüyorum, birde Dünya ergeç yine patlıycak nasıl olsa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Petrol fiyatları düşüyor , brent bugünde %2.5 düştü yani Arapların da işi zor artık.. Hiç böyle bir dönem görmemiştim ne Türkiye'de ne Dünyada...

Eskiden yıllar önce 90 larda Faiz %120 %140 larda iken , Tüccarlardan Spotçu tabir edilenler gidip bir malı 10 Liradan 90 gün vade ile alıp ertesi gün 9 tl ye nakit satıp bankaya faize yatırırdı.. O günler geli geliyor anasını satim... Ters valör diyorduk bu işleme işin enteresan tarafı bu işi yapanlar parladı çok büyük paralar kazandılar ama tanıdıklarımdan hepsi battı. Diyeceğim o ki ne faiz ne forex... Haydan gelen huya gider.. Hobi olarak takip edelim ekonomiyi , İşimiz için takip edelim ama gereksiz risklere girmeyelim

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _muhaRRem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doas-yatas ve logo bu hafta tatminkarlardı.

Dencm ov hedefine ulaşacak inş.

Ozgyo takipte
    dencm hedefine ulaştı sanırım
    Ozgyo bekleniyo hâlâ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fed faiz artırırsa altın ons olarak düşer eyvallah ama Dolar kıymetleneceği için yine zarar ettirmez diye düşünüyorum, birde Dünya ergeç yine patlıycak nasıl olsa...
    Benim alımım dolar bazında o yüzden TL karşılığı sıkıntı yaratmaz. Değerli madenler kesinlikle dip yapıp çok yüksek pik yapacak. Sebebim ise dünyanın toplam borcu 223 trilyon dolar. Dolaşımdaki para bunun 8 de biri olması lazım yani açık çok büyük. Değersiz kağıt basarak üzerine 100 usd yazarak olmuyor bu.

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısa vadeli trader olarak işlem yapılıyorsa bir gün mutlaka ters köşeye yakalanıp tüm birikim kaybedilebilir
    ancak uzun vadeli hedge amaçlı yapılırsa bence en karlı sistem olabilir.
    nasıl mı? diyelim ihracat yapıyorsunuz? şuanda alıcıya fiyat teklifi vereceksiniz. satış sonrası alacağınız 120 gün sonra gelecek? genelde maliyetler $, satışlar € olduğundan (yada sizin maliyetiniz hangi para birimi ise)
    Forward kur fiyatı alıp bu fiyat üzerinden maliyetinizi ve gelecek alacağınızı sabitleyebilirsiniz.
    şuan spot kur 1.105, 120 gün sonrası da max 1.107 dir(iki ülke arası faiz marjı çok az olduğundan neredeyse kur aynı gibi isterseniz net fiyatları yarın online olarak yazarım)
    alıcıya fiyat teklifi sundunuz, kabul edildiği an paranızın gelecek vadesi için €/$ kur short pozisyon alabilir, böylece o vadede $ geçebilirsiniz. ve maliyetiniz $ olduğundan maliyeti sabitlemiş olursunuz.

İthalat için tam tersi, bugün mal siparişi verdiniz. Ödemeyi 90 gün sonra $ olarak yapacaksınız diyelim
    bugünden $/TL 90 gün vadeli forward long pozisyon alarak yine satın aldığınız malın fiyatını sabitleyebilirsiniz.

Özellikle ihracatçı firmalar son dönemlerde €/$ için tercih etmeye başladılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zx-636R

Nasıl 120 Gün sonrası için Usd sabitleyebilirim? Forward işlemi yani, Demo hesabı kullanıyorum ama hangi menü ile bu işi yapabilirim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öle eninde sonunda kasa herzaman kazanır..bildiğin kumar ya
    Aslında forex piyasası için çok doğru. Hatta size şöyle söyliyim Türkiye'de FX işlemi yaptıran kurumların neredeyse tamamı müşteri kaybından kazanıyor. Yani müşteri kazanırsa kurumun cebinden çıkar müşteri kaybederse kasaya kalır. SPK bu konuda kurumları risk tercihinde özgür bırakmış. Zaten 3 kurum falan var müşteri emirlerini ileten. Yani sadece alış satış farkında kazanan. Benim çalıştığım kurum bile iki farklı sistemle çalışıyor biz etiler şube olarak iletiyoruz hatta bazen inanmayan zararını bize bağlayan yatırımcıları çağırıp gösteriyoruz açtığı emirlerin karşılığının yurt dışı büyük fiyat sağlayıcılarda açıldığını. Aracı kurum seçiminde bunu da göz önünde bulundurun.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bakın mesai saati bitimiyle dolar hemen 3 kuruş değerleniyor. Mesayi başlar başlamazda geri pozisyona çekiliyor. Bu müdehalenin en büyük kanıtı. Ben naçizane alabildiğiniz kadar dolar almanız taraftarıyım. Çünkü bu müdahale şansıda kısıtlı *****. Eninde sonunda reel haline bırakılacak ve istikrarlı yükseliş devam edecek. Ama 3.10 olurmu onu bilemem tabi.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim Forexten anladığım şu ;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakın mesai saati bitimiyle dolar hemen 3 kuruş değerleniyor. Mesayi başlar başlamazda geri pozisyona çekiliyor. Bu müdehalenin en büyük kanıtı. Ben naçizane alabildiğiniz kadar dolar almanız taraftarıyım. Çünkü bu müdahale şansıda kısıtlı *****. Eninde sonunda reel haline bırakılacak ve istikrarlı yükseliş devam edecek. Ama 3.10 olurmu onu bilemem tabi.
    Mecbur müdahale edecekler, İpek gurubuna yapılan operasyonun etkilerini yok etmek için , zaten müdahale ediyorlardı!, Dün Usd almak için epey zorlandım devlet bankasından... Tam kur istediğim seviyeye geliyor giriyorum nete ama D.B. Internet şubesi sitelerini aşırı ağırlaştırdılar dün, bu şekilde de müdahale ediyorlar... Başka Pc de de denedim sonuç değişmedi.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    forex aynı videodaki gibi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler