User Tag List

Sayfa 742/1068 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
20286 sonuçtan 14.080 ile 14.098 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manisa organizede %30 a varan yapan yabancı firmalar var bizim %20 civarı beklentimiz.
    Bizde de 25-30 arası beklenti.
    ABO TRADING
    STR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım beklentinizin/mizin bi tık da olsa üstü olur
    %26 asgari ücrete yapılıyor bize de aynı oranda yapılması lazım en az mantıken ama öle olmuyor. İç piyasa bitik, ihracatla dönüyor büyük firmalar o da olmasa hepimiz evde GTA oynarız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 5 sene önce büyük ölçekli bir firmaydık alanında Almanya'dan gelip incelemeler yapıp çalışmak istiyorlardı baya ödüller falan çalışan sayısı 120 3 vardiya şeklindeydi alanda çalıştırılan işçi sayısı genelde 30-50 arası şu an bir kısmını devrettik diğer kısmında 28 işçi var ve 1 ocaktan itibaren 15 işçiye düşeceğiz.

Personel müdürümüz genel sektörde 2500 TL maaş alınıyordu aynı maaştan başladı bugün görüştük minimum maaş beklentisi şu seviyelerde:

1600 TL asgari ücret zamanı

ustalarımız 2.250 ile 5.500 TL arası
    usta başı 6.500 TL
    satış elemanları 2.500 4.000 TL + %10 prim
    karşılama kurumsal ağırlama web sitesi sosyal hesaplar gibi işlerle ilgilenen çalışan 2.600 TL
    1 müdür 7.000 TL yardımcısı 5.000 TL
    ile çalışıyordu bugün bir çoğu ile görüşüldü minimum beklenti %25 civarı yani kimse eski maaşı ile çalışmak istemiyor haklılar asgari ücret yüzünden peki geçen seneden bu yana ne oldu? Satışlar %32.8 azaldı kar marjımız %17 lerden %9 lara düştü ve son çeyreğini yılın zarar ile kapattık ben bu firmayı neden devam ettireyim? 10.yılı dolan ve TÜV TSE gibi sertifikaları olan Türkiye'de alanında lider sayılabilecek ihracat yapan iç anadolunun alanında en büyük firması ve hiç bir teşvik kredi kullanılmadan ciddi emekler ile bu hale gelen firmayı 2019 ilk çeyreğinde devir etmeyi ardından da kesinlikle üretim gibi bir sektöre girmemeyi düşünüyoruz

Ben asla haksızlıktan yana birisi olmadım hiç bir çalışanımız ile aramız kötü değildir ne maaş gecikir ne prim ne de sosyal haklar en basit örneği evimizde ne kullanılıyorsa iş yerinde yemeklerde de bu kullanılır bunu çevremizde yapan firma yok sırf 1 günlük yemek masrafı inanılmaz rakamlara ulaşıyor ama ben 2020 TL asgari ücret ödeyemem küçülmeye gitsem bile satışlar eski halini almayacağı için insanlar madur olacak tazminatlar ödemeler derken bu ilk çeyrekte mutlaka firma satışı yapmalıyız almak isteyen kişilerin de yabancı sermaye ortaklı olması gerçekten üzücü

Kimse kolay kolay o paraları ödeyemez bundan belki 2-3 sene önce ödenebilirdi ama şu bir gerçek hem beyaz yaka hem mavi yaka çalıştıran firmalar bu işin altından kalkamayacak.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi benim anlamadığım bi nokta var
    Extra primleri devlete biz vericez extra maaşıda biz vericez devlet elini taşın altına koymıycak ama çıkacak asgari ücreti şu kadar yaptık diye show yapıcak he
    Afedersiniz işverenler gerizekalı falan mı zaten bu ülkede üretim yaparak gerizekalı konumundayız.
    Başlarım böyle işine gücüne..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asgari ücret çalışan olarak kendi maaşıma bir adım daha yaklaştı.

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir örnek de benden
    bekar bir sgk lı ,daha bügün yaptım ödemesini.
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ekstra bir bomba daha geliyor bugün asgari ücretle çalışanımız araç kredisi için kefil arıyordu... gerçekten 2000 TL yi duyan ben zaten geçiniyordum üstü ile araç alacağım diyor... mükemmel ekonomi.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Calısan arkadasım cok var,işvern sanayıcı olarak yazacaklarım kırıcı gelebılır.
    Ustu ortulu yazayım.
    Sektorumuzde 40 yıla yakındır varlık gosterıyıruz,7 bolgeye hızmet verıyoruz,bır cok bayımız ve işortaklıgı yaptıgımız sırket var.
    Cıromuza baksanız,off offf,tıkırında dersın. Satıslar son 2 ay harıc fena degıldı. Tankerler,ıstasyonlar vsvs kagıt ustunde bır kale,canavar vs...
    E hadı kumbaraya bakalım,işin sonunda ne kalıyor?
    Bu hukumet sayesınde son 4 yıkda “zorunlu” masraflarımız %140 arttı(lısanlama-yonetmelık-sorumlu mudurler-otomasyon zorunlulukları(ıstasyon,tanker,tank vs)-adr yonetmelıgı-sofor egıtım ve lısansları-secg-sgs vs vs vs ohoo,o kadar cok masraf kapısı actılar kı. Ha bu belgelerın cogunu tabıkı yandaş fırmalardan alıyorsunuz.
    Satıslar ıyı dıyelım ama kar? Brut karımız %9 net %3...
    Bununla ben %26 artmıs asgarı ucretı odeyecegım,calısanlarımı odeyecegım,hukukı zorunluluklarımı odeyecegım yada yatıtımlarını yapacagm,guvenlık yatırımları ve yenılemelerı yapacagım,tamır bakım yatırımlarını yapacagım(zorunlu olan). Bakın daha yenı yatırım yada gelır artırıcı bırsey yapAmadım.
    Hadı para kalırsa bayı ve ıstasyon yatırımı yapmalıyım....
    Yuzlerce kısıye ekmek veren sırket olarak ben nasıl yapacagım bunu?
    Benım ıhracaatım yok,devletle akcelı ısım yok,duzenlı ıhale gelırım yok...
    Ne yaparsam o kadarım....
    Sımdı ben ne yapayım?
    Benım karım her gecen sene zamlar ve yonetmelıkler yuzunden erıdı bıttı ama hala sen benım sırtımdan şov yapıyorsun!
    Bre cahil,ona buna atar gıder yapıyorsun,secmenlere hava atıyorsun,krız yasamadıgın ıcın baskalarınıda kendın gıbı sanıyorsun... Sen hıc hayatında yatırım yapıp,ulke rıskını alarak calısanlarına ekmek verdın mı? Zarar ederek yınede ayakta kalmam dıyerek uykusuz kaldın mı? Rakıplerın hukumet tarafından kayırırldıgı ıcın daha fazla zararı goze alarak tutunmaya calıstın mı?
    Kendı cebınden 2 kısıyı doyurmamıs adam,baskasının sırtından ahkam kesıyor....
    Allah sonumuzu hayır etsın ama 2019 da kı kapanan fırma sayısı 2018 i gecıcek...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Son 3 ayımız var eğlenelim hep beraber
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hali hazırda işsizim. Babam inşaat malzemesi satışı ile uğraşıyor. Çok şükür borçlu değiliz, yaklaşık 10 yıldır işçi çalıştırmayı da bıraktık. Babam her geçen gün cebinde kalan parayı dükkana harcıyor. Hele ki o stopaj başımızın en büyük belası. Böyle olmayacak araba alıp satalım imkanlar dahilinde dedik. Öncelikle 3 araba kotası koydular. Sonrasında kotayı 2 arabaya düşürdüler. Başka ne iş yapabiliriz diye arayışa girdik. Nereden bilgi alırsak alalım sonuç hüsran. Otomotiv sektörü çalışanları ile görüştük. Piyasa çok kötü. İnşaat dekorasyon işi yapalım dedik , piyasa kötü.

Atadan dededen kalma ufak tefek yerler var , onlara sahip çıkalım dedik. İmar planı açıklandı. %65 ile yerlerimizi resmen hiç etti( Sayın Gökçek). Tapuya gidelim imar tapularını alalım dedik. Bir baktık tabak gibi dümdüz alanda olan yerimiz dağın yamacına kaydırılmış. 1 dönüm olan yer parçalara ayrılmış. Orada da hakkımız yendi. Gidip dava açtık, sonuç hüsran.

Başka bir konu ise:

Bu ülkede müslüman topluluğun yüzdesi %99 imiş. Bu yaşananlardan sonra bu oranın gerçek olmadığını anladım.Her şey sahte.İnandıklarını sandıkları dini dahi bilmiyorlar.

Maalesef ki yaşadığımız ülkede herkesin oy hakkının bulunması, karar verici çoğunluğun her şeyden bir haber olması, farklı görüşlerden insanların anlattıklarını dinlememesi, yöneticilere tapar derecede bakması beni çok üzüyor. Kusura bakmayın uzattım, yazacak o kadar çok şey var ki..
    Coğrafya kaderdir

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Calısan arkadasım cok var,işvern sanayıcı olarak yazacaklarım kırıcı gelebılır.
    Ustu ortulu yazayım.
    Sektorumuzde 40 yıla yakındır varlık gosterıyıruz,7 bolgeye hızmet verıyoruz,bır cok bayımız ve işortaklıgı yaptıgımız sırket var.
    Cıromuza baksanız,off offf,tıkırında dersın. Satıslar son 2 ay harıc fena degıldı. Tankerler,ıstasyonlar vsvs kagıt ustunde bır kale,canavar vs...
    E hadı kumbaraya bakalım,işin sonunda ne kalıyor?
    Bu hukumet sayesınde son 4 yıkda “zorunlu” masraflarımız %140 arttı(lısanlama-yonetmelık-sorumlu mudurler-otomasyon zorunlulukları(ıstasyon,tanker,tank vs)-adr yonetmelıgı-sofor egıtım ve lısansları-secg-sgs vs vs vs ohoo,o kadar cok masraf kapısı actılar kı. Ha bu belgelerın cogunu tabıkı yandaş fırmalardan alıyorsunuz.
    Satıslar ıyı dıyelım ama kar? Brut karımız %9 net %3...
    Bununla ben %26 artmıs asgarı ucretı odeyecegım,calısanlarımı odeyecegım,hukukı zorunluluklarımı odeyecegım yada yatıtımlarını yapacagm,guvenlık yatırımları ve yenılemelerı yapacagım,tamır bakım yatırımlarını yapacagım(zorunlu olan). Bakın daha yenı yatırım yada gelır artırıcı bırsey yapAmadım.
    Hadı para kalırsa bayı ve ıstasyon yatırımı yapmalıyım....
    Yuzlerce kısıye ekmek veren sırket olarak ben nasıl yapacagım bunu?
    Benım ıhracaatım yok,devletle akcelı ısım yok,duzenlı ıhale gelırım yok...
    Ne yaparsam o kadarım....
    Sımdı ben ne yapayım?
    Benım karım her gecen sene zamlar ve yonetmelıkler yuzunden erıdı bıttı ama hala sen benım sırtımdan şov yapıyorsun!
    Bre cahil,ona buna atar gıder yapıyorsun,secmenlere hava atıyorsun,krız yasamadıgın ıcın baskalarınıda kendın gıbı sanıyorsun... Sen hıc hayatında yatırım yapıp,ulke rıskını alarak calısanlarına ekmek verdın mı? Zarar ederek yınede ayakta kalmam dıyerek uykusuz kaldın mı? Rakıplerın hukumet tarafından kayırırldıgı ıcın daha fazla zararı goze alarak tutunmaya calıstın mı?
    Kendı cebınden 2 kısıyı doyurmamıs adam,baskasının sırtından ahkam kesıyor....
    Allah sonumuzu hayır etsın ama 2019 da kı kapanan fırma sayısı 2018 i gecıcek...
    Abi seninde taktığın şeye bak. Yap sende sattığın mala %26 zam. Oldu bitti. Bunumu hesaplıyamıyorsun yani ayıp
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi seninde taktığın şeye bak. Yap sende sattığın mala %26 zam. Oldu bitti. Bunumu hesaplıyamıyorsun yani ayıp
    Onun öyle yapma şansı yok

Hülümet ona izin vermiyor çünkü

Yapılacak tek şey herşeyi satıp tl vadelide yananları izlemek

İnsan kıyamıyor o kadar kaç yıllık emeği beceriksizler yüzünden satılmasına
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hali hazırda işsizim. Babam inşaat malzemesi satışı ile uğraşıyor. Çok şükür borçlu değiliz, yaklaşık 10 yıldır işçi çalıştırmayı da bıraktık. Babam her geçen gün cebinde kalan parayı dükkana harcıyor. Hele ki o stopaj başımızın en büyük belası. Böyle olmayacak araba alıp satalım imkanlar dahilinde dedik. Öncelikle 3 araba kotası koydular. Sonrasında kotayı 2 arabaya düşürdüler. Başka ne iş yapabiliriz diye arayışa girdik. Nereden bilgi alırsak alalım sonuç hüsran. Otomotiv sektörü çalışanları ile görüştük. Piyasa çok kötü. İnşaat dekorasyon işi yapalım dedik , piyasa kötü.

Atadan dededen kalma ufak tefek yerler var , onlara sahip çıkalım dedik. İmar planı açıklandı. %65 ile yerlerimizi resmen hiç etti( Sayın Gökçek). Tapuya gidelim imar tapularını alalım dedik. Bir baktık tabak gibi dümdüz alanda olan yerimiz dağın yamacına kaydırılmış. 1 dönüm olan yer parçalara ayrılmış. Orada da hakkımız yendi. Gidip dava açtık, sonuç hüsran.

Başka bir konu ise:

Bu ülkede müslüman topluluğun yüzdesi %99 imiş. Bu yaşananlardan sonra bu oranın gerçek olmadığını anladım.Her şey sahte.İnandıklarını sandıkları dini dahi bilmiyorlar.

Maalesef ki yaşadığımız ülkede herkesin oy hakkının bulunması, karar verici çoğunluğun her şeyden bir haber olması, farklı görüşlerden insanların anlattıklarını dinlememesi, yöneticilere tapar derecede bakması beni çok üzüyor. Kusura bakmayın uzattım, yazacak o kadar çok şey var ki..
    yazılır da yeri burası değil ,havalarda soğuk gerek yok.
    imzasız..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 yılının sonlarında ortaklarımdan ayrıldığımdan beri home office olarak tek çalışıyorum. Vergi levham evde ve 13 yıldır vergi mükellefiyim. Bilişim sektörünün teknik hizmet işindeyim. Dışarıdan bakıldığında masrafım sıfır. Çantanı tak omzuna sermaye senin beynin mantığı. Ama çok ciddi bir vergi yükü ile karşı karşıyayız ben ve meslektaşlarım. Hizmet sektörünün kanayan yarası gösterilemeyen maliyet girdileri. Üretim yapan onlarca müşterim var. Hepsi kan ağlıyor ihracatçı 1-2 firma hariç.

2018 ilk çeyrekte bende 13 yıldır tek çalışmanın verdiği bazı dezavantajlardan (tatillerin sürekli diken üstünde olması, uzun tatil yapamama, yorgunluk vs.vs.) sıkılıp ve birazda işleri ve pörtföyü büyütüp 2019 da bir ofis açıp 2 teknik çalışan almayı düşünüyordum. Birisi orta kalifiye, diğeri yeni mezun yetiştirmek üzere gibi. Allah var yukarıda kafamda düşündüğüm rakam orta kalifiye için 3500 TL idi, yetiştirmek için olana 2000 TL idi. İlerisi için 2 tane scooter ile mobil hale getirmek hedefimde vardı. Şimdi benim henüz var olmayan çalışanlarıma bile kafadan 500er TL maaşlarına ek yapmam lazım hesaplarımda. Zaten 2019'da o kadar kötü bir tablo bizi bekliyor ki müşterilerimden kapatmayı düşünenler yada benim ücretimin pahalı geldiği için alternatif araştıranlar vs.vs. yüzünden planımı askıya aldım. Çünkü 2 senedir doğru dürüst kimseye zam yapamıyorum. Çünkü saat gibi ödeme yapan en güvendiğim müşteriler bile ödemelerini aksatıyorlar.

Tüm bu müşterilerimin personel giderleride %26 asgari ücret zammından etkilenicek. Asgari ücrete %10 zam yap ama kalkıpta elektriğe doğalgaza 1 yılda %40 zam yapma. Senin hükümet olarak görevin mevcut paranın alım gücünü korumak. Seçim propogandası için zaten zamlarla kürek ile geri alacağın paranın yükünü işverene yükleme.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla her fırsatta dile getiriyoruz, acımıyorum artık beter olsunlar hak ediyorlar filan diyoruz ya hani?

işte bu laf demek ki iş veren içinde geçerli, kusura bakmayın ama her ne kadar cahil kesime yüklenilse de bu ülkede işverenlerde sanayicilerde ellerinde büyük bir güç olmasına rağmen toplanıp birlik olup seslerini çıkaramadılar hiçbir şeye.

yani demem o ki, o cahil kesim neyi hak ediyorsa demek ki patronu işvereni sanayicisi hepsi aynı şeyi hak ediyordur. çıkaraydınız sesinizi... sen düzgün ben düzgün. kim bu yalaka ve p.çler? artık herkes biraz da çuvaldızı kendine batırsın.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla her fırsatta dile getiriyoruz, acımıyorum artık beter olsunlar hak ediyorlar filan diyoruz ya hani?

işte bu laf demek ki iş veren içinde geçerli, kusura bakmayın ama her ne kadar cahil kesime yüklenilse de bu ülkede işverenlerde sanayicilerde ellerinde büyük bir güç olmasına rağmen toplanıp birlik olup seslerini çıkaramadılar hiçbir şeye.

yani demem o ki, o cahil kesim neyi hak ediyorsa demek ki patronu işvereni sanayicisi hepsi aynı şeyi hak ediyordur. çıkaraydınız sesinizi... sen düzgün ben düzgün. kim bu yalaka ve p.çler? artık herkes biraz da çuvaldızı kendine batırsın.

Yukarıda yazdıkların bir bakış açısı ile doğru, ama bu ülkeden koşarak kaçmamız gerektiğini 3 ay evvelki damat ekonomi sunumu yaparken ilk sırada oturan ve ülkenin en büyük ağababalarının gözünün içine baka baka taştaş geçtiğini, göz göre göre sunum sonrasında bir de ona yalakalık yarışına girdi ya milyar dolarları yöneten patronlar, o gün dedim kendi kendime bu ülke bitmiş. Hepsi acaba benim vergi borcu cezamı da sıfırlar mı damat bey telaşında (!), hepsi önümüzdeki ihalelerde bana da ekmek çıkar mı derdinde ve ülkesini seven yada ülkesi adına bir şey hisseden tek bir zat bile yok!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Güzel söylüyorsun da, adamlar gezi de yaralıları aldılar diye başlarına gelmeyen kalmadı.

Resmen ticari hayattan aforoz edildiler. Farklı şirketlerine ütopik rakamlarda cezalar kesildi.

İşin içinde olan bir adam olarak söylüyorum, hesaplarınızı kitaplarınızı istediğiniz kadar net ve doğru tutun, ceza yazmak isteyen adam kanunlardaki yorum farklarından bile size ceza yazar, kilit vurdurur.

Öyle birlik olalım olayları 2002 öncesindeydi. Var mı bir delikanlı aramızda çıksın bir tane pos cihazını fırlatsın cuma çıkışında.

Net söylüyorum önce kendisinden sonra 7 sülalesinden kan alırlar. Kaldı ki o kadar yakına yaklaşmasına bile izin vermezler.

Bunlar romantik hayaller, işveren olarak damadın sunumunda ön sıraları kaplayanların sunum sonrası konuşmalarını bir izlemeni öneririm, rezillik ötesi, bu kadar olmaz demiştim izlerken.

Önümüze konan ne ise onu yiyeceğiz işçisi de işvereni de.

Bunu da aman rantımız bozulmasın, aman dindar parti aman şu aman bu diye diye oy veren bizler yaptık.

16 sene de bu ülkeye verilen zararı gidermek için belki 36 sene gerekecek şuan bilmiyoruz.

Nereden tutsan elde kalan bir durum var, ama okumayan cahil cühela kesime göre her şey çok güzel.

Bir röportaj vardı hatırlayın Resmi gazetede yayınlanan bir durumu paylaşıyordu spiker amca da inanma diyordu, resmi gazeteye inanma diyen adamların çoğunlukta olduğu ülkede azınlık olarak acı çeker, burası gibi platformlarda yazarak kendimizi rahatlatırız ancak.

Bizim toplumun gerçeği bu amca ve benzeri insanlar.

YouTube

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok konuda hemfikiriz ancak şunu demek istiyorum, kusura bakmasın ama kimse kendisine ucu değene kadar kazığa sesini çıkarmadı. Sırası ile önce chpli sonra fetullahçı sonra akpli olan çok büyük şirketler biliyorum. Birde hiç siyasilere bulaşmayanlar biliyorum. Ancak o siyasilerden nemalananlar kadar hiç siyasete bulaşmayanlar da ses etmediler haksızlıklar karşısında. Örneğin kimisi sen misin benim maliyetimi arttıran dedi işçi primlerini kaldırdı kaybettiğini işçiden tazmin etti, sen misin maliyetimi arttıran hükümet dedi gitti cezasını personele kesti maaşları düşürdü v.s v.s böyle uzar gider tonla örnek var.

Tabii ki burada en büyük suç işçi kesiminin, kimse hakkını aramadı, arayanlarda çok erken pes etti. Ancak işverenlerde hakkını aramadı, o kadar laf söylediğimiz hakkını aramaktan bir haber işçi kadar işverenlerde hiç bir zaman ses etmedi edemedi veya kiminin de işine geldi bana dokunmayan bin yaşasın dedi. Şimdi ucu dokununca işverenlerden de ses çıkmaya başladı. Belki ben bile işsiz kalırım şu olanlar yüzünden ama açıkçası artık kimseye de acımıyorum. Daha düne kadar özellikle sanayicilere üzülürdüm, adam faiz yemek yerine o kadar emek versin etsin, yandaş bir al satçı ondan kat kat fazla kazanıyor haksızlık bu diyordum. Haksızlıkta sesleri çıkmadı hiç. Bu adamlarda öyle bir güç var ki aralarında anlaşıp 2 gün üretim durdursalar herkesi dize getirirler ama kimse kendine girmeden ses etmedi o yüzden artık sadece kendime üzülürüm zor duruma düştüğümde.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24 Haziran 2018 bir milat idi, rejim değişti. Ülke fillen artık bir kişi tarafından yönetiliyor. "T.C." artık sadece kağıt üzerinde, o damadın sunumu sonrası ise T.C. benim için artık sadece 2 harften ibaret!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler