User Tag List

Sayfa 250/1068 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
20286 sonuçtan 4.732 ile 4.750 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kağıt üstünde yaz çiz ile bu iş olsa dolar 2 tl de olur.. keşke her şey tüm veriler bilgisayarın önünde yaşamakla olsa.. ara sıra dışarı çıkıp insan içinede sokağada karşımak lazım.. o zaman dolar bu seviyelerde durması bile mucizeymiş dersiniz..

pazara çıkın fiyatlara bakın , esnafla konuşun çoğu çok zor durumda, açın tv yi siyaset politika izleyin ama yandaş kanallardan değil .. turizm şu anda bile olması gereken potansiyelin çok çok altında.. arkadaşlarım var otel sahipleri fethiyede bodrumda kötüyüz diyorlar.. yapılan yatırımlar hep diyorum resmi verilere gidin bakın çoğu zararda çoğu diyorumda benim kar ettiğini duyduğum bir yatırımda yok. orhangazi köprüsü ,3.köprü,avrasya tüneli okuduğum bütün resmi verilerde hep zararda.. çanakkale köprüsü yapılıyor çanakkaleli edirneli arkadaşlarımla konuşuyorum oraları bilmediğim için nasıl tutarmı diyorum yok normalde zaten bayram zamanları dışında araba geçmez fazla bizim ordan köprüden fiyatı çok yaparlarsa kimse geçmez diyorlar..

işte bu yukarda yazdığım resmi gerçek veridir sokağın verisi ,esnafın ,ticaret yapan insanların verisidir.. dolarda bu verilerle değerlenir yada değer kaybeder.. keşke her şey bilgisayardaki iki tane çubuğun inip kalkmasıyla değişse..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    euro artıyor dolar düşüyor. euronun artmaması lazım. euro ya gelen zamlar beni fakirleştiriyor. doların seviyesi güzel ama euro böyle uçmaya devam ederse sıkıntı yaşayacağım.

eminim benim gibi euronun artmasından zarar gören çok insan vardır sektörlerde. dolarada napıyorlarsa suni bir düşüş söz konusu. bir gün patlayacak diye korkuyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca yazayım da,Yigit Bulut kardesıme de yararı olsun.
    3.07 dıyorsun da,zaten orası dırencdı,kırılmaz dedık,hoopp 3,15.... Yahu 3,15 nedır,bu kadar hızlı cıkısın hızlı ınısı olur haa,hoopp 3.27 ve 3.35...
    Nereden geldı pekı? Havalanı patlaması. hoop 3.01. Cakma darbe 3.07 ve 3.15.
    Sonra baskanlık cın ortalıgı germe ve bombalar... Hopp 3.35.....
    Sonra? Ekonomının ıcıne edılmesınden dolayı Rusya-Avrupa ıhracaat krızı,kaynak sıkıntısı ve uretım dususlerı.... Hooppp 3.80 ler...
    Sımdı;3.07 ve hatta asagısı ıcın ne gerek?
    Yıgıt.Trump olurse tam tersı dolar 4,20 olur. Netto....
    Parıte ısterse 1.50 olsun.Dolar bugun neyse orada kalır,sadece kur euro tarafı artar.Toplam artıs mıktarının sadece %10 tl karsısında deger kaybeder. Yanı euro 10 krs artıcaksa(Parıteden dolayı) dolar 1 kurus anca duser tl karsısı.
    Neden?Cunku doların dusurucek HICBIR sey yok elımızde.
    Bakın 3.35 lerı zorlıyabılırız "uzun" vadede ama onun ıcın bır cok sey gerek.
    Baskın erken secım kararı alırlarsa ne olucak?
    Ayrıca borsaya gıren tefecı araplar paralarını cekınce yada en azından karlarını....
    Bakın 97.717 kapattık bıraz once borsayı....
    Neden kura ve ekonomıye yansımıyor?Bu 2016 yapılan yanlısların sonucunu cekmeye eylul den sonra baslıyacagız...
    4 gundur Urgup ve cevresındeyım,"yabancı turıst yokkk" Kı gecen sene Capadox da yarısı yabancı ıdı. Festıvalın adı bıle yabancı ısım ıle verıldı...
    Ayrıca buyume durdu,%2.5-3 buyume zaten durduk demek.Gunluk harcama da zaten o kadar buyuyoruz...
    Ne yapıyorum bu aralar;Parıteden ıyı kazandım,hatta burada kı bır cok kısı parıteyı 1,03 ve asagılar beklıyordu. ben 1.09 den dondum.
    Suan dolar artmazsa tekrar dolar alıcagım,yıne atak gecırırsek tl ye donup yıne alıs kovalıyacagım.
    Yada hazırana kadar FED ı beklıyecegım.
    Altıncılar benı dınleyıp sabrettıyse ıyı kazandılar. Ha kazanc durmadı,bılgınıze....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yok abi trump suikasta uğrarsa dolar sallanır oda kısa süreliğine

Ölürse birşey olmaz bence

Suikast demek abd ye silah çekmek anlamına geliyor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E tamam ıste,dırek TR pıyasasından para cıkısı demek....
    Dolar ancak guclu para bırımlerı karsısında sallanır,bız 3. sınıf ekonomı oldugu ıcın,asırı krız demek....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitcoin bile TL den daha değerli

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle her ay 2-3 bin tl yıl sonuna kadar atacağım bi hisse senedi araştırıyorum borsada. En sağlamı Petkim gibi.
    Siz ne dersiniz.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısaca yazayım da,Yigit Bulut kardesıme de yararı olsun.
    3.07 dıyorsun da,zaten orası dırencdı,kırılmaz dedık,hoopp 3,15.... Yahu 3,15 nedır,bu kadar hızlı cıkısın hızlı ınısı olur haa,hoopp 3.27 ve 3.35...
    Nereden geldı pekı? Havalanı patlaması. hoop 3.01. Cakma darbe 3.07 ve 3.15.
    Sonra baskanlık cın ortalıgı germe ve bombalar... Hopp 3.35.....
    Sonra? Ekonomının ıcıne edılmesınden dolayı Rusya-Avrupa ıhracaat krızı,kaynak sıkıntısı ve uretım dususlerı.... Hooppp 3.80 ler...
    Sımdı;3.07 ve hatta asagısı ıcın ne gerek?
    Yıgıt.Trump olurse tam tersı dolar 4,20 olur. Netto....
    Parıte ısterse 1.50 olsun.Dolar bugun neyse orada kalır,sadece kur euro tarafı artar.Toplam artıs mıktarının sadece %10 tl karsısında deger kaybeder. Yanı euro 10 krs artıcaksa(Parıteden dolayı) dolar 1 kurus anca duser tl karsısı.
    Neden?Cunku doların dusurucek HICBIR sey yok elımızde.
    Bakın 3.35 lerı zorlıyabılırız "uzun" vadede ama onun ıcın bır cok sey gerek.
    Baskın erken secım kararı alırlarsa ne olucak?
    Ayrıca borsaya gıren tefecı araplar paralarını cekınce yada en azından karlarını....
    Bakın 97.717 kapattık bıraz once borsayı....
    Neden kura ve ekonomıye yansımıyor?Bu 2016 yapılan yanlısların sonucunu cekmeye eylul den sonra baslıyacagız...
    4 gundur Urgup ve cevresındeyım,"yabancı turıst yokkk" Kı gecen sene Capadox da yarısı yabancı ıdı. Festıvalın adı bıle yabancı ısım ıle verıldı...
    Ayrıca buyume durdu,%2.5-3 buyume zaten durduk demek.Gunluk harcama da zaten o kadar buyuyoruz...
    Ne yapıyorum bu aralar;Parıteden ıyı kazandım,hatta burada kı bır cok kısı parıteyı 1,03 ve asagılar beklıyordu. ben 1.09 den dondum.
    Suan dolar artmazsa tekrar dolar alıcagım,yıne atak gecırırsek tl ye donup yıne alıs kovalıyacagım.
    Yada hazırana kadar FED ı beklıyecegım.
    Altıncılar benı dınleyıp sabrettıyse ıyı kazandılar. Ha kazanc durmadı,bılgınıze....
    Süper bir cevap. Ve bukadar uzun olduğuna göre fikrimin yanlış da olsa doğru da olsa önemsendiğimi hissettim teşekkür ederim
    Velakin herşeyi gelecek gösterecek. Türk halkı için huzur için haklı çıkmak istiyorum. Doların düşmesini istiyorum.
    Grafiğime inanmaya devam edeceğim ve düşmesi için dualar edeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uygarr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitcoin bile TL den daha değerli
    7 yılda 100 doların 75 milyon dolar olmasını ister miydin

Bitcoin’e yatırım yapan paraya para demedi – Sozcu Gazetesi
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekran dediğinde kanal olur,aylık-haftalık destek/dirençler ve pivot noktları olur,hareketli ortalamalar olur,fibo olur vs..Sanma ki geçmişi sağlam gösteriyor geleceği de göstericek o ekrandaki indicator 40kez repaint yapıyordur.Sen onda işlem yakalayana kadar fırsat kaçmış olur..

Usdtry için ben de bir analiz yapayım. 3.5825in üstüne atarsa sırasıyla yukarda 3.6125, 3.63 , 3.6850, 3.74 var.Aşağı yönlü harekette 3.5460ı kırarsa 3.5230, 3.5070 ,3.4770 var..
    Önden ok gibi arkadan b.k gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 yılda 100 doların 75 milyon dolar olmasını ister miydin

Bitcoin’e yatırım yapan paraya para demedi – Sozcu Gazetesi
    Şu anki kurdan (3.6) 10000 tllik dolar aldınız diyelim dolar 5 tl oldu diyelim. 13885 tlniz oluyor.
    1 ay önce 10000 tllik ripple coin alsaydınız bugün 113620 tlniz oluyordu.
    1 ay önce 10000 tllik stellar coin alsaydınız bugün 152837 tlniz oluyordu.
    1 ay önce 10000 tllik sia coin alsaydınız bugün 160594 tlniz oluyordu.
    1 ay önce 10000 tllik bitcoin alsaydınız bugün 19000 tlniz oluyordu yaklaşık.
    1 ay önce 10000 tllik nem alsaydınız bugün 80251 tlniz oluyordu.
    1 ay önce 10000 tllik etheruem alsaydınız bugün 31250 tlniz oluyordu.
    1 ay önce 10000 tllik bitshares alsaydınız bugün 86632 tlniz oluyordu.

Bu listeyi 100 coine kadar uzatabilirim. Dolar, Euro, Altın gibi assetlerle ne yapabilirsiniz peki 10 sene boyunca tutup 2'ye katlanmasını beklersiniz anca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3.50-3.54 den toplayıp bambambam yapıyorlar 3.63 kıramayıp aşağa doğru salıyor 1 aydır böyle

Ben 3,50 altına 97.000 endeksle düşmediyse dahada düşmez diye düşünüyorum

Herkes 4 lira olacağını ve tr nin iyi bir gelişmede olmadığını

Zarrab işi patlarsa zaten suçlanırsa ve halk bankasına sıçrarsa

Abd ambargo koyarsa izle piyasayı

Alın size olması ihtimal dahilinde ufacık bir haber

Bist den hisse senedi almam

60-70 arası olacak endeks saçma sapan yerde

Doların düşmesini herkes ister alım gücü yükselir

Ama doların inmesi için bir olay yok

Arabistana biz 110 milyar dolarlık satış yapsaydık mesela

Heehhh işte o zaman dolar 2 lira idi

Ama biz tüketen bir toplumuz

Krediler sayesinde bankacılık sektörümüz

Ve birkaç büyük ailenin sanayi şirketleri ayakta tutuyor

Kamu ise kör topal tl basarak günü kurtarıyor

Ben 3 liraya gelmesi için bir neden göremiyorum

Ama 4 lira olması için kıyamet kadar şey yazabilirim
    Dr.ECU

Ersin ÖREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anki kurdan (3.6) 10000 tllik dolar aldınız diyelim dolar 5 tl oldu diyelim. 13885 tlniz oluyor.

Bu listeyi 100 coine kadar uzatabilirim. Dolar, Euro, Altın gibi assetlerle ne yapabilirsiniz peki 10 sene boyunca tutup 2'ye katlanmasını beklersiniz anca.
    @TolgaUs Hocam selamlar, Önceki sayfalarda bitcoin yapan var mı diye sormuştum üzerine sen yazmışsın.

Konu dışı olacak ama 70.000 bütçe ile etheryum madenciliğine girmek istiyoruz. Makinelerin bakım/ işletilmesi için %10 gibi bir pay ve elektrik masrafları çıktıktan sonra Aylık getirisinin tahminen 6000 - 6500 TL olmasını hedefliyoruz.

1. Hedef gerçekçi geliyor mu sana ?
    2. En ucuz elektriğe sanayi elektriği olarak ulaşabiliyoruz. Daha ucuza elektrik kullanmanın imkanı var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maden işi tr de son dolar kurundan dolayı çok zor. Ve tavsiye etmem kartlar yüzde 100 ile tam randıman çalışacak ve overclock yapmak zorundasınız kartlara daha bir fazla yük binecek. Heran bozulma tehlikesi ve yangın ihtimalide mevcut. Çiftliği kurmak bişi değil soğutma çok önemli bi etken. Evde 12 kartlı sistemim vardı zamanında ltc kasıyordum ve 560 tl ye yakın elektrik faturası geliyordu her ay. Clk dan geldiler sen hayırdır diye. Açıklama yaptık biton. Ama çok iyi paralar kaldırdım kısa süre içersinde maden ile. Tek coin e yönelirsen hep kaybedersin. Çünkü fiyat zorluk arttıkça artıyor. Sürekli fiyat performans araştırması yapmak zorundasın. Bilmiyorum bence çok zor. Yine de sana kalmış bir konu en korkutucu yönü işte sürekli 75 80 derecelerden dolayı yangın riski.. Bu arada elimde birsürü riser var istersen satabilirim

Ersin ÖREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maden işi tr de son dolar kurundan dolayı çok zor. Ve tavsiye etmem kartlar yüzde 100 ile tam randıman çalışacak ve overclock yapmak zorundasınız kartlara daha bir fazla yük binecek. Heran bozulma tehlikesi ve yangın ihtimalide mevcut. Çiftliği kurmak bişi değil soğutma çok önemli bi etken. Evde 12 kartlı sistemim vardı zamanında ltc kasıyordum ve 560 tl ye yakın elektrik faturası geliyordu her ay. Clk dan geldiler sen hayırdır diye. Açıklama yaptık biton. Ama çok iyi paralar kaldırdım kısa süre içersinde maden ile. Tek coin e yönelirsen hep kaybedersin. Çünkü fiyat zorluk arttıkça artıyor. Sürekli fiyat performans araştırması yapmak zorundasın. Bilmiyorum bence çok zor. Yine de sana kalmış bir konu en korkutucu yönü işte sürekli 75 80 derecelerden dolayı yangın riski.. Bu arada elimde birsürü riser var istersen satabilirim
    Bizim kafamızda aktif bir maden ocağına katılmak var. Havalandırma sistemi vs kurulu, aktif çalışıyor ve yatırımcıları var. hali hazırda gözümüzün önünde kazanıyor bu insanlar. Ama işte lafta her şey tamam olsa da ince eleyip sık dokuyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ersin ÖREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim kafamızda aktif bir maden ocağına katılmak var. Havalandırma sistemi vs kurulu, aktif çalışıyor ve yatırımcıları var. hali hazırda gözümüzün önünde kazanıyor bu insanlar. Ama işte lafta her şey tamam olsa da ince eleyip sık dokuyoruz.
    İnce eleyip sık dokuncak bir konu bulunmuyor hocam.
    Benim zamanımda yani 2013-2014 sezonunda en iyi f/p kartlarında ilk 3 e giren (bence 1.) HD7950 idi.
    Ve kartı ilk gördüğüm anda aşık oldum gerçekten böyle bir güzellik böyle bir sanat eseri yok.
    kart başına ortalama aylık 45 - 50 TL elektrik sarfiyatı ile 700 750 hash alıyordum.
    3 kasa 4 lu HD7950 ile harika bir çiftliğim vardı. Daha sonradan ani bitcoin düşüşü ile işi kapatmak zorunda kaldım.

Buda o günlere ait ufak bir görüntü olsun. 7/24 cam açıktı. Herhangi bir yangın durumunda direk camdan aşşa atıcaktım hazırdım

Buda artık güç bende diye bağırdığım riserlarım (hala elimde itina ile satılır )

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta sen ne anlatıyorsun ilgimi çekti ama hiç bir şey anlamadım bir konu açabilirsen öğrenelim bizde.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Altılı ganyanda iyi getiriyor ...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bitcoin işlemlerini hangi siteden yapıyorsunuz
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler