User Tag List

Sayfa 252/1068 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon
20286 sonuçtan 4.770 ile 4.788 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24.05.2017:

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Trump'ın bütçe taslağı küresel risk iştahını canlı tutmayı sürdürüyor. Ancak bu hava yerini kısa vadede kar realizasyonlarına terkedebilir.

Bugünün 3 önemli gündem maddesi var: FED toplantı tutanakları, ECB Başkanı Draghi'nin konuşması, ABD'de petrol stokları. Ayrıca, Brezilya Başkanı Temer'in soruşturmasına ilişkin gidişat da etkili olabilir.

USDTRY kurunda 3.50-3.55 bazlı dip arayışı sonrasında 3.63-3.64 seviyesinin yakın gelecekte bir kez daha test edilebileceğini tahmin ediyoruz.

Küresel mali piyasalardaki olumlu hava dün de korundu. Petrol fiyatlarındaki artış ile Trump'ın bütçe detaylarının bu tabloda etkili olduğunu söyleyebiliriz: Brent cinsi ham petrol varil fiyatı, OPEC'in arz kesintisini dokuz ay daha uzatacağı beklentisi sonrasında 54 dolar ile son beş haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Trump'ın stratejik rezervlerin yarısını satma talebi dahi bu tabloyu değiştiremedi. Öte yandan ABD'de Başkan Trump ağırlıklı olarak fakir nüfusa yapılan transfer harcamalarını azaltmak üzerine kurgulattığı pakette önümüzdeki 10 yılda toplam 3.6 trilyon dolarlık harcama kesintisine gitmek suretiyle bütçe denkliği elde etmeyi amaçlıyor. Bu iki teknik etkene ilave olarak, Trump'ın azli ihtimalinin çok fazla gerçekçi bulunmaması da bu eğilimde etkili oldu zira hem Temsilciler Meclisi hem de Senato'nun Cumhuriyetçiler tarafından domine ediliyor olması bu ihtimali zayıflatıyor. Zaten, ABD Doları'nda son günlerde gözlemlenen sert değer kaybının dün itibariyle kesintiye uğramasını da bununla açıklayabiliriz. Yurtdışındaki bu olumlu eğilim doğal olarak Türk mali piyasalarına da sirayet etti. BİST100 endeksi %1.3 artışla yeni bir zirve gerçekleştirdi. USDTRY kuru gün boyunca 3.55-3.57 dar bandında hareket ettikten sonra günü bu bandın üst kısmından tamamladı.
    Tahvil piyasasında ise faizlerde anlamlı bir hareket kaydedilmedi.

Dünün en önemli gündem maddesi AB ve ABD'den gelen makro ekonomik veriler
    idi: Almanya'da ilk çeyrek GSYH büyümesi %1.7 olurken PMI ve IFO anketleri olumlu anlamda beklentilerin üzerinde sonuçlar verdi. Son dönemde Almanya kaynaklı ekonomik verilerin birçoğunda benzer bir tabloya şahit oluyoruz.
    ABD'de ise dün açıklanan yeni konut satışları beklentilerin oldukça altında kalırken Richmond imalat sanayi endeksi de beklentileri karşılamaktan uzak kaldı. Merkez bankacılar cephesinde dün birçok FED başkanı açıklamada bulundu. Ancak son dönemde bu başkanlar arasındaki güvercin görünümlü olanların seslerinin daha yüksek çıktığını görüyoruz. Mesela, Bullard neredeyse faiz artırım ihtimalini ağzına dahi almamaya başladı. Kashkari, Haziran ayında faiz artırımı için gerekli şartların henüz oluşmadığını belirterek faizlerin değiştirilmemesi yönünde oy kullanacağının sinyalini verdi. Brainard ise çekirdek enflasyonda fazla bir gelişme görmediğini vurgulayarak güvercinvari bir duruş takındığını gösterdi. Bu görünümün ışığı altında yaklaştığımız 14 Haziran toplantısında faizlerin artırılması ihtimali hâlâ çok yüksek bir oranda fiyatlanıyor. Ancak, mevcut gidişat paralelinde (Trump'ın azli riski ve jeopolitik soru işaretleri) FED'in faiz artırımına gitmeme ihtimalini de düşünmekte yarar var. Bu yönde bir olasılığın fiyatlanması ABD Doları'nı küresel anlamda yeni bir satış dalgasına maruz bırakabilir.

Veri gündemi anlamında bugünün en öne çıkan maddesi TSI21.00'de yayımlanacak olan FED'in son toplantısının tutanakları olacak. Tutanaklarda bilanço daraltılması hususunun hangi ölçekte konuşulduğu takip edilecek.
    Günün bir diğer önemli gündem maddesi TSI15.45'te konuşacak olan ECB Başkanı Draghi... Draghi herşeye rağmen daima güvercinvari bir duruş takılıyor çünkü kendisi sadece Almanya'dan sorumlu değil, tüm birlikten sorumlu. Unutulmamalı ki, ECB'nin mevcut para politikası duruşu Almanya için gevşek olsa da Yunanistan, İtalya gibi ekonomiler için sıkı dahi adledilebilir. Draghi'nin bugünkü konuşmasının bir önceki ile ne kadar farklılık içerdiği doğrudan piyasa yansıması yaratacaktır. Günün küresel anlamda üçüncü önemli gündem maddesi ise ABD'de açıklanacak ham petrol stokları olacak. Doğrudan petrol fiyatlarını etkileyebilecek olan veri bu yolla da küresel risk iştahı üzerinde belirleyici olabilir.

Güne şu an itibariyle çok fazla bir piyasa yansıması olmasa da orta vadede önemli adledilebilecek bir haber ile başlıyoruz. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Çin'in kredi notunu Aa3'ten A1 seviyesine düşürdü. Çin'in finansal gücünün gelecek yıllarda bir miktar yıpranacağı ifade edilen kararda, ekonominin genelinde borç miktarının artmaya devam ederek potansiyel büyümenin yavaşlayacağı belirtildi. Reformlarda devam eden ilerlemenin ekonomi ve finansal sistemi dönüştüreceği, bunun da borç miktarındaki artışı önleyemeyeceği vurgulanan açıklamada, durağan görünümle ilgili olarak ise ülkeye dair risklerin dengeli olduğu bilgisine yer verildi. Karar Çin borsasında %1'e yakın bir değer kaybına yol açsa da bölge piyasalarını çok fazla etkilemediği görülüyor. Ancak dikkatlerin yeniden Çin ekonomisine yönelik riskler üzerine çevirmesi durumunda önümüzdeki günlerde yansımaları olabilir. Bunun için herhalde küresel risk iştahının bozulması gerekiyor zira piyasalar risk iştahı olumlu iken her türlü haberi sadece olumlu yönüyle ele almayı yeğliyor.

Türkiye cephesinde hafta sonunda yapılan AK Parti olağanüstü kongresi sonrasında dikkatler önce parti organlarında sonra ise Kabine, yerel yönetimler ve teşkilatlar ile kamu kuruluşlarında (normal şartlarda Mayıs ayında yapılan genel kurullar Haziran ayına ertelendi) yapılacak olası değişikliklere çevrildi. Mali piyasaların bu noktada ilgileneceği temel husus ekonomi yönetiminde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı... Basına yansıyan haberlere göre ekonomi yönetiminin yeniden tek başlı bir yapı haline getirilme isteği kuvvetli. Ancak bunun bakanlık bazında değil de daha kapsayıcı bir formatta yapılmasının planlandığı kanaatindeyiz. Başka bir ifade ile tüm ekonomi yönetimini tek bir bakanlığa bağlamaktan ziyade bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde bir koordinasyon komitesi altında toparlamak amaçlanıyor gibi... Bu şekille de isimlere bağlı hale gelen ekonomi yönetiminin yeni dönemde isimlerden bağımsız bir yapıda şekillendirilmesi hedefleniyor olabilir. Bu değişikliklerin hafta sonunda ya da en geç önümüzdeki hafta başına doğru açıklanma ihtimali kuvvetli.
    NATO Zirvesi ve sonrasında yapılması planlanan AB mini zirvesinin geride kalması ile iç taraftaki düzenlemelerin hayata geçirileceğini tahmin ediyoruz.

Küresel mali piyasalar yeni güne hafif satıcılı bir seyirle başlıyor. Bunda Moody's'in Çin kararı etkili oluyor gibi. Gün boyunca ABD Doları endeksinin küresel bazda izleyeceği seyre göre bir piyasa yansıması görebiliriz. Bu da yukarıda sıraladığımız 3 önemli gündem maddesine bağlı olacak: FED toplantı tutanakları, ECB Başkanı Draghi'nin konuşması, ABD petrol stokları... Türk mali piyasalarındaki iyimserliğin dünya ve Türkiye'nin ana ekonomik görünümü ile artık bir miktar uyumsuzluk göstermeye başladığına dün dikkat çekmiştik. Bu görüşü bugün de koruyoruz. USDTRY kurunda geçen hafta içerisinde 3.63-3.64 hedefimiz test edilmiş ancak hemen geri gelinmişti.
    3.50-3.55 aralığı dip olarak düşünülmek suretiyle ilk etapta yine 3.63-3.64 seviyeleri hedeflenerek kısa vadeli bir strateji çizilebilir. Genel itibariyle daha temkinli bir duruş ile dünyadaki soru işaretlerinin giderilmesini beklemek daha doğru bir strateji olabilir. Bu kapsamda Brezilya Devlet Başkanı Temer ile ilgili soruşturmanın sürüp sürmeyeceği bugün belli olabilir. Ayrıca Trump soruşturmasında da her an yeni haber ya da bulgu gündeme gelebilir. Bu haberlerin küresel risk iştahında sert bir değişime yol açma ihtimallerinin yüksek olması, temkinli duruşumuzun ardındaki temel nedeni teşkil ediyor.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir buzhane internet ve bedava elektrik var

Bu kazma kürek işlemlerini nasıl yapabilirim

Hangi program kuruluyor donanım ne olmalı

Detaylı bir bilgi gerek youtube mal mal videolar

Net bilgi yok

Ben kazma kürek işini merak ettim

Gider sadece cihaz olacak benim için

Ayda 100 dolar bile gelse benim için yeter yani

Sen bilgilisin detaylı bir anlatım sistem nasıl kurulur şu program yükleyeceksin şunu yapacaksın tarzında

Bilgi paylaşırsan sevinirim
    4 ekran kartı girişi sağlayabilecek bir anakart.
    2 veya 4gb ram . Ucuz yollu bi amd işlemci . 320 500 gb vs hdd . pc açılsın yeter.
    Burda asıl rol oynayan şey ekran kartı ve powerdır. Benim zamanıöda hd7950 modaydı. Şuan r7 370 ler moda galiba. Onlardan 4tane alınır pc ye bağlanır. Ve power olarakda en az 1000lık 80+ gold veya plat bi alet lazım. Kurulan bu pcye cgminer yüklenip hash değeri yüksek daha fazla blok kıran bir havuza bağlanır. Sonra arkanıza yaslanıp paranın akışı seyredilir. Olay bundan ibaret

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 ekran kartı girişi sağlayabilecek bir anakart.
    2 veya 4gb ram . Ucuz yollu bi amd işlemci . 320 500 gb vs hdd . pc açılsın yeter.
    Burda asıl rol oynayan şey ekran kartı ve powerdır. Benim zamanıöda hd7950 modaydı. Şuan r7 370 ler moda galiba. Onlardan 4tane alınır pc ye bağlanır. Ve power olarakda en az 1000lık 80+ gold veya plat bi alet lazım. Kurulan bu pcye cgminer yüklenip hash değeri yüksek daha fazla blok kıran bir havuza bağlanır. Sonra arkanıza yaslanıp paranın akışı seyredilir. Olay bundan ibaret
    Blockchain cüzdan oluşturdum.

bu cgminerdan kazandığımı buraya aktarıp

blockchainden btctürk alıp ordan çekebiliyormuyum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blockchain cüzdan oluşturdum.

bu cgminerdan kazandığımı buraya aktarıp

blockchainden btctürk alıp ordan çekebiliyormuyum
    1sn olaylar karıştı
    Şimdi şöyle örneklendirelim
    Eth kasmaya karar verdik.
    Cgminer ımızı açtık
    -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal <Your_Ethereum_Address>.<RigName> -epsw x (hadi bana eth kas kodu)
    bu kodu girip Home - ethpool.org - The Ethereum Mining Pool üzerinden kendi sistemimizle blok kırıyoruz. ve payımızı bu siteye yatırıyorlar.
    Daha sonra yatırılan bakiyemizi mesela poloniex e çekiyoruz. ardından orada bitcoin e çeviriyoruz ve elimizde bitcoin oluyor.
    Bunu Bitcoin Wallet - Blockchain cüzdanımıza çekiyoruz. Ardından TL ye çevirmek içinde Btcturk teki cüzdanımıza çekiyoruz.
    Ve Para çekme işlemini başlatıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    btc makinelere ortak olunur

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TolgaUs

Hakikaten kafam basmadığı için soruyorum.

Bu coinleri nakite çevirebiliyormusunuz yani banka hesabında harcanır çekilir hale geliyorumu? Oluyorsa nasıl olutor banka demiyormu nereden geliyor bunlar diye. Keza maliye de demiyormu?

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanım üreticileri tarafından oluşturulmuş titan zinciri gibi geliyor anlamadığım için
    Nereden kazı yapılıyor?
    Neden o madende birikiyor?
    Neden ekran kartları?
    Bu ekran kartları ne yapıyor!
    Knight online maden farm yapmadan farkı yok sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanallaştırma yapılsa olmaz mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TolgaUs

Hakikaten kafam basmadığı için soruyorum.

Bu coinleri nakite çevirebiliyormusunuz yani banka hesabında harcanır çekilir hale geliyorumu? Oluyorsa nasıl olutor banka demiyormu nereden geliyor bunlar diye. Keza maliye de demiyormu?
    evet btcturk e çevirip btcleri tl ye çevirip banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.. Maliye göze çarpılmadığı ve şikayet olmadığı sürece karışmıyor.

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanım üreticileri tarafından oluşturulmuş titan zinciri gibi geliyor anlamadığım için
    Nereden kazı yapılıyor?
    Neden o madende birikiyor?
    Neden ekran kartları?
    Bu ekran kartları ne yapıyor!
    Knight online maden farm yapmadan farkı yok sanki
    sizlerde coin oluşturup insanları çekebilirsiniz bu aman aman zor birşey değil. Zamanında bizde arkadaş ortamında arkcoin diye oluşturmuştuk ancak borsasını beceremediğimiz için batırdık
    Ekran kartlarının ne yaptığını açıklayabilme şansım yok maalesef çünkü blok kırılıyor. Denilen şey ortada gezen fikir bu. Açıkçası araştırmadımda..

Alıntı arda-m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanallaştırma yapılsa olmaz mı ?
    cloudvps de 2014 sezonunda bedava vps kampanyası vardı. Her üyeliğe 2 vps bedava idi. Ordan yaklaiık 60 makine kiraladım. Kurulumu yaptım ancal cpu nun pek faydası olmuyor. Cpu mining sadece bitcoin de faydalı oluyor. Diğer coinler ekran kartı istiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1sn olaylar karıştı
    Şimdi şöyle örneklendirelim
    Eth kasmaya karar verdik.
    Cgminer ımızı açtık
    -epool eu1.ethpool.org:3333 -ewal <Your_Ethereum_Address>.<RigName> -epsw x (hadi bana eth kas kodu)
    bu kodu girip Home - ethpool.org - The Ethereum Mining Pool üzerinden kendi sistemimizle blok kırıyoruz. ve payımızı bu siteye yatırıyorlar.
    Daha sonra yatırılan bakiyemizi mesela poloniex e çekiyoruz. ardından orada bitcoin e çeviriyoruz ve elimizde bitcoin oluyor.
    Bunu Bitcoin Wallet - Blockchain cüzdanımıza çekiyoruz. Ardından TL ye çevirmek içinde Btcturk teki cüzdanımıza çekiyoruz.
    Ve Para çekme işlemini başlatıyoruz.
    bayağa çeltefilli iş

btctürk onayladım para attım bakalım 24 saate geçiyorlar ilk gönderimde bakalım

ne olacak ya batarık yada çıkarık yatırdığım para zaten çokda önemli değil

btctürk batmasında

beyler titan gibi değil altın gibi düşünün ama sanal gerçek birşey almıyorsunuz

bu sanal para talebe göre değerleniyor

geçen haftalarda hacker bitcoin fidye istediler diye uçtu gitti

ve gelecekte bunun gibi olayların dijitalleşme sürdükçe artacağını

terör tırmanacağını savaşlar çıkabileceği ihtimallerini baz alırsak bitcoin değerlenmeye devam edecek

ama asıl sıkıntı şu bitcoin yaratan fişi çekerse yada aracı kurum kapanırsa bunlarda işin riskleri

riske atacak param var diyenlere değişik bir yatırım risk fazla borsada kağıt almak gibi değil yada dolar altın almak gibi.

hayali alıp satıyoruz düşünün öyle bir para olacakki aman zar attık gelmedi diyecek şekilde
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapanmayacağını garanti edebilirim. Gelecek artık bu çünkü

2013 rakamlarına göre Satoshi Nakamoto da yani bitcoin yaratıcısında 1.000.000 btc bulunuyor. Buda şuanki rakamlara göre 9milyar tl ediyor. Yaratıcı zengin olduğu şeyi çöpe atarmı hiç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitcoin uyuşturucu , kaçakçılık vs illegal işlerde takip edilemeyen para birimi olarak kullanılıyor genel işleyişi bu yani.

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu bunu bırakın da borsa 100.000 olacak diyorlar ne diyorsunuz :-D

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 tabıkı olucak,amaç oraya getırırp propagandasını yapmak....

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aralık 2016 ocak 2017 de endex 72.000-75.000 aralığındayken 2017 yılında endex 100.000 olacak dediğimde birçok kişi bana gülmüştü
    şimdi ben de endex fonlarıma bakarken mutluluktan gülüyorum
    proje parası çıktı

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aralık 2016 ocak 2017 de endex 72.000-75.000 aralığındayken 2017 yılında endex 100.000 olacak dediğimde birçok kişi bana gülmüştü
    şimdi ben de endex fonlarıma bakarken mutluluktan gülüyorum
    proje parası çıktı
    projeyı yapta barı bıraz tutunacak araban olsun sımdıkı setupın uymuyo

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 90 ve 92 den çıktım. Gayet de mutluyum.
    100.000'e nasıl geldıgı geldı,yanı teknık tahmın yada başka bırsey ıle bılmek mum degıl.
    Bu suna benzer;yarın %50 oranında kar yagıcak.Yagmama oranıda %50....
    Kım derdı kı hukumet fon kurup spekülatörlük yapıcak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu bunu bırakın da borsa 100.000 olacak diyorlar ne diyorsunuz :-D
    Olur olur 110.000 de olur

Ama benim bist le işim olmaz

Karı hamile değil çünkü yastık koymuş

Bir sabah bir bakmışsın aldığın kağıdı alacak tahtada alıcı yok

Dibi gösteren dirençlerin bir anlamı yok

Sen 100.000 olunca doların 3 lira altına düşecek diyenlerdenmiydin faizlerinde 6 nın altına filan

Yılların borsacısı babam bile 2 ay önce çıktı dolara girip vadeye gömdü

Bu borsayı 1 krş yatırmam diyor 2 defa kriz görmüş bir yatırımcı kendisi

Sen bu borsayı gerçekten 100.000 lerde görüyorsan sana kolay gelsin
    Dr.ECU

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alım yapmak için uygun zaman mıdır ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler