User Tag List

Sayfa 270/1068 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.112 ile 5.130 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kur 2,80-3,00 mü uykudan uyanın,eski alışkanlıklar ile geleceği yönetemezsin.
    enflasyon nedir? kur üzerine ne etki yapar biraz da ekonomik gerçekleri araştırın daha destekli olur

Eylül-aralık derken kurun 4.50 beklediğin tarih eylül-aralık arasıydı değil mi

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bist ile TL arasında korelasyon tam 1 mi ki bist yükseldiği kadar TL değer kazansın?

TL dolar endeksi ve eur/usd paritesi çerçevesinde hareket etsin bu TL için yeterlidir başarıdır.

TCMB de zaten benim bildiğim her zaman bunu hedefliyor. Az volatilite ve tüm dünya ile benzer hareketler yoksa herhangi bir hedef seviyeleri yok aslında.

Tayyibin gözünün üstündeki kaşı sevmemeniz ile yorumlarınızı karıştırmayın bence.

Ne tayyip öyle büyük bir güç doları tek başına indirsin kaldırsın nede sermaye öyle duygusal davranır.

Kendi kriterleri içinde nerede kazanç görürse katılır yada ayrılır.

Gerçi forumda darbe gecesi sırf tayyip nefreti yüzünden hadi aslanlarım falan diyenleride okuduk bu forumda o yüzden en iyisi herkes kendi parasıyla ne istiyorsa onu yapsın

@ZX-636R çok uzun süre önce çok ciddi bir öngörüde bulundu ve tespiti doğru çıktı zaten işte böyle tespit yapabildiğinde ciddi para kazanırsın yoksa ben borsadan zengin olma vs laflarına inanmam kimseninde inanmasını tavsiye etmem (nitelikli dolandırıcılık durumları hariç , bist30 dışındaki küçük hisselere alımlar yapıp suni şişirip sonra garibanlara tavandan satmak vb gibi durumlar)

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kim neye inanıyorsa inansın

Benim bildiğim bana sizin bildiğiniz size

Herkese iyi yatırımlar

Özel mesaj atmasın kimse cevaplamayacağım

Teşekkürler
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bist ile TL arasında korelasyon tam 1 mi ki bist yükseldiği kadar TL değer kazansın?

TL dolar endeksi ve eur/usd paritesi çerçevesinde hareket etsin bu TL için yeterlidir başarıdır.

TCMB de zaten benim bildiğim her zaman bunu hedefliyor. Az volatilite ve tüm dünya ile benzer hareketler yoksa herhangi bir hedef seviyeleri yok aslında.

Tayyibin gözünün üstündeki kaşı sevmemeniz ile yorumlarınızı karıştırmayın bence.

Ne tayyip öyle büyük bir güç doları tek başına indirsin kaldırsın nede sermaye öyle duygusal davranır.

Kendi kriterleri içinde nerede kazanç görürse katılır yada ayrılır.

Gerçi forumda darbe gecesi sırf tayyip nefreti yüzünden hadi aslanlarım falan diyenleride okuduk bu forumda o yüzden en iyisi herkes kendi parasıyla ne istiyorsa onu yapsın

@ZX-636R çok uzun süre önce çok ciddi bir öngörüde bulundu ve tespiti doğru çıktı zaten işte böyle tespit yapabildiğinde ciddi para kazanırsın yoksa ben borsadan zengin olma vs laflarına inanmam kimseninde inanmasını tavsiye etmem (nitelikli dolandırıcılık durumları hariç , bist30 dışındaki küçük hisselere alımlar yapıp suni şişirip sonra garibanlara tavandan satmak vb gibi durumlar)
    Hakaret etmeden yazmayı öğrenmişsin, aferin.
    Okumadan imzalamam.....

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @DOHC hak edene ederim

Bana aferin diyecek kişi sen misin hayırdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bari bu konuda siyasetten uzak kalıp salt ekonomik ve bilimsel verilere göre tarafsız yorum yapmaya çalışalım. objektif olmak eksiklik değil değerdir.

borsanın en temel kuralı "buy the rumours sell the fact" iş olduktan sonra zaten trene son vagonda biniliyor önemli olan havayı iyi koklayıp öngörüde bulunmak, bu da tercrübe ve eğitim ile sağlanabilir.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Defalarca yazdigimi yineleyim;ekonomide ki rakamlarin cogu manipulasyon. Ayrica dolar-bist rakamlarida oyle. Kapali kapilar ardinda yasananlari kimseler bilmiyor ancak buyume rakamlarinin nasil hesaplandigini gorunce insan hesap yapasi gelmiyor.
    3,47'yi bekliyorum. Uzun vadeciler 51'lerden alabilir. Bu aksam ve yarin oynaklik olur. Sterlin'de tepki sonrasi kar satisi gelirse alinir.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    eskiden profesör doktor osman altuğun üç kağıt ekonomisi diye bir lafı vardı.. nedense aklıma hep o geliyor..

üretim yok bir şey yok.. dünya markamız yok.. sattığımız bir şey yok.. tarım yok hayvancılık yok..
    hep tüketim hep tüketim.. bir yerlerden kaynağı belirsiz paralar gelir.. bir yerlere paralar gider.. nereye kadar elbet o musluklarda birgün kesilir..

birileride sanki her şey yolundaymış gibi ekonomistlik yaparlar..

Bırakıcaksın tahatdaki ekonomiyi sokak ekonomisine bakıcaksın 2 torba yarım yamalak üç beş tane sebze meyve alsan 50-60 tl tutuyor.. alt gelirli orta gelirli eti unutmuş zaten..

sokak ekonomisi çokdan 4.5 tl oldu dolarda.. sizin ekonominizde dolar 3.50 tl olmuş ayşe nineye ne ahmet amcaya ne bir etki etmiyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @halilcakir Abi hayret konuya yazmışsın

Tartışma sebebine bakıyorum da ne kadar gereksiz , ne sebeple olursa olsun ya da tarafı-görüşü ne olursa olsun bu işlerde kar neredeyse doğru orasıdır , siyasi olarak kendinizi şartlamak profesyonelliğe aykırı benim görüşümde, uzun vadede bir algıya bağlı kalarak sürekli kazanç sağlamak pek mümkün olmuyor ( bahsedildiği gibi ekstrem manipülasyon vs durumlar haricinde )

Zaten çok ilgi alanım olan bir konu da değil ama gayet güzel ilerleyen bir konuda böyle bir tartışma görünce yorum yapmak istedim . Bende bir ara heves etmiştim hatta Halil abiyle baya oturup tartışmışlığımız uzun vadeli planlarımız olmuştur ama Allah razı olsun kendisinin ekonomik bir kaç yönlendirmesi sayesinde güzel paralar kazandım bulaşmıyorum . Benim gibi oturduğu yerden köşedeki hani unutulmuş ya da bir şekilde kazanılmış parası olanlara tavsiyem Özel Bankacılık hizmetinden faize koymak normal bankanın 1.5 dediği yerde 2.8 - 3.2 alıyorum kafamda rahat tek riski normal bankalardaki gibi resmi teminatı olmaması ama o da kişiye kalmış tabi , hayırlı cumalar

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TUİK dediğin kurum enflasyonu düşük çıkarayım diye neredeyse her ay sepeti karıp içeriğini değiştiriyor, sonra enflasyonumuz (!) (devletin enflasyonu) %12-13'lerde seyrediyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TUİK dediğin kurum enflasyonu düşük çıkarayım diye neredeyse her ay sepeti karıp içeriğini değiştiriyor, sonra enflasyonumuz (!) (devletin enflasyonu) %12-13'lerde seyrediyor.
    şu anda evde tekim.. dışardan söyle söyle artık bıkdım geçen gün yıllar sonra ilk defa alışverişe çıkdım manava uğradım çok az domates çok az iki üç limon az biber kısaca az az kendime yeticek üç beş parça şeyaldım bir torba tutmadı ordan çıkdım kasaba gene bir kişiye kendine yeticek köfte aldım 6-7 dilim biraz et aldım çok az çıkdım çok az çiğköfte aldım kısaca aldıklarım 2 torba etti etmedi .. oda tam dolu değil..

evde bir bakdım 150 tl para gitmiş.. düşündüm yahu tek kişiyim 150 tl para gitti.. 4 kişilik 5 kişilik 6 kişilik aileler ne yapsın.. millet eti unutmuş doğru düzgün beslenemiyor..

dolar 3.50 olsa ne 3 tl olsa ne.. sebze meyve et daima artışda.. sokakda enflasyon patlamış gitmiş..
    dolar çokdan 4.5 TL olmuş sokakda.. kağıt üstünde 3 tl olsa ne 3.5 tl olsa ne..

domatese ete bakliyata bir etkisi varmı yok onlar devamlı artışda dolar çıksa daha hızlı artışda dolar düşdümü az artışda ama artışda.. gerçek ekonomi bu işte.. Gerisi profesör doktor osman altuğun dediği gibi işte..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kış Carefour markette kilosu 16 TL'ye Çengelköy salatalığı satıldığını gördüm ben, daha ötesi yok. Her hafta da düzenli market ve pazar alışverişimi kendim yaparım. Dediğiniz gibi marketten 4-5 parça birşey alsan dahi 100 TL tutuyor, etin kilosu zaten 50-60 TL bandında, tavuk eti bile 15 TL.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada her zaman düşünülenin tersi gerçekleşir. Şimdi herkes dolar alarak para kazanacağını sanıyor. En iyi yatırım dolar olduğunu düşünüyor. Dolarda hedefim belli. Dolar cıs. Dolar düşecek bence ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    14.06.2017:

FED'in bugünkü toplantıda faizlerde 25 baz puan artırıma gitmesi bekleniyor. Ancak bu beklenti piyasalar tarafından büyük ölçüde fiyatlanmış durumda.

FED üyelerinin önümüzdeki döneme ilişkin faiz tahminleri ile Başkan Yellen'in basın toplantısının daha büyük bir önem arzedeceğini tahmin ediyoruz.

ABD'de TSİ15.30'da açıklanacak TÜFE ve perakende satış rakamları günün diğer önemli veri gündemini teşkil ediyor.

Küresel mali piyasalar bildiğimiz gibi... Amerikan teknoloji şirketlerindeki satış baskısı dinince yönünü yeniden yukarı çevirdi. Borsa endeksleri küresel mânâda günü genelde artıda tamamladı. Türkiye'de de durum pek farklı sayılmaz. BİST100 endeksi 100bin seviyesini gördükten sonra gelen kâr satışları ile günü sadece %0.1 düşüşle tamamladı.
    Psikolojik anlanda kritik bir seviyenin görülmesinin ardından gelen kâr realizasyonunu hem normal hem de faydalı buluyoruz. USDTRY kuru gün içinde dalgalandıktan sonra 3.5200 civarında duruldu ve günu de bu seviyelerden bitirdi.

Günün hikayesi Hazine'nin piyasa oyuncularının tabiri ile borçlanma ihalelerini "boyayarak" geçmesiydi. Hazine bu hafta piyasalara toplamda 7.2 milyar TL itfası bulunmakta ve buna karşılık olarak da yine piyasalardan ihale yoluyla 7.1 milyar TL borçlanmayı hedefliyordu. Ancak, ihalelere gelen yüklü teklif karşısında piyasalara yapılan toplam satış miktarı 11.6 milyar TL oldu. Bu derece yüksek bir borç döndürme oranını açıkçası uzunca bir süredir hatırlamıyoruz. Hazine'nin bu şekilde davranması birkaç açıdan ele alınabilir. Gelen talep çerçevesinde mali piyasalar madem ki tahvillere bu derece aç, Hazine'nin gelen talebin hatırı sayılır bir kısmını karşılamasını olumlu buluyoruz! Bununla birlikte, yüksek arzın ikincil piyasa faizleri üzerinde yukarı yönlü bir baskı yaratması da kaçınılmaz olacak. Zaten ihalelerin ardından ikincil piyasada faizler 15-20 baz puan yukarı gitti. Başka bir bakış açısı ile Hazine'nin böyle bir strateji izlemek suretiyle kasasını güçlendirmesi hem olumlu hem de olası bir borçlanma ihtiyacı artışına yönelik hazırlık yaptığı algısına sebebiyet vermesi suretiyle de olumsuz. Önümüzdeki kısa dönemde beklenmedik olumsuz bir gelişme olmaması durumunda bu arz fazlasının rahatlıkla eritilebileceğini tahmin ediyoruz. Ancak, aksi durumda, tahvil piyasasında bir süre baskı oluşturabilecek bir durumla karşı karşıya kalabiliriz.

Bugün gündemin bir numaralı maddesi Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) faiz toplantısı... Dün başlayan toplantının sonucu bugün TSİ21.00'de kamuoyuna duyurulacak. Toplantı sonucu ile birlikte yayımlanacak olan üyelerin faiz ve makro ekonomik göstergelere ilişkin tahminleri de en az karar kadar önemli olacak. Ayrıca, TSİ21.30'da başlayacak olan Başkan Yellen'in basın toplantısı da tüm dikkatleri üzerine toplayacak. FED'in faizlerde 25 baz puan artırıma gitmesi ve bunu da olabildiğince çekingen (güvercinvari) bir duruş ile gerçekleştirmesi bekleniyor zira ekonomik görünüm hâlâ yeteri kadar ikna edici düzeyde değil. Piyasaların bu şekilde alınacak bir faiz artırım kararına olumsuz tepki göstermesi şu aşamada beklenmiyor. Ancak, piyasaların asıl dikkatini üyelerin geleceğe ilişkin faiz artırım tahminleri ile Başkan Yellen'in konuşması çekecek. Üyelerin faiz artırım tahminlerindeki hassas nokta bir önceki tahmin setine göre herhangi bir değişiklik olup olmadığı. Mart ayında yayımlanmış olan tahminlere göre FED'in bu yıl toplam 3 (bugünkü artırım sonrasında 1 tane kalmış olacak),
    2018 ve 2019'da da üçer kez faiz artırımına gitmesi öngörülüyordu (tahminlerin medyanı). Yellen'in toplantısında ise bilanço daraltılması hususuna odaklanılacak. Yellen'in somut bir bilanço küçültme stratejisi sunması piyasalarca olumsuz karşılanabilir. Aksi durumda ise mali piyasaların uzunca bir süredir kaydettiği iyimser tablo korunacaktır.

FED toplantısı öncesinde TSİ15.30'da ABD'de açıklanacak TÜFE enflasyon rakamları yakından takip edilecek. Bilindiği üzere, FED'i art arda faiz artırımlarına gitmekten alıkoyan en temel husus enflasyonun hedeflerin gerisinde kalmasıdır. Yoksa, %4.3 ile son 16 yılın en düşük seviyesine gerileyen işsizlik oranı FED'in faiz artırımı yönünde hızlı adımlar atması için teşvik etmekten de öte gerekçeler sunuyor. Ancak, enflasyonun yeterli derecede teşvik edici olmaması faiz artırımlarının kademeli olmasını zaruri kılıyor. Bu arada FED'in enflasyon göstergesi olarak bu hafta açıklanacak verileri değil de PCE (kişisel tüketim harcamaları) enflasyonunun kendisi ile çekirdek rakamlarını baz aldığını belirtmekte yarar var. Bununla birlikte, PCE enflasyonu ile bugün açıklanacak TÜFE enflasyonu arasında kuvvetli bir korelasyon olması bu verinin de yakından takip edilmesini beraberinde getiriyor. Teorik anlamda maliyet artışının tüketici fiyatlarına kaçınılmaz olarak yansıdığını dikkate alırsak dün açıklanan ve beklentilerin bir miktar üzerinde kalan ÜFE rakamları da önem kazanmış oluyor. Bundan dolayı, TÜFE verileri bugün dikkatle takip edilecektir. Buna ilave olarak ABD'de aynı dakikalarda açıklanacak olan perakende satış rakamları da önem arzediyor. Almanya'da enflasyon, Ingiltere'de ise istihdam raporu günün diğer önemli verileri arasında yer tutuyor.

Katar olayı bir süredir gündemde pek yer tutmuyor. Ancak, arabuluculuk görevi üstlenen Kuveyt Dışişleri Bakanı dün yaptığı açıklamada Katar'ın terör örgütlerine destek verdiği yönündeki suçlamaları kabul etmediğini belirterek çabasının sonuç vermediğini ima etti. Bunun üzerine Türkiye'nin devreye girdiğini görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üst düzey temaslarına ilave olarak Dışışleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Katar'a gidiyor ve gerekirse oradan da Riyad'a geçecek. Piyasalar şimdilik bu gelişmeleri uzaktan göz ucuyla izlemeyi tercih ediyor. Gelişmeler mevcut düzeyinde devam ettikçe de piyasa tepkisinin bu sekilde olması beklenmeli. Ancak, bu husustaki her türlü haber ve gelişmenin önemli olduğunu da not düşmekte yarar var. ABD'de ise Trump'ın azli ihtimali son günlerde neredeyse hiç konuşulmuyor. FBI eski direktörü Comey'in ifadesinde somut bir risk unsurunun bulunmaması sonrasında yaşanan bu normalleşmenin sürüp sürmeyeceğini halihazırda Mueller tarafından yürütülen soruşturmanın seyri belirleyecektir. Bu arada konuyla dolaylı olarak ilgili olmasından ötürü Adalet Bakanı Sessions'un dün ifade verdiğini belirtmekte yarar görüyoruz.

Mali piyasaların bugünkü işlemlerde, beklenmedik bir gelişme olmaması durumunda FED açıklaması gelene kadar yatay ve sakin bir seyir izleyeceğini tahmin ediyoruz. Sadece TSİ15.30'da ABD'de açıklanacak TÜFE ve perakende satış verilerine göz atacağız. Ancak, bu veri setinin tahminlerin dışında bir sonuç sunması halinde piyasa yansıması olabilir. Aksi durumda tahminler paralelinde bir verinin piyasalarda herhangi bir etkide bulunmasını beklemiyoruz. USDTRY kuru 3.50-3.55 bandına iyice sıkıştı. Bu bandın aşılacağı yöne doğru sert bir hareket yaşanma olasılığı oldukça fazla.
    Benzer bir sıkışma, daha az şiddette olmakla birlikte EURUSD paritesinde kaydediliyor. 1.12 civarında yatay bir seyir izleyen EURUSD paritesi muhtemelen USDTRY kurunu da etkileyecek bir olayla birlikte hareket edecektir. Bugünkü FED toplantısı bu konuda namzet olabilir. Hisse senedi piyasasında uzun süredir konuşulan 100bin seviyesi dün itibariyle görüldü.
    Hisse senedi piyasasının daha da yukarı gitmesi için USDTRY kurunun 3.50'nin altına gelmesi lazım. Hazine'nin dünkü yüksek arzı sonrasında faizlerin tekrar yönünü aşağı çevirebilmesi için de TL'de ilave bir değerlenme gerekiyor. Aksi taktirde bir süredir var olan piyasa coşkusu dinebilir.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evveli gün sterlini alanlar şu ana dek net %1 lerini aldılar. Normalde satın derim ama Sterlinde yön mecburi yukarı beklemeye devam edin derim

YTD
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MK8800 bu özel bankacılık için ne kadar bir portföyümüz olması gerekiyor
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,50 den almak isteyenler buyrun sahne sizin :-) aktif emir ile hemen alış yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @MK8800 bu özel bankacılık için ne kadar bir portföyümüz olması gerekiyor
    Sofya - Antonov ile çalışıyorum , ben minimumdan faydalanıyorum 6 ay faizde 2 ayda 1 ödeme alıyorum bankaya göre 1,3 - 1,5 katına denk geliyor . TL bazında minimum hesap 445.000 TL'ye denk geliyor .

Uygun faiz hesaplamalarına dair yardımcı siteler mevcut zaten google'da , buradaki oranlara nazaran bakınca şahsen mantıklı ama tekrar belirtiyorum ben teminat olarak garanti görmüyorum bu işleri..

Mersin'de benimle beraber aynı hizmeti alan bir kaç arkadaş daha var , borsa yerine aynı riskle düzenli ödeme düşünenlere tavsiye ederim .

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.49 dan biraz patlattım ben dolar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler