User Tag List

Sayfa 310/1068 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.872 ile 5.890 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan parite kaynakli hareket var. 3,94 tepe hareket ama uzun vade yada artan risk icin.
    Kisa vade icin eminim duzeltme gelicektir...
    Abi kaçtan çıkmak gerekiyor 370ten almıştım seçim öncesi

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.81 olmus vallahi ne olacak böyle bende parayi boldum ikiye biri aylikta biri günlükte bosa yatmasin dusse abancam da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim döviz olsa çıkar borsaya girerdim sabahtam
    Hektaşa ,vkgyo ve zorene bakardım
    Dr.ECU

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an saf gibi izliyorum

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _muhaRRem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim döviz olsa çıkar borsaya girerdim sabahtam
    Hektaşa ,vkgyo ve zorene bakardım
    Hocam favorin hangisi birde tahmini zaman nedir çıkmak için?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd vergi reformu yaptı diye bizim para niye değer kaybediyor ya. Bıktım valla...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç gündür olan olaylar insanı forex e itiyor ..
    Livestrong

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hareket sadece parite kaynakli,3,83-81 iyidir. Ancak pariteyi izlemek gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kaç gündür olan olaylar insanı forex e itiyor ..
    Her zaman bekleriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada kaldıracı riskli görüyorsanız 0 kaldiracla banka yerine FX kurumlarını tercih edebilirsiniz al sat için. Mesela şu anda saat 11 ve dolar alış 3.8222 satışımız 3.8246 hicbir banka bu kadar düşük spread veremez

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1ay once arabayi sattigimda 3.60 civarindaydi kur alsammi diye dusundum vazgectim kisa vadede kullanicam zarar etmeyelim diye 18bn dolar ediyordu cevirsem iyi para birakirdi gitti bi maas

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolardan çıktım tekrar alım için hangi seviye beklenmeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan parite kaynakli hareket var. 3,94 tepe hareket ama uzun vade yada artan risk icin.
    Kisa vade icin eminim duzeltme gelicektir...
    Degisen birsey yok.

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu piyasada ne alım için bir fiyt belli nede satım için bir gecede hersey deyişen bir ülkede yasıyoruz kore hop dese abd çüş dese piyasa allak bullak oluyor en güzeli karı buldunuzmu yapıştırın geçin..
    gariban 106 gti....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel yaklasım,yazunıza sadece sunu ekleyım;yapıstırmadan once pıyasaya bakıp oyle karar verelım. Suan wn kucuk kotu haber rekora yaklastırır bızı....

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    27 Ekim 2017:

Türk mali piyasaları iç ve dış kaynaklı riskler nedeniyle satış baskısına maruz kalmış durumda.

ABD'de FED başkanlık süreci ve vergi reformuna ilave olarak ECB'nin güvercin duruşu EURUSD paritesinde 1.1470'in kapısını aralamış olabilir.

USDTRY kurunda teknik manada yukarıda 3.92-3.94 zirvesi bir sonraki hedef olabilir.

Bir süredir ağırlıklı olarak iç kaynaklı sebeplerden ötürü olumsuz bir eğilim kaydeden Türk mali piyasaları dün ise dış kaynaklı nedenler ile aynı eğilimi sürdürdü. ABD Doları (USD) küresel bazda değer kazanınca gelişen ülke para birimlerinin tamamında da hatırı sayılır oranlarda değer kayıpları kaydedildi. USD endeksi 94.7 ile son üç ayın en yüksek seviyesine yükseldi. USD'deki bu değerlenmenin 3 nedeni var: a) Şahin duruşu ile tanınan Taylor'un FED Başkanı olma ihtimalinin artması (Yellen'in adaylar arasında yer almadığına ilişkin raporlar yayımlandı); b) ABD'de vergi reformunun geçme ihtimalinin kuvvetlenmesi; c) Avrupa Merkez Bankası'nın
    (ECB) güvercin niteliğindeki kararı. Bu üç faktörden ilk ikisi yeni olmasa da dün itibariyle gerçekleşme ihtimalleri kuvvetlendi. Ancak, üçüncüsü yeni bir husus olarak dün ortaya çıktı. Bunların sonucunda USDTRY kuru 3.83'lere varan bir yükseliş kaydetti. Tahvil piyasasındaki kan kaybı ivme kazanarak sürerken 10 yıllık tahvil faizi %11.9'lu rakamlar ile son yılların zirvesini yaptı. Kur ve faiz cephesindeki olumsuzluğa uzunca bir süre kayıtsız kalan hisse senedi piyasası dün tepki göstermek zorunda kaldı.
    BİST100 endeksi banka hisselerinde yoğunlaşan satış baskısı ile günü %0.9 oranında bir düşüşle tamamladı. Gelelim detaylara...

ECB, beklenildiği üzere faizleri sabit tuttu. Ocak ayından itibaren aylık tahvil alım miktarını 60'tan 30 milyar Euro'ya düşüreceğini açıkladı.
    Tahvil alım programının önümüzdeki yılın Eylül ayına kadar da süreceğini belirtti. Daha da önemlisi vadesi dolan tahvillerin anaparalarının da yatırıma döneceğini söyledi. Yani bugünden itibaren ECB bilançosunu en az
    390 milyar Euro daha büyüteceğini bildirdi. Bu karar tabii ki güvercin.
    Piyasa ilk başta tepki göstermese de sonra tablonun ne anlama geldiğini idrak etti ve Euro'da sert bir düşüş yaşandı. EURUSD paritesi %1.5'lik günlük kayıp oranı ile 1.1630'a varan bir düşüş kaydetti. Böylelikle, bir süredir vurgu yaptığımız 1.1720-1.1860 bandı aşağı yönde kırıldı. Teknik olarak düşüşün daha da ivme kazanacağı görülüyor. Ancak, bunun akibeti ABD'de FED Başkan ataması ve vergi reformu konuları ile çok ilintili olacak. Eğer her iki gelişme de USD lehine sonuçlanırsa EURUSD paritesi ilk etapta 1.1470'e varan bir düşüş kaydedebilir. Bugünün veri gündeminde yer alan Amerikan 3Ç GSYH büyümesi ve tüketici güveni bu eğilim üzerinde etkili olabilecek bir potansiyele haiz.

TCMB'nin dünkü toplantısı beklenildiği üzere faizlerin sabit bırakıldığı bir tablo ile sonuçlandı. Karar metninde enflasyon riskinin altı kalın bir çizgi ile çizilirken sıkı para politikasının "kararlı" bir şekilde sürdürüleceği ifade edildi. TCMB'nin bu noktada yapabileceği pek birşey olmadığı kanaatindeyiz. Enflasyondaki yukarı yönlü sapmanın önemli bir kısmı maliye politikasında bu yıl izlenen aşırı gevşek durumdan kaynaklanıyor. TCMB'nin bunu etkisiz kılacak derecede sıkı bir para politikası izlemesi siyaseten uygulanması zor bir durum. TL'deki mevcut değer kaybının da para politikası ile doğrudan alâkalı olmadığı açık. Öyle ki, Brezilya, Rusya ve G.Afrika gibi ülkelerin faiz indirimleri ile TL'nin sunduğu faiz göreceli olarak daha yukarı gitti. TCMB'nin hesaplamalarına göre faiz (bizim için AOFM - ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti) EM ortalamasının yaklaşık 6 puan üzerinde... Böyle bir ortamda TCMB'nin olası bir faiz artırımının sorunları çözmek bir yana daha da pekiştirme ihtimali olabilir. Çözüm, güven ortamını yeniden tesis edip normalleşmeden geçiyor...

Yukarıda bahsettiğimiz hem dış hem de iç kaynaklı riskler nedeniyle Türk mali piyasalarındaki olumsuz eğilimin sürme ihtimali kuvvetli. Bu nedenle de yatırımcıların temkinli ve tedbirli olmayı sürdürmesinde yarar görüyoruz. USDTRY kurunun teknik açıdan geldiği seviyeler bir sonraki hedefin 3.92-3.94 olabileceğini gösteriyor. Tahvil piyasasını yakından izlemekte yarar var zira mevcut seviyeler oldukça kritik. Faizlerdeki yükseliş bugüne indirgenmiş değerler yöntemine göre borsada da aşağı yönlü bir hareket ihtimalini artırıyor. Yabancı yatırımcıların güveninde yaşanan azalma dolayısıyla hafta sonunu temkinli bir tavırla geçirme ihtiyaçları bugün de satıcılı bir tabloyu beraberinde getirebilir. Yatırımcıların likidite risklerini yönetmeye biraz daha fazla önem atfetmelerinde yarar olduğunu düşünüyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TorqueTuning soylemistim demek istemiyorum ama zirveyi test edecegiz.
    Ekinomi bakani ne dedi; Ekonomimiz costu gidiyor dedi!
    Tl cok deger kaybetti diye belirtince gazetiler,polonya parasi daha cok kaybeti dedi!
    Ciddiyim....

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Risk alıp 3,82'lerden biraz girilebilir, sadece fantezi olsun diye bile. TL coştu bir kere, orta uzun vadede kimse tutamaz, hele ki erken seçim gündeme bir girsin! Sizin belirttiğiniz" Sky is the limit" gerçekleşir...

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa vadede dikkatli olmak lazım.
    Dolar tahtasında pozlar el değiştirmeye başladı.
    Ama işte dolar bu..ne yapacağı hiç belli olmuyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler