User Tag List

Sayfa 316/1068 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
20286 sonuçtan 5.986 ile 6.004 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu dalganin sonu olarak goruyorum ve eminim sicak para sarmalina sokucaklar ulkeyi.
    Yalanci bahar bekliyorum bu kriz sonunda....

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı fikirdeyim ama bu adamlar Dolarda 4 Tl üzeri göstermeden bırakmazlar... Seneye 3.7X'lere belki daha aşağısınada bile gelir (Aşırı yüksek faiz ile) ... Ondan sonra her sene olduğu gibi 2018 Yaz bitimi (Kurban bayramı sonrası) bu sefer 5 Tl'lere dayarlar...

Önümüzdeki sene Emtiaların senesi olucak... Dolar-Petrol A-Z'ye herşeyin fiyatı artacak.. Global Kriz'de öyle böyle geliyor, Altın dolardan çok çok sağlam bir kere daha söylemeliyim...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı fikirdeyim ama bu adamlar Dolarda 4 Tl üzeri göstermeden bırakmazlar... Seneye 3.7X'lere belki daha aşağısınada bile gelir (Aşırı yüksek faiz ile) ... Ondan sonra her sene olduğu gibi 2018 Yaz bitimi (Kurban bayramı sonrası) bu sefer 5 Tl'lere dayarlar...

Önümüzdeki sene Emtiaların senesi olucak... Dolar-Petrol A-Z'ye herşeyin fiyatı artacak.. Global Kriz'de öyle böyle geliyor, Altın dolardan çok çok sağlam bir kere daha söylemeliyim...
    Önerin üzerine gram gram topluyorum altınları ......
    Okumadan imzalamam.....

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En az 3-5 ay kullanilmayacak tl ile bugunki kurlardan $ almak ne kadar mantikli ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aman Öneri demeyin , öyle olunca ruhsal sıkıntı başlıyor bende.. Doları işim için alıyorum , şahsi olarak sadece bu sene aldım ki o da daha önce buraya yazmıştık Dolar en ucuz kaldı diye.. Amacım da Ucuz dolar ile Altına geçmekti.

Dünyada aşırı bol para var ve Fed bir türlü o parayı çekemiyor, Fed bırakıyor - Avrupa başlıyor , Avrupa Bırakıyor Japonya başlıyor ... vs. vs. Küresel krizin üzerinden neredeyse 10 Sene geçti !! Mutlaka global olarak birşeyler olacak.. Ha bire pas para Borsalar yükselsin, herkes para harcasın konut alsın ev fiyatları uçsun vs. vs. bu söylediğim Türkiye için değil globalde böyle... Fed kriz geleceğini ve şimdiden adım atmaz ise gelecek Krizde manevra alanının olmadığını çok iyi biliyor ve o yüzden bir an önce harekete geçmek istiyor.. Daha saldığı o kadar paraları geri çekememişken tekar para basarsa ne olur? Kısaca bu devran böyle gitmez...

Farz edelim Fed peş peşe faiz artırdı ve hızla bilanço küçültemeye başladı, bu sefer tüm gelişen ülke para birimleri hızla değer kaybedecek , Gelişen ülke faizleri hızla artacak zaten Fed yüzünden borç batağına düşmüş gelişen ülkeler birer birer iflas edecek.. Bunu Fed bilmiyormu?

Petrol fiyatları arttıkça ABD'de ve diğer ülkelerde enflasyon oluyor, Petrol fiyatı düşünce enflasyon baskısı kalkıyor hatta adamlarda enflasyon kımıldamıyor bile..

Herşeyi boşverelim , Sudi Arabistan - İran - Kore - Rusya - Ivır zıvır Altının fırlaması için binbir neden var ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler sene başında burada hep birlikte Dolar tahmini yaptık ve kabaca 4 - 4.2 Tl idi (2017 Sonu için) 4 Tl'yi geçsede bu tahminimiz tutmamış oluyor aslında... Sebebi ise

1) Yükselen aslında Dolar değil ... Değer kaybeden TL
    2) Sene başında Euro / Usd paritesi 1.06 - 1.08 idi max... Şu anda 16 Üzeri ki bi ara neredeyse 1.20'lere yaklaşmıştı
    3) Euro 4.515'e kadar yükseldi ve sepet kur 4.185 Oldu zaten...

Kısaca Parite sene başındaki gibi olmuş olsa idi Dolar şimdiki değerinden daha yukarı, Euro ise daha aşağıda olacaktı...

4.5 Tl ne demek yahu ? Burası Ugandamı anasını satim... Afrika'nın verdiği faizin 2 katını vermeye başlamışız...

Kısaca dolar isterse 4.5 tl olsun , isterse 5 tl olsun... Bir gün mutlaka tekrar 3.7X'lere ve altına gelecek diye umuyor ve tahmin ediyorum..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suudi olayları ve Zerrab tayyip ikilisi buyuk kaosun arciları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suudi arabistan'da prens yolsuzluk yapmışmış vs. vs. , bunların hepsi hikaye.. Üzülüyormuyum hayır çünki Türkiye'nin parçalanması isteyen devletrden birisi de Suud ..

Şimdi şu videonun başını mutlaka izleyin abiler...

Kısaca ülkücü vs. hepsi hikaye imiş

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    06.11.2017 bülteni:
    Olumsuz enflasyon performansı ile diplomatik ve jeopolitik riskler nedeniyle Türk mali piyasaları sert bir satış baskısına maruz kaldı.

Başbakan Yıldırım'ın bu hafta gerçekleştireceği ABD ziyareti yakından takip edilmeli.

USDTRY kuru 3.92-3.94'teki zirvesine cok yakın, bu seviyeler yeniden görülebilir. Tahvil faizlerindeki sert yükselişi yakından izlemekte yarar var.

Türk mali piyasaları Cuma günü oldukça olumsuz bir performans kaydetti.
    Ekim ayı enflasyon rakamlarının beklentilerden de kötü gelmesi ve ABD'de 27 Kasım'da yapılacak olan Zarrab davasına ilişkin iddianame metninden hareketle Batı basınında çıkan haberler bu eğilimin ortaya çıkmasında etkili oldu. Öncelikle tahvil piyasasındaki satış baskısı ivme kazanarak
    sürdü: 2 yıl vadeli tahvilin bileşik faizi %13.3 ile 2009 yılı Nisan ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Likiditenin daha da yoğun olduğu
    10 yıl vadeli tahvilin bileşik faizi ise %12.25 ile tarihi zirvesini bir adım daha yukarı taşıdı. Tahvil piyasasındaki kan kaybı TL'nin değerinde de ciddi bir erozyona neden oldu. USDTRY kuru 3.8850'ye varan bir yükseliş sergiledi. TL'nin döviz sepeti karşısındaki değeri ise 4.20 seviyesine yaklaşarak tarihi zirvesini biraz daha kuzeye çekmiş oldu. Uzun bir süredir döviz ve tahvil piyasasındaki huzursuzluğa kayıtsız kalan hisse senedi piyasası da Cuma günü olumsuz bir tablo sergiledi. Bankacılık sektörü hisselerinde yoğunlaşan satış baskısı ile BİST100 endeksi günü %1.5 oranında bir düşüşle tamamladı.

Ekim ayı enflasyonu beklentilerden daha kötü geldi. Aylık TÜFE enflasyonu
    %1.9 beklenirken gerçekleşme %2.1 oldu. Böylelikle yıllık TÜFE enflasyonu
    %11.9 ile 2008 yılı Ekim ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Enflasyon eğilimi açısından daha önemli bilgiler sunan çekirdek göstergelerde de ciddi bozulma sinyalleri geldi. TCMB'nin yakından takip ettiği B ve C tanımlı endeksler de beklentilerin üzerinde artarak yıllık bazda %11.8 düzeyinde gerçekleşti. B tanımlı endeks yeni seri yayımlandığından bu yana en yüksek; C tanımlı endeks ise 2004 yılı Ocak ayından bu yana en yüksek düzeye ulaşmış oldu. Öte yandan, yurtiçi ÜFE enflasyonu ise yıllık bazda
    %17.3 ile 2008 yılı Temmuz ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştı.
    Enflasyon ne yazık ki yavaş yavaş kontrolden çıkıyor... TCMB'nin daha geçen hafta tahminlerinde yaptığı güncelleme dahi tutmayacak gibi görünüyor. Biz yılsonu TÜFE enflasyon tahminimizi bu yıl hiç değiştirmedik ve %10.2'de tuttuk. Görünen o ki, daha iki ay öncesine kadar yüksek görünen tahminimiz gerçekleşmenin altında dahi kalabilir. Bu kaygılardan hareketle piyasalarda TCMB'nin faiz artırması yönünde beklentiler de oluşmaya başladı. Bu yönde bir beklenti bir kere oluştu mu TL'de değer kaybı baskısının şiddetlendiğine geçmişte defalarca kez şahit olmuştuk!

ABD'de Cuma günü açıklanan istihdam raporu kapkarışık geldi. Raporun geneline baktığımız zaman kuvvetli demek yanlış olur. Maaş artışı aylık bazda %0.2 beklenirken %0.0 geldi. Yani, ABD'de enflasyon hâlâ arzu edilir düzeyde değil. Tarım dışı bordrolu çalışan sayısı 310bin beklenirken 261bin geldi. Ancak, önceki ay eksi 33binden artı 18bine revize edilince iki aylık toplam beklentinin üzerinde olmuş oldu. İşsizlik oranı ise gerilemeye devam ederek %4.1 oldu. Normal şartlarda bu veri TL'de bir miktar değer artışı getirirdi. Ancak, yukarıda sıraladığımız nedenlerden ötürü aksi yönde bir piyasa yansıması yarattı. ABD'de Cuma günü açıklanan bir diğer veri olan hizmet sektörü ISM endeksi 9 yılın zirvesinde geldi. Kısacası, Amerikan ekonomisi ivme kazanmaya devam ediyor ama henüz enflasyon yaratmıyor. Bu da Amerikan 10 yıllık tahvil faizini yeniden %2.30 civarına itti (önceki hafta %2.45'lere yükselmişti). Bu eğilimde FED Başkanlığı için Powell'in atanması da etkili oldu. Önümüzdeki günlerde ABD'den gelecek makro ekonomik veriler ve vergi reform yasa tasarısının Kongre'de onaylanma süreci Amerikan tahvil faizleri üzerinde belirleyici olacak.

Hafta sonunda jeopolitik mânâda kaydedilen bazı gelişmeler bu hafta mali piyasalar üzerinde etkili olabilir. Öncelikle, S.Arabistan'da yaşanan gelişmeleri bölgenin yeniden dizaynı adına önemli bir unsur olarak görmek gerek. İkinci olarak ABD'de devam etmekte olan Mueller soruşturmasında Başkan Trump'ın Ulusal Güvenlik eski danışmanı Flynn'in suçlu olduğu yönünde yeterli kanıt olduğunun açıklanması da dikkate değer bir gelişme...
    Zaten sıkıntılı halde olan Türkiye-Amerikan ilişkileri açısından bu iki gelişme yakın gelecekte önemli yansımalar yaratabilir. Bu arada Başbakan Yıldırım bu hafta ABD'ye gidiyor. ABD Başkan Yardımcısı Pence başta olmak üzere birçok yetkili ile yapılacak olan temaslarla son dönemde iki ülke arasında yaşanan sorunların aşılmasına gayret sarfedilecek. Bu nedenle 7-10 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan temaslardan gelecek haber ve açıklamalar piyasalarca da yakından takip edilecek.

Piyasa boyutuna gelirsek... Türk piyasalarının yeni haftaya, geçen hafta bıraktığı noktadan devam ederek satış baskısı ile başlama ihtimali oldukça kuvvetli. Bu haftanın gündeminde çok önemli bir makro ekonomik veri bulunmuyor. Gerek içeride gerekse de dışarıda... Dikkatler bu nedenle siyasal, diplomatik ve jeopolitik riskler üzerinde olmayı sürdürecek. Bu da tansiyonun kolay kolay azalmayacağı anlamına geliyor. USDTRY kurunda
    3.92-3.94 seviyesinde bulunan zirvenin görülme ihtimali oldukça kuvvetli.
    Üstelik bunun kısa süre içerisinde olma ihtimali de var. Tahvil piyasasındaki satış baskısı dikkatle izlenmesi gereken seviyelerde... Hisse senedi piyasası olan biten gelişmelerden soyutlanmış bir yapı arzedip "döviz bazında ucuz kaldı" söylemleri ile desteklense de TL'deki değer kaybı ve faizlerdeki yükseliş nedeniyle kırılgan bir hâl aldığını not düşmekte yarar görüyoruz. Bu nedenlerden ötürü temkinli ve tedbirli duruş gevşetilmeden sürdürülmeli ve likidite risklerine azami önem gösterilmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mb müdahale etti az önce... Kısaca piyasadan 8.7 Milyar Tl çekicek, anlamı faizler daha da yukarı gidicek ve bu yolla Kuru kontrol etmeyi amaçlıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakam 5.3 Milyar Tl imiş .. Düzeltiyorum , faizler yükselmeye devam ediyor ... Yakında %15'leri görüceğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bölye yapacaklarına vaktinde faiz artırsalardı kur bu seviyelere gelmezdi
    adamlar yangına bardak bardak 1 kova su döktüler
    kovayı tek seferde boşaltsa o yangın büyümezdi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakam 5.3 Milyar Tl imiş .. Düzeltiyorum , faizler yükselmeye devam ediyor ... Yakında %15'leri görüceğiz
    Su an %17 alan var 15 i gectik bile

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hamle mahalle ağzıyla al satcı , terimsel ismiyle spekülatörlere s.a diyerek volatiliteyi kısmak içindi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olivera7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bankaların verdiği Mevduat faizini kastetmiyorum... Devletin borçlanma faizi %15 olacak demek istedim

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan 3.48 lere geldi dolar. Yıl sonu TCMB kendi beklentisi 3.73. Tekrar ediyorum merkez bankası düşük tahmin verir genelde yani bu seviye üzerine çıkacaktır. Kısacası bu seviyede dahi yakalansa %7.1 kazanacaksınız yıl sonuna kadar yani 4 ayda. Bu çok çok iyi bir değer Döviz açısından
    Ağutos sonu Eylül başında yaptığım yorum. Buna ek olarak Dolar 3.42 lere kadar geriledi ve ummadığımız şekildede kademelide olsa 3.90 a kadarda yükseldi. Alıp satan zaten %14 leri cebine koydu. Bu size devletinizin verdiği 1 yıllık faizden fazlası. Şuan bunu yakalayabilen varsa bence dolar dahada artacakmı? sorusunu beklemesin. Tabi yorumum dolar ile ticaret yapanlar için değil, kar amaçlı alsatcılar içindir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olivera7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi banka %17 veriyor ??

olivera7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi banka %17 veriyor ??
    Valla cogu banka veriyor tabi bahsettigim mebla 10.000.000 ustu rakama

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep karlı işlemde olmuyor tabiki. Bugün yön çok belirsiz

saat 10.40 az miktarda 3.86290 dan dolar sattım stop loss 3.87 de take profit 3.84290 da idi

saat 11.58 3.86286 dan kapattım ne zarar ne kar denebilir

saat 11.58 rutin miktarda ; 3.86290 dan dolar aldım stop loss 3.85 take profit 3.87290

saat 12.05 3.85576 dan zararla sattım

saat 12.05 normal miktarda ; 3.85544 den dolar sattım stop loss 3.86500 take profit 3.85

saat 13.01 de 3.86190 dan zararla kapattım

saat 13.02 normal miktarda 3.86190 den dolar aldım take profit 3.87890

3.85 altına yerleşmezse zararla satmam bu hafta beklerim hatta ; bakalım nolacak

alın size real trade

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler