User Tag List

Sayfa 325/1068 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon
20286 sonuçtan 6.157 ile 6.175 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda USD'de de rekor kırıldı, hayırlı uğurlu olsun...

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rabia ya az kaldi.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda ne oluyo peki 2 dk da yukseldı boyle ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iki hafta once bugun 3.855den tekrardan $$$ a donmustum. Guzel kazanacagim ama memleketin batisini gormek cok aci maalesef.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurdumuz ekonomistleri faiz artışı gerektiğini savunuyor halbuki gerçekler öyle değil... Hadi diyelim 500 Bp faiz artırdınız ve Doları indirdiniz 3.50 sonra da 3.30'a ... Soruyorum burada yazan kaç kişi 3.30 - 3.50'den dolar almaz?

Kurun yükseliş sebebi 1. Neden Zarrab davası, içeriği her geçen gün değişiyor, 240 kişiden bahsediliyor ve olay sadece Halkbank değil... Thy bile iddianemede geçtiği söyleniyor...

Kuru ateşleyenlerden bir tanesi adalet bakanı ama aslında asıl kilit nokta Zarrab davası ama en asıl kilit nokta ise ;

1) Hukukun olmayışı
    2) Devletin kabileye çevirilmiş olması
    3) Sürekli cari açık veren üretim gücünün cahil cühela takımı tarafından azaltılması
    4) Bütçe açığı
    5) Ohal
    6) İnsan hakları ihlalleri vs.

Kısaca Osmanlı'nın son dönemi ile 1/1 aynı gidiyor ...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda ne oluyo peki 2 dk da yukseldı boyle ?
    bakanlar erkenden panik yapmaya başladı

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakanlar erkenden panik yapmaya başladı
    Putinle Esadın buluşmasıda etken olabilirmi.?

3.97 gordu az once..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar,ozellıkle ozel mesaj atan kardeslerım,ben nostradamus degılım
    Sadece bazı yakın kaynaklardan aldıgım bılgılerın bır kısmını yazıyorum,yorumluyorum ve hep gerceklesıyor.
    Fazlasını soyleme sansım yok ama onemlı gelısmelerı hep yazıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    rağbiaaaa

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21.11.2017:

Türk mali piyasalarındaki olumsuz görünüm dün daha da pekişti. USDTRY kuru tarihi zirvesine yaklaşırken tahvil faizleri rekor kırdı.

Faiz tartışması, diplomatik sorunlar ve bunların sonucu olarak yaşanan algı bozukluğu Türk mali piyasalarını olumsuz etkiliyor.

TCMB'nin ilk vadeli döviz satım ihaleleri döviz piyasasındaki volatiliteyi azaltmak bir yana daha da artırdı. İlerleyen günlerde etkinin istenilen düzeye geleceğini umuyoruz.

Küresel mali piyasalardaki olumlu havaya karşın Türk piyasaları dünü olumsuz bir tablo ile tamamladı. Bir süredir piyasalar üzerinde satış baskısına neden olan risklerin daha da pekişip momentum kazanması ve bunlara yeni risk unsurlarının eklenmesi bu eğilimde belirleyici oldu. Faiz tartışmaları ve TCMB ile bankacılık sektörüne ilişkin eleştiriler bu aşamada piyasalarda olumsuz yansımalara neden olmuş durumda. USDTRY kuru 3.93'lü seviyelere kadar yükseldi. BİST100 endeksi bankacılık sektörü hisselerinde yoğunlaşan satış baskısı ile günü %2.2'lik bir düşüşle bitirdi. Tahvil piyasasındaki kan kaybı dün daha da ivmelendi: 10 yıllık tahvilin bileşik faizi önceki güne göre 35 baz puan yükselerek yeni bir zirve yaptı. 2 yıl vadeli gösterge niteliğindeki tahvilin bileşik faizi ise
    48 baz puanlık bir artış ile %14.2 oldu!

TCMB dün vadede TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerinin ilklerini düzenledi. Ancak ihale öncesinde bazı bankaların bankacılık sigorta ve muamele vergisi (BSMV) nedeniyle ihalelere ilgi gösteremedikleri görüşü piyasalarda olumsuz bir havaya neden oldu. Zira, mevcut mevzuat gereği fiziksel teslimat ile sonuçlanmayan türev işlemlerde bankanın kâr etmesi durumunda %5 tutarında bir BSMV doğar. Bu işlemler de tanım gereği nakdi uzlaşım ile sonuçlanacağından ötürü her halükarda vergi doğuracak. Şöyle ki, bu işlem ile bankalar TCMB'den döviz alıp bunu kurumsal müşterilerine satıyorlar. Eğer kur vadede işlem fiyatının üzerinde oluşursa banka TCMB ile yaptığı işlemden kâr ediyor olacak; tersi durumda ise kurumsal müşterisi ile yaptığı işlemden... Yani her halükarda vergiye tabii olacak.
    Üstelik de tutarı şu an bilinmeyen... Halbuki vadede uzlaşma fiziksel olsa bu tür bir vergi doğmayacaktı. Bu işlemleri yıllarca yapan bir bölümde yöneticilik yaparken bu verginin piyasanın gelişmesine mani olduğunu savunmuş ve girişimlerde bulunmuştum. Ama sonuç alamamıştım. Belki de dün yaşanan örnek hayırlı bir işe vesile olacak... Şu an torba yasa içinde bulunan bir madde bu hususta düzenleme öngörüyor. Bu maddenin hızlı bir şekilde yasalaşması halinde bu husus giderilmiş olacak. Ancak, TCMB'nin ilk ihalelerinin başarılı geçmemesine neden olduğunu da not düşmekte yarar var.

TCMB'nin ihalelerine talep gelmiş gibi görünse de teklif miktarlarının oldukça geniş bir fiyat aralığına dağıldığını ve birçoğunun da bankalar lehine arbitraj doğurduğunu belirtmek lazım. Şöyle ki, 1 ay vadeli 150 milyon dolarlık ihaleye gelen toplam teklifin ortalama fiyatı 3.9281 oldu.
    Hâlbuki, ihale teklif süresinin sona erdiği 16:15'teki spot döviz kuru 3.92'lerdeydi. Bu spot kur seviyesinin işaret ettiği teorik vadeli döviz kuru 3.95'lere tekabül ediyordu. Bu nedenle teklif miktarının yüksek olmasına çok da anlam yüklememek gerek. Öte yandan ihalede gerçekleşen ortalama fiyat da 3.9452 ile olması gereken teorik fiyatın altında kaldı.
    Teknik yorum ile ihale sonuçları bankaların piyasa fiyatının altından vadede TL uzlaşmalı döviz almaları ile sonuçlandı. 3 ve 6 ay vadeli döviz satım ihalelerinde de benzer sonuçlar çıktı. İlk ihalenin bu şekilde sonuçlanmasını biraz da normal karşılamak gerek. Sistem oturup belirsizlikler giderildikçe sonuçlar daha anlamlı hale gelecek ve TCMB'nin arzu ettiği yönde ilerleyebilecektir. Ancak, döviz piyasasında volatilitenin azalması amacı ile çıkılan yolda bu ihalelerin fiksing ve ihale saatlerinde ilave bir volatilite yaratacağı kaçınılmaz gibi görünüyor. TCMB bugün de 1 ay vadeli 150 milyon dolar tutarında bir ihale düzenleyecek.

Küresel mali piyasaların görünümü olumlu olmayı sürdürüyor. Güçlü büyüme verileri ve buna karşın enflasyonda herhangi bir artış olmaması tek kelime ile mali piyasalar için en ideal bileşimi oluşturuyor. Öyle ki, birçok siyasal ve jeopolitik riskin gözardı edilmesine sebebiyet vererek... Dün Almanya'da hükümet kurma çalışmaları başarısızlıkla sonuçlandı ve Başbakan Merkel'in seçimden çekinmiyoruz sözleri ile de yeni bir seçim sathına girildi. Normal şartlarda bu bağlamda bir haberin mali piyasalarda olumsuz etkiye yol açması beklenirdi. Ancak tam tersine Alman borsası günü yükselişle tamamladı. Bunun en temel nedeni gelişmiş ekonomilerde sistemin sağlıklı çalışmasından dolayı ekonomik gidişat siyasal risklerden çok da etkilenmiyor. İkincisi ise yukarıda da ifade ettiğimiz düzlemde ucuz ve bol likidite koşullarının devam ediyor olması... Almanya'daki siyasal gelişmelerin sınırlı da olsa yansımasını Euro cephesinde gördük. EURUSD paritesi hafifçe gerileyip 1.1730'lara gelerek biraz da olsa bu etkiyi yansıttı. Ancak, resmi anlamda seçim sürecine girilirse olası sonuçların benzer tipte siyasi tıkanıklıklara neden olabileceğini göstermesi Euro'yu daha fazla olumsuz etkileyebilir.

Güne başlarken yurtdışı piyasalara iyimser, Türk mali piyasalarına ise karamsar bir tablonun hâkim olmayı sürdürdüğünü gözlemliyoruz. Bu keskin ayrışma dikkat çekici... Yurtdışında kâr realizasyonu kapsamında dahi olsa bir bozulma olması halinde bunun Türk piyasalarına yansımasının daha sıkıntılı sonuçlar doğurma riski var. ABD'de 27 Kasım'da başlaması beklenen ve Türk mali piyasalarındaki olumsuz havanın nedenlerinden biri gibi görünen Zarrab davasının bir hafta ertelendiği yönünde haberler geliyor. Bu haber henüz resmi kanallarca teyit edilmiş değil. Hatta, jüri seçiminin hemen ardından davanın birkaç gün gecikmeyle başlayacağını belirten gayriresmi görüşler de var. Bugünün gündeminde Hazine'nin 5 yıl vadeli sabit kuponlu tahvil ihracı, İngiltere enflasyon raporu ve ABD'de konut satışları var. TCMB'nin 1 ay vadeli 150 milyon dolarlık vadeli döviz satım ihalesi de yakından takip edilecek. Türk mali piyasalarındaki gerginliğin sürmesinden endişe ediyoruz. USDTRY kuru tarihi zirvesini aşarsa teknik olarak yükseliş daha da ivme kazanabilir. Bu bülteni takip edenler uzunca bir süredir dile getirdiğimiz temkinli ve tedbirli olunması gerektiğine ilişkin görüşlerimizi iyi bilirler. Bu ifadeler açıkçası bugünlere önden işaret ediyordu. Bu duruştan taviz vermemek gerek. Türkiye'nin makro ekonomik durumu geçmiş ile karşılaştırılmayacak kadar kuvvetli olsa da mali piyasaların önemli bir süreçten geçtiği aşikâr. Bu ortamda likidite riskinin ihtiyatlı bir şekilde yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buarada dovız asagı dogru gelebılır ama yon sımdılık yukarı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buarada dovız asagı dogru gelebılır ama yon sımdılık yukarı.
    ocak şubat 3,7x rakamlar görünür mü abi sence ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha dalganın anası gelmedı,sureklı yazdıgım yazılar gecerlılıgını koruyor.
    Satım ıcın an kovalıyorum.
    Sunu unutmayın;dovızın cıkmasından suan rahatsız olduklarını dusunmuyorum. Su davanın seyrı bellı olsun,elındekı barutu pıyasaya sureceklerdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doların 4 tl olmaması için Mb elinden geleni yapar.. Hükümet kanadı Geri vites yapar ... Ancak ayın 27'sindeki dava sonucu çıkan sonuca göre Mb'nin de gücü yetmez ...

Aslında davanın uzaması da çok iyi değil çünki beklemek daha zor... Yaramazlık yapan çocuğun akşam ceza vericek babasını beklemesi gibi sancılı sıkıntılı bir süreç ...

Yalnız şunu da söyleyim, siz bakmayın öyle faiz lobisi vs. dediklerine, her zaman Bankaları el üzerinde tuttu bu hükümet ... O yüzden seneye mutlaka Dolarda yükselen faiz etkisi ile geri çekilme olacaktır.. 6 ay sonramı olur , 9 ay sonramı olur onu bilemem ama mutlaka olur...

En kötü ihtimal seneye 3.7X'leri bi görürüz , Kısaca hiçbir fırsat kaçmış değil ...

2) Abd çok yüklü ceza kesicek ama asıl olay ondan sonra başlayacak ,,, Hükümet Abd ile perde arkasında görüşecek , Abd istediği tavizleri alırsa ona göre Tl ve Türk faizleri şekillenecek.. Ama ABD kafasına koymuş önce ağır bir ceza vericek, daha sonra ise hafif hafif duruma göre gevşetecek kimi zaman sıkacak vs...

Şimdi ben hükümete hiç güvenmiyorum hatta siyasetçilerin hiçbirisine güvenmiyorum , Birisi gidip Ahmet Kaya'nın mezarını ziyaret edip övgüler yağdırıyor , diğeri gidip düne kadar sövdüğü silmeye çalıştığı Atatürk'e övgüler yağdırıyor.. ne diyim işte anlayın ... O yüzden Milli dava derken tam terse dönmez inşallah şu açılım günlerine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dava 5 Aralığa ertelenmişti.. Yanlış yazmışım özür dilerim

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gun gelicek duğunlerde 5 tl dağıtılaxak !!!!
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gun gelicek duğunlerde 5 tl dağıtılaxak !!!!
    Düğün dedin geçen pazar bir nikahtaydım, gelin yada damat anne babası olabilir konuşmaya şahit oldum. :

Bak 10 sene önce şunun oğluna çeyrek taktık gelip 50 taktı gidiyor dediler!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin daha acısı doların degerlendigi falan yok bizim paramız eriyor sürekli dolar 2017 de dünyanın tüm para birimlerine karşı ortalama yüzde 8 değer kaybetti TL ye karşı yüzde 13 lerde değer kazandı. Eurusd paritesine bakın en basiti sene başında 1.0350 seviyelerindeydi şu anda ise 1.1750 de. Fed 2017 de güçlü dolar istemedi çünkü güçlü dolar amerikanın da her zaman işine gelmiyor ama 2018 de politikayı değiştirir ve güçlü doları desteklerse işte o zaman sictigmizin resmidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler