User Tag List

Sayfa 334/1068 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
20286 sonuçtan 6.328 ile 6.346 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Rıza da mı fetöcü şimdiiii

Be ampiri kukularrrrr

Adam çatır çatır ağız ishali gibi anlatmış

Gelde izle şimdi ne diyecekler diye

İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz once davayı ozetleyen bır kadın gazetecıyı dınledım. Zafer caglayan-Egemen bagıs ve halkbank ust yonetımı hakkında Zarrabın dedıklerını ve davanın ılk bolumunu ozetledı. Şaşırdıgım bır durum yok oncak benı asıl sasırtan altına yazılan yorumlar oldu. Hala ulkenın hatırı sayılır cogunlugu,Osmanlı'nın kurulacagını,bu davayı Feto'nun organıze ettıgını hatta savcı-fbı vs uyelerının fetocu oldugunu,amac Turkıye'nın ele gecırılmek ıstendıgını,Tayyıp'ı sevmedıklerı ıcın uyduruldugunu,onlenemez yukselısımızı durdurmak ıstendıgını hatta Dunya lıderlıgını ele gecırdıgımız ıcın bızı asagı cekmek ıstedıklerı ıcın dava uydurulmus. Rusvet yada para aklama yokmus. Hatta bu paralar aslında akp tarafından halka harcanmıs. Ekonomı cok ıyı oldugu ıcın,refahımızı kıskanıyorlarmış...
    Benım zaten bu ulke ınsanından umıdım yoktu,dogrulugunu gozumle okudum...
    Insan hıc sormaz mı,yahu hersey yalan sahte dıye ınanıyorum ama en azından bır bakım,dogru olabılır mı?
    Aziz Nesin,sen ne buyuk adammıssın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz once davayı ozetleyen bır kadın gazetecıyı dınledım. Zafer caglayan-Egemen bagıs ve halkbank ust yonetımı hakkında Zarrabın dedıklerını ve davanın ılk bolumunu ozetledı. Şaşırdıgım bır durum yok oncak benı asıl sasırtan altına yazılan yorumlar oldu. Hala ulkenın hatırı sayılır cogunlugu,Osmanlı'nın kurulacagını,bu davayı Feto'nun organıze ettıgını hatta savcı-fbı vs uyelerının fetocu oldugunu,amac Turkıye'nın ele gecırılmek ıstendıgını,Tayyıp'ı sevmedıklerı ıcın uyduruldugunu,onlenemez yukselısımızı durdurmak ıstendıgını hatta Dunya lıderlıgını ele gecırdıgımız ıcın bızı asagı cekmek ıstedıklerı ıcın dava uydurulmus. Rusvet yada para aklama yokmus. Hatta bu paralar aslında akp tarafından halka harcanmıs. Ekonomı cok ıyı oldugu ıcın,refahımızı kıskanıyorlarmış...
    Benım zaten bu ulke ınsanından umıdım yoktu,dogrulugunu gozumle okudum...
    Insan hıc sormaz mı,yahu hersey yalan sahte dıye ınanıyorum ama en azından bır bakım,dogru olabılır mı?
    Aziz Nesin,sen ne buyuk adammıssın....
    Aziz Nesin gerçekten büyük adammış. O kadar doğru teşhis koyan olmadı daha bu hasta millete. Aynı kadın gazeteciyi bende izledim. Yorumları gözüm kanasa da bende okudum. Gerçekten acınası. 4 4lük ekonomimiz var. Her şey 4 4lük inanmayın siz onlara. Ne parası ya ne 50 milyon eurosu 3. köprü yapıldı o parayla evet hı hı otoban yapıldı aynen hastane yapıldı. İnsanlar maliyetlerini bilmedikleri şeyler hakkında konuşmayı çok seviyor. Ben o devlet projelerinin levhasındaki meblaları okuyunca şok oluyorum. Yani göstere göstere rant işi dönüyor bu ülkede arka planda dönen işleri de kuyumcu abimiz her gün ince detaylarıyla tek tek açıklayacak abd de.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Onlarda gram beyin yok

Rızaya plaket verdiler

Atv ye çıkardılar

O da fetöcü diyemiyorlar

Millet siee der direk

Davadan yırtmak için kabul etmiş suçlamaları

Ya bunlara inananlar harbi sığır

Adam kanalizasyon patlattı

Her türlü abd ye gidip yapmayın kardeşler diye yalvaran reyis ve cinaliyi ne çabuk unuttunuz

Daha yeni başladı bakalım başka ne çıkar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakim: Halkbanktan ne kadar para geçirdiniz?
    Rıza: 4-5 milyar
    Hakim: 4-5 milyar ne?
    Rıza: Euro

TL dese sorun yok aslında . Tövbe tövbe. Önce rakamları sindirelim bence. Sonrası pokerface artık......
    Okumadan imzalamam.....

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vayy bee adamlar ne götürmüş, ama yol yaptılar!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vayy bee adamlar ne götürmüş, ama yol yaptılar!
    Çağlayanın aldığı para ile 3. köprü yapılır..............
    Okumadan imzalamam.....

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bjk zarrab olayı nedir?

Burcu Ekenâ€
    @BurcuEkennn
    Takip et @BurcuEkennn adlı kişiyi takip et
    Daha fazla
    Reza Zarrab ile ilgili sorduğum soru yüzünden Fikret Orman işimi elimden aldı! Peki soruyorum Reza Zarrab'ın suçu kesinleşir ise! Ki bana göre kesin. Beşiktaş'a "Loca satın alma" adı altında verdiği paralar da sorgulanacak mı? Fikret Orman yargılanacak mı? Cümlemiz âmin...

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30.11.2017:

ABD'de devam eden dava ve Zarrab'ın dün başlayan (ve 2 gün daha sürmesi
    beklenen) ifadesi yakından takip ediliyor.

ABD'den gelen güçlü makro ekonomik veriler ve FED Başkanı Yellen'in şahince açıklamaları Amerikan 10 yıllık tahvil faizini %2.39'a itti.

Bugünün veri gündemi yoğun. ABD'de TSI16.30'da açıklanacak olan PCE enflasyonu günün yurtdışında en önemli gündem maddesini teşkil ediyor.

Küresel mali piyasalara genel anlamda iyimser bir hava hâkim olmayı sürdürse de dünkü işlemlerde dalga boyunun iyice arttığını gözlemledik.
    Bunun temel nedeni ABD'den gelen güçlü makro ekonomik veriler ile FED Başkanı Yellen'in açıklamaları idi... ABD'den hafta boyunca gelen tüm ekonomik veriler tahminleri aşmakla kalmadı, aynı zamanda bir kısmı tarihi mânâda zirve seviyelerinde geldi. Dünkü verilerden yılın üçüncü çeyreğine ilişkin GSYH büyümesi piyasa beklentilerinin üzerinde %3.3 oldu.
    Kasırgaların Amerikan ekonomisini olumsuz etkilediği bir dönemde...
    Askıdaki konut satışları beklentilerin oldukça üzerinde bir artış kaydederken konut sektöründeki ısınma sinyallerini pekiştirdi. Bu verilerin tamamı Amerikan ekonomisinin kuvvetli bir patikada büyüdüğünü teyit ediyor.
    Şu an itibariyle bu tablo enflasyona sebep olmuyor olsa da ileride olmayacağı anlamına gelmiyor. Hatta olmaması makro ekonomi öğretisinin yeniden yazılmasını bile gerektirebilir. FED Başkanı Yellen'in önceki haftalarda belirttiği üzere 2017 yılında enflasyonda mucizevi bir durumla karşı karşıyayız...

Yellen dünkü konuşmasında yukarıda vurgu yaptığımız hususlara dikkat çekip faiz artırımlarına devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi. ABD ekonomisinin aşırı ısınma/aşırı soğuma gibi uç noktalarla muhatap olmaması için faiz artırmak zorunda olduklarını belirten Yellen örtülü bir şekilde önümüzdeki yıl 3 adet faiz artırımına gidilebileceğinin sinyallerini verdi.
    Piyasalar şu an itibariyle FED'in gelecek yıl bir buçuk kez faiz artırabileceğini tahmin ediyor. Eğer FED'in 3 kez olan faiz artırım tahminine yaklaşırsa tahvil faizlerinin bu seviyelerde kalmaması gerekir.
    Yine de, dünkü açıklamalar sonrasında 10 yıllık tahvil faizinin %2.39 ile son iki haftanın zirvesine geldiğini not düşmekte yarar var. FED'in bu yılki son toplantısı 12-13 Aralık'ta düzenlenecek. Bu toplantıda FED'in 25 baz puan faiz artırımına gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu toplantının asıl önemli noktasını üyelerin 2018 yılına ilişkin faiz artırım tahminleri teşkil ediyor. Şu an için 3×25 baz puan faiz artırımı şeklinde olan tahminlerin medyanının değişmesi mali piyasalarda sert yansımalar doğurabilir. O ana kadar ABD'den gelecek enflasyon verilerinin belirleyici olabileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda ABD'de bugün TSI16.30'da açıklanacak olan kişiler tüketim harcamaları (PCE) enflasyonunun oldukça önemli olduğunu öngörüyoruz (çekirdek PCE'deki yıllık enflasyon oranının %1.4 olması bekleniyor).

Türk mali piyasaları gün boyunca yatay ve sakin bir seyir izledi. Önceki gün yaşanan keskin hareketlerin ardından kısa bir süre de olsa durulma ya da dinlenme eğilimine girdiğini söyleyebiliriz. Ya da yeni bir dalgalanma öncesindeki sessizlik de olabilir... USDTRY kuru ağırlıklı olarak 3.96'lı rakamlarda hareket etti. Hisse senedi piyasasında bankacılık sektörü hisselerine bir miktar tepki alımı gelse de BİST100 endeksi günü sadece
    %0.2 oranında bir yükselişle tamamlayabildi. Tahvil piyasasına sınırlı oranda bir olumsuz hava hâkim oldu. İkincil piyasada tahvil faizleri günü
    5-10 baz puan arasında değişen oranlarda yükselişle geçirdi. Uzun süredir gündemde olan ABD'deki davada tanık koltuğuna oturan Zarrab'ın ifadelerine dün başlandı. Saatlerce süren ifadede birçok konu, birçok olay, birçok isim oldukça detaylı bir şekilde dile getirildi. Bu bültenin doğrudan ilgi alanına girmediğinden dolayı detayları buraya taşımayacağız. Ancak, ifadelerin kafa karışıklığına neden olup birçok belirsizliği gündeme taşıdığı da aşikar. *****, mali piyasalar belirsizliği sevmez. Bu nedenle de yaşananlara olumsuz tepki gösterme ihtimali kuvvetli. Zarrab'ın tanıklığına bugün de devam edilecek.

Dün Türkiye'de açıklanan makro ekonomik veriler içerisinde en çok Ekim ayı turizm rakamları dikkat çekti. Türkiye'yi ziyaret eden turist sayısı Ekim ayında, geçen yılın aynı dönemine göre %22.2 artarak 2.99 milyon oldu. Bu sonuçla, Ocak-Ekim'de turist sayısı %28 artarak 29.1 milyon oldu. Bu rakamlar oldukça olumlu. Ancak, 2016'nın turizm sektörü açısından çok kötü geçtiğini unutmamak lazım. Bu nedenle de 2017/2016 karşılaştırmaları çok gerçekçi olmayabilir. Halbuki, 2015 ile karşılaştırma yaparsak daha anlamlı bir tablo ile yüz yüze kalabiliriz. Bu kapsamda, Ekim17/Ekim15 arasındaki değişim %9.4'lük bir düşüşe işaret ederken Ocak-Ekim dönemi aylık karşılaştırma da %12.1'lik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Yani, toparlanma sadece geçen seneye göre olmuş ve hâlâ 2015 performansının uzağındayız.
    Bugün Türkiye cephesinde gündemde TSI10.00'da açıklanacak olan dış ticaret verileri ile akşam üzeri Hazine'nin açıklayacağı iç borçlanma stratejisi yakından takip edilecek. Ayrıca, öğleden sonra saatlerinde TCMB'nin açıklayacağı haftalık para ve banka verileri ile bu verilerin içerisinde yer alan yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduat rakamları yakından izlenebilir.

Küresel mali piyasalar açısından baktığımızda artık sene sonuna yaklaşıyor olmamızdan dolayı işlem hacminin kademeli bir şekilde azalması ve fiyat boylarının da yavaş yavaş küçülmesi beklenirdi. Ancak, mevcut tablo hemen hemen tam tersine işaret ediyor. Mesela dün ABD'de teknoloji endeksi NASDAQ günü %1.3 oranında düşüşle tamamladı. Birçok analist bunu sağlıklı bir hareket ve kâr realizasyonu olarak yorumladı zira bu yıl bu endeks S&P500'e göre yüzdesel olarak 9 puan daha fazla getiri sunmuştu. Ancak, azınlıkta olsa da bazıları ise bunu "süper iyimser döngüsünün" sona ermesi şeklinde görüyor zira bu yıl NASDAQ endeksinde yaşanan yükseliş %25'in üzerinde...
    Piyasalardaki iyimserliğin devam edip etmeyeceğine ilişkin bir kafa karışıklığı olduğu aşikâr ve bu durum yılın geri kalan kısmında piyasalarda ilave bir volatiliteye neden olabilir. Bugünün yurtdışında en önemli gündem maddesi ABD'de Senato'da görüşülmesi muhtemel olan vergi reformu...
    Reformun onaylanıp onaylanmayacağına ilişkin ciddi soru işaretleri var. Bu nedenle de kararın piyasa etkisi sert olabilir. Veri gündeminde Almanya'da istihdam rakamları; Euro Bölgesi TÜFE enflasyonu, ABD'de kişisel gelir ve harcama verileri ile PCE enflasyonu takip edilecek. OPEC'in toplantısı da petrol fiyatları açısından önemli... Türkiye cephesinde ise yukarıda belirttiğimiz üzere gözler ABD'de devam edecek dava ve Zarrab'ın ifadesi üzerinde olacak. Temkinli ve tedbirli duruşun herhangi bir taviz verilmeksizin korunmaya devam edilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bjk zarrab olayı nedir?

Burcu Eken‏
    @BurcuEkennn
    Takip et @BurcuEkennn adlı kişiyi takip et
    Daha fazla
    Reza Zarrab ile ilgili sorduğum soru yüzünden Fikret Orman işimi elimden aldı! Peki soruyorum Reza Zarrab'ın suçu kesinleşir ise! Ki bana göre kesin. Beşiktaş'a "Loca satın alma" adı altında verdiği paralar da sorgulanacak mı? Fikret Orman yargılanacak mı? Cümlemiz âmin...
    çok koyu bir beşiktaşlıyım
    konuya zarrab-loca ilişkisi olarak bakınca "napsın adam zarraba ne diye loca satmasın alala" diyorum
    ama bu it bu işlerin bu şekilde içinde olduğuna göre şu an merak ediyorum
    reza locayı neden aldı?
    karşılığında ne verdi?
    kim paranın köpeği olmuşsa kim rezadan menfaat elde etmişse çeksin cezasını
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    son sayfayı okuyamayan tek benmiyim.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz tahminim doğrultsunda ilerliyor konu. Suçlar daha çok Reza Zarrab, Halk bankası 2. müdürü üzerinden ilerliyor. Tabiki Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan da işin içinde anlatıyor zaten ama bu şekilde devam ederse. Konu şahıslarda kalır, kurumsala bağlanması güçleşir. Cezada gelmeyebilir. Sevindirici olan bu denli olumsuz habere rağmen doların kıpırdıyamaması
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşanan gelişmeler doğrultusunda dolara yansımasının pazartesiyi bulacağını tahmin ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz tahminim doğrultsunda ilerliyor konu. Suçlar daha çok Reza Zarrab, Halk bankası 2. müdürü üzerinden ilerliyor. Tabiki Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan da işin içinde anlatıyor zaten ama bu şekilde devam ederse. Konu şahıslarda kalır, kurumsala bağlanması güçleşir. Cezada gelmeyebilir. Sevindirici olan bu denli olumsuz habere rağmen doların kıpırdıyamaması
    dünkü mahkemede verdiği ifadeyi belliki dinlememişsiniz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın piyasası hakkında görüşünüz var mı arkadaşlar? Geçen hafta çeyrek almayı düşünüyordum 50 ad. düşer dedi çok bilmiş altın baronu çevrem geçen hafta alsaydım 500tl karım vardı.. Şimdi ne yapsam diye düşüncedeyim piyasanın oynaklığı belli ki kolay durulmayacak bu konuda ön görüsü olan var mı?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın piyasası hakkında görüşünüz var mı arkadaşlar? Geçen hafta çeyrek almayı düşünüyordum 50 ad. düşer dedi çok bilmiş altın baronu çevrem geçen hafta alsaydım 500tl karım vardı.. Şimdi ne yapsam diye düşüncedeyim piyasanın oynaklığı belli ki kolay durulmayacak bu konuda ön görüsü olan var mı?
    Aslında Altın ons değeri düşüşde geçen haftaya göre

27 Kasım 2017 1.294
    01 Aralık 2017 1.281

Yanlız bizde altın dolar/tl değeri ile hesaplandığı için ons düşerken dolar TL karşısında değerlendiği için altın'da düşüş olmuyor hatta yükseliyor.

Şuan piyasalar çok karışık.Kimse net birşey söyliyemez.
    Seat IBIZA FR

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dünkü mahkemede verdiği ifadeyi belliki dinlememişsiniz..
    DAHA çok iddia ediyor gibi kanıt sunup sunamayacağı belirsiz. Ama Murat abide bir şeylerden söz etti zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DAHA çok iddia ediyor gibi kanıt sunup sunamayacağı belirsiz. Ama Murat abide bir şeylerden söz etti zaten.
    idda yok her şey kanıtlı dekontlar,mailler, tapeler zaten kendisi iddası yok savcı fbi dan aldığı bilgileri soruyor hepsini kendi anlatıyor adamların ellerinde zaten her türlü bilgi var.. belliki uzun süre dinlemişler maillerini hacklemişler bütün yazışmalarını takip etmişler banka hareketlerini takip etmişler..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda(dava) ceza cikmiyacak demek resmen sok otesi.
    Hakkm savci avukat degilim ama kanunlar acik. Yasa disi hareketi kim hangi kurum uzerinden yaparsa,sahis ve kurum ceza alir.
    Dolar kipirdamadi mi? Yahu sadece son 30 is gunune bakin. Dava fiyatlandi,suan davada tayyibin cebine parayi ben koydum yada aldi dese bile kipirdamaz.
    Piyasa yakinda davanin sonuclarini satin alir.
    Bakin hukumetin ileri gelenleri dava bizi ilgilendirmez-sahte vs dedi,dolari en fazla 4krs dustu...
    Bu isler netlessin,satis tarafindayiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler