User Tag List

Sayfa 360/1068 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
20286 sonuçtan 6.822 ile 6.840 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askerlerin hepsi, mesleği gereği askerler, birkaç video düştü mevzilerde gezen, binalara giren askerlerimiz görülüyor, onlara bakarsanız teçhizatları ÖKK mensubu askerlerle aynı.Hatta meskun mahallerde ve hendek tarzı siperlerde Pöh bile yer alıyor, tecrübeli olmalarından dolayı.Israr eden olursa görüntüleri bulup ekleyebilirim müsait bir zamanda.Neden yavaş ilerlediğimizi yukarıda detaylı anlattım, taşın içini oyup oraya bile bomba tuzaklıyorlar, böyle bir ortamda köy köy ilerlemek durumunda kalıyoruz.Her gün bir yer alıyoruz, yerimizde saymıyoruz, bazen temizleyip bilinçli olrak geri çekiliyoruz, aynı bölgeyi boş bırakınca, geri aldık propagandası yapmak için bölgeye dönen öşex sevicileri tekrar vuruyoruz.

Öso’nun savaş kabiliyeti, bir MAK, JÖAK, JÖH, SAT, meskun mahalde ise PÖH kadar, istisnalar hariç, olamaz.Haliyle bu adamlar eğitilmiş bile olsalar, nitelikleri kendi personelimize göre hala düşük.Bu da hızımızı etkiliyor.Bölgeye daha çok askerimizi sokarsak, çatışma başına vurulan 7-8 Öso’cunun yerini, birer ikişer şekilde bizim Mehmetçiklerimiz alır.Ayrıca sağı solu belli olmayan aşırıları da ön cephede harcamamız mümkün olamaz.Ama kara hızımız artar, tabii onlarca şehit haberinden sonra iç baskı hat safhalara çıkacaktır, bu da var.

Bu zamana kadar, Zeytin Dalı içerisinde imha olan ilk tank bu.Harekatın 3. günü bir Leopard 2a4 kuleden vuruldu, hala görevde, hasar almadı, yaralanan olmadı.Bir M60T, AT-13 Metis-M ile vuruldu.Tank dışında bulunan bir askerimiz, şarapnelle yaralandı, hayati tehlikesi yoktu, tankta da ağır hasar yok, muhtemelen görevdedir.Bugün vurulan Leopard 2a4 ise 9M113 Konkurs(veya AT-4, aynı teknoloji) ile kule arkasından, cephanelikten vuruldu.Videoyu izleyenler, ne yazık ki gerçekleşen devasa patlamayı görmüşlerdir, bunun sebebi silahın gücünden değil, kendi tankımızın, tam dolu cephaneliğinin havaya uçmasındandır.Normalde bir atgm, böyle bir patlama yaratmaz çünkü amacı delmektir, patlatmak değil.Tankın neden orada o şekilde durduğu ve nasıl vurulduğu belirsiz.Arıza mı vardı, olağanüstü bir durum mu vardı bilmiyoruz.Çünkü tank yanında da bir askerimiz varmış ve o da patlamanın etkisiyle şehit olmuş, bu harekatta hiç bu tarz görüntüler görmüyor ve seviniyorduk, bu durum şuan belirsiz.

Burada yapılacak öz be öz eleştiri ise önce hükümete, sonra da yüksek mevkii sahibi generallere, kuvvet komutanlarına yapılmalıdır.

Bugün bizde bulunan en sağlam tank, İsrail modernizasyonu görmüş M60 Sabra’lardır.Reaktif koruma ve otomatik yangın söndürücüsü var, 120mm topu, daha güçlü motoru ve kabul edilebilir zırhıyla mürettebatı muhafaza edebiliyor.M60A3TTS filomuz ise operasyonda kullanılan en zayıf tank.Zırh teknolojisi, anti-tank silah teknolojisinin çok gerisindedir, bu nedenle modern trend, aktif koruma sistemleridir, burada amaç mermi gelmeden onu havada yok etmektir.Ruslar T-14 Armata’da Arena kullanıyor, İsrail Trophy System kullanıyor mesela.Biz ise Akkor’u geliştirdik fakat hala ortada bir proje yok ne yazık ki.Denemek için bile birkaç numune sürmedik sahaya.A3TTS filomuz ne reaktif zırha, ne de aktif zırha sahiptir.Zırh kalınlığı olarak da ön tarafı hariç, yetersizdir.Leopard 1’ler hibe olduğu için savunma harici kullanamıyoruz, Leopard 2a4’ler ise Stalin’in 2. D.S. ile Hitler’i ve onun Blitzkrieg’ini yenmesinden sonra, yeni Alman tekniğine uygun üretilmiş tanklardır.Almanlar’ın yeni tekniği ise ton başına yüksek güç, vurucu silah ve bazen “yetersiz bile kalan” zırhtan oluşmaktadır.Tabii bu tankları Almanlar daha sonra reaktif zırh ile, sonrasında da aktif koruma sistemi ile donattılar.Yüksek hareket kabiliyetleri be yeterli ateş güçleri vardı, era ve aps ile ciddi bir silah haline geldiler.(era:reaktif zırh aps:aktif koruma sistemi)

Biz savaşın göbeğinde bir ülke ve binbir bela ile uğraşan bir millet olarak, sırf yap-işlet-devret şeklinde yapılan köprü-otoyol-tüpgeçit vs için verilen taahhütler yüzünden edilen zararla tüm Leopard 2’lere, NG modernizasyonunu acilen giydirbilirdik.(era içeriyor, zırhta ciddi iyileşme olacaktı, Akkor da numune olarak uygulanıp test edilirdi)
    Hükümet sarayı, devlet konağı prestij için önemi olabilir eyvallah(ki bence değil) ama daha 65-70 model neredeyse stock tanklara, era uygulaması yapabilirdik, saraya harcanan parayla.Sarayın acelesi mi vardı? Altay üretimine neden hız vermiyoruz?Daha kim üretecek belirsiz. Bölgedeki tanklarda neden era, aps, kafes zırh yok? En azından onlara giydirseydiniz? Aselsan ve Roketsan’ın hali hazırda bütün tanklara projesi hazır, hatta Altay bile hazır.Bu ağırdan alma, uyuşukluk neden, niye? İşte anlaşılamayan, bence budur....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuncelide askerlik yapıyorum. Seyfettin çok güzel bilgiler aktarıyor. Burdan duyduklarımı yazmak isterim bende. Ösoların önden sürülmesi bizim şehit vermemizi azaltmak için. Şuan afrinde hep uzman askerlerimiz var, mehmetçik yok. Afrin merkezde meskul mahele dönecek operasyon, bunun için kirpiler ve jöh timleri çağrılıyor bir çok birlikten. Meskul mahale biraz sıkıntı, sur'da bile çok şehit verdik, ve bu adamlar abd tarafından silahlılar, dünyanın her yerinden kannascı getirmişler. Afrin merkezde her ev de sığınak ve tuzak bombalar olduğu söyleniyor. Sivil durumundan dolayı tepeden yada tankla vurup geçemiyorlar, birazda bu yüzden yavaş ilerliyoruz. Ama hergün aşama kaydediliyor. Bu bir savaş değil terör mücadelesi oldupu yineleniyor ve operasyonh siyasi nedenlerle uzatabilirler. Allah askerimize güç versin, afrin sıkıntılı olacak meskul mahalde şehit beklentisi yüksek. Çevreyi sarıp şehri boğarak girerlerse daha iyi olacaktır. Adamların cephaneleri sağlam, 20 tonluk kirpiyi ortadan ayıracak füzeleri var....

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcısı olsun. İnş daha az zaiyatla biter. Oso bu durumun farkındadir yarın obur gün bizi satmasinlar

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklama 1: "Afrin operasyonun amacı,ülkemizdeki 3,5 milyon Suriyelinin ait oldukları yere,ülkelerine,gönderilmesidir."
    Açıklama 2: "Ülkemizdeki 3,5 Suriyeli için kalıcı konutlar inşa edilecektir."
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konutları Demirerleri .....

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlerin hepsi, mesleği gereği askerler, birkaç video düştü mevzilerde gezen, binalara giren askerlerimiz görülüyor, onlara bakarsanız teçhizatları ÖKK mensubu askerlerle aynı.Hatta meskun mahallerde ve hendek tarzı siperlerde Pöh bile yer alıyor, tecrübeli olmalarından dolayı.Israr eden olursa görüntüleri bulup ekleyebilirim müsait bir zamanda.Neden yavaş ilerlediğimizi yukarıda detaylı anlattım, taşın içini oyup oraya bile bomba tuzaklıyorlar, böyle bir ortamda köy köy ilerlemek durumunda kalıyoruz.Her gün bir yer alıyoruz, yerimizde saymıyoruz, bazen temizleyip bilinçli olrak geri çekiliyoruz, aynı bölgeyi boş bırakınca, geri aldık propagandası yapmak için bölgeye dönen öşex sevicileri tekrar vuruyoruz.

Öso’nun savaş kabiliyeti, bir MAK, JÖAK, JÖH, SAT, meskun mahalde ise PÖH kadar, istisnalar hariç, olamaz.Haliyle bu adamlar eğitilmiş bile olsalar, nitelikleri kendi personelimize göre hala düşük.Bu da hızımızı etkiliyor.Bölgeye daha çok askerimizi sokarsak, çatışma başına vurulan 7-8 Öso’cunun yerini, birer ikişer şekilde bizim Mehmetçiklerimiz alır.Ayrıca sağı solu belli olmayan aşırıları da ön cephede harcamamız mümkün olamaz.Ama kara hızımız artar, tabii onlarca şehit haberinden sonra iç baskı hat safhalara çıkacaktır, bu da var.

Bu zamana kadar, Zeytin Dalı içerisinde imha olan ilk tank bu.Harekatın 3. günü bir Leopard 2a4 kuleden vuruldu, hala görevde, hasar almadı, yaralanan olmadı.Bir M60T, AT-13 Metis-M ile vuruldu.Tank dışında bulunan bir askerimiz, şarapnelle yaralandı, hayati tehlikesi yoktu, tankta da ağır hasar yok, muhtemelen görevdedir.Bugün vurulan Leopard 2a4 ise 9M113 Konkurs(veya AT-4, aynı teknoloji) ile kule arkasından, cephanelikten vuruldu.Videoyu izleyenler, ne yazık ki gerçekleşen devasa patlamayı görmüşlerdir, bunun sebebi silahın gücünden değil, kendi tankımızın, tam dolu cephaneliğinin havaya uçmasındandır.Normalde bir atgm, böyle bir patlama yaratmaz çünkü amacı delmektir, patlatmak değil.Tankın neden orada o şekilde durduğu ve nasıl vurulduğu belirsiz.Arıza mı vardı, olağanüstü bir durum mu vardı bilmiyoruz.Çünkü tank yanında da bir askerimiz varmış ve o da patlamanın etkisiyle şehit olmuş, bu harekatta hiç bu tarz görüntüler görmüyor ve seviniyorduk, bu durum şuan belirsiz.

Burada yapılacak öz be öz eleştiri ise önce hükümete, sonra da yüksek mevkii sahibi generallere, kuvvet komutanlarına yapılmalıdır.

Bugün bizde bulunan en sağlam tank, İsrail modernizasyonu görmüş M60 Sabra’lardır.Reaktif koruma ve otomatik yangın söndürücüsü var, 120mm topu, daha güçlü motoru ve kabul edilebilir zırhıyla mürettebatı muhafaza edebiliyor.M60A3TTS filomuz ise operasyonda kullanılan en zayıf tank.Zırh teknolojisi, anti-tank silah teknolojisinin çok gerisindedir, bu nedenle modern trend, aktif koruma sistemleridir, burada amaç mermi gelmeden onu havada yok etmektir.Ruslar T-14 Armata’da Arena kullanıyor, İsrail Trophy System kullanıyor mesela.Biz ise Akkor’u geliştirdik fakat hala ortada bir proje yok ne yazık ki.Denemek için bile birkaç numune sürmedik sahaya.A3TTS filomuz ne reaktif zırha, ne de aktif zırha sahiptir.Zırh kalınlığı olarak da ön tarafı hariç, yetersizdir.Leopard 1’ler hibe olduğu için savunma harici kullanamıyoruz, Leopard 2a4’ler ise Stalin’in 2. D.S. ile Hitler’i ve onun Blitzkrieg’ini yenmesinden sonra, yeni Alman tekniğine uygun üretilmiş tanklardır.Almanlar’ın yeni tekniği ise ton başına yüksek güç, vurucu silah ve bazen “yetersiz bile kalan” zırhtan oluşmaktadır.Tabii bu tankları Almanlar daha sonra reaktif zırh ile, sonrasında da aktif koruma sistemi ile donattılar.Yüksek hareket kabiliyetleri be yeterli ateş güçleri vardı, era ve aps ile ciddi bir silah haline geldiler.(era:reaktif zırh aps:aktif koruma sistemi)

Biz savaşın göbeğinde bir ülke ve binbir bela ile uğraşan bir millet olarak, sırf yap-işlet-devret şeklinde yapılan köprü-otoyol-tüpgeçit vs için verilen taahhütler yüzünden edilen zararla tüm Leopard 2’lere, NG modernizasyonunu acilen giydirbilirdik.(era içeriyor, zırhta ciddi iyileşme olacaktı, Akkor da numune olarak uygulanıp test edilirdi)
    Hükümet sarayı, devlet konağı prestij için önemi olabilir eyvallah(ki bence değil) ama daha 65-70 model neredeyse stock tanklara, era uygulaması yapabilirdik, saraya harcanan parayla.Sarayın acelesi mi vardı? Altay üretimine neden hız vermiyoruz?Daha kim üretecek belirsiz. Bölgedeki tanklarda neden era, aps, kafes zırh yok? En azından onlara giydirseydiniz? Aselsan ve Roketsan’ın hali hazırda bütün tanklara projesi hazır, hatta Altay bile hazır.Bu ağırdan alma, uyuşukluk neden, niye? İşte anlaşılamayan, bence budur....
    Çok güzel bilgiler paylaşıyorsun, devamını bekliyoruz. Sağolasınn.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Seyfettin777 AMERİKANın gayrimeşru çocukları bugün 2 tank imha videosu daha yayınladı aslı var mı? 15-20 tank oldu sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Seyfettin777
    sen kimsin?
    verdiğin bilgilerin yazıların dayanağı nedir?
    bilgilerin doğruluğunu nasıl teyit edebiliriz.

sorularıma cevap verdiysen önce ki mesajlar da göremedim. yok eğer kendi yorumlaman ise yazdıklarının altına" bence" yaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi rakamı nerden duydun bilmiyorum ama kaynak değiştirmeni tavsiye ederim.Atacağım fotoğrafta yapılan atgm saldırıları yazıyor.31 ocak tarihinde Hedef:2 sınır karakolunda bir M60T de vuruldu ama Era iş görmüş olacak ki yazmamışlar.Vurulan yerdeki Era ünitesini yenileyip devam etmişlerdir.Bugün itibariyle 5 tankımız isabet aldı, birisi ne yazık ki imha oldu, içerideki tüm mürettebatımız ve dışarıdaki bir personelimiz şehit oldu.

Her milletten atgm var nerdeyse heriflerde, gördüğünüz gibi.Hatta Amerika’nın Javelin verdiğine dair söylentiler var, deliş gücü en yüksek anti tank silahlarından birisidir bu Javelin...
    Silahların hepsi gıcır gıcır, zaman zaman boş kartuşları veya Öso’nun ele geçirdiği silahları görüyorum, hiç eski değiller.Işid’in kullandığı atgm’ler Suriye cephaneliklerinden çıkmaydı ve eski oldukları her hallerinden belliydi, bunların ellerindekiler hep yeni, bölgede birçok devlet bu maşalar aracılığı ile bizle mücadele ediyor.

Bugün vurulan tankın videosunu da izledim bir adet M60A3TTS kuleden vurulmuş, kule zırhı kalın, her ne kadar TTS de olsa oradan kayıp vermemiz zor.Zaten tank boş olacak ki patlama falan olmadı, hal öyle olunca öşexler hemen videoyu kesmişler zaten.Tankların vurulması önemli değil mürettebatı koruduğu ve havaya uçmadığı sürece sahaya tekrar dönebiliyorlar, doğaları bu.Bu arada unutulmaması gereken diğer şey de Öso’ya verdiğimiz M113 Zma ve Zpt’ler.Salak teröristler bunları vurunca Tsk tankı imha ettik diye seviniyorlar, karıştırılmasın.

Sınır Otesi Haber - Guncel Askeri Haberler & Sohbet Buraya da göz atın, ele geçen mühimmatlar, silinmediyse bolca leş görüntüsü vs var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @B16
    Trmilitary, Live Map, güvenilir Twitter hesapları, sahadan gelen fotoğraflar ve alanda görev yapan tanıdıklarımızdan gelen bilgileri derleyip paylaşıyorum.Teyitsiz bilgi yazmam, yazdıklarımı da genellikle birkaç görüntüyle kanıtlamaya çalışıyorum.Her şeye bir fotoğraf koyarım ama öyle yaparsam bu konu benim iletilerden geçilmez.Bu devirde savaşlar genel olarak psikoloji üzerinden ilerliyor.

Ben kendi yakın çevremde dahi büyük bir cehalet görüyorum, o yüzden üstüme düşeni yapıyorum ve elimden geldiği kadar evin önünü süpürüyorum.Özellikle böylesine kutuplaştığımız bir dönemde psikolojik harp bizim için yıkıcı olabilir.Doğruya doğru yanlışa da yanlış demekten çekinmem, paylaştığım bilgiler sonradan değişirse buraya tekrar dönüş de yapıyorum ama genellikle biraz beklerim, sahadan net bilgi hemen gelmeyebiliyor.Zaman zaman kaynak olabilecek şeyler de paylaştım ama mesajlar uzun görmemiş olabilirsiniz, haklısınız...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videolarin linkini koysaniz da,dogru bilgiye ulassak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videolarin linkini koysaniz da,dogru bilgiye ulassak?
    Ben videoları paylaşmak istemiyorum çünkü bu videoları propaganda için atıyorlar, kullanıcı ismi, imha etti demesi, logolu videoları, uslupları vs art niyetli olduklarının en basit göstergesi ama madem soruyorsunuz, atıyorum.
    https://mobile.twitter.com/Hevger/st...83900949745664 Bu bugün vurulan boş tank

4 şubatta karakola atılan atgm https://mobile.twitter.com/YekinePar...886465/video/1

cephanelikten vurularak imha olan tankımız, şuanlık tek imha bu Footage of a YPG ATGM hit on a Turkish tank today near Shaykh Khuruz - Map of Syrian Civil War - Syria news today - syria.liveuamap.com

Geçmiş sayfalarda kuleden vurulup hasar almayan Leopard 2a4’ü buraya atmıştım zaten.M60’ın videosunu şuan bulamıyorum, Live Map’te bir hafta kadar alta inmeniz gerekiyor mobilde reklamlardan inemedim.Live Map için Vpn kullanmanız gerekiyor.
    Burada da 60 bin dolarlık mühimmatı tatbikat için kullanılan karton tanka fırlatıyorlar.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an bloomberg izleyen var mı?

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an bloomberg izleyen var mı?
    Siz söyleyince açıp izledim Amerika da değişik şeyler oluyordolar bu durumda ne tepki gösterir sizce yarın dolardan çıkmak için mantıklı gün mü bugün aracımı satınca 3.76 dan almıştım.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam satardım

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam satardım
    Teşekkürler fikir sunduğunuz için yarın sabahtan bozayım olmadı TL’ye çevireyim kısa günün karı deyip yetinmek lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    nolmuş abd'de kaçırdım haberleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünyada panik satışlarla herkes aşağı inerken. Biz dün 3.76 üzeri görmemiştik sabah açtık baktık 3.79 nasıl oluyor ? bizde ters işleyen ne ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler