User Tag List

Sayfa 372/1068 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
20286 sonuçtan 7.050 ile 7.068 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolardaki yükseliş devam eder mi?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ederse 92 ye yururuz,yolda satarım...
    8250 nın uzerınde kaparsak,fena...

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13.03.2018:

Türk TL tahvil faizlerinde yaşanan keskin yükseliş USDTRY kurunu da 3.8500'a kadar itti.

USDTRY kurunun 3.85'li seviyelere yükselmesi 3.8850 hedefini gündeme taşıyabilir.

Bugün ABD'de TSI15.30'da açıklanacak olan TÜFE enflasyonu küresel mali piyasaların kısa vadeli seyri üzerinde belirleyici olabilir.

Küresel mali piyasalardaki olumlu havaya karşın Türk mali piyasaları dünü ağırlıklı olarak satıcılı bir seyirle geçirdi. 5 ve 10 yıl vadeli tahvil faizlerinde yaklaşık 25 baz puan yükseliş oldu. Bu, yüksek bir oran! Bu bağlamda faizler seviye olarak son üç buçuk ayın zirvesine çıktı. Geçen hafta gelen olumsuz enflasyon verisinin ardından dün de beklentileri aşan cari işlemler açığının GSYH'ye oran olarak %6.0'ya yaklaşmasının bu eğilimde belirleyici olduğunu tahmin ediyoruz. Tahvil satmak isteyip de yeterli likidite bulamayan yatırımcılar her zaman olduğu üzere kendilerini hedge etmek adına döviz piyasasına yönelip USDTRY'de uzun pozisyon aldılar.
    Bu da USDTRY kurunu 3.8500'e kadar yükseltti. Hisse senedi piyasasındaki dinamikleri bir süredir anlamlandıramıyoruz. Dün de hem faizler ve kurlar yükselirken hem de Avrupa borsalarında sınırlı oranda yükselişler kaydedilirken BİST100 endeksinin dünü %1.3 artışla tamamlamasını anlayamadık. Hem de bankacılık sektörü hisselerinde yoğunlaşarak...

TCMB dün Ocak ayı ödemeler dengesi istatistiklerini açıkladı. Buna göre, ödemeler dengesinin ilk kalemi olan cari işlemler dengesi, tahminlerin üzerinde, 7.1 milyar dolar açık verdi. Bu açığın yaklaşık 2.3 milyar doları net altın ithalatından kaynaklandı (bu kalem 2017'de toplam 10.0 milyar dolar olmuştu ve bunun kaynağı da TCMB'nin alımları idi. Bu rakam artık iyice dikkat çekici bir hâl almaya başladı). Bu sonuçla, 12 aylık kümülatif cari işlemler açığı 51.4 milyar dolara ulaştı. Bu rakam son 4 yılın en yüksek rakamı... Ödemeler dengesinin ikinci kalemi olan finans hesabı oldukça yüksek bir rakamda 12.7 milyar dolar fazla verdi. Bunun alt kırılımı olarak: Net doğrudan yatırımlar 0.3 milyar dolar fazla, portföy yatırımları yaklaşık 5.0 milyar dolar fazla; diğer yatırımlar ise 7.4 milyar dolar fazla verdi. Burada sıcak paranın rolünü gözardı etmememiz lazım. Ödemeler dengesinin üçüncü kalemi olan, aslında teoride öyle olmamakla birlikte pratikteki hesaplama ve kaydetme sorunları sonucu ortaya çıkan Net Hata ve Noksan kalemi 1.2 milyar dolar açık verdi. Hatırlanacağı üzere 2017 yılı rakamı nötr olmuş oldu. Ödemeler dengesinin sonucu olan, yani yukarıdaki 3 kalemin toplamı olan Net Rezerv Değişimi 4.4 milyar dolar artış yönünde oldu. Geçen ay bu rakam oldukça büyük bir azalmaya denk gelmişti. Iki ay arasında geçişkenlik olduğu kanaatindeyiz. Kısa vadede piyasa yansıması olmayan bir veri olmakla birlikte cari işlemler açığındaki artışın döviz kuru üzerinde yukarı yönlü bir baskı yarattığı unutulmamalı.

Küresel mali piyasalar dün Amerikan istihdam raporunun sunduğu olumlu hava ile günü iyimser bir mod ile tamamlamıştı. Ancak, sulandırılmış olmakla birlikte, Trump'ın ticari korumacılık önlemlerinin bir miktar da olsa mali piyasalar üzerinde baskı yarattığını düşünüyoruz. Mesela, Trump'ın dün de Amerikalı çip üreticisi Qualcomm’un, Singapurlu Broadcom’a 117 milyar dolara satılmasına ulusal güvenlik gerekçesiyle onay vermediğini not düşmek lazım. Bu türden adımlar orta ve uzun vadede hisse senedi piyasalarının yükseliş momentumunu sınırlayacaktır. Bugün ABD'de TSİ15.30'da açıklanacak olan TÜFE enflasyonu küresel mali piyasaların kısa vadeli seyri üzerinde etkili olabilir. Yıllık manşet TÜFE enflasyonunun %2.2; çekirdek enflasyonun ise %1.8 artması bekleniyor. ABD enflasyonu, FED'in önümüzdeki haftaki faiz toplantısı (20-22 Mart) sonrasında yayımlanacak 2018 yılına ilişkin faiz artırım sayısı tahmini üzerinde belirleyici olacak (nokta grafik, 3 mü 4 mü...). Bugünün gündeminde ayrıca Almanya'da ZEW tüketici güven endeksi var.

USDTRY kuru dün 3.8500'e kadar yükselse de günü tam da kritik direncinde tamamladı. Ancak, bono&tahvil piyasasındaki gerginlik nedeniyle, yukarıda belirttiğimiz ilişkiden hareketle, döviz piyasasında yönün yukarı olduğunu ve USDTRY kurunda kısa vadede 3.8850'ye doğru bir hareketin ihtimal dahilinde olduğunu tahmin ediyoruz. Bugünkü Amerikan enflasyon verisi bu ihtimali ya artıracak ya da azaltacak. Beklentilerin üzerinde gelecek bir veri ile yukarı yönlü hareket pekişebilir. ABD Doları küresel bazda Trump'ın politikaları ile zayıflıyor. Her ne kadar yüksek faiz farkı ABD Doları'nı desteklese de siyasal ve yapısal sorunlar bu etkiyi nötrleştiriyor, hatta tersine çeviriyor. Ancak, FED toplantısı yaklaşırken ABD Doları'nda, küresel mânâda bir miktar değerlenme öngörüyoruz.

Tuncay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahminler nedir usd bozsakmi beklesekmi
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ederse 92 ye yururuz,yolda satarım...
    8250 nın uzerınde kaparsak,fena...
    8250'den çıktık. acele mi ettik?

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3,825 artık destek

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elimde cüzi miktarda bi rakam var, çok kısa vadeli bir hareket öneriniz varmı ? şu an 80lerde gezen dolar alsam mayıs ayı gibi 4leri görür mü ?

Murat abi düşüncelerin nedir, kısa ve uzun vadede yatırımlarla ilgili @997TT
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar satım tarafındayız,alım degıl...
    8250 destek oldu demek ıcın cok erken,bır kac gun daha buralardan kapamamız gerek.
    87-8850 ilk satım yerı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    86'yı beklemeyip 82den çıktığım için üzüldüm.
    600tl civarı fark yapıyordu.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    75'ten veya altından alınıp 82'den satıldıysa sorun yok...

Benim fikrim Doların hala gideri var... Euro ise rekor üzerine rekor kırıyor ama pek haber yapılmıyor

Ben Altın alımı için bekliyorum ... Fed öncesi bir fırsat çıkar ise alırım yok çıkmaz ise fırsat çıkana kadar bekleyeceğim yapacak birşey yok ... Doları olan ise Fed öncesi Altına girebilir kademeli olarak
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vectra-tuner abinin dediği gibi euro çok değerlendi ama haberi yapılmıyor garip.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim fikrim Doların hala gideri var... Euro ise rekor üzerine rekor kırıyor ama pek haber yapılmıyor

Ben Altın alımı için bekliyorum ... Fed öncesi bir fırsat çıkar ise alırım yok çıkmaz ise fırsat çıkana kadar bekleyeceğim yapacak birşey yok ... Doları olan ise Fed öncesi Altına girebilir kademeli olarak
    İşletmenin kira giderinin bir kısmını ordan karşıladığım için kaçırdığım tutar 3'te 1'i kiranın.

76 giriş 8250 çıkış.

Altın için gözüm sende abi

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

76 giriş 8250 çıkış.
    Ne kadar süre bekledin bu pozisyonda ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 3.82 den ciktim 3,76 ortalamam vardi. Erken davrandik. Gunlerce bekledim millettin gazına geldim sat sat diyenlerin. Kazancım iki kat az oldu bu seviyeye kıyasla. İllaki dusup alim firsati gelebilir uzun vadede 4 kapisina dayanacak sanirim. Afrin savasi asıl simdi basliyor diyorlar. Piyasa ondan da etkilenmis olabilir mi bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.bloomberght.com/haberler/...ade-hedefi-420

Ben kısmetse Altında olacağım... Altın Dolar ile satılan bir emti olduğundan ve Ons bazında yükseleceği düşüncesiyle Altıncıyım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar süre bekledin bu pozisyonda ?
    16.02 giriş.
    12.03 çıkış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

100 eurom var denemek için 4.7 aldım para cebimde eskidi 4.8 bulunca satıcam bence çok bir yükselişi yok euronun ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    El insaf , Euro 2 günde %2 prim yaptı .. Elin ecnebisi %2'yi memleketinde 1 senede faizden kazanamıyor 😁 kısa zaman önce Euro 4.48 idi .. Bu arada faizler de uçuyor memleketimizde..

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan Euro 4.8 altın 165 dolar 3.875 nereye gidiyor fikri olan var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler