User Tag List

Sayfa 418/1068 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
20286 sonuçtan 7.924 ile 7.942 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 gundur dedıkodular vardı,***** tayyıp ıngıltere donusu bır kac gun ortadan kayboldu.
    Ve dolar 1 haftadır hızla yukselıyor,asırı dolar talebı var,tahtakale de bıle dolar kalmadı bazı burolarda.
    Bazı fareler gemı batıyor dıye,hızla dolara donuyormus. Hatta ıhracaat yapan gemılerın ıclerınde dolar kacırdıklarını ogrendım....
    Allah belalarını versın bunların,destekleyen körler de haşa uyanmadıysa gram acımıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 gundur dedıkodular vardı,***** tayyıp ıngıltere donusu bır kac gun ortadan kayboldu.
    Ve dolar 1 haftadır hızla yukselıyor,asırı dolar talebı var,tahtakale de bıle dolar kalmadı bazı burolarda.
    Bazı fareler gemı batıyor dıye,hızla dolara donuyormus. Hatta ıhracaat yapan gemılerın ıclerınde dolar kacırdıklarını ogrendım....
    Allah belalarını versın bunların,destekleyen körler de haşa uyanmadıysa gram acımıyorum.
    TCMB reeskont odemelerinde kuru sabitledi, Dolar/TL 4,70'in altını gordu Uzman Investing.com

Abi elindeki kozları hep kullandılar daha ne kozları kaldı?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimşek çıkıp diyor ki merkez bankası geç kaldı faiz arttırımında, demezler mi adama ben miyim adamı tehdit edip faiz arttırmaya korkutan?

geç kalındı tabi, zamanında önünü almadın, üzülürüm üzülürüm ki şuna üzülürüm, bu doların böyle hızlı artışının etkisinin ülkeyi vurması yaklaşık 3-4 ay sürer, yani doların adı hariç hakkında hiç birşey bilmeyen kesim maalesef acısını çok geç kalınca anlayacak. artık cidden anlıyorum ki bu akp çok zeki bir parti.

erken seçim yapmak istemeleri gerçekten doğru bir kararmış onlar için. adamlar resmen neler olacağını önceden görmüş. zamanında olsa bırakın %40 - 45 leri görmeyi, %20 görseler mucize olur muş. gel de bunu o kesime anlat. adamlar 3-5 aydan önce anlamayacaklar neler döndüğünü, ki kazanırsalar zaten tekrar güç ellerine geçeceği için 4-5 seneye olanları unuturlar. fish memory.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimşek çıkıp diyor ki merkez bankası geç kaldı faiz arttırımında, demezler mi adama ben miyim adamı tehdit edip faiz arttırmaya korkutan?

geç kalındı tabi, zamanında önünü almadın, üzülürüm üzülürüm ki şuna üzülürüm, bu doların böyle hızlı artışının etkisinin ülkeyi vurması yaklaşık 3-4 ay sürer, yani doların adı hariç hakkında hiç birşey bilmeyen kesim maalesef acısını çok geç kalınca anlayacak. artık cidden anlıyorum ki bu akp çok zeki bir parti.

erken seçim yapmak istemeleri gerçekten doğru bir kararmış onlar için. adamlar resmen neler olacağını önceden görmüş. zamanında olsa bırakın %40 - 45 leri görmeyi, %20 görseler mucize olur muş. gel de bunu o kesime anlat. adamlar 3-5 aydan önce anlamayacaklar neler döndüğünü, ki kazanırsalar zaten tekrar güç ellerine geçeceği için 4-5 seneye olanları unuturlar. fish memory.
    Koyu renkli kısım ülkenin genel durumunu çok iyi özetlemiş.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hedef %40'ını tatmin edip tutmak. Onların erozyonunun önüne geçmek.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene sonuna doğru hepten gümler ekonomi, işin kötüsü Buğday bile ithal.. Ecevit Kıbrıs'ı kaybetmemek için dik durdu ve Ambargo yedi ülke hala onu sayıklıyorlar.. Şimdi ise kendileri aynı duruma düşmek üzere.. Yaradanın adaleti böyle birşey işte.. Bir kişiye ağır bir ceza vereceği zaman önce iyice yükseltip oradan aşağı atar zalimleri...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son satır harıka ozet olmuş,tebrikler....

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bugün bir yerde okudu. Rivayete göre Türkiye'nin altın rezervinin bir kısmı İngiltere'deymiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rivayet değil, finans piyasaları büyük fonlar İngiltere'den yönetilir Tl'yi bile İngiltere'den borçlanırsınız (döviz swap ihalelerine bakın).. Altınlar teminat amaçlı ve yakın zaman önce Abd'de bulunan Altınlarda Abd'den geri alındı.. Mb hergün haftalık Swap ihalesi düzenliyor diyorki 1 Milyar usd veriyorum %3 faizle ve karşılığında %17 faizle tl istiyorum.. (1 haftalığına) Aslında burda bahsi geçen Usd verilmiyor (Temimat olarak orada duruyor) sanal bir işlem gibi düşünün.. Altında bu şekilde teminat.. Problem bu döngünün aksamaması.. Bunun dışında devlet kağıtları var Hazine tahvilleri yabancı satıp kaçarken usd aldığı için usd yükseliyor ve tahvilden çıkış olduğu için tahvil faizi yükseliyor.. Şimdi hem döviz yıkıcı etki yapacak hemde artan faizler.. Yani şirketlere 2 misli yük binecek ki bunun da altından kalkamazlar... Mb ihracatçıların kullandığı kredilerin geri ödemelerini 4.2 tl'den sabitledi yani diyorki hem zarar etme hemde piyasadan döviz alarak dövizi azdırma.. Bu paralar hepimizin cebinden çıkacak, Mb'nin hedefi de 4.2 tl'ye getirmek olabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada söylemeyi unuttum, Mehmet Şimşek ile Mb başkanı İngiltereye gidiyor biliyorsunuz, oradaki Fon yöneticilerine Mb'nin 7 Haziran'da yapacağı hamleyi çıtlatırlarsa Dolar gevşeyebilir...

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi muazzam bir şey. Üstteki arkadaşın anlattığı gibi televizyon da anlatan bir kişi yok. Sadece merkez bankası sabitlendi diyor 4,20 ye neye göre kime gore sebebi neydi hiç bilgi yok.
    turbocuk istiyoruz

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kktc ingilizlere satılmiş burada baya bir soylenti var,sürekli ingiltereye gelip geliyor buradaki hükümet büyükleri aynı şekilde tr'de de surekli gidilip gelinmesi buna işaret olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne zaman ortadan kayboldu ?

Ortadan kaybolması tam olarak nedir ?

Ortadan kaybolma kanısına nasıl vardınız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Döndüğünden 2.5 gun hicbir yere cikmadi.
    Hic bir yerde gorunmemesi.
    Hicbiryer de gorunmemesinden sonra.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Döndüğünden 2.5 gun hicbir yere cikmadi.
    Hic bir yerde gorunmemesi.
    Hicbiryer de gorunmemesinden sonra.
    Yok yok buralarda keneddy caddesi sabah akşam kapalı buara 100 araç konvoyu ve tepedeki sabit helikopteriyle beraber ziv ziv geziyor bu sabahta gitti yada geldi biyerlere

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kktc ingilizlere satılmiş burada baya bir soylenti var,sürekli ingiltereye gelip geliyor buradaki hükümet büyükleri aynı şekilde tr'de de surekli gidilip gelinmesi buna işaret olabilir mi?
    zaten bu akape sayesinde rum ve yunanin dotu iyice kalkti orasindan burasindan haber uyduruyorlar...
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yok buralarda keneddy caddesi sabah akşam kapalı buara 100 araç konvoyu ve tepedeki sabit helikopteriyle beraber ziv ziv geziyor bu sabahta gitti yada geldi biyerlere
    Ingiltere donusu,bakin tarihlere. Ben bosa yazmam.
    Hatta son 10 gunluk doviz islemlerine bakin. Ve daha ilginc birsey soyleyim,pazartesi yani hafta basi artiricakken neden ertesi gun aksama kadar bekledin? Kimin islemleri yetismedi. Ben bu kadar vampir bir guruh gornedim. Vatan yada millet sevgisi yok bunlarda. Cok acimasizlar...

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ana para birimi değişikliği konuşuluyor son zamanlarda sterline geçiş yapılırsa artık muhtemelen öyledir.Varsayalım söylentiler gerçek,bu ayaklanmalara sebep olmaz mıydı ?
    dasestar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KKTC İngilizlere mi satılmış?, yok artık
    Watsaptan yalan dolan herşeyi paylaşan fanatik cehape teyze muhabbeti yapmayın yahu.

Aynen, para birimi değişikliği konuşuldu eyvallah da... Mantıklı olana "olabilir" diyoruz. Ne kadar çok saçma sapan bilgi uçuşuyor havada ya...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler