User Tag List

Sayfa 478/1068 ÝlkÝlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon
20286 sonuçtan 9.064 ile 9.082 arasý

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaþýmý..

vectra-tuner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel kardeþim, ne güzel söylüyorsun biz eðitimsiz kaba saba adamlarýz.. Ýþte bu Coðrafyada yaþadýðýmýz için pekçok Avrupa ülkesinden zenginiz.. Evet mültecileri þantaj mekanizmasý olarak kullanýyoruz ki karþýlýðýnda para alýyoruz siz öyle 30 Milyar usd harcadýk maliyeti kurtarmaz bunun diye esnaf aðzýyla konuþmalara.. Mültecilerin alýnmasý doðru deðildi zaten, belli bir bölge kurulup orada bakýlacaktý

Bak bizim ülkemizin durumu Ýlkokul diplomasýyla Mühendis maaþý almak istememiz, bunu saðlamanýn tek yolu illegal iþlere bulaþmak.. Kesinlikle etik bulmamakla beraber, kasýtlý olarak Suriye iç savaþýna benzin döküldüki oranýn zenginleri kaçýp buraya geldi gelirkende paralarýný getirdi ve hiç kimse itiraz etmedi, 10 liraya kiralýk evler 3 katýna çýktý.. Dolar düþtü, üzerine Suud ve Katar'dan sana para yaðdýki Suriye'nin parçalanmasý için.. Ancak parasal olarak fayda saðlarken ülkenin demografik yapýsý bozuldu, yarýn belki isyan edecekler.. Buraya 100 tane örnek yazarým, kýsaca halk lüx yaþamak istiyor ancak vasýfsýz.. Bunun yolu ise mafyacýlýktan geçiyor..

Evet hava savunma sistemimiz yok ancak S-400 alýyoruz ve þu anda Aselsan'ý takip ederseniz müthiþ iþler baþarýlýyor ki bunu takdir etmek gerekiyor.. Yani Devlet önlemini alýyor.. En büyük karýn aðrýlarýndan bir tanesi de bu zaten..
    "Denenmiþi Denemek Ahmaklýktýr!"

powERS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    35
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su anki seri düþüþ kafilenin sonucumu ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalý Yakýt Vardýr...

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek bir düþüþ göremedim, ancak Türkiye tahvil faizleri o kadar yüksek ki yabancýnýn aðzýnýn suyu akýyor.. Kurt gibi pusuda bekliyorlar Abd'den olumlu haber gelirse Dövizde olanlarýn caný yanar en azýndan bir süreliðine..

excellency23 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    viyana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý vectra-tuner Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþim bunlar Þeytana pabucunu tersten giydir emin ol.. Ben Devletten bahsediyorum, emin olunuzki Türkiye'de güçlü bir Devlet var.. O Devlet sayesinde zamanýnda Obama'nýn isteði olan Türk ordusu Suriye'ye girmedi.. Yoksa hükümete kalsaydý çoktan Abd emriyle girmiþtik..
    bu devlet fetö ortalikla at kostururken ordu paramparca edilirken neredeydi? türkiyede derin devlet falan yok. erdogan var.

abd suriyeye girmemizi istese en önden giderdik. basindan beri sürekli ypg-pkk ile isbirligini tercih ettiler. yoksa bizimkiler heryerde cikip abd ile suriye konusunda isbirligine haziriz aciklamalari yapmazdi. obama nin verdigi sözler tutulmadi aldatildik denmezdi.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güzel kardeþim, ne güzel söylüyorsun biz eðitimsiz kaba saba adamlarýz.. Ýþte bu Coðrafyada yaþadýðýmýz için pekçok Avrupa ülkesinden zenginiz.. Evet mültecileri þantaj mekanizmasý olarak kullanýyoruz ki karþýlýðýnda para alýyoruz siz öyle 30 Milyar usd harcadýk maliyeti kurtarmaz bunun diye esnaf aðzýyla konuþmalara.. Mültecilerin alýnmasý doðru deðildi zaten, belli bir bölge kurulup orada bakýlacaktý

Bak bizim ülkemizin durumu Ýlkokul diplomasýyla Mühendis maaþý almak istememiz, bunu saðlamanýn tek yolu illegal iþlere bulaþmak.. Kesinlikle etik bulmamakla beraber, kasýtlý olarak Suriye iç savaþýna benzin döküldüki oranýn zenginleri kaçýp buraya geldi gelirkende paralarýný getirdi ve hiç kimse itiraz etmedi, 10 liraya kiralýk evler 3 katýna çýktý.. Dolar düþtü, üzerine Suud ve Katar'dan sana para yaðdýki Suriye'nin parçalanmasý için.. Ancak parasal olarak fayda saðlarken ülkenin demografik yapýsý bozuldu, yarýn belki isyan edecekler.. Buraya 100 tane örnek yazarým, kýsaca halk lüx yaþamak istiyor ancak vasýfsýz.. Bunun yolu ise mafyacýlýktan geçiyor..

Evet hava savunma sistemimiz yok ancak S-400 alýyoruz ve þu anda Aselsan'ý takip ederseniz müthiþ iþler baþarýlýyor ki bunu takdir etmek gerekiyor.. Yani Devlet önlemini alýyor.. En büyük karýn aðrýlarýndan bir tanesi de bu zaten..
    Ýlk bold yaptýðým kýsým ile ilgili olarak bence farklý bir ülkeden bahsediyorsun sen. Zira eðitim, saðlýk, kültür, hoþgörü, insanlýk, huzur ve bunlar gibi 100'lerce konu baþlýðýnda Avrupa'dan zengin olduðumuz bir baþlýk yok..

ikinci bold yaptýðým yer ile ilgili yine bence baþka bir ülkeden bahsediyorsun. grafik ile beraber dolar düþtü dediðin zamaný ve nereden nereye düþtüðünü koyar mýsýn.
    Konu Evrenoz tarafýndan (08-08-2018 Saat 14:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa ülkesi derken elbette Almanya'yý Fransa'yý kastetmedim.. Bulgar'a Yunan'a bakýn.. Pekçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumdayýz, ancak kesinlikle huzur anlamýnda söylemedim elbette..

Büyük bir markete gidin ve bakýn ürünlere, mangal kömürüne kadar sakýzdan çikolataya herþey ithal ve çok uzun süre buna raðmen bir þekilde yürüdü ülke.. Bu deðirmenin suyu legal yollardan saðlanmadý

Ben Hükümete iyi demiyorum zaten.. Eski postlarýmda hepsi duruyor.. Sadece anlatmak istediðim Türkiye'nin güçlü bir ülke olduðu.. Bu kadar olay baþka bir memlekette olsa 100 kere batardý emin olun..

Darbe teþebbüsünden sonra Ekonomi tamamen çýkmaz sokaða girdi, þayet o olay olmasaydý 1-2 sene daha giderdi bir þekilde.. Türkiye'ye inanýlmaz paralar girdi kayýt dýþý olarak..

Dolarýn düþüþü ve çýkýþýna bakarken Geliþen ülkeler ile kýyas etmek gerekiyor, Brezilya, G. Afrika, Meksika, Arjantin gibi ülkelerle ki uzun süre TL çoðundan iyi durumdaydý nispeten.. Darbe giriþimi sonrasý iþler tamamen terse döndü zaten.. Abd ile zýtlaþýnca da bu hale geldik

Yaþ
    37
    Þehir
    PPP
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa ülkesi derken elbette Almanya'yý Fransa'yý kastetmedim.. Bulgar'a Yunan'a bakýn.. Pekçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumdayýz, ancak kesinlikle huzur anlamýnda söylemedim elbette..

Büyük bir markete gidin ve bakýn ürünlere, mangal kömürüne kadar sakýzdan çikolataya herþey ithal ve çok uzun süre buna raðmen bir þekilde yürüdü ülke.. Bu deðirmenin suyu legal yollardan saðlanmadý

Ben Hükümete iyi demiyorum zaten.. Eski postlarýmda hepsi duruyor.. Sadece anlatmak istediðim Türkiye'nin güçlü bir ülke olduðu.. Bu kadar olay baþka bir memlekette olsa 100 kere batardý emin olun..

Darbe teþebbüsünden sonra Ekonomi tamamen çýkmaz sokaða girdi, þayet o olay olmasaydý 1-2 sene daha giderdi bir þekilde.. Türkiye'ye inanýlmaz paralar girdi kayýt dýþý olarak..

Dolarýn düþüþü ve çýkýþýna bakarken Geliþen ülkeler ile kýyas etmek gerekiyor, Brezilya, G. Afrika, Meksika, Arjantin gibi ülkelerle ki uzun süre TL çoðundan iyi durumdaydý nispeten.. Darbe giriþimi sonrasý iþler tamamen terse döndü zaten.. Abd ile zýtlaþýnca da bu hale geldik

Sizin dünyadan pek bir haberiniz yok , a haber izleyen kitleye benziyorsunuz. Bulgaristan dan iyi demiþsiniz buyurun inceleyelim sizin dediðiniz ne kadar doðru

Ben size özellikle Bulgaristan ile kýyasý yapayým hemen

Bulgaristan para birimi leva

1 leva : 3.15 tl ( Bu o kadar önemli deðil çünkü ab Euro ile sabit kur a baðlandý 1,95 seviyesinde sürekli yani Euro artarsa leva da artýyor azalýrsa leva da azalýyor )

Gelelim refah seviyesine : asgari ücret 510 leva , ama ülkede bizdeki gibi %45 oranýnda asgari ücretle çalýþan yok genelde aðýrlýklý olarak 800-1200 leva arasý çalýþýyor insanlar

Dana et 1 kg : 10 leva
    Gaz : 1 leva
    Benzin : 2.15 leva
    2 lt bira : 1 leva

Eðlence hayatý vs tr den ucuz . Ben haskova da 1. Sýnýf bir gece klübünde enerji içeceðine 3 leva verdim

Otomobil ben 1.6 thp ds3 kullanýyorum orada bu aracýn fiyatý 6300 leva. Ülkemizde 60 bin tl

Benim verdiðim rakamlarý da istediðiniz yerden araþtýrýn

Þimdi soruyorum size Bulgaristan dan iyisimiyiz? Yada bu iþ böyle kötü giderse o yol yaptý diyenler sayesinde yapýlan yollara tünellere ekmek mi banýcaz ?

Yaþ
    39
    Þehir
    ÝZMÝR
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'yi sakýn hafife almayýn.. Biz Jeopolitik olarak Dünya'nýn en iyi köþesinde yaþýyoruz.. Þayet amacýmýz pislik yapmak olursa Mültecilerin %5'ini salsak Avrupa sallanýr.. Türkiye'nin karýþmasý hiçkimsenin iþine gelmez.. Alllah korusun olasý bir savaþ durumunda bizden de sanýrým baya bir mülteci çýkar durum bunu gösteriyor.. Türkiye Avrupa ile Asya'yý birbirine baðlayan savunma olarak ta Dünyanýn en güçlü ordularýndan birisine sahip.. Bunu hem Avrupa hem Abd iyi biliyor ki Balyoz vs gibi davalar boþuna deðildi.. Avrupa benim çocukluðumdan bu yana Ordunu küçült diye az baský yapmadý.. Tamam kabul ediyorum biraz Kelle kesen Kör hasan gibiyiz ancak unutmayýn ki yaþadýðýmýz Coðrafya çok çok kýymetli ve çok zor bir coðrafya..
    Abi bir çok konuda söylediklerinize saygý duyuyorum ve özellikle takip ediyorum.. Ancak þu boltladýðým kýsým bile aslýnda içinde bulunduðumuz çýkmazý çok güzel bir örnekle özetliyor..

O kadar muhtacýzki dýþardan gelecek paraya Avrupa ile ters düþer gibi olduk CB çýktý 'Bak açarým kapýlarý' diyip senin söylediðin þekilde tehdit etti..

Avrupalýlar verin þuna biraz para sussun edasýyla 3 milyar Euro yu verdiler Suriyeliler yine bi anda kardeþimiz oldu..

Demem oki mülteci kozu bile oynayacak durumda deðiliz bana göre.. Yine açýyouz kapýlarý desek 'Al caným bi 5 milyar daha hadi bak keyfine' derler otururuz yerimize.. buda çirkeflikmi olur artýk dilenciliðin farklý bir boyutumu bilmiyorum..

individual - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turk ve abd heyeti arasindaki gorusme baslamis arkadaslar.

Cikacak sonuca gore dovizi takip edelim.
    Seat IBIZA FR

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanca yaşamak için eğitim gerek, üretim gerek, nitelikli insanlar yetiştirmek gerek..

Hala ordan yazıyor A haber izleyen dünyadan haberi olmayan diye, Bulgar kim oluyor.. Türkiye güçlü devlet, gelir adaletsizliği var o sebeple kimisi amudu ile götürüyor kimisi yarı aç yarı tok yaşıyor.. Ben 41 yaşındayım bundan önce Anap iktidarını da gördüm Mhp Chp koalisyonunu gördüm, bugünden çok daha iyiyimiydi o zamanlar.. İnsanlar hala onların pisliğini unutamıyor, Mhp deyince sokak ortasında belinde silahla gezen İhale mafyası gelirdi.. Chp'yi zaten anlatmaya gerek yok.. Haa şunu da söyleyeyim emin olun o tarihteki Baykal döneminde Chp içerisinde milliyetçi Atatürk'çü son derece analitik adamlar vardı ve Baykal'ı eleştiriyordu herkes.. Şimdi onu da mumla arıyoruz.. İnsanlara süreki hakaret ederseniz, sağ duyulu iktidar karşıtı kişileri de Akp'li yaparsınız..

Akp niye bu kadar rezilliğe karşı bu kadar çok oy alıyor sizce? Sadece Dindar olduğu için diyemi sizce? Yoksa Chp'nin ve geçmişi ile alakalı olabilirmi? Bak adama hep birlikte diktatör diyoruz eyvallah, peki ha bire seçim kaybeden ama bulunduğu makamı asla terk etmeyen adamlar demokratmı sizce? Seçim sonrası meclis fotoğraflarına bakın birbirlerine ana avrat küfr edenlerin el elr fotoğraflarına bakın eminim artık fikirleriniz değişecektir..

Dekomrasi istiyorsunuz eyvallah, peki nasıl olucak bu iş? Adam Güneydoğu'da gelini kızı çoluğu çocuğı yerine elinde 100 tane oy pusulasyla geliyor ve itiraz eden sandık görevlisini darp ediyor.. Bu basit bit örnek

İyi yaşamak istiyoruz ama yüksek katma değerli ürün üretmek gerek onun içinde eğitim gerek.. Yozgatlı Hasan emmi, Maraşlı Ahmet dayı çip mi yapacak?

Şimdi birisi gelse deseki Türkiye'yi Finlandiya gibi yapacağım ama önce eğitim gerek ve 50 sene dişinizi sıkın dese, sonrasına böyle bir hedef koysa kim kaale alır kim başa getirir..

Biz hak etmeden çalışmadan kısa kolaydan lüx hayat yaşamasını seven bit milletiz ve sıcak paraya o kadar bağımlıyızki.. Bak bu iktidarın A'sı ortada yok iken yine pekçok şey ithaldi.. Calgon, Dalin, Hacı şakir sabun, Yudum ayçiçek yağı, Colgate macun, Ariel deterjan vs.vs.

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýnsanca yaþamak için eðitim gerek, üretim gerek, nitelikli insanlar yetiþtirmek gerek..

Hala ordan yazýyor A haber izleyen dünyadan haberi olmayan diye, Bulgar kim oluyor.. Türkiye güçlü devlet, gelir adaletsizliði var o sebeple kimisi amudu ile götürüyor kimisi yarý aç yarý tok yaþýyor.. Ben 41 yaþýndayým bundan önce Anap iktidarýný da gördüm Mhp Chp koalisyonunu gördüm, bugünden çok daha iyiyimiydi o zamanlar.. Ýnsanlar hala onlarýn pisliðini unutamýyor, Mhp deyince sokak ortasýnda belinde silahla gezen Ýhale mafyasý gelirdi.. Chp'yi zaten anlatmaya gerek yok.. Haa þunu da söyleyeyim emin olun o tarihteki Baykal döneminde Chp içerisinde milliyetçi Atatürk'çü son derece analitik adamlar vardý ve Baykal'ý eleþtiriyordu herkes.. Þimdi onu da mumla arýyoruz.. Ýnsanlara süreki hakaret ederseniz, sað duyulu iktidar karþýtý kiþileri de Akp'li yaparsýnýz..

Akp niye bu kadar rezilliðe karþý bu kadar çok oy alýyor sizce? Sadece Dindar olduðu için diyemi sizce? Yoksa Chp'nin ve geçmiþi ile alakalý olabilirmi? Bak adama hep birlikte diktatör diyoruz eyvallah, peki ha bire seçim kaybeden ama bulunduðu makamý asla terk etmeyen adamlar demokratmý sizce? Seçim sonrasý meclis fotoðraflarýna bakýn birbirlerine ana avrat küfr edenlerin el elr fotoðraflarýna bakýn eminim artýk fikirleriniz deðiþecektir..

Dekomrasi istiyorsunuz eyvallah, peki nasýl olucak bu iþ? Adam Güneydoðu'da gelini kýzý çoluðu çocuðý yerine elinde 100 tane oy pusulasyla geliyor ve itiraz eden sandýk görevlisini darp ediyor.. Bu basit bit örnek

Ýyi yaþamak istiyoruz ama yüksek katma deðerli ürün üretmek gerek onun içinde eðitim gerek.. Yozgatlý Hasan emmi, Maraþlý Ahmet dayý çip mi yapacak?

Þimdi birisi gelse deseki Türkiye'yi Finlandiya gibi yapacaðým ama önce eðitim gerek ve 50 sene diþinizi sýkýn dese, sonrasýna böyle bir hedef koysa kim kaale alýr kim baþa getirir..

Biz hak etmeden çalýþmadan kýsa kolaydan lüx hayat yaþamasýný seven bit milletiz ve sýcak paraya o kadar baðýmlýyýzki.. Bak bu iktidarýn A'sý ortada yok iken yine pekçok þey ithaldi.. Calgon, Dalin, Hacý þakir sabun, Yudum ayçiçek yaðý, Colgate macun, Ariel deterjan vs.vs.

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yýlmaz Özdil süper analiz yapan çok zeki bir adam.. Chp ile.. Þak geçiyor ve seçim öncesi de gereðini yaptý tavrýný koydu.. Bu adam Akp'li deðil.. Ekonomist Uður Civelek ara sýra videolarýný izleyin Akp'li deðil ama doðrularý söylemekte hiç çekinmez.. En sevdiðim insanlar bunlar.. Eskiden Bolu daðý tünelini bitiremezlerdi bir türlü sebep ise daðdaki kebapçýlar iþlerimiz bozulacak diye sabote ederdi.. Karadeniz sahil yolunu yapýyoruz diye senelerce denize taþ doldurdular anasýný satayým..

Yaþ
    37
    Þehir
    PPP
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yýlmaz Özdil süper analiz yapan çok zeki bir adam.. Chp ile.. Þak geçiyor ve seçim öncesi de gereðini yaptý tavrýný koydu.. Bu adam Akp'li deðil.. Ekonomist Uður Civelek ara sýra videolarýný izleyin Akp'li deðil ama doðrularý söylemekte hiç çekinmez.. En sevdiðim insanlar bunlar.. Eskiden Bolu daðý tünelini bitiremezlerdi bir türlü sebep ise daðdaki kebapçýlar iþlerimiz bozulacak diye sabote ederdi.. Karadeniz sahil yolunu yapýyoruz diye senelerce denize taþ doldurdular anasýný satayým..
    Bak abi hala aynýsýný söylüyorsun. Senin refah seviyen mi daha önemli yoksa yapýlan yol mu ?

O yollardan da kimlere ne kadar rant saðlanýyor oraya hiç girmiyorum bile

CHP ye kimse mükemmel demiyor. Hatalarý olduðu aþikar ancak chp de 30 hata varsa Akp bunun 10 katý var

CHP nin seçim gecesi hatasý var , koltuk sevdasý var , reformdum da 18 yaþýnda vekil seçilmeye hayýr derken 18 yaþýndaki belediye baþkanýnýn oðlunu aday göstermesi hatasý var bak ben tek taraflý eleþtiri yapmýyorum

Akp 16 senedir iktidar da satýlmayan þey kalmadý. Ve 16 sene sadece yalnýz tek parti olarak iktidardasýn
    Tüpraþ’tan tut tekel e, limanlardan tut , hastanelere kadar.
    Cemaatle yapýlan iþ birlikleri yenilen kazýklar
    Ordu’nun balyoz ve Ergenekon ile rezil bir duruma düþürülmesi
    1998 yýlýnýn sonunda apo yakalanmasý ile biten pkk yý yeniden körüklenmesi
    17-25 aralýk süreci ayakkabý kutularýnda giden paralar
    Feto ile yapýlan iþler sonucunda yenilen kazýklar
    Suriyelileri ülkeye almak üstüne vatandaþlýk vermek
    Bu ülkenin kurucu liderine cemaat vs yerlerde atýlan iftiralar yapýlan hakaretler
    Özel sektörün dibe vurmasý
    Eðitim sektöründe her sene farklý sistem denenmesi
    Sýnavlarda yapýlan yolsuzluklar
    16 sene önce durumu senden kötü olan ülkelerin bugün senin üstüne çýkmasý reel olarak üst posttada örnekledim
    Elektrik su vs birçok þeyde bir ton vergi konmasý
    Yabancý para birimlerinin senin paran karþýsýnda ciddi deðer kazanmasý
    Hayvancýlýk bitmesi
    Çiftçilik bitmesi
    Tekstil adýný anan yok
    Vs vs abi bunlar aklýma Ýnan ilk gelenler

Þimdi bunlara karþýlýk hala yapýlan yol seni doyuruyor mu ?

Yaþ
    38
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yedik hemide köküne kadar qarda$ým

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altýna dikkat edin... Her an yukarýya gidecek gibi.. Çin Abd'ye misilleme yaptý Abd mallarýnýn bir kýsmýna gümrük vergisi koydu.. Derinleþicek savaþlarý, Abd tahvillerini satar inþallah

Kullanýcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altýna dikkat edin... Her an yukarýya gidecek gibi.. Çin Abd'ye misilleme yaptý Abd mallarýnýn bir kýsmýna gümrük vergisi koydu.. Derinleþicek savaþlarý, Abd tahvillerini satar inþallah
    Abd ile Çin birbirlerini sevmeyen 2 kardeþ gibidir ama birbirlerine baðlýdýrlar yani abd olmasa çin'de para olmaz çin olmasa abd'de raflarda mal olmaz

Ama burda çin abd'ye göre kaðýttan kaplan gibi kalýyor çünkü çin montaj yani iþçiliðini satýyor yani abd gibi katma deðerli mal üretip dünyaya satamýyor(ufak tekek markalar hariç) ve çin kendisinin uýcuz iþçilik bakýmýndan alternatif bulunu bileceðinin de farkýndadýr, hiç bir zaman doðrudan Abd'yi karþýsýna almayý istemeyecektir

lethaldoze - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý oguzedr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bak abi hala aynýsýný söylüyorsun. Senin refah seviyen mi daha önemli yoksa yapýlan yol mu ?

O yollardan da kimlere ne kadar rant saðlanýyor oraya hiç girmiyorum bile

CHP ye kimse mükemmel demiyor. Hatalarý olduðu aþikar ancak chp de 30 hata varsa Akp bunun 10 katý var

CHP nin seçim gecesi hatasý var , koltuk sevdasý var , reformdum da 18 yaþýnda vekil seçilmeye hayýr derken 18 yaþýndaki belediye baþkanýnýn oðlunu aday göstermesi hatasý var bak ben tek taraflý eleþtiri yapmýyorum

Akp 16 senedir iktidar da satýlmayan þey kalmadý. Ve 16 sene sadece yalnýz tek parti olarak iktidardasýn
    Tüpraþ’tan tut tekel e, limanlardan tut , hastanelere kadar.
    Cemaatle yapýlan iþ birlikleri yenilen kazýklar
    Ordu’nun balyoz ve Ergenekon ile rezil bir duruma düþürülmesi
    1998 yýlýnýn sonunda apo yakalanmasý ile biten pkk yý yeniden körüklenmesi
    17-25 aralýk süreci ayakkabý kutularýnda giden paralar
    Feto ile yapýlan iþler sonucunda yenilen kazýklar
    Suriyelileri ülkeye almak üstüne vatandaþlýk vermek
    Bu ülkenin kurucu liderine cemaat vs yerlerde atýlan iftiralar yapýlan hakaretler
    Özel sektörün dibe vurmasý
    Eðitim sektöründe her sene farklý sistem denenmesi
    Sýnavlarda yapýlan yolsuzluklar
    16 sene önce durumu senden kötü olan ülkelerin bugün senin üstüne çýkmasý reel olarak üst posttada örnekledim
    Elektrik su vs birçok þeyde bir ton vergi konmasý
    Yabancý para birimlerinin senin paran karþýsýnda ciddi deðer kazanmasý
    Hayvancýlýk bitmesi
    Çiftçilik bitmesi
    Tekstil adýný anan yok
    Vs vs abi bunlar aklýma Ýnan ilk gelenler

Þimdi bunlara karþýlýk hala yapýlan yol seni doyuruyor mu ?
    Katýlýyorum aynen ancak;
    Bunlarýn hepsi düzelir hepsi düzeltirlir bir gün, gün yüzüne çýkýlýr. Ama öyle þeyler yapýldý ki bunlara gelene kadar.

En önemlilerinden biri; amerikanýn köpeði ajaný dedikleri fetoþ ve çetesini kozmik odaya soktular. Bi devletin en mahrem en gizli bilgilerini resmen peþkeþ çekmedilermi. Düþünün o odada öyle bilgiler vardý ki eminim benden çok daha iyi bilenler vardýr bu forumda orada neler olduðuna dair. Tarihi savaþ taktikleri, iç isyanlar durumunda alýnacak tedbirler gizli yerler, gizli isimler, gizli görevliler vs vs. Yani kýsaca tarihde hiç bitmeyen, biri yýkýlýr yýkýlmaz yenisi kurulan türk devletlerinin bunu saðlama sýrlarý vardý. Bence artýk yok, bunun önemini kavrayan varmý acaba savunurken... hangi güçlü devlet, nerde kaldý... geçmiþ olsun...

Benim bu hükümeti bir parça, bir zerre savunana, kötünün iyisi, ama þöyle ama böyle diyene tek lafým; sat, vatan haini ol, hepsi düzelir, halledilir ama bu ülkede 16 yýlda geri dönüþü olmayan þeyler yapýldý. Önemli olanda bu gerisi boþ gelir geçer...

Ah eðitim ah, þu ülkede eðitimi bitirmeseler gerçekten çaðdaþ uygar ve süper güç ir devlet oluruz. Biraz Atatürk düþünülerek hareket edilse....

Yaþ
    39
    Þehir
    ÝZMÝR
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý lethaldoze Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Katýlýyorum aynen ancak;
    Bunlarýn hepsi düzelir hepsi düzeltirlir bir gün, gün yüzüne çýkýlýr. Ama öyle þeyler yapýldý ki bunlara gelene kadar.

En önemlilerinden biri; amerikanýn köpeði ajaný dedikleri fetoþ ve çetesini kozmik odaya soktular. Bi devletin en mahrem en gizli bilgilerini resmen peþkeþ çekmedilermi. Düþünün o odada öyle bilgiler vardý ki eminim benden çok daha iyi bilenler vardýr bu forumda orada neler olduðuna dair. Tarihi savaþ taktikleri, iç isyanlar durumunda alýnacak tedbirler gizli yerler, gizli isimler, gizli görevliler vs vs. Yani kýsaca tarihde hiç bitmeyen, biri yýkýlýr yýkýlmaz yenisi kurulan türk devletlerinin bunu saðlama sýrlarý vardý. Bence artýk yok, bunun önemini kavrayan varmý acaba savunurken... hangi güçlü devlet, nerde kaldý... geçmiþ olsun...

Benim bu hükümeti bir parça, bir zerre savunana, kötünün iyisi, ama þöyle ama böyle diyene tek lafým; sat, vatan haini ol, hepsi düzelir, halledilir ama bu ülkede 16 yýlda geri dönüþü olmayan þeyler yapýldý. Önemli olanda bu gerisi boþ gelir geçer...

Ah eðitim ah, þu ülkede eðitimi bitirmeseler gerçekten çaðdaþ uygar ve süper güç ir devlet oluruz. Biraz Atatürk düþünülerek hareket edilse....
    Ýþte o kozmik oda olayýyla beraber Vectra tuner abimizin bahsettiði bu ülkede iktidar var ama birde DEVLET var kýsmýndaki devlet belkide en büyük darbeyi aldý.. Zaten artýk devlet mevlette kalmadý..

Yaþ
    46
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derim devlet tek bir kiþi veya grup deðil, farklý farklý gruplar ve emin olun hala var ve var olmaya devam edicek. Papaza da takýlmayýn fazla Vatikan'ýn göbeðinde Papayý vurmuþ milletiz ���� Aðca röpartajýný izleyin, neden yaptýn diye soran muhabire ' Bir gün evde oturuyordum caným sýkýldý ne yapsam diye düþünürken birden aklýma geldi gidiyim Papayý vurayým dedim'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler