User Tag List

Sayfa 520/1068 İlkİlk ... 204204705105185195205215225305706201020 ... SonSon
20286 sonuçtan 9.862 ile 9.880 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisitlama bu kadar ileri olmaz.
    Itan ile kiyaslamayin ekonomimizi. Ayrica tr nin cogunlugu yabanci yatirimci,iran da yok.
    Suan ki durum sadece ekonomi ve uretimin zayiflatilmasi sonuclari.
    Bu hafta yebi gelismelerle sasiracagiz. Tek dileğim tyyibin 10 gunluk yatalak hasta olmasi.
    Buarada bankalar döviz odeyemedi. 50-100k dolardan bahsetmiyorum. 1-2 günlük randevu verdiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buarada savastayiz dedi ya Rte,facebook da da yazdim,bu savas yuzunden batan sirketler şehit sayilacak mi?

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sosyal medya zirvaliklarina inanmayı bırakın arkadaşlar.

Para veremeyiz TL verelim muhabbetleri yalan. Zaten dolar cuma günü fırladı. Ctesi mi para çekemedi

Ptesi salı sakinlemeden para ayirtmadan yüklü dolar çekilmez birçok şubede.

Ayrıca dolar mevduata sınır getiremezler. Hadi yaptılar diyelim, var olanı otomatik bozamaz.

Tamam bende sevmem bu herifleri ama bu saydiklariniz ekonominin tamamen çöküp, iç savaşa dönüşme sebepleri.

Şu sosyal medya zirvalarindan sıkılmadınız mı?

AKP'lilerin sosyal medya üzerinden sürekli doları olanlara hakaret videoları paylaşıp ekonomiyi doları olanlar bozdu yalanından ne farkı var

benim hesabım enpara'da. dolar sabah 6,4 olduğunda en para tam 1.5tl makas koydu. 1.5 kuruş değil TL.

7 tl satış 5.63 alış diyordu. Hatta aradım şikayette bulundum . Elimizden birşey gelmiyor dediler. Muhtemelen o saatte para çekmeye çalışmış olabilir. EFT havale sistemi de çalışmıyordu o saatlerde.

Hatta 2 ay önce 4.80e giderken dolar almaya çalıştım sistem izin vermedi. Paramı başka bankaya eft yaptım. Paramı askıya aldılar. 3 saat parayı göndermediler.

bence her şeye zırvana dememek lazım.

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CEMAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim hesabım enpara'da. dolar sabah 6,4 olduğunda en para tam 1.5tl makas koydu. 1.5 kuruş değil TL.

7 tl satış 5.63 alış diyordu. Hatta aradım şikayette bulundum . Elimizden birşey gelmiyor dediler. Muhtemelen o saatte para çekmeye çalışmış olabilir. EFT havale sistemi de çalışmıyordu o saatlerde.

Hatta 2 ay önce 4.80e giderken dolar almaya çalıştım sistem izin vermedi. Paramı başka bankaya eft yaptım. Paramı askıya aldılar. 3 saat parayı göndermediler.

Anlık olarak oynama çok oldu abi zaten erkenden kapattı sistemi 6.8 sonrası doların düşüşü için gerekli listeyi sunuyorum saygılarımla

Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buarada savastayiz dedi ya Rte,facebook da da yazdim,bu savas yuzunden batan sirketler şehit sayilacak mi?
    abi okuyunca dolara 10 lira yolu gozuktu anliyorum, yanlis miyim ?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CEMAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kriz anlarında 1-2 gün böyle şeyler normal. Bankalar ticarethanedir. Kriz anında savunmaya geçerler. Hesabındaki doları vermeyiz TL verelim olayı olmaz. He dersenki sadece o gün için öyle. Doğru olabilir. Ancak dediğim gibi geçici durumlar bunlar. Cuma alamazsan ptesi alırsın.

Ancak kriz anında alsat voleyi vurayım dersen onu yaptırmazlar. İsyan edenlerin çoğu genelde alsatcilardir. Onlarada pek üzülmem açıkçası.

Benim üzüldüğüm bu kriz bizim gibi üretici 400-500 hatta binlerce personel çalıştıran fabrikaların ham madde fiyatları uçtu.

Her ne kadar Türk malı üretiyor olsakta en kötü %30 civarında ham madde bağımlılığı var fabrikaların dolar bakımından.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim malımın üzerine ben gururla made in Turkey yazıyor muyum? Evet yazıyorum!

İnsanla sanıyor ki Türk malı üretiyorsan dolar seni niye gersin?

Elektrik ve doğalgaza ve bir çok chipset ve komponentte dolara mecburum.

Devlet bize hiç elektrik ve doğalgaza %25 zam yaparken sen türk malı üretiyorsun sen hariç demedi. 100 bin olan faturalarimiz 125bin TL oldu. Yani sen türk malı üretiyorsun demedi ama açık açık Türk Malısın dedi yüzümüze bakarak.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    If you have no LAG, you have no turbo..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler bu bankaların hesaplarda ki paraya(TL $ £) el koyma olanağı var mı? Ona göre hesapta para tutacağım veya tutmayacağım
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler bu bankaların hesaplarda ki paraya(TL $ £) el koyma olanağı var mı? Ona göre hesapta para tutacağım veya tutmayacağım
    TL ye el koymazlar, koymaya gerek yok cunku istedikleri kadar basarlar (enflasyona sebep olsa da)

$ ve Euro icin ise durum farkli. Ihtimal yok diyemem.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paran durur ama sana çektirmezler veya döviz hesabının %30 kadar verebilirler diye bende bir yerden duydum ne kadar doğru bilmiyorum önlemini al derim..

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sosyal medya zirvaliklarina inanmayı bırakın arkadaşlar.

Para veremeyiz TL verelim muhabbetleri yalan. Zaten dolar cuma günü fırladı. Ctesi mi para çekemedi

Ptesi salı sakinlemeden para ayirtmadan yüklü dolar çekilmez birçok şubede.

Ayrıca dolar mevduata sınır getiremezler. Hadi yaptılar diyelim, var olanı otomatik bozamaz.

Tamam bende sevmem bu herifleri ama bu saydiklariniz ekonominin tamamen çöküp, iç savaşa dönüşme sebepleri.

Şu sosyal medya zirvalarindan sıkılmadınız mı?

AKP'lilerin sosyal medya üzerinden sürekli doları olanlara hakaret videoları paylaşıp ekonomiyi doları olanlar bozdu yalanından ne farkı var
    Abi oyle bi sacmalik var ki su an. Haberler vs bile vermiyor. 2700 vergi borcumuz yuzunden bankadaki vadeli dolar hesabini otomatik tlye cevirip , tl hsabindan vergi borcunu e haciz yontemiyle cekmisler. Hic inandirici gelmiyodu devletin boyle bisi yapicagi ama basimiza gelince sok olduk. Valla bu devletten hersey beklerim.. Kaos ortamina az kaldi.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vergi borcun vs varsa e haciz yontemiyle cekiyorlar. Vadeli yada vadesizde olsa bile. Tek caresi bazi banka sirketleri uyaniklik yapip musteri kaybetmemek icin cekilemez el koyulmus ibaresi koyarsa devlet ellemiyormus.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paran durur ama sana çektirmezler veya döviz hesabının %30 kadar verebilirler diye bende bir yerden duydum ne kadar doğru bilmiyorum önlemini al derim..
    Bunu ben ornek olarak verdim.
    Hic bir hesaba el koymazlar ama en fazla %30 u nu bloke eder,diger kismi kullandirir. Illa birsey yapicaksa en makulu bu.
    Gruplarda da yaziyorum,mesajlar da vs,bir sure fiziki tutmakda fayda var. Ben olsam oyke yaparim. Ama 40-50k dolara kadar bir islem yapicaklarini düşünmüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz once bir gorsel gordum,paylastim da. Foto yuklemeyi becersem buraya koyacagim,adam corolla nin arkasina 3 a4 kagit asmis ve sunlar yaziyor;eyy abd bize kafa tut,senin parani böyle yerlerde surundururuz,en altta ise fotokopi dolarlar.... Bebim zaten bu halktan umidim yoktu ama bu kadari tuz biber ekti.... Egitim seviye ve kalitesini yillarca dusurerek her dediklerine "sorgulamadan" kanacak bir guruh yarattilar...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube
    Sunlarla ayni havayi soluyoruz ayni ulkede yasiyoruz bide bunlar oy veriyor ve sizin bizim oylarimizla ayni kutuya atiliyor
    Ne guzel demisti zamaninda aslen akilli eski manken.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıda ki resim whatsapp grupların da paylaşılıyor. Sabancı'nın açıklaması ile aşağıda ki resim arasında ilişki olabilir.

Bu mevzuyu insanlar yanlış anlıyor. İki farklı kavram var uzlaşma da.

Sen mükellef olarak ödenmemiş vergi borçların için diyorsun ki ulaşalım.
    İdare de senden tahsilat yapabilmek için vergi aslına işlemiş ceza ve faizleri siliyor. Yani vergi aslı 1000 TL olsun. Cezası da 500 TL.

İşte silinen kısım tamamen bu 500 TL lik kısım. Uzlaşmalarda para gelsin diye birçok mükellefe benzer indirimler sağlanıyor. Hatta bir YMM üstat anlatmıştı, mükellefin biri cezayı silmezseniz kendimi camdan atarım diye v. Dairesinde cama çıkmış. Örnekten de anlaşılacağı üzere vergi aslı tahsili için ceza dan vazgeçme durumu söz konusu. Ama şunu es geçmemek lazım adam vergi olarak ödemesi gereken parayla gitmiş 100 bin TL lik mal almış onla üretim yapmış ve satmış bir kar elde etmiş.

2 sene sonra af gelmiş ve aslını ödemiş. Düşünsene 2 sene önce 100k 30k usd idi şimdi 15k usd. Her türlü vergi ödevini yerine getirmeyen adam karlı bu işten.

Bu Uzlaşmalar ve aflar sorumluluklarını olması gerektiği gibi yerine getiren dürüst vatandaşı ve mükellefi enayi yerine koymak oluyor.

Düzgün ödeyenlere %5 vergi indirimi var bu arada. Bu oran %15 olsa eminim tahsilat artar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a haber ismindeki tv kanali Nostradamos kehanetlerine başladı

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz once bir gorsel gordum,paylastim da. Foto yuklemeyi becersem buraya koyacagim,adam corolla nin arkasina 3 a4 kagit asmis ve sunlar yaziyor;eyy abd bize kafa tut,senin parani böyle yerlerde surundururuz,en altta ise fotokopi dolarlar.... Bebim zaten bu halktan umidim yoktu ama bu kadari tuz biber ekti.... Egitim seviye ve kalitesini yillarca dusurerek her dediklerine "sorgulamadan" kanacak bir guruh yarattilar...
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler