User Tag List

Sayfa 550/1068 İlkİlk ... 504505005405485495505515525606006501050 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.432 ile 10.450 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yanlış anlaşılmasın, getireceğim postların çoğu bu Devleti küçümseyen sürekli aşağılayanlara ders olucak ... Sanıyorum epey bir Türk görünümlü Amerikan askeri var ve yakında Devletimizin bu mücadeleyi kazandığında hallerini çok görmek istiyorum.. Çanakkale'de 10 milyon nüfüsumuz varken 250 Bin şehit vermişiz ve buraları bırakmadık ki çoğu çocuk yaştaydı.. Şimdi ise Abd iki tehdit etti twit attı Doların 10-15 Liraya gitmesini bekleyenlerin canı çok acıyacak
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seviyeler 5.80 hatta Cuma kapanışa dek dahada düşer ama uçurumdan düşer gibi değil makul düşer. Peki nerelere çıkar?? Şimdi bu çok bilinmeyenli bir denklem. Şöyleki bayramdaki dalgalanması bizi zaten alakadar etmiyor. Tüm islam aleminin turizme deli gibi para gömdüğü o dönemde bizi batırmak isteyecek dış mihraklarda pozisyon almayacaktır. Haber çıkarmayacaktır. Attığı kurşu boşa gitsin istemez kimse. Gelelim bayram ertesine, her halukarda artacak eğerki olaysız atlatır ve rutine dönersek bende 6-6.10 bizim yatay seviyemiz. Yok dış bombardıman başlarsa artık üst seviyeler bombaya göre değişir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar_euro_pound_forex_parite_bilgi_paylasimi konusunun milliyetçiliğe evrilmesi çok saçma
    herkes öngörüsünü düşüncesini tesbitini beklentisini yazıyor buraya
    ekonomi/yatırım gibi bir konuda miliiyetçilik muhabbetleri abes..
    işine gelen alır işine gelmeyen almaz
    kimseye vatan haini damgası yapıştıramazsınız..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine yanlış anlaşılmasın, getireceğim postların çoğu bu Devleti küçümseyen sürekli aşağılayanlara ders olucak ... Sanıyorum epey bir Türk görünümlü Amerikan askeri var ve yakında Devletimizin bu mücadeleyi kazandığında hallerini çok görmek istiyorum.. Çanakkale'de 10 milyon nüfüsumuz varken 250 Bin şehit vermişiz ve buraları bırakmadık ki çoğu çocuk yaştaydı.. Şimdi ise Abd iki tehdit etti twit attı Doların 10-15 Liraya gitmesini bekleyenlerin canı çok acıyacak
    abi sen iyi misin bugün? forumda kim 10 15 tl olmasını istiyor? Allahını seversen bana ekonomi adına iyi yaptıkları tek bir şey göster ki insanlar 10 liraları göreceğini düşünmesin? Ayrıca 2019 yılında görüşelim bu konuyu bence, eğer birileri 10-15leri iddia ettiyse hiçte hayal rakamlar değil. Sadece bu yıl böyle bir şey olmamasını yürekten diliyorum.

Sen halâ bu devlet diyip duruyorsun, şuan devlet değil hükümet var. Bu hükümette ekonomi politikaları gayet yanlış ve yetersiz. Şöyle bir ortamda açıkladıkları yol haritaları bile halâ beton üzerine.

Çıkıp kalifiye personel konusunda bir açıklamaları yok adam gibi. Fen liselerine halâ ısrarla sırtlarını dönüyorlar, üretim konusunda bilim konusunda ki destekler halâ hem çok yetersiz hemde tamamen anti liyakata dayalı.

Allah aşkına jöleli 1 tl olacak diyordu tam şuanda, bulunduğumuz anda, ülkenin tüm parasını teslim ettiğin adamın ön görüsünün tam 6 katı şuan dolar. Geçmiş postları okuyorum okuyorum hiç dediğin gibi amerikancılık yapan vatan hainliği seviyesinde post atan göremedim. Arada Yiğit biraz ayarsız giydirmiş ki giydirdiklerinin minimum %80 oranında haklı ve destekli.

Cidden kimlere niye kızdın nasıl böyle enteresan bir post attın merak ediyorum.

Şu tablonun savunulacak nesi var? Neyi ne kadar doğru yaptılar da bu grafik çıktı ortaya?

Ayrıca Çanakkale Destanı Türk askerinin halkının destanı olmasına rağmen, bunu sarıklılar kazanmış gibi dedikodu tarih yayan akpyi resmen açık açık destekler postuna Çanakkaleyi dahil ederek yazmana çok şaşırdım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan,

Abd aleni olarak saldırıyor ve içeriden de Dolar 10 lira olucak 15 lira olucak şeklinde hızlıca spekülasyon yapılıyor... Abd doğrudan Dolar 7 tl olucak diye bilgi veriyor sonra yalanlıyor ancak bu direk hedef göstermektir.. Abd'de bulunan profesör geçinen alçak hainler de Dolar şu olucak bu olucak şeklinde halkı korku ve paniğe salıyor dolar almaya yönlendiriyor.. Bu su götürmez bir gerçek ve Hükümet karşıtı bile olsa böyle bir zamanda finansal teröristlere gerçek bir vatansever asla geçit vermez..

Hükümet hakkında postlarım orada duruyor ne twitter hesabımdan ne face hesabımdan bir tane bile silmedim... Ülkeyi bakkal gibi yönettiler, dayıyı emmiyi kayırdılar,Askeri bitirdiler vs. vs.
    Ancak ben Vatanımı seviyorum.. Günün birinde Akp gidecek ama burası kalacak..

Benim işim ithalat olmasına rağmen bu saldırı varken 1 Usd bile almadım... Daha önceden aldım postlarımda var 4.45 - 4.70 arası diye yazmıştım...

Son söz " Kendi Askerine düşmanlık eden başkasına Askerlik eder" yani Kendi Devletine düşmanlık eden başka Ülkenin Askeridir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan,

Abd aleni olarak saldırıyor ve içeriden de Dolar 10 lira olucak 15 lira olucak şeklinde hızlıca spekülasyon yapılıyor... Abd doğrudan Dolar 7 tl olucak diye bilgi veriyor sonra yalanlıyor ancak bu direk hedef göstermektir.. Abd'de bulunan profesör geçinen alçak hainler de Dolar şu olucak bu olucak şeklinde halkı korku ve paniğe salıyor dolar almaya yönlendiriyor.. Bu su götürmez bir gerçek ve Hükümet karşıtı bile olsa böyle bir zamanda finansal teröristlere gerçek bir vatansever asla geçit vermez..

Hükümet hakkında postlarım orada duruyor ne twitter hesabımdan ne face hesabımdan bir tane bile silmedim... Ülkeyi bakkal gibi yönettiler, dayıyı emmiyi kayırdılar,Askeri bitirdiler vs. vs.

Benim işim ithalat olmasına rağmen bu saldırı varken 1 Usd bile almadım... Daha önceden aldım postlarımda var 4.45 - 4.70 arası diye yazmıştım...

Son söz " Kendi Askerine düşmanlık eden başkasına Askerlik eder" yani Kendi Devletine düşmanlık eden başka Ülkenin Askeridir...
    dolar son 3 gündür neden düşüyor açıklar mısınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık ben Dolar/Faiz/Genel analiz yazmayacağım .. Onu çok bilmiş yüksek yerlerde tanıdığı olan Tech Analistlerine sorun ...

Ben son olarak buradaki Postlarım silinmez ise vakti geldiğinde tektek alıntı yapıp paylaşacağım tabi bu siteden atılmaz isem...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlıyorum..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doları olan hain
    olmayan vatan severmi yani

ülkeyi yönetenlerin ne kadar doları var.veya bu işlerden nekadar cukkaladılar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan,

Valla bi sen ülkenin ekonomisini sağlam raylara oturtursan kimsenin saldırısı bir işe yaramaz. Ama doların şuan ki seviyesinin sebebi kesinlikle saldırıya bağlanıp hükümetin bir suçu yokmuş gibi davranmakta hiç mantıklı değil.

Bahsetttiklerin muhtemelen doğru, amerika fırsatını buldumu her yere saldırır, biz ne ilkiz nede son. devir kapılarımızı açık bırakıp uyuyabileceğimiz devir değil.

Özgür Demirtaşın da dediği gibi, Sen fen lisesi açmaya kalktın da amerika mı engel oldu? Yol yapmak yerine fabrikalar kurdun da amerika mı engel oldu?

Amerika mı sayın cumhurbaşkanımıza imamhatipleri 10 katına çıkar diye talimat ver di? Biz ekonomiye yatırım yapmak yerine her yere gereksiz saray ve bina dikmeyi amerikanın talimatıyla mı tercih ettik?

Hayır bunları amerika talimatıyla yaptıysak bu sefer tablo daha vahim, aynı dediğin gibi içimizdeki pislikleri, başa getirdiklerimizi temizlememiz lazım önce.

Yok bunları tabi ki amerikanın lafıyla yapmadık diyorsan, tablo yine aynı başımızdakiler halâ kandırıldık yalanına sarılıp paralarımızı çarçur ediyor. O dolar 1 tl ye düşmeyecek abi, sen zaten biliyorsun okuyanlarda bilsin diye yazdım vatan haini değilim ama düşmeyeceğinden eminim maalesef.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökhan son yazdığın Posta %100 katılıyorum..

Bu arada sadece bir kişiden özür dilemem gerekiyor , ZX-636 Nikli Ali vardı .. Haklıymış adam

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Artık ben Dolar/Faiz/Genel analiz yazmayacağım .. Onu çok bilmiş yüksek yerlerde tanıdığı olan Tech Analistlerine sorun ...

Ben son olarak buradaki Postlarım silinmez ise vakti geldiğinde tektek alıntı yapıp paylaşacağım tabi bu siteden atılmaz isem...
    Bende senin gibi bekliyorum

O gün gelsede tek tek

Bende alıntılarla yazsam diye

Yatırımcı olmak vatan hainliği imiş

Zaten bu ülkede hükümete eleştri yaptığın an hain ve fetöcü oluyorsun

Bu ekonomiyi abd yönetmedi 16 yıldır

Akp iktidarı yönetti 16 yıldır.

Bedeli hepimiz ödüyorum. Burda sorun vatan devlet değil

Hükümet sorunlu ben ve saz arkadaşlarım eleştiriyoruz diye hain isek

Bize hain diyenler alayı gerçek hayin

Bu ülke elbet bir gün kış uykusundan uyanır ama iş iştem geçmiş olur

Kurtaran bir tane Atatürk de bu sefer çıkmaz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşına hürmetim var abi,ama haddini aşacak şeyler yazıyorsun şu anda. Ben üzerime alınmadım ,ne döviz ile işim ne de döviz borcum var herhangi bir gelirim yok döviz ile alakalı o yüzden dövizin artması benim yararıma değil;fakat düğün yapacağım için zararıma. Her şey artıyor,altınlar zamlanıyor para tahsilatı yapacağım kişilerden para tahsilatı yapamıyorum . Üretimini,ithalatını dolar euro üzerinden yapan çoğu kişi zarara uğruyor neden sevinilsin ? Kimse sevinmedi.

ancak buralarda sosyal medyada ki paralı twitter kullanıcıları gibi,eleştiren insanları vatan haini gibi adlandırmak neden ? Tek sen misin Milliyetçi ? Belki eleştiren insan senden daha Milliyetçi ve Devletçi nerden biliyorsun ? Devlet ayrıdır,Devleti yönetenler ayrıdır. Ben burada kimsenin Devletine yan gözle bakacak,ya da kötü söz söyleyecek potansiyelde olduğunu zannetmiyorum ki eleştirilerin çoğu zaten yönetenlereydi.

Şimdi burada gelip insanları ayrıştıcı yazılar yazmanın sebebi nedir ? Eleştiren kişilere amerikan askeri deme cesaretini nereden buluyorsun ?. İnsanları ayrıştırmaktan vazgeçin abi.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neyse biz konumuza dönelim;
    son 3 gündür yaşanan düşüşün sebebini açıklayabilecek bilgide olanların 2 ay sonrasına öngörüsü nedir?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son 3 gündür yaşanan düşüşün sebebini açıklayabilecek bilgide olanların 2 ay sonrasına öngörüsü nedir?
    slingshot olurmu ?
    médiocrité partout

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tl de beklıyorum suan. 2 ay kadar ıhtıyacım yok. ne onerırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu para meselesini vatan millet meselesi yapmak saçma bence. bizim borsamızda yatırımların %60'ı yabancı kaynaklı. Bu adamlar vatan haini de mi türkiye borsasına para yatırıyor. Kimse kimseye yatırım yapmazsa yine biz zararlı çıkarız. Şu anda konu ne olursa olsun kutuplaşıyoruz farkındaysanız, konu para da olsa, seçim de olsa hatta hiç alakasız bedelli bile olsa insanlar hemen birbirini vatan haini ilan ediyor. Asıl bizi bölmek isteyenler bizi kutuplaştıranlar.

Bence ülke içinde dolar alan satanla uğraşmak yerine dünyaya düzgün bir imaj çizip daha fazla yatırım çekmeliyiz. Şuan ise tam tersi yapılıyor. Tartışmadığımız boykot etmediğimiz ülke kalmadı. Hollandayı boykot ettik, fransayı boykot ettik, almanyayı boykot ettik, şimdi de amerika. Dışardan görünen imajımız bu.

Şuan bunları yazarken bile tereddütle ve korkarak yazıyorum. Halimiz tam olarak bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tl de beklıyorum suan. 2 ay kadar ıhtıyacım yok. ne onerırsın
    hep önerdiğim şeyi abi: kademeli alın

gösterge faizleri %28lerde
    bu politika faizi beklentisini yukarı çekti
    ayrıca bddk ve mb son 2 günde tam anlamıyla piyasadaki tl likiditesini kesti
    tl sıkıntısı çeken özellikle ingiltere tl tahvillerini bozmak zorunda kaldı
    bi yandan da mb gecelik repo ihalesi açmayıp fonlama maliyetini 19.50 lere çekti
    bildiğimiz faiz artışı yaptı ama reisi üzememk için politika faizine dokunmadı

yorumlamamız gereken bundan sonra ne olabileceği
    ben daha erkek resesyon bekliyorum hiperenflasyon yaşayacağız faizlerden dolayı
    bunun yanında 7.20leri gören kırılgan bir kur var ne yurt içinde ne yurt dışında tl güveni yok cdsler(borçları ödeyememe ihitmali) 540 puanları gördü 2008in neredeyse 2 katı
    kuru bu seviyede tutan 2 etmen var 1.si rahip 2. faiz beklentisi
    peki ya 2si de olmazsa?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SPK, Forex işlemlerinde kaldıracı geçici süre kaldırdığını açıkladı

Investing.com - Forex piyasası, kaldıraç özelliği nedeniyle hem çok cazip hem de riski oldukça yüksek. Türkiye'de Şubat 2017'ye kadar kaldıraç oranları 1/100 idi, ancak SPK, 'Bireysel yatırımcıların yüksek kaldıraca dayalı risk almalarının ve düşük tutarlı tasarruflar için yüksek kaldıracın yol açacağı muhtemel mağduriyetlerin önlenmesi hedeflenmiştir' gerekçesi ile kaldıraç oranları 1/10 olarak güncellerken teminatı da 50.000 TL ve muadili olarak belirledi.

Şubat 2017'den itibaren Türkiye'de forex piyasası kaldıraç oranları 1/10 oldu ve çeyreklik açıklanan kar-zarar oranları da bu güncelleme sonrasında değişti. Daha önce %80 ve üzerinde müşteri zararı açıklayan aracı kurum ve bankalar, bu revizyonun ardından müşteri zararının %60 altına kadar indiğini açıkladılar.

Nisan ayndan itibaren TL tarafındaki volatilite arttı ve özellikle USD/TRY , EUR/TRY ve GBP/TRY kurlarındaki rekor yükselişlerin ardından bu paritelerdeki işlem sayısı da arttı, ancak gerek fiyatlamaların çok sağlıksız olması gerekse kaldıraç nedeniyle işlemlerdeki risklerin artması nedeniyle SPK kısa süreli değişikliğe gittiğini açıkladı.

Dün SPK'nın yaptığı açıklama şöyle:

Son dönemde, döviz piyasasında makul bir ekonomik veya finansal gerekçe ile açıklanamayan gelişmeler nedeniyle bir tarafını TL’nin oluşturduğu paritelerde ciddi fiyat hareketleri meydana gelmiştir.

'Fiyatların zaman zaman aşağı ve yukarı yönlü aşırı dalgalanması nedeniyle döviz piyasasında sağlıklı bir fiyatlama oluşmadığından, foreks piyasasında bazı durumlarda fiyat/spreadlerin piyasa koşullarına uygun olduğunu belirleme imkanı bulunmamaktadır. Bu kapsamda, ülkemizde piyasaların kapalı olacağı Kurban Bayramı tatili sonrasında foreks piyasasında işlemler başladığında ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesini teminen, mevcut açık pozisyonu olan müşterileri etkilemeyecek ve hedge işlemlerini aynı kaldıraç oranından yapabilmelerine imkan tanıyacak şekilde; 16.08.2018 tarihi öncesindeki pozisyonlar ve bu pozisyonların hedge edilmesi amacıyla yapılacak işlemler hariç olmak üzere, bir tarafını TL’nin oluşturduğu paritelerde yeni açılacak pozisyonlara ilişkin işlemlerde kaldıraç oranlarının 03.09.2018 tarihine kadar 1:1 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Ayrıca, Kurban Bayramı tatili süresince ülkemiz piyasaları kapalı olacağından; yatırımcıların foreks piyasasında ve Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası’nda spekülatif amaçlarla pozisyon almamaları ve mevcut pozisyonlarına ilişkin olarak ilave teminat yatırma yükümlülüğü ile karşı karşıya kalabileceklerini göz önünde bulundurarak ihtiyatlı ve basiretli davranmaları gereğinin hatırlatılmasında yarar görülmektedir.'

Yatırımcılar, herhangi bir paritede işlem açarken kar al ve zararı durdur emirleri girebilmekteler, ancak oynaklığın yüksek olduğu anlarda bu emirler belirlenen seviyelerde gerçekleşemeyebiliyor ve özellikle zararı durdur emrinin belirlenen seviyeden daha aşağıda olması yatırımcının hesapladığından daha fazla kayıp yaşamasına neden oluyor. SPK, yatırımcıların bu sağlıksız oynaklık süresince işlemlerindeki zararlarını en aza indirmek için 3 Eylül tarihine kadar kaldıraçları kaldırdığını açıkladı.
    Seat IBIZA FR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler