User Tag List

Sayfa 555/1068 İlkİlk ... 554555055455535545555565575656056551055 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.527 ile 10.545 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksama kadar yükselip alçalma olur mu sizce ? şu almayı düşünüyorum 6,10 dan.
    bence 6.10 alım yeri hocam
    kademeli olarak bir sürprize karşı 5.90dan almak içinde bir miktar ayırabilirsiniz
    gelip gelemeyeceğini görücez 5.90a
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @vectra-tuner

abi tamam biz seni anladık, bize de göster şu sevinenlerin postlarını, biraz vakit alacak ama alıntılayıp koy bakalım kim nasıl sevinmiş.

acaba ironi yapanları yanlış algılayıp vatan hainliğiyle suçlamış olamaz mısın? yani bizde aynı yazıları okuyoruz ancak sende nasıl bir etki yapıyor da öyle düşünüyorsun.

acaba biz mi gereğinden fazla iyi niyetli düşünüp yok canım batmasını istemiyordur laf sokuyor sadece diye düşünüyoruz. yoksa gerçekten dediğini düşündürecek postlar mı var?

şu saydığın lafları bazıları için söylesen anlardım ama forumdan birilerinin amerikan askeri vatan haini olduğunu iddia ettin. bunu da açıklığa kavuşturman gerekir. belki doğru belki yanlış anladığın o postları alıntılarsan bizde tekrar okumuş olup düşünelim bakalım cidden amerikan askerliği yapanlar mı var mış aramızda.

he yok sırf dolar alıp satıp kâr ediyorlar diye bu damgalamayı yaptıysan maalesef aynaya karşı yapmış durumuna düşersin.

senin o yazdığın postun mantığınla 30 usd ile 6 tl kâr ettim diye sevinen vatandaşıda hainlikle suçlamış durumuna düşersin ki o benim gözümde sadece çocukca bir eğlence. 30 usd ile vatan batırılıyorsa zaten kepenkleri kapatalım gidelim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun vade düşüncesi varsa 6 Tl civarı ( 5.9-6.10) alım noktası sayılabilir
    Hepimiz biliyoruzki önümüz her manada kış..

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar şu anda işi bilmeyenler için çok riskli yatırım aracı, hiç bir yerde günlük %5-6 oynama yapan yatırım aracı olmaz, çok dikkatli olun, bu aralıklarda çok canınız yanabilir.

orta vadede her şekilde dolar yükselecektir fakat günlük al sat yapanlar dikkatli olsunlar ytd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @vectra-tuner

abi tamam biz seni anladık, bize de göster şu sevinenlerin postlarını, biraz vakit alacak ama alıntılayıp koy bakalım kim nasıl sevinmiş.

acaba ironi yapanları yanlış algılayıp vatan hainliğiyle suçlamış olamaz mısın? yani bizde aynı yazıları okuyoruz ancak sende nasıl bir etki yapıyor da öyle düşünüyorsun.

acaba biz mi gereğinden fazla iyi niyetli düşünüp yok canım batmasını istemiyordur laf sokuyor sadece diye düşünüyoruz. yoksa gerçekten dediğini düşündürecek postlar mı var?

şu saydığın lafları bazıları için söylesen anlardım ama forumdan birilerinin amerikan askeri vatan haini olduğunu iddia ettin. bunu da açıklığa kavuşturman gerekir. belki doğru belki yanlış anladığın o postları alıntılarsan bizde tekrar okumuş olup düşünelim bakalım cidden amerikan askerliği yapanlar mı var mış aramızda.

he yok sırf dolar alıp satıp kâr ediyorlar diye bu damgalamayı yaptıysan maalesef aynaya karşı yapmış durumuna düşersin.

senin o yazdığın postun mantığınla 30 usd ile 6 tl kâr ettim diye sevinen vatandaşıda hainlikle suçlamış durumuna düşersin ki o benim gözümde sadece çocukca bir eğlence. 30 usd ile vatan batırılıyorsa zaten kepenkleri kapatalım gidelim.
    yiğite kızdı sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dolar şu anda işi bilmeyenler için çok riskli yatırım aracı, hiç bir yerde günlük %5-6 oynama yapan yatırım aracı olmaz, çok dikkatli olun, bu aralıklarda çok canınız yanabilir.

orta vadede her şekilde dolar yükselecektir fakat günlük al sat yapanlar dikkatli olsunlar ytd
    bitcoin piyasasını geçmiş durumda şu an dolar/tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @vectra-tuner ülkeyi bu hale sokanlar getirsinler dolarlarını yurt dışından tl'ye çevirsinler, muharrem ince seçim dönemi beyan ettiği dolarları tl'ye çevirsin vatandaşta satsın dövizini ekonomiye faydası olacaksa. iç işleri bakanı ve adalet bakanının amerika'da neden mülkü var mesela. onlar yapıyorsa ben neden yapmayayım enayi miyim ben?

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002 Gr. Altın : 17TL
    2018 Gr. Altın : 230TL
    Altın 14 kat değerlenmiş.

2002 1 Dolar : 1.5TL
    2018 1 Dolar : 6TL
    Dolar 4 kat değerlenmiş.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @vectra-tuner ülkeyi bu hale sokanlar getirsinler dolarlarını yurt dışından tl'ye çevirsinler, muharrem ince seçim dönemi beyan ettiği dolarları tl'ye çevirsin vatandaşta satsın dövizini ekonomiye faydası olacaksa. iç işleri bakanı ve adalet bakanının amerika'da neden mülkü var mesela. onlar yapıyorsa ben neden yapmayayım enayi miyim ben?
    İçişleri ve Adalet bakanının Abd'de mal varlığı yok... İşte biz buyuz haberin başını okuyup analiz etmez araştırmaz sonra ana avrat küfür ederiz... Abd'nin bu kararı uygulama amacı Türk Bakanlarına yaptırım uygulayıp Türk ekonomisine dolaylı olarak ateş etmesi...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakanların mülkü yok
    o yaptırımın sembolik bir anlamı var
    bizim dolar bozmamız bir işe yaramaz popülizmden başka bir şey değil
    yabancının gelip dolarını bozup türkiyeye yatırım yapması gerek
    daha önce bunu yapana gecelik swap veriyordun yabancıda tl alıp borsaya giriyordu
    sırf reis istemiyor diye faiz arttırmamak için swapı kıstın
    bir süreliğine doları düşürdün ama borsanın .mına koydun

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Binlerce dansöz var" diyen Serdar Ortaç'ı sevgiyle anıyorum...
    98 106 GTI 34 TJ 1247

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçişleri ve Adalet bakanının Abd'de mal varlığı yok... İşte biz buyuz haberin başını okuyup analiz etmez araştırmaz sonra ana avrat küfür ederiz... Abd'nin bu kararı uygulama amacı Türk Bakanlarına yaptırım uygulayıp Türk ekonomisine dolaylı olarak ateş etmesi...
    borsa'nın %60'ı yabancının elinde amerika istese orda ki yabancıları çıkartıp bize ekonomik darbe vuramaz mı?
    acaba %60'ın içinde %'lik olarak ne kadar amerikan var ona bakmak lazım

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ne olur kaça iner, kaça çıkar bilemiyorum o kadar da bilgim yok zaten ama bayramda bizim piyasalar kapalıyken TL'de kalmak mantıklı gelmiyor bana.

Nereden nasıl vuracakları belli değil

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şükür biri ana konuya değindi.

Arkadaşlar zaten Türkiye havuzundaki Dolar ve TL (HAVUZUNDDAN KASTIM BU ANA KARADAKİ SINIRLAR İÇERİSİNDEKİ PARANIN MEBLASI) mebla zaten %80 e yakın bilinmekte. Bilinmeyen kısmı genelde bu yastık altı gibi değerlendirilen kara para. Kayıt altında bilinmeyen kısım. Buradaki TL ile sen dolar al, veya TL sat çok fazla Dolar TL paritesini değiştiremessin. Değiştiren kısmı; bizim ana karamızda olmayan Dolar yada Euronun sınırı geçip burada TL ye dönmesi. Yada para yine bizim ana karamızdadır adam Dolar yapar ve yatırımcı parasını bu havuzdan dışarıya çeker. Budur esasen parite farkını yaratan
    ,
    Biz al sat ile bu değişimden sadece paramızı nispeten sabit tutarız.

Doların düşmesi için sen gurbetçiye yalvaracaksın ve diyeceksinki "gardaşım gel buradan mülk al" "gardaşım atölyeni buraya kur, buraya fabrika yap"

anlaşılmayan kısmı varmı?

çok basit anlattım, ama
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borsa'nın %60'ı yabancının elinde amerika istese orda ki yabancıları çıkartıp bize ekonomik darbe vuramaz mı?
    acaba %60'ın içinde %'lik olarak ne kadar amerikan var ona bakmak lazım
    Kime satacak hisseleri? Türkün elinde paramı var o kadar hisseyi alacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Papaz Brunson Abd özel kuvvetlerinde Subay... Zamanında Irak işgal edildiğinde görev yapmış ve elinde Irak'ın külçe altınıyla fotoğrafları var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben iç işleri bakanının açıklamasını hatırlıyorum gazetecilere söylüyordu, aradım bulamadım. sanırım ben fetö için yaptığı kinayeyi yanlış anlamışım. sonuç olarak demek istediğim şey değişmiyor. herkes dolarını bozdursa tüm sıkıntılarımız çözülmüyor. çözülecekse vekiller, bakanlar bozdursun arkasından takip ederiz.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir tane yabamcı yatırımcı

Hisse alacağım demişti 2 gün önce mesela

O şunu demek istiyor

Ey türk halkı bak mal alacağım borsa uçacak sende al

Mesajı veriyor demeçte asıl dediği

Salaklar girinde başınıza mal vurayim diyor

Sazan avı yani

Olay şu yabancılar bist de malı çakacak adam bulamıyor

Bulsa çakacaklar

Kendi kendilerine uzun zamandır çakışıyorlar bıktılar

Faiz daha güzel şuan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Papaz Brunson Abd özel kuvvetlerinde Subay... Zamanında Irak işgal edildiğinde görev yapmış ve elinde Irak'ın külçe altınıyla fotoğrafları var..

YouTube

papazın ne b.k olduğunu bilmeyen yok abi. emin ol en muhalefet adam da bunu biliyor. ben kesinlikle bırakılmasını istemem, hatta 1000 yıl gibi ütopik bir ceza almasından yana gönlüm, ancak göreceksin ki almayacak.

şimdi papaz ekonomiyi nasıl bozuyor onu açıklayabilir misin? papaz giderse dolar 3 liraya düşer mi? sayın c.başkanın şovlarını cidden ona inanarak mı paylaşıyorsun?

şuandaki giydirmelerinin atarlarının kaç ay arkasında duracağına inanıyorsun? cidden inanıyor musun bir anda düzeldiğine ve vatan millet TÜRK sevdalısı olduğuna?

neyse en merak ettiğim kısmı papazın ekonomiyi nasıl 2-3 tl bozabildiği, papaz olmasa nasıl ekonomi 2-3 tl bozulmazdı? bir anda ülkeye giren dolar oranı mı artar? artarsa nasıl artar?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler