User Tag List

Sayfa 566/1068 İlkİlk ... 664665165565645655665675685766166661066 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.736 ile 10.754 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bayramdan önce dolara yatırsaydım 20kr yükselmişti. yine döviz yukarı yönlü seyirde bence bir an önce almaya bak @Eren G.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şeye zam geliyor;ama video ile gazlanıyoruz .

bas çek patlasın,ver gazı yanlasın. bababababababa
    imzasız..

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yükseliş gösteriyor ki Katar Matar gelen paralar suyunu çekti, hakkımızda hayırlısı.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mütahitler yabancılara ev satıcak denince aklıma bu video geldi.

şimdi yabancı yatırımcı gelip burdan ev alırmı ?

YouTube
    Seat IBIZA FR

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar gunu yazmistim....
    Ne diyim,hakkimizda hayirlisi.
    Ekonominin buraya gelicegini defalarca söyledik,kahin falanda olmadik.
    Yapilan onlemler belli,cahilce isler. Hatta vay be,tl yi koruyorlar,helal olsun diyenler bile oldu...
    Piyasayla kavga edilmez,senin suyun biter ama piyasanın bitmez.
    Vatan millet sakarya meselesi degil artik bu! Anlayin Allah aşkına (anlamamakda israr edenler icin)

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar gunu yazmistim....
    Ne diyim,hakkimizda hayirlisi.
    Ekonominin buraya gelicegini defalarca söyledik,kahin falanda olmadik.
    Yapilan onlemler belli,cahilce isler. Hatta vay be,tl yi koruyorlar,helal olsun diyenler bile oldu...
    Piyasayla kavga edilmez,senin suyun biter ama piyasanın bitmez.
    Vatan millet sakarya meselesi degil artik bu! Anlayin Allah aşkına (anlamamakda israr edenler icin)
    Murat abi Piyasayla kavga edilmez çok doğru bir söz. Zamanında cillerde çok dalaşmıştı sonra kriz patladı.
    .
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her zaman aldığım sek cam süt 1 litre 4.75 iken bi günde 6.45 e çıktığınıda gördüm. Bu pek zamcık gibi gelmedi.
    3.50 ye aldığım döner 5 tl olmuş
    25 tl lik domates salçası 40 tl olmuş

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdisi ogrenim icin ailem belli bir miktar tl verdiler bugun. Euro yapmam lazim aslinda fakat bu yukselis trendi devam eder mi ? Yoksa 7nin altini gorur mu yeniden karar veremedim paraya da yazik etmek etmek istemiyorum.
    2010-2014 arası Kıbrıs'ta üniversite okudum, okul ücreti Euro üzerindendi.

2016-2017 arası İngiltere'de yüksek lisans yaptım, doğal olarak yaşam ve okul giderleri sterlin üzerindendi.

2016 Eylül'de giderken paranın hepsini 4 liradan çevirmiş gitmiştim.

Şu anki bakıyorum da, kur şimdiki gibi olsa sittin sene okuyamazdım ben.

Allah yardımcın olsun dostum.
    "Korkmadık, savaştık"

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitlisede sarayy yaptırıyomuş reis diğer konuda paylaştım.

Güne gene güzel başladık mk....

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 Şubat ayında VW girip 2 adet 0 VWCC aldım 1 ay sonrada Birmottan 3 adet yine 0 dolu Doblo aldım şirkete.

Şuan 0 araç alabilecek durum hiç yok
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010-2014 arası Kıbrıs'ta üniversite okudum, okul ücreti Euro üzerindendi.

2016-2017 arası İngiltere'de yüksek lisans yaptım, doğal olarak yaşam ve okul giderleri sterlin üzerindendi.

2016 Eylül'de giderken paranın hepsini 4 liradan çevirmiş gitmiştim.

Şu anki bakıyorum da, kur şimdiki gibi olsa sittin sene okuyamazdım ben.

Allah yardımcın olsun dostum.
    Cok tesekkur ederim temennin icin. Durumlar gercekten cok kotu yurtdisinda okumaya calisanlar icin ama su dongunun icinden kurtulmak icin mecburen artik insanlar varini yogunu kacmak icin feda ediyor. Oglu bir iki sene yurt disinda okusun bir firsat bulup kurtarsin kendini diye babasi ev satan arkadasim var.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitlisede sarayy yaptırıyomuş reis diğer konuda paylaştım.

Güne gene güzel başladık mk....
    saraylarda yaşatıyoz milleti yine yaranamıyoz,sarayülke
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim temennin icin. Durumlar gercekten cok kotu yurtdisinda okumaya calisanlar icin ama su dongunun icinden kurtulmak icin mecburen artik insanlar varini yogunu kacmak icin feda ediyor. Oglu bir iki sene yurt disinda okusun bir firsat bulup kurtarsin kendini diye babasi ev satan arkadasim var.
    bence yurt dışında okuyanlar durumu fırsata çevirebilir
    okul ile birlikte çalışıp tl bazında güzel gelir elde edebilir tutumlu olursa
    gittiği yere yerleşebilir oturum izni alabilir geri dönmeyebilir vs.
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Osmanlının son dönemleri gibi israf ekonomisine sürüklemeye çalışıyorlar sanırım bilerek. Neyse 2023e ne kaldı şurada.

Gerçi şimdiden çamura yatmaya başladılar. Yapıyorduk ki dış mihraklar ekonomimize saldırdı olacak.

Neyse cehape zihniyeti silivri projesine köstek olmuştur kesin. Yoksa 2nci boğazı bir açsak var yaaaa, yattığımız yerden devlet bize 10bin maaş verecekti de işte. Hep bu cehapeliler. O kemal yok mu, o kemal!
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet elindeki fazladan olan lüks herşeyi çıkarmalı (kiralık araç, satın alınmış araç vs, uçak ne varsa), yeni devlet memuru almamalı (malesef bunada eşi yada kendi öğretmenlik okuyan kızıyor ama gerçek bu, şuan ciddi masraf kapısı çünkü, polis olacaklar içinde aynısı geçerli). Hiç ama hiç desteklemesemde evet bedelliye devam edecekler çünkü para harcamak yerine para aldığı bir sektör haline döndü devletin. Bakında mahkumiyetini satmasınlar insanların yakında af ayağına. Geçen defa BMC, vs birçok devlet iştirakini sattılar Katarlılara satmaya devam edecekler mecbur çünkü paraya ihtiyacı var. Son sürat yap işlet devret projeleri üretmeye devam etmesi lazım. Alıştılar havaalanından köprüye kadar parasız yapıpta hzimet anlayışı üretmeye (tabi akıllandılarsa ütopik geçiş adetleri ile sözleşmede kendilerini düzdürmezler)

Tüm bunlara ek olarak mecbur abi faizi artırmaya.

Yalnız malesef şunu herkes anlamalı; ne yaparsa yapsın her attığı adım artık taviz vermek bu satten sonrası. Yani İFFET filmi ama pozisyonun niteliği ve ne kadar gireceği değişen. Yoksa hepsinin sonunda baktığında zaten sikiliosun
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet elindeki fazladan olan lüks herşeyi çıkarmalı (kiralık araç, satın alınmış araç vs, uçak ne varsa), yeni devlet memuru almamalı (malesef bunada eşi yada kendi öğretmenlik okuyan kızıyor ama gerçek bu, şuan ciddi masraf kapısı çünkü, polis olacaklar içinde aynısı geçerli). Hiç ama hiç desteklemesemde evet bedelliye devam edecekler çünkü para harcamak yerine para aldığı bir sektör haline döndü devletin. Bakında mahkumiyetini satmasınlar insanların yakında af ayağına. Geçen defa BMC, vs birçok devlet iştirakini sattılar Katarlılara satmaya devam edecekler mecbur çünkü paraya ihtiyacı var. Son sürat yap işlet devret projeleri üretmeye devam etmesi lazım. Alıştılar havaalanından köprüye kadar parasız yapıpta hzimet anlayışı üretmeye (tabi akıllandılarsa ütopik geçiş adetleri ile sözleşmede kendilerini düzdürmezler)

Tüm bunlara ek olarak mecbur abi faizi artırmaya.

Yalnız malesef şunu herkes anlamalı; ne yaparsa yapsın her attığı adım artık taviz vermek bu satten sonrası. Yani İFFET filmi ama pozisyonun niteliği ve ne kadar gireceği değişen. Yoksa hepsinin sonunda baktığında zaten sikiliosun
    Devlet memuru almak mı masraf kapısı devlet için. Yapmayın allah aşkına ihtiyaç varsa alınacak 3 kuruş maaşı var bu kişilerin zaten.
    Gereksiz alınan arabalar uçaklar yapılan saraylar varken. Toplanan vergiler birilerinin cebine inerken kusura bakmayın komik bu yazdığınız.

yapılan koprulerde doviz üzerinden borclanıp garanti geçiş ücreti verilirse daha da batar bu ekonomi. hiç bir şey tesadüf değil. Sebep sonuç ilişkisi her şey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet memuru almak mı masraf kapısı devlet için. Yapmayın allah aşkına ihtiyaç varsa alınacak 3 kuruş maaşı var bu kişilerin zaten.
    Gereksiz alınan arabalar uçaklar yapılan saraylar varken. Toplanan vergiler birilerinin cebine inerken kusura bakmayın komik bu yazdığınız.

yapılan koprulerde doviz üzerinden borclanıp garanti geçiş ücreti verilirse daha da batar bu ekonomi. hiç bir şey tesadüf değil. Sebep sonuç ilişkisi her şey.
    Valla alınmasın hocam hiçte komik değil gayette mantıklı..

Vergi Dairesine gidiyorsun gişede 2 kişi veznede 2 kişi çalışıyor arka tarafta 3 kişi solitare oynuyor 3 kişi çaya gitmiş 2 kişide gıybette.. 5 kişinin yapacağı iş için 15 kişi bulunuyor ki bu bir çok devlet kurumunda böyle.. Bankamatik Memuru olarak adlandırılan ve kadrosu olmadan maaş alanları saymıyorum bile...

Bütün bunları topladığın zaman o 3-5 kuruş maaş oluyor sana dev rakamlar.. Her dönemin adamı kendi çevresini devletin bir birimine yerleştiriyor ve her yıl emekli olan memurdan çok daha fazla alım yapılıyor.. Plansız iş yapılıyor.. Bunun bedeli ağır oluyor..

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İşini hakkıyla yapan kaç memur var ? Gittiğiniz zaman size çözüm odaklı yaklaşan ? Ne gerek var abi vergi dairesine gidiyorum oraya buraya en kolayı internet abi. Zaten şuan 25-40 yaş arası bir çok insan bence online işlem yapıyor ne orda ağız kokusu çekerim ne sıra beklerim.

Bencede şuan devletin sırtında yük olan ne varsa azaltılmalı , buna kızacak arkadaşlar olabilir ama kendilerinin geminin yükselen tarafında sanmasınlar en son onlarla birlikte yine batacağız hani ben uyandırayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sevgili kardeşim; tasarruf her anlamda tasarruftur. 20.000 öğretmen alımı yapalım demişler 25.000 almışlar 2017 de, 13.000 polis alımı yapalım demişler 20.000 kişi almışlar yine 2017 de. Senden ricam şunu hedsaplarmısın ortalama memur destek maaşları ile 50.000 yeni memurun maaşsal yükünü? ben senelerce almamalı demiyorum gerekiyorsa 1-2 sene bu sayılarda malesefki istemeyerekki belki alımı durdurmalı. Önlemlerden bahsettiklerimden sadece biri diyorum aşi öğretmen olan tabi kızar diyorum. Zaten adamlar haklarına geçire geçire bu hale geldik evet. Gereksiz yere Vakıflar kurup paraları oraya akıtarakta akladılar kendilerine parayı evet. İnşallah dururlar artık diyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 konuk)

Bu Konudaki Etiketler