User Tag List

Sayfa 580/1068 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.002 ile 11.020 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun hoticten cok guzel bi ayakkabi aldim 179tl mi ne . Derimod, kemal tanca vs hepsi ayni fiyat denkleminde. Benim gordugum kadariyla 120tl den baslayip 400e kader yolu var.

Spor ayakkabilarim & kiyafetlerim genelde under armour. Dun ugradim UA @ mall of istanbul. Amerikada $30-40 aldigim ayakkabilar 800tl fin di, $8 lik tshirtler 300tl fln .
    Fiyatlara bak şaka gibi. Hayatını dolar ile devam ettiren de insan bizler de insanız.

Aslında iyi yaşıyoruz ha bu ülkede , ödül verilmesi gerekiyor bu ülkede yaşayanlra.
    imzasız..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun hoticten cok guzel bi ayakkabi aldim 179tl mi ne . Derimod, kemal tanca vs hepsi ayni fiyat denkleminde. Benim gordugum kadariyla 120tl den baslayip 400e kader yolu var.

Spor ayakkabilarim & kiyafetlerim genelde under armour. Dun ugradim UA @ mall of istanbul. Amerikada $30-40 aldigim ayakkabilar 800tl fin di, $8 lik tshirtler 300tl fln .
    beni uber şoförü yap başkan, geleyim florida sahillerine
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlara bak şaka gibi. Hayatını dolar ile devam ettiren de insan bizler de insanız.

Aslında iyi yaşıyoruz ha bu ülkede , ödül verilmesi gerekiyor bu ülkede yaşayanlra.
    Ben $$ kazanip TL harciyorum bana hic koymuyor hatta Tl ye cevirdigimde hersey cok ucuz geliyor. Ama birim fiyat olarak bakildiginda hersey inanilmaz pahali. Kendi evimiz var, babam emekli, kislik cogu yiyecegi yazin canakkalede yapiyor bizimkiler . Ona ragmen uzerlerinden elimi ceksem batacaklar cogu kisi gibi. Gecinemiyoruz diyorlardi bende nasil gecinemezsiniz diyordum surekli ki haklilar hersey ates pahasi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni uber şoförü yap başkan, geleyim florida sahillerine
    Foruma soru basi $100 e danismanlik hizmeti verecegim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Foruma soru basi $100 e danismanlik hizmeti verecegim
    şaka bir yana ben moskovada gayet iyiyim ama bir çok kişi dediğim gibi kahrolsun ameriga diyip amerikaya gitme peşinde. gerçi insanlarda haklı. şu yüzyılda ekmek nerdeyse vatanın orası oluyor artık.

8bin özbek vatandaşı dolar yükselince 1 ayda terk etti türkiyeyi ve rusyaya kaçtılar. gerçi bir açıdan 8bin kişilik iş açılmış oldu türklere
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka bir yana ben moskovada gayet iyiyim ama bir çok kişi dediğim gibi kahrolsun ameriga diyip amerikaya gitme peşinde. gerçi insanlarda haklı. şu yüzyılda ekmek nerdeyse vatanın orası oluyor artık.

8bin özbek vatandaşı dolar yükselince 1 ayda terk etti türkiyeyi ve rusyaya kaçtılar. gerçi bir açıdan 8bin kişilik iş açılmış oldu türklere
    Ben bir ortamda yada yeni tanistigim kisilere muhabbeti gecerse Amerikada yasadigimi soylemiyorum yurtdisinda yasiyorum deyip gecistiriyorum taaki israrci oluncay kadar . Herkes bir sekilde kacma derdinden en paralisindan tut fakirine kadar. Yarin 20senelik bir arkadasimla bulusacagim gemileri yakti Amerikaya gidecek fikir alisverisi yapacagiz. Uzuntu verici ama yapacak birsey yok vatanin doydugun yer dogdugun degil en azindan ben oyle dusunuyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca yazayım;cok yakın akrabagım halkbankasında ust duzey yonetıcı. Bu olay oldugunda yanyanaydık.
    Deım kı abı,reisin yakınlarını zengın ettınız,haberı olan mart fıyatlarıyla tl yı dovıze dondu,insan haber vermez mı...
    Gayet rahat sekılde,sıstemde yanlıslık oldu,mısterılerımızde ozur dıleyıp ıslemı gerı alacagız. Bu kadar basıt.
    Dedım nasıl olucak?
    Bankadan parayı cıkartmadıgı takdırde her turlu tasaruf bıze aıt,ozur dılerız ve ıslemı gerı alırız.
    Ha eger atm den dovız cektıyse gorev zararı yazarız ama bunu yapabılıcek ımkan kısıtlı.
    Baska bankaya da gonderemez,olur boyle seyler muratcım,neler yasanıyor dedı ve konu 1 dakıkada kapandı.
    Bu aksam yenekteyız,uzun zamandır konusmuyorduk,bazı bılgıler alacagım. Eger sormak ıstedıgınız soru varsa yazın,sorarım.
    Ben en cok pıyasaya verebılıceklerı sıcak para ve hala planları olup olmadıgını soracagım....

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @turbo&quattro valla genelde inci & hotiç & kemal tanca & derimod falan bunların spor rugan ayakkabıları hoşuma gider ve alırım hani bu durumdan ötürü ekstrem bir fiyat politikası varsa göz atayım diyecektim , gerçekten kaliteli oluyor.

İşin o 700-800-1000 tl kısmına hiç girmicem , evlat acısı gibi Ben San Diego dan MK dan tanesi 65-70$ a tshirtler , gömlek vs. almıştım burada Beymen de tanesi 750-1000 arası gömleklerin , resmen tecavüz tommy miş , dkny , boss , guess, nautica vırt zırt falan para değildi zaten

Bizim birader arada Türkiye ye geldiğinde komple ailenin elini cebine atmıyor resmen dağıtıyor Arada dolar yükseldikçe whatsapptan taştaş geçiyor ; "Bundan sonra her sabah uyandığında bana bir fıkra anlat gülersem 100$ ateşlerim maaşının yüzde bilmem kaçı yapar" diyor nasıl zoruma gidiyor
    ABO TRADING
    STR

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halkbankasi bu doviz olayina bu kadar rahat bakiyorsa abd davasi viz gelir tiris gider
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yasanan buyuk skandal fakat kamuoyuna boyle yansıtıyorlar.
    Aklımda bır suru soru var,aksam soracagım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yasanan buyuk skandal fakat kamuoyuna boyle yansıtıyorlar.
    Aklımda bır suru soru var,aksam soracagım...
    Ağabey sen ve forumdaki pek çok diğer ağabeylerimden kıymetli bilgiler alıyoruz. Benim merak ettiğim husus; kredi ile aldığım aracımı satıp fırsat buldukça dövize dönmek uygun mudur?(Ödemeyi çok şükür yapabiliyorum.)
    Herhangi bir faiz hamlesine karşılık 20.000 TL gibi bir parayı kredi olarak alıp anı geldiğinde dövize dönmek uzun dönemde ne tür bir kazanç-zarar yaratabilir?
    Yakın bir zamanda akrabam ev almak istiyor. Aracını satıp üzerini kredi ile tamamlamak istiyor. Halkbank'tan yakın zamanda düşük faiz hamlesi gelecek mi?
    Bir de herkesin aklındaki o ***** soru var tabii, halimiz ne olacak?

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi halkbankasi abd den agir bir ceza gelirse batma yada finans zorluğu cekme ihtimali varmi?
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aksam aklımdakı herseyı sordum,sormaz olaydım.
    Bır cok pislik ogrendım malesef. Bılerek actırılan ıtıraz davaları,anlasmayla 10 a bıtırılecek borc davalarının rusvetle 16 ya bıtırılmesı. 15 alacakken,borclunun borcunu 10 a kapama vs vs....
    Geleım bu işe,malesef umdugumdan kotu bır olayın bahanesı olarak kullanıcak bır fahiş hata...
    Bankanın ıcının bosaltılması boyle ufak tefek ıslerle mumkun degıl . ***** mevduatta Turkıye 2.si halkbank. Amaa bu yapılan işin yada skandalın,adına ne dersenız bankaya zararı buyuk olucak.
    Sızlere yazmıstım,haftaya baya bırseyler olucak ama ıyı beklentı/haberlerın dogrulugunu sorgulamaya basladım.
    Dolar alınır mı? Duserse 6 lara ok ama baskası olmaz. Kredı ıle borclanıp dovız almak gectı artık,faızler cok yuksek. Konut faızlerı hala uygun.
    Abd dedn gelıcek ceza halkbankasını bıtırmez,yerel banka olur,yurtdısı faalıyetlerı kısıtlanır,swıft yapamaz vs ama devlete zararı buyuk olur.
    Buarada katar 15mılyar doları verırım dememıs. Sen bana bunun karsılıgında mal verırsen ulkeye sokarım demıs. Suan harıl harıl satacak mal sırket vs aranıyor. Ayrıca yurtdısı fonların tr den kacmasının en onemlı sebebının tayyıbın ıyıce keskınlesıp guven ortamını yıtırmesı olarak goruyor akp yonetıcılerı. Eger bu ortam tesıs edılemezse doların 10 olması bıke dogal dıyorlar. Ama iş 2013 yılına donerse kısa zamanda 4 olur dıyorlar....
    Daha not cok ama bu ozet yeter sanırım.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avm ler kışın ısinmak icin , yazın serinlemek icin kullaniliyor artik. Eskisi gibi artik dukkan icine girip birseyler almayi birakin dolaşan dahi yok. Elektrik ve dogalgaza gelen zamlardan sonra bakalim ne olacak. Vatandaşin sabri ile iyice taşak gecer oldular.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    panik yok. yakında her şey güzel olacak. gerekli çalışmalar başladı. kurtlar vadisi wallstreet çekimleri başadı.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aksam aklımdakı herseyı sordum,sormaz olaydım.
    Bır cok pislik ogrendım malesef. Bılerek actırılan ıtıraz davaları,anlasmayla 10 a bıtırılecek borc davalarının rusvetle 16 ya bıtırılmesı. 15 alacakken,borclunun borcunu 10 a kapama vs vs....
    Geleım bu işe,malesef umdugumdan kotu bır olayın bahanesı olarak kullanıcak bır fahiş hata...
    Bankanın ıcının bosaltılması boyle ufak tefek ıslerle mumkun degıl . ***** mevduatta Turkıye 2.si halkbank. Amaa bu yapılan işin yada skandalın,adına ne dersenız bankaya zararı buyuk olucak.
    Sızlere yazmıstım,haftaya baya bırseyler olucak ama ıyı beklentı/haberlerın dogrulugunu sorgulamaya basladım.
    Dolar alınır mı? Duserse 6 lara ok ama baskası olmaz. Kredı ıle borclanıp dovız almak gectı artık,faızler cok yuksek. Konut faızlerı hala uygun.
    Abd dedn gelıcek ceza halkbankasını bıtırmez,yerel banka olur,yurtdısı faalıyetlerı kısıtlanır,swıft yapamaz vs ama devlete zararı buyuk olur.
    Buarada katar 15mılyar doları verırım dememıs. Sen bana bunun karsılıgında mal verırsen ulkeye sokarım demıs. Suan harıl harıl satacak mal sırket vs aranıyor. Ayrıca yurtdısı fonların tr den kacmasının en onemlı sebebının tayyıbın ıyıce keskınlesıp guven ortamını yıtırmesı olarak goruyor akp yonetıcılerı. Eger bu ortam tesıs edılemezse doların 10 olması bıke dogal dıyorlar. Ama iş 2013 yılına donerse kısa zamanda 4 olur dıyorlar....
    Daha not cok ama bu ozet yeter sanırım.
    2013te ne olmuştu? Hatırlayamadım ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 e kadar su gıbı yabancı “ozel” fon akıyordu....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 konuk)

Bu Konudaki Etiketler