User Tag List

Sayfa 584/1068 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.078 ile 11.096 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 6.90ı görürdük ama enflasyon verisinden hemen sonra mb "faiz arttıracağız" dedi. ben yine 13 eylülden önce 6.90ı göreceğimizi düşünüyorum onu belirteyim şimdiden
    mevzu 13 eylülde ne olacağı, 3 senaryo var; beklenti dahilinde faiz arttırımı, beklenti haricinde ufak bir faiz arttırımı ve faiz arttırmama
    geçi reisin "faiz sebep enflasyon netice" teoremine göre =>Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz sebep enflasyon neticedir | Ekonomi Haberleri
    başkanlık sisteminde enflasyon arttıysa faiz indirmek gerekir o da ayrı bir muamma
    3 senaryonun ilki gerçekleşirse kur 6.20-6.50 bandına oturur diğer 2si gerçekleşirse 7ler normalimiz olur
    ünlü ekonomist tarihçi bilim insanı fizikçi kimyager siyasetçi belediye başkanı reisimizin dediği yapılırda faiz indirilirse 8 ler normalimiz olur
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın ne olur beyler bu saatten sonra

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Damat bundan önceki 2 toplantıda yaptığı gibi gaz alma seanslarına başladı: acayip, inanılmaz öyle böyle değil bir bağımsız bir TCMB'miz var. B-C-D_F-...Z planlarımız var, piyasalara rahatlatacak her türlü önemli olacağız vb.vb. At yalanı ..kesinler inanı! Sözüm ona telkin ile piyasayı rahatlatacak ancak kredibilitesi çoktan bitti hatta onun konuşmaları da artık Recep gibi ters tepiyor ve ters fiyatlanıyor, çünkü çok basit yalan söylüyor!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafta sonuna girmeden arjantin pezosu ciddi bir değer kaybı yaşadı takip eden vardır
    biraz kurcaladım boş vaktimde
    usd/ars 2014 te 4.80 pezoyken geçen hafta 40.80den işlem gördü imf ile anlaştıkları halde
    4 yılda 8 katından fazla değer kaybetmiş
    arjantinin toplam borç yükümlülüğü ise 120 milyar usd civarı
    venezüellaya baktım biraz hiper enflasyon var adamlarda ama en büyük sıkıntıları abd ambargosu yoksa dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip bir ülke ve dış borcu toplamda sadece 17 milyar usd
    bize geldiğimizde ise bizim 1 yıllık vadede ödenmesi gereken dış borcumuz 224 milyar usd , totalde ise 460 küsür milyar usd civarı
    imfye sıcak bakmıyoruz ve petrol rezervimiz yok arjantinden tek + tarafımız daha önce hiç moratoryum ilan etmedik piyasada bir güvenimiz var
    ama hala sağa sola saray yaptırım ihtişamlı harcamalar, ejderha suyu vs peşindeyiz
    bu verilere göre 3 sene sonra ne olabileceği hakkında bir fikriniz var mı?
    şunu da es geçmeyelim Türkiye potansiyeli çok büyük bir ülke tek sıkıntı bu potansiyel yıllardır betona, ortadoğululaşmaya ve popülizme gömüldü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar faiz arttırmak dışında her türlü dolambaca girer benim kanaatim, arttırsa da beklenti gibi min %5-6 gibi bir oran olamaycağı için zaten bir manası da yok, dolaysıyla Recep de buna karşı olduğundan zaten de artmayacak. Ben de düşüşler maliyet oluşturmak amaçlı alım fırsatı olarak görüyorum ve Eylül ile birlikte artık yeni seviyelere yelken açacağımızı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vizyon değişmediğine göre, ne bekliyorsun?!? Bu ülke 24 Haziran'da seçimini yaptı, monarişye %52,5 kabul oyu verdi. Gelecek artık yok, bu ülke 3.sınıf demokrasiye sahip araplaşan bir ülke ortadoğu ülkesi oldu/oluyor/olacak!

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün öğlen yemeği yediğimiz loktantaya malzeme geldi. Çuval un 110Tl yazmışlar faturaya. Mekan sahibi toptancıyı aramış tartışıyordu. Yahu daha gecen 80 tl den 99tl ye çıkarttınız tamam dedik şimdi göndermişsiz 110Tl'den. Biz fiyatlara bunu yansıtamıyoruz millet nasıl yemek yiyecek bu olmaz diye.
    Sonu ne olacak bilmiyorum. 4 ayda 2 defa 1'er Tl fix menü yemek fiyatını arttırdılar hala maliyetler kurtarmıyor diyordu.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz arttırmak istememelerinin sebebi nedir sizce ?

Bu arada konuya yazan herkeze teşekkürler güzel bi ekonomi tartışma ortamı var .. tabi keşke ekonomi değilde eskisi gibi rolling konuşabilsek o ayrı konu neyse...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada konuya yazan herkeze teşekkürler güzel bi ekonomi tartışma ortamı var .. tabi keşke ekonomi değilde eskisi gibi rolling konuşabilsek o ayrı konu neyse...
    faiz iyi değildir ekonomi durma noktasına gelir alım gücü düşer satışlar düşer küçülme başlar işsizlik artar alım gücü düşer vs.
    ama bizim gibi dış borç/gsmh oranı yüksek olan ülkeler borçlarını çevirmek için daha fazla borçlanmalılar ve bunun içinde riske göre daha yüksek faiz vermeliler
    biz 2 ucu boklu deynek dediğimiz yerdeyiz ülkenin en şanslı dönemi akplilere denk geldi ya da getirildi
    oluk oluk sıcak para aktı bizde oluk oluk inşaat yaptık
    şimdi sıcak para geri gidiyor inşaatlar elimizde kaldı katma değerleri yok dışarı ihraç edemiyoruz
    haliyle borçları da çeviremiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enflasyon rakamının içerisinde bir sürü ürün var aslında tam olarak çarpıtıldığını söyleyemeyiz
    zeynel balci auf Twitter: "Ağustos Ayında Fiyatı En Fazla Artan ve Duşen Urunler..........… "
    salça %25 diyor ama gerçekte %100 arttı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

inşaat yapıcağına paranı faiz'e koyar daha fazla kazanırsın.
    araba alıcaksın diyelim 50 bin tl'ye 10 bin tl ödemek var bir de 35 bin tl ödemek. faiz arttıkça piyasa gelişmez. borçlanarak bişey almazsın

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulas79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın ne olur beyler bu saatten sonra
    ons da çok büyük bir düşüş yok.

bizde dolar çıktığı sürece altın yukarı gider abi.

ytd
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkün olduğunca da döviz bürolarından para bozdurmayın

Kuveyttürk bankasında gişeden bozabilirsiniz piyasa ile hemen hemen aynı değerden bozuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uygarr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mümkün olduğunca da döviz bürolarından para bozdurmayın

Kuveyttürk bankasında gişeden bozabilirsiniz piyasa ile hemen hemen aynı değerden bozuyor
    Neden? Elinde efektif döviz varsa bürodan bozdurmanın ne zararı olabilir ki? Kurlar da saçma sapan düzeyde değilse. Bayramda Bodrum'a gittim, manzara çok komik, döviz bürosu adı da şaka gibi: "DÜRÜST DÖVİZ" bayram boyunca 5,90-6,00 seviyelerinde seyreden USD'yi 5,40-5,50'den alıyordu. USD'te 50 kuruş EUR'da 60 kuruş düşük kurdan toparlıyordu, yersen!

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh @B16 teşekkürler, sorma sebebim benim aklıma millet bankaya faize para yatırmasın para piyasada kalsın (inşaat/betonlaşma devam etsin) gibi bişey ler gelmişti yani o yüzden faiz arttırmıyolar diye düşünmüştüm .

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun cuma aksam ki skandalin fiyatlarinyansidi,sonra ppk 14 eylul dedi,hoop 6.51. sonra berat aldi sazı eline,giy giyda giygiy dedi sonra 6.71 oldu yine.
    Bu hafta dusus yonlunda devam ederiz eger tayyip konusmazsa. Seviye teknik falan yok simdilik.
    6.50 kuvvetli alici geldi,hedef 6.30 lar al... Ben olsam yeni bir atakda bozardim.
    Altin spekulatorlerin elinde,bu yuzden uzun zamandir dusuyor. Amcak 1180 ler baya kuvvetlendi. Eger bir uluslararasi kriz beklentiniz varsq alin derim...
    Buarada yarin tayyip ne yumurtlayacak bilmiyorum ama eller al-sat butonunda olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erkek egemen bir sektör siyaset bakalım sonu neyi göstergecek....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun cuma aksam ki skandalin fiyatlarinyansidi,sonra ppk 14 eylul dedi,hoop 6.51. sonra berat aldi sazı eline,giy giyda giygiy dedi sonra 6.71 oldu yine.
    Bu hafta dusus yonlunda devam ederiz eger tayyip konusmazsa. Seviye teknik falan yok simdilik.
    6.50 kuvvetli alici geldi,hedef 6.30 lar al... Ben olsam yeni bir atakda bozardim.
    Altin spekulatorlerin elinde,bu yuzden uzun zamandir dusuyor. Amcak 1180 ler baya kuvvetlendi. Eger bir uluslararasi kriz beklentiniz varsq alin derim...
    Buarada yarin tayyip ne yumurtlayacak bilmiyorum ama eller al-sat butonunda olsun.
    bugün programı boş gözüküyor bakalım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler