User Tag List

Sayfa 589/1068 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.173 ile 11.191 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bir örnek verelim.

Yatırımlık olarak daire düşünülüyor.

500.000TL bu işe bütceniz var. 2Adet daire aldınız.Bu arada işinizde var esnafsınz kablo alıp satıyorsunuz.Sermayenizin yarısından fazlasını bu daireye verdiniz.

Aradan zaman geçti bir iş geldi büyük iş ve nakit lazım.Şimdi asıl soru.

Bu daireleri satmakmı gerek ?

Satılsa hemen alıcı cıkacakmı ?Çıkan alıcı zaten 250.000TL aldığınız daireyi kesin düşük fiyata hemen alırım diyecek (araba galeri işi).Eee sizde haklı olarak ulen zarar edicem en iyisi gidim kredi çekeyim diyeceksiniz.100.000TL için TL 250.000TL geri ödeme diyecek banka sizde haklı olarak ulen bana 100.000TL lazım bu ne faiz dersiniz.Sonra gidip ben en iyisi DOVİZ kredisi çekeyim zaten finans firmaları bu sene çok yükselmez dedi.Krediyi dolar 2.95'iken çekmişsiniz şimdi dolar olmuş 6,70TL sizin borcunuz 2-3 katına çıktı.Dairelerin fiyatlarıda aynı kaldı.Sonrada işin içinden çıkamayıp iflas verdiniz.

Kısacası iş hayatında çoğu türk iş adamının yaptığı hata bu.

(bunu bu işlerden anlayan çok iyi bilen 2-3 tanıdığım patron yaptı)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir örnek verelim.

500.000TL bu işe bütceniz var. 2Adet daire aldınız.Bu arada işinizde var esnafsınz kablo alıp satıyorsunuz.Sermayenizin yarısından fazlasını bu daireye verdiniz.

Satılsa hemen alıcı cıkacakmı ?Çıkan alıcı zaten 250.000TL aldığınız daireyi kesin düşük fiyata hemen alırım diyecek (araba galeri işi).Eee sizde haklı olarak ulen zarar edicem en iyisi gidim kredi çekeyim diyeceksiniz.100.000TL için TL 250.000TL geri ödeme diyecek banka sizde haklı olarak ulen bana 100.000TL lazım bu ne faiz dersiniz.Sonra gidip ben en iyisi DOVİZ kredisi çekeyim zaten finans firmaları bu sene çok yükselmez dedi.Krediyi dolar 2.95'iken çekmişsiniz şimdi dolar olmuş 6,70TL sizin borcunuz 2-3 katına çıktı.Dairelerin fiyatlarıda aynı kaldı.Sonrada işin içinden çıkamayıp iflas verdiniz.

Sizce bu durumda nasil davranilmali ?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir örnek verelim.

Ciddi derece salaklarmış
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doların 1 yıllık değişimi %93,97

Şu an hiç bir yatırım döviz kadar yükseliş göstermedi. Ondan dolayı ihtiyaçlar haricinde yatırımlık ev-arsa işine pek sıcak bakmıyorum.

Tabiki ytd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce bu durumda nasil davranilmali ?
    Sermaye nakit tutmak 3 e bölmek.artık ne alıp satıyorsanuz örnek olarak dolar ağırlıklı çalışıyorum ben ürünlerim dolar üstünden geliyor deniyorsa dolarda ağırlıklı tutmak.

Olay şu aslında senin elinde bir para var 500.000TL sen bu parayı tekbir noktaya örnek olarak daire arabaya yatırırsan o paranın içinden sana 100.000TL lazım olduğundan pastayı bölemezsin.Arabanın 4/1 satayım yada dairenin diyemezsin.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciddi derece salaklarmış
    doviz kredi sorunu sence neden bu kadar sıkıntı oldu sanıyorsun.adamın elinde sermaye yok eve arabaya yatırmış.nakit ihtiyacı olunca malları satmaya kıyamıyor zarar ederim diyor tl faiz çok diyor gidip doviz kredi çekiyor.
    Seat IBIZA FR

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hey gidi heyy konuya bak kaç sayfa olmuş murat abi sen baya baya prof olmuşsun be abim 😬
    Yok be kardesim,sadece yillarin getirdigi birikim,tecrube yada gote yenen parmak diyelim.
    Birde cevremi biliyorsun,cok cabuk ulasiyorum bilgiye.
    Ama durum karanlık, sadece gunu kurtariyoruz...

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ülkede en büyük yük yatırım yapan eleman çalıştıran kobinin omzunda
    parayı faize koyan çatır çatır kazanç elde ederken iş yeri açan vergilerle kirayla kurla elemanla cebelleşiyor
    Bir de ek olarak bordrolu çalışanları eklemek lazım. Esnaf canı ne zaman isterse, lazım olursa fiş keser. Esnaftan kastım bakkaldan başla, terzi, tadilat-dekorasyon, kuaför, oto yıkama, aklınıza gelen her çeşit iş yeri vergi kaçırıyorken bordrolu çalışanın maaşından peşin peşin kesiliyor vergisi.
    Sonra bizde oluşmuş kazanmak istiyorsan kendine iş yapacaksın kavramı doğmuş.
    Ailece gittiğimiz diş hekimi mesela altında sıfır E serisi, çeşmede yazlık ıvır zıvır ama gel bir de o vergi levhasına bak! Adama acır üç kuruşa sabahtan geceye çalışıyor dersin.
    Yada sokağımızdaki annemin arkadaşı bayan kuaförü, 10 senede aileden tek bir lira görmeden 2 araba 1 ev alabiliyor kazancıyla. 10 senede ödediği vergi arabanın kapısın almaz
    Örnekler çoğalır ancak bordrolu çalışanların yenen hakkı da bir dip not olsun..
    -Fırat

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dairenize ailici varsa,hemen satin. Kiraya cikin ve ucuz daire arayin. Suan 2milyonluk daireye 1, 1 lik daireye 600 teklif edin. Satis neredeyse yok.
    Altini bankaya koymak için once ekspertiz yaptiricaksiniz. Ama mutlaka once kendi yakin tanidiginiz kuyumcuya gidin. 24 18 22 vs ne kadar altin varsa baksin,kac gr oldugunu soylesin. Atiyorum 478gr. Bankanin ekspertizide 470 dedi,kabul edin. Suan altina %3 e kadar almaniz gerek.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bankada altın hesabı açtırırsanız fiziki olarak altınlarınız durmaz bankada. O günki gram altın altın fiyatından dönüştürülür ve altına endeksli olarak artar azalır.

Paranızı çekmek istediğinizde nakit olarak çekebilirsiniz altın olarak çekemezsiniz.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankada altın hesabı açtırırsanız fiziki olarak altınlarınız durmaz bankada. O günki gram altın altın fiyatından dönüştürülür ve altına endeksli olarak artar azalır.

Paranızı çekmek istediğinizde nakit olarak çekebilirsiniz altın olarak çekemezsiniz.
    Veren bankalar vardi eskiden, kalkti mi o sistem?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen Ticaret Odasının Onur belgesi paylaşımını yapmıştım. İşte şirketlerinizden bilmem nekadar vergi verdiğiniz için plaket vs. Tamam aga bu gurur verici birşey. PEKİİİİ sevgili devletim bana bunların karşılığında ne verdi?? Hiçbirşey. Ulan hani kaç defadır torba yasada vergi indirimi ödülü vardı nerede?

Banka bile özel kredi yatırım kredisi dağıtılacağı zaman ilk bizi arıyor. Bende diorumki Allah razı olsunda bize gelene kadar kimler kimler NEFES yada bilmem ne kredisi alır diyorum. Banka Müdürü diyorki abi herkesi borcu var devlete senin yok senin işlemin ilk günden rahat olur.

Yani dürüste vergi ödeyene, bu devletimiz bakmıyor arkadaş. Ben ciddi mali cebelleşme çekiyorum. Adam çıkarmayayım, vaktinde otomatik ödemelerle herşey ödensin diye ama artık ödenmeyecek seviyeye geliyor. Devlet diyorki boşalt firmanın içini ödeme vergini kimsede senden birşey alamasın. Yakıştıramıyoruz işte kendimize
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani bu forumda hep bahsediyorlar ya, adam sırf gösteriş için batmak üzerede olsa range alıyor (müteahhitleri filan kast ediyorlar galiba).

Bu da devletin taktiği sanırım, davetlilere görün bakın ne kadar zengin ülkeyiz hesabı
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen Ticaret Odasının Onur belgesi paylaşımını yapmıştım. İşte şirketlerinizden bilmem nekadar vergi verdiğiniz için plaket vs. Tamam aga bu gurur verici birşey. PEKİİİİ sevgili devletim bana bunların karşılığında ne verdi?? Hiçbirşey. Ulan hani kaç defadır torba yasada vergi indirimi ödülü vardı nerede?

Banka bile özel kredi yatırım kredisi dağıtılacağı zaman ilk bizi arıyor. Bende diorumki Allah razı olsunda bize gelene kadar kimler kimler NEFES yada bilmem ne kredisi alır diyorum. Banka Müdürü diyorki abi herkesi borcu var devlete senin yok senin işlemin ilk günden rahat olur.

Yani dürüste vergi ödeyene, bu devletimiz bakmıyor arkadaş. Ben ciddi mali cebelleşme çekiyorum. Adam çıkarmayayım, vaktinde otomatik ödemelerle herşey ödensin diye ama artık ödenmeyecek seviyeye geliyor. Devlet diyorki boşalt firmanın içini ödeme vergini kimsede senden birşey alamasın. Yakıştıramıyoruz işte kendimize
    Birebir tanıdığım bir ajans sahibi bundan 4 sene önce devlete sgk ve vergiden 3 milyon lira borç yaptı. Adam senelerce ne sgk ödemiş ne vergi ödemiş. Altında q7si, nişantaşında evi, bmw motoru var. İki defa vergi affından yapılandırmaya girdi onları da bozdu ödeme yapmadığı için. Bu adamın ne mallarına haciz kondu ne de bir işlem yapıldı. Yurt dışına çıkış yasağı bile yok, elini kolunu sallaya sallaya geziyor, amerikaya gidiyor vs. Geçen işten çıkarıp tazminat vermediği bir elemanla konuştuk, avukata gitmiş bunu mahkemeye vermek için, adam şirketin içini boşaltmış başkasının üstüne de geçirmiş. Avukat diyor ki şu anda bu şekilde içi boşaltılmış binlerce şirket var, sahiplerinin dünya umurunda değil...

Biz arabanın vergisini 1 ay geciktirsek mesaj yağar yolda polis çevirir böyle adamlara hiç bir şey olmuyor

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enparanın durumu ortada. Nereye geçilmeli.

Dünki işlemlerde bile adamlar kısıtladı. O makasla hareket edebilen oldumu ? ben cesaret edemedim.

Banka önerisi olan ?
    türkiye finans makas gayet 2 - 3 kuruş arasında idi takip ettiğim kadarıyla. Ben de enparada birikim faizi yüksek diye tutmaktayım. Yoksa son makas olayından sonra gözden düştü.
    Instagram: mutusgarage

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha bu sabah ziraat katılım genel müdürü best fmdeydi.
    Fiziken çekilebileceğini söyledi.
    Ben de diğer bir çok bankadan çekilebilir diye biliyorum.

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir tanıdığım bir ajans sahibi bundan 4 sene önce devlete sgk ve vergiden 3 milyon lira borç yaptı. Adam senelerce ne sgk ödemiş ne vergi ödemiş. Altında q7si, nişantaşında evi, bmw motoru var. İki defa vergi affından yapılandırmaya girdi onları da bozdu ödeme yapmadığı için. Bu adamın ne mallarına haciz kondu ne de bir işlem yapıldı. Yurt dışına çıkış yasağı bile yok, elini kolunu sallaya sallaya geziyor, amerikaya gidiyor vs. Geçen işten çıkarıp tazminat vermediği bir elemanla konuştuk, avukata gitmiş bunu mahkemeye vermek için, adam şirketin içini boşaltmış başkasının üstüne de geçirmiş. Avukat diyor ki şu anda bu şekilde içi boşaltılmış binlerce şirket var, sahiplerinin dünya umurunda değil...

Biz arabanın vergisini 1 ay geciktirsek mesaj yağar yolda polis çevirir böyle adamlara hiç bir şey olmuyor
    bu ülkede hep biz dürüst insanlar kaybediyoruz. üni zamanı kyk dan aldıgım parayı odicem diye hayatımdaki herseyi erteliyorum. ne vergi borçluları var dünya umrunda değil. evlendiğimden bu yana devlete calısıyorum resmen eşimin ve benim vs vs devlete var olan borcları nedeniyle. sgk da haciz sistemi yok. neden yok mesela? günü gününe borcunu odiyen insanın ne günahı var? adalet yok adalet!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şuan dövizle işi olmayıp kredi kredi kartı takılanların bankası enpara

sorugusuz sualsiz 50.000 TL verdi bana kredi kartı 4000 tl di 10.000 TL yapalım mı pampa dediler

enpara kafa açtı

döviz işlerini halkbankasından yapıyorum daha karlı
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler