User Tag List

Sayfa 591/1068 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.211 ile 11.229 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rahip davasındaki savcının yeri değişmiş
    Olumlu fiyatlayabiliriz alım için beklemekte fayda var
    Ayrıca merkezin viopta basması piyasayı baskılıyor ne kadar daha devam eder görücez
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu 6.60 dı dırenc sonra 6.90 oldu yahu
    6.60 ı hıs kaale almadı,90 lara gelmeden 2 gun ustuste ucuz fıyattan sattı.
    Neyse,bu iş grafıkle yapılsaydı,milyonlarca zengınımız olurdu.
    Gelelım gerceklere; gozumuz aydın,rahıp bırakılıyor,hemen degıl ama işin ucunda bırakılıcak. Savcı degıstı.
    Almanya ıle bırlık kesajı verılecek,yarın borsa yukarıda.
    Bır mıktar daha gevseyecek. Alım ıcın hazırız eger bozan varsa...
    Bu işte çatır çatır yapılıyor grafikle
    Sen özel bilgilerine yap abi
    Ztn o kadar teknik eğitimlerini boşa alıyoruz biz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sıkıldım bu işten ya
    Geçen hafta adamın hakkını yiyorsunuz diye kızdığım arkadaşlar vardı haklarını helal etsinler yanılmışım

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kağıt üzerinde teknik eğitimlerle öngörü yerine milyonları yöneten insanların öngörüleri benim için daha önemlidir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik olarak 60-66 bandına sıkıştı parite yukarı kırarsa 72 aşağı kırarsa 56-52 var
    veri akışı olmadığı için gezeriz biraz
    Aynen teknik meknik yok bam bam bam
    60-66 bandı ne ya kaldı mı öyle bantlar yok 72 den satacakmışız da 60ı kırarsa 56ya çekilirmişte bunların hepsi fal
    5.90-6.10bandından alanlar da ztn şansa aldılar

2 oldu tekniğe laf ediliyor komik olmayın rahip salınınca o zaman 3e düşecek heralde yoksa nerede duracağını size göre bir tek "içerideki tanıdıklar" bilir

Neyse benim yazdıklarıma verdiğim seviyelere laf etmeyi bırakın ben kimsenin yazdığına *** atmıyorum şurada 5-10 kişi var takip eden dm atan onlar okusa yeter babanızın konusu değil ya herkes yazar isteyen okur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağıt üzerinde teknik eğitimlerle öngörü yerine milyonları yöneten insanların öngörüleri benim için daha önemlidir.
    Talihsiz bir yorum olmuş,

Kağıt üzerinde teknik eğitim olarak küçük gördüğünüz analiz mantığını kavramak için insanlar aylarını belki yıllarını harcıyor.

Gelelim milyon olayına , dolar/euro gram anlamam milyonu var diye saygı duyulan abilerinize bende milyar seviyesinden giriş yapayım bari konuda adminlik versinler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yastık altındaki dövizi bono olarak nasıl değerlendirebiliriz?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik ne ya temel ne

hep deli saçması bunlar
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende analiz vs takip ederim okurum ama birebir uygulamam. Ne zaman parçalı alım ve kendi hissiyatımı öne cıkardım o zaman kazanmaya basladım. Kimin ne yazdıgı belli bir süreden sonrada umrumda olmadı açıkcası. Para alışverişi bu herkesin kendi insiyatifinde olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi ki doğru ve reel olan bilimsel sistemler, grafikler..
    Ama olağan gidişatı olan ülkeler için daha gerçekçi yaklaşımlar 'kafadan atma' 'sallama' kavramları..
    Neymiş bu yapısal reformlar...
    Vestall var venus var..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Karamsarlık yok beyler

Bu ülke dıj gujlere boyun eğmeyecek

Allah bizim yanımızda

Görüşmeler sürüyor Allah yakında gavurları yakıp yıkacak

Anlaşmaya az kaldı

Kaynak : Yakında AHAber Bülteni

Bu yazdığım yere kadar gidin bir kahvehaneye anlatın

İnanan insanlarla karşılaşacaksınız

Aklıma şu video geldi

Bizi bu o. Eyşanlar mahvettiii

İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekniği hiçe sayıp saygısızlık yapmıyorum. Benim görüşüm teknik hesaplardan ziyade piyasayı daha yakından takip eden gündemi iyi süzen kişilerin özellikle kendi parasını yönetenlerin benim için daha belirleyici olduğudur.

Yoksa tabiki teknik üzerine insanlar eğitim alıp yıllarını harcıyorlar.

Ama türkiye piyasası için daha doğrusu Turkiye nın son yıllardaki işleyişi için teknik daha işlevsel denemez.

Kimse saygısızlık olarak algılamasın ama teknik verilere göre yada en azından sadece teknik verilere göre yatırım yapılacak bir ülkede değiliz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada milyar seviyesindeki abilerden cevremde çok var sizin için bir övünç kaynağı olacaksa

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebel,senın sorunun ne bılıyormusun? Tahmınlerının yada grafık yorumlarının sureklı cıkmaması. Cıkmıyacakta,bu sırecte nasıl cıksın,bana anlatsana? Gundemde “sıyası” akıs o kadar fazla kı,senın ısrarla verdıgın 6.60 ı lenlebı cekırdek gıbı 74 lere kırdı sadece ‘1’ atakda. E o zaman neden yanılmısım yazmadın? Yada gevsemelerde,ozellıkle 5.97 ye geldıgınde...
    Bak ne oluyor,tahmın yada sevıyeler tutmayınca “sundan dolayı olmuş” baslıklı bır yazı yazıyorsun yani olmuşu yorumluyorsun. E bunu herkes yapıyor.
    Ben sana arkadasın yada sıradan bırı olarak yazıyorum ama sunu unutma cıddı “tecrube” ıle yazıyorum. Ben 3 buyuk krızıde yasadım,hepsınde de guzel para kaybettım. Kaybedınce emın ol daha cabuk ogrenıyorsun.
    Suan kı oldugumuz durumda,bu verdıgın sevıyeler gecıcı olarak calısır,yanı ya acıklama yoktur ya eylem yoktu r ama emın ol ya gece yarısı yada hıc beklenmedık anda %8 hareket ıle kendıne gelırsın. Sunana kadar 17 kez hareket etmıs yanı bu krızın basladıgı anda. E o zaman bu grafıklerı okuyan binlerce insan var,bak baya binlerce... yanı yenı mılyonerlerımız olmalı,haksızmıyım?
    Bu zamanlarda sevıye yada yön vermek galcılıktan ote gıtmez.
    Acayıp derecede pazarlıklar devam edıyor,bızımkılerın elı sıkıstı yenı fon gelmıyor. Suan almanya ıle buyuk umitlerimiz var,hoş gecen sene referandumda yaptıgımız çirkeflıgın bedelini odetıcekler ama bızımkıler yarabbı sukur demeye alıskın...
    Çok konusmayı sevmem reklam amaclı ama prof.Özer Ertuna dan A- ile “Finans Uzmanlığı” vermiş bir adamım,bir şey yazıyorsam herkesle aynı tarafdayım,boşa kürek çekmem...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada milyar seviyesindeki abilerden cevremde çok var sizin için bir övünç kaynağı olacaksa
    Rakam konusmak kolaydır,onemli olan onu kullanabılmektir.
    Onceki postuma ek olarak,bızım rusya dan bellı bır maddı yardımtalebımız var,s400 ler fiilen gelmeden de yollamıyacaklar. Abd korkumuz devam edıyor,halkbankası ıcıngereklı tavızler verılmıstı ama dedıgım gıbı elımız sıkısık...
    Almanya da bızı tampon olarak kullanmak ıstıyor. Dılım varmıyor konsomatrıse donduk...
    Sunuda soyleyım,tl nın degerı neredeyse 94 krızınde kı halıne kadar dustu,yanı cıddı ucuz...
    Bu hafta nasılkapanıcak cok merak edıyorum,yapılıcak herseyı yapıyorlar ama umit edılenden daha az etkı gosterıyor...
    Insallah daha fazla zarar gormeden bu iş sona erer,cok fırma zorda suan...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro kredi alan bazı müşterilerimiz var. Öyle 300.000 - 500.000 falanda değil 35 milyon 40 milyon.

Bu tür müşteriler şuan çok zorda. Batmaz, ülkeyi satın alır, bu Tayyip’le aynı uçakta yemek yiyenlerden vsbdenilen firmalar var. Bu tür firmaların birer birer devrilmesi kapanamaz yaralar açacak ülkede.

0.29 0.30 larla Euro kredi kullanan müşteriler vardı. Çoğu filosunu satma derdinde.

İşte bu koca koca firmaların CFO ları finans direktörleri teknik dediğiniz yöntemleri bilmiyormuydu sizce.

Bir siyasi atışmada bütün teknikler bam bam bam

Murat abinin dediği gibi parayı telaffuz etmek kolay. Yönetmek zor.

Tek başına teknik yeterli değil.

Neyse konumuzun özüne dönelim.

Kasım ve Aralık ayında firma merkezimizin bazı öngörüleri var ki çok keskin tedbirler alındı.

Şu Euro dolar 10 olacak hikayesini yaşayacağız gibi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence devlet veri açıklanmasını da yasaklasın artık... Her şey güllük gülistanlık zannederek yaşamaya devam edelim.

"Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre, Türkiye'de bireysel kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyip borcu devam eden kişi sayısı 3 milyon 230 bin 317 kişiyi buluyor. Vatandaşın 11.4 milyarı lirası tüketici kedilerinden, 6.2 milyar lirası bireysel kredi kartlarından olmak üzere 17.6 milyar liralık batık hacmi var. "

"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) günlük bankacılık sektörü raporuna göre, takipteki alacaklar 29 Ağustos itibarıyla 78 milyar 977 milyon liraya ulaştı. 29 Haziran'da biten haftada batık kredi hacmi 3.7 milyar liralık bir sıçrama ile haftalık bazda değerlendirildiğinde 15 yılın en büyük yükselişini gerçekleşti."
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebel,senın sorunun ne bılıyormusun? Tahmınlerının yada grafık yorumlarının sureklı cıkmaması. Cıkmıyacakta,bu sırecte nasıl cıksın,bana anlatsana? Gundemde “sıyası” akıs o kadar fazla kı,senın ısrarla verdıgın 6.60 ı lenlebı cekırdek gıbı 74 lere kırdı sadece ‘1’ atakda. E o zaman neden yanılmısım yazmadın? Yada gevsemelerde,ozellıkle 5.97 ye geldıgınde...
    Bak ne oluyor,tahmın yada sevıyeler tutmayınca “sundan dolayı olmuş” baslıklı bır yazı yazıyorsun yani olmuşu yorumluyorsun. E bunu herkes yapıyor.
    Ben sana arkadasın yada sıradan bırı olarak yazıyorum ama sunu unutma cıddı “tecrube” ıle yazıyorum. Ben 3 buyuk krızıde yasadım,hepsınde de guzel para kaybettım. Kaybedınce emın ol daha cabuk ogrenıyorsun.
    Suan kı oldugumuz durumda,bu verdıgın sevıyeler gecıcı olarak calısır,yanı ya acıklama yoktur ya eylem yoktu r ama emın ol ya gece yarısı yada hıc beklenmedık anda %8 hareket ıle kendıne gelırsın. Sunana kadar 17 kez hareket etmıs yanı bu krızın basladıgı anda. E o zaman bu grafıklerı okuyan binlerce insan var,bak baya binlerce... yanı yenı mılyonerlerımız olmalı,haksızmıyım?
    Bu zamanlarda sevıye yada yön vermek galcılıktan ote gıtmez.
    Acayıp derecede pazarlıklar devam edıyor,bızımkılerın elı sıkıstı yenı fon gelmıyor. Suan almanya ıle buyuk umitlerimiz var,hoş gecen sene referandumda yaptıgımız çirkeflıgın bedelini odetıcekler ama bızımkıler yarabbı sukur demeye alıskın...
    Çok konusmayı sevmem reklam amaclı ama prof.Özer Ertuna dan A- ile “Finans Uzmanlığı” vermiş bir adamım,bir şey yazıyorsam herkesle aynı tarafdayım,boşa kürek çekmem...
    konuya yapıcı olarak mayısta girdim açıp mayısa kadar yazdıklarıma bir baksana
    6.60 diye bir şey yok diosun 3 gündür 6.60-6.66 bandını kırmaya çalışıyoruz ama onu napçaz?
    ben yukarıdaki gibi afaki bilgi yazmıyorum bant veririm hedef veririm direbç derstek noktası veririm kuru belirleyen güncel olaylara göre de ya dirence ya desteğe gideriz
    benim yazdıklarım gayet net ve anlaşılır

milyar seviyesinde abiler de bu piyasada 5 kuruş etmez günlük dolar hacmi dünyada 5 trilyon dolar
    koca merkez bankası 3 gündür tahta yapmaya çalışıyor yaklaşık 400bin lot sattı tüm kontratlarda kuru 6 kuruş düşürdü
    öyle 50-100 milyonu olan adamın belirleyebileceği bir piyasa yok anında eline verirler malı basarlar aşağı

şimdi ben seviyelerimi yazmaya devam edeceğim istemeyen okumaz
    konu kilit.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ısrarla 6.60a tutunuyoruz
    3 gündür bu bantı kırramadık 3 defa yukarı 1 defa aşağı denedik kırılmadı ama güncel olaylara göre kırılması muhtemel artık
    daha öncede anlattım teknik tek başına bir tek btc piyasasında çalışır
    para piyasalarında işin içine temel bilgileri de katmalısınız bilgilere ve büyüklüklerine göre yönü ve hedefi belirlersiniz
    for example1; merkez dün gece 800bp şok bir faiz arttırsaydı 5.50 hedefine giderdik
    for example 2; merkez dün gece 300 bp şok bir faiz arttırımı yapsaydı 5.90-6.10 bandına inerdik
    for example 3; merkez 13 eylülde faize dokunmazsa bu seviyelerden 7 üzerine atmaya çalışır hatta 7.20yi bile hedef olarak alabiliriz

gelelim neden 6.90ları henüz göremedik;
    ben işlemlerimi viopta yapıyorum hafta başından beri merkez tahta yapıcılığına soyundu
    viop nedir? viop kısaca şirketlerin kur risklerini hedge etmek için kurulmuş bir piyasadır
    misal dolar borcunuz var 12. ay ödemeli ama kurun düşeceğine güveniniz yok hatta artacağından korkuyorusunuz
    viop sie 12 ay vadeli dolar alma imkanı sunar ve kaldıraç uygular bu sayede az sermayeyle çok dolar alıp zararınızı hedge etmiş olursunuz
    hedge etmek: belirli bir zararı göze alıp daha fazlasına izin vermeyecek pozisyon açmak diyebiliriz anlaşılabilir bir dille
    bgn viopta 31 aralık vadeli dolar/tl kuru 6.96 dan işlem görüyor
    size göre yıl sonu 6.96nın üstüne kalacaksa vioptan alış pozisyonuna geçersiniz
    eğer 6.96 olmaz aşağıda kapatır diyorsanız 6.96dan satış işlemi yapabilirsiniz forex gibi çift yönlü işlem imkanı var

gelelim merkeze merkez 3 gündür spot piyasayı 5-6 kuruş düşürmek için viop kontratlarında satıl koyuyor
    teorik fiyata göre 7.15 olması gerekn 12. ay vadeyi 7.07 den satıyor bankalarda satışları karşılıyor
    elinde binlerce ucuz lot olan bankalar spot doları tutma ihtiyacı duymuyor ve piyasaya satıyor bu sayede de dolar 6 kuruş düşüyor
    ilk başta merkez için mantıklı tl karşılığı pozisyon açtığı için rezervleri zarar görmüyor peki ya vade sonu gelince ne olacak?
    aradaki zararı piyasaya tl basarak karşılayacak sonuçta kağıt bol depoda bu da tl arzını arttıracak ve tlnin değerini düşürecek
    yani merkez faiz arttırmamak için yine yeni bir yan yol buldu bakalım ne olacak

ha bu arada 13 eylül kararının bilgisini önden alabilecek bir babayiğit varsa bizle de paylaşsın da ona göre pozisyon açalım
    ekran başında tırnaklarımızı yemeyelim haybeye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler