User Tag List

Sayfa 592/1068 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642692 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.230 ile 11.248 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ısrarla 6.60a tutunuyoruz
    3 gündür bu bantı kırramadık 3 defa yukarı 1 defa aşağı denedik kırılmadı ama güncel olaylara göre kırılması muhtemel artık
    daha öncede anlattım teknik tek başına bir tek btc piyasasında çalışır
    para piyasalarında işin içine temel bilgileri de katmalısınız bilgilere ve büyüklüklerine göre yönü ve hedefi belirlersiniz
    for example1; merkez dün gece 800bp şok bir faiz arttırsaydı 5.50 hedefine giderdik
    for example 2; merkez dün gece 300 bp şok bir faiz arttırımı yapsaydı 5.90-6.10 bandına inerdik
    for example 3; merkez 13 eylülde faize dokunmazsa bu seviyelerden 7 üzerine atmaya çalışır hatta 7.20yi bile hedef olarak alabiliriz

gelelim neden 6.90ları henüz göremedik;
    ben işlemlerimi viopta yapıyorum hafta başından beri merkez tahta yapıcılığına soyundu
    viop nedir? viop kısaca şirketlerin kur risklerini hedge etmek için kurulmuş bir piyasadır
    misal dolar borcunuz var 12. ay ödemeli ama kurun düşeceğine güveniniz yok hatta artacağından korkuyorusunuz
    viop sie 12 ay vadeli dolar alma imkanı sunar ve kaldıraç uygular bu sayede az sermayeyle çok dolar alıp zararınızı hedge etmiş olursunuz
    hedge etmek: belirli bir zararı göze alıp daha fazlasına izin vermeyecek pozisyon açmak diyebiliriz anlaşılabilir bir dille
    bgn viopta 31 aralık vadeli dolar/tl kuru 6.96 dan işlem görüyor
    size göre yıl sonu 6.96nın üstüne kalacaksa vioptan alış pozisyonuna geçersiniz
    eğer 6.96 olmaz aşağıda kapatır diyorsanız 6.96dan satış işlemi yapabilirsiniz forex gibi çift yönlü işlem imkanı var

gelelim merkeze merkez 3 gündür spot piyasayı 5-6 kuruş düşürmek için viop kontratlarında satıl koyuyor
    teorik fiyata göre 7.15 olması gerekn 12. ay vadeyi 7.07 den satıyor bankalarda satışları karşılıyor
    elinde binlerce ucuz lot olan bankalar spot doları tutma ihtiyacı duymuyor ve piyasaya satıyor bu sayede de dolar 6 kuruş düşüyor
    ilk başta merkez için mantıklı tl karşılığı pozisyon açtığı için rezervleri zarar görmüyor peki ya vade sonu gelince ne olacak?
    aradaki zararı piyasaya tl basarak karşılayacak sonuçta kağıt bol depoda bu da tl arzını arttıracak ve tlnin değerini düşürecek
    yani merkez faiz arttırmamak için yine yeni bir yan yol buldu bakalım ne olacak

ha bu arada 13 eylül kararının bilgisini önden alabilecek bir babayiğit varsa bizle de paylaşsın da ona göre pozisyon açalım
    ekran başında tırnaklarımızı yemeyelim haybeye

Dostum slm,yazdıkların bilmeyenler için çok açıklayıcı bilgiler.yanlız mb sı vadeli piyasada 200mil usd lık kontrat sattı,aslına bakarsan çok bi rakam deil ve tek alıcı da TEB.
    yazdıgın sevıyelerde tamamen dogru,daha kabaca 5.75 kırılmadıgı surece usd ın tyukarı trendı bozulmaz,gelişmeler,haberler yönü belirler,sEVİYELERİ DEİL...
    kolay gelsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işi yapabilmek için bence hem teorik hem pratik bilgi lazım.
    Örneğin bir kaç konu önce bir arkadaş kombi sorusu sormuş.
    Bu soruyu cevaplayabilmek için konuyu/hesap yöntemini bilmek lazım. Hesap yöntemi ise üniversitede 1 dönemde anlatılıyor projesi ile birlikte.
    Bu arkadaşın sorusuna gerçekten net cevap verebilmek için binanın yapı bileşenleri, ısı iletim katsayıları, kaçıncı kat ise kat zammını, dairenin cephesini, altında çıkma alan var mı yok mu bilgisi, alt-üst katta daire var mı bilgisi, tesisat çekilirken düz boru miktarı, yerel dirençler, bunların yarattığı kayıplar vs vs vs bilimum şey bilmek lazım. Doğru yöntem bu. Ama böyle hesap yapılırsa bir darenin hesabı 1 günden fazla sürer. Ama bu bilgiler bilinmeden hesap yapılamaz.
    Pratiğe gelirsek artık iller bazında yaklaşık ısı kaybı değerleri mevcut. Eve gidiyorsun, bakıyorsun kaç m2, hop yaklaşık ısı kaybını buluyorsun. 1 mtül 600x1000 PKKP tip 22 radyatörün verdiği ısı belli. Burdan radyatör boyunu buluyorsun, oluyor bitiyor.
    Diyeceğim teori de önemli pratikte önemli.
    Belli zaman sonra artık alışınca teorik bilgileri kullanmıyorsun. Grafiğe bakıyorsun elliot dalgalarını görüp, hemen yorum yapabiliyorsun detay inceleme yapmadan.
    Murat kardeşimiz "cheat" kullanarak hükümete yakın yerlerden bilgi alma imkanına sahip ki bu da çok önemli aslında. İmkanım olsa ben de yaparım. Bir nevi pratik olmuş durumda artık. Ne mutlu ki bizimle de paylaşıyor.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum slm,yazdıkların bilmeyenler için çok açıklayıcı bilgiler.yanlız mb sı vadeli piyasada 200mil usd lık kontrat sattı,aslına bakarsan çok bi rakam deil ve tek alıcı da TEB.
    yazdıgın sevıyelerde tamamen dogru,daha kabaca 5.75 kırılmadıgı surece usd ın tyukarı trendı bozulmaz,gelişmeler,haberler yönü belirler,sEVİYELERİ DEİL...
    kolay gelsın
    hocam kaldıraçlı piyasada kumar oynuyor artık merkez
    tüm vadelerde(eylül ekim aralık) yaklaşık 370 bin lot satışı var benim hesapladığım 3 günde
    sıkıntı yok karşılıyor bankalar hatta ucuz kontrat alma fırsatı doğuyor uzun vadeciler için
    ben trade ettiğim için daha çok zorlanıyorum

benim kafamda 2 soru var bu hamleden sonra
    merkez bunu faiz arttırmamak için mi yapıyor?
    hesapları ekside kapatırsa eğer piyasaya süreceği tlnin etkisini hesapladılar mı?
    her türlü kumar bedelini yine halk ödeyecek
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro kredi alan bazı müşterilerimiz var. Öyle 300.000 - 500.000 falanda değil 35 milyon 40 milyon.

Bu tür müşteriler şuan çok zorda. Batmaz, ülkeyi satın alır, bu Tayyip’le aynı uçakta yemek yiyenlerden vsbdenilen firmalar var. Bu tür firmaların birer birer devrilmesi kapanamaz yaralar açacak ülkede.

0.29 0.30 larla Euro kredi kullanan müşteriler vardı. Çoğu filosunu satma derdinde.

İşte bu koca koca firmaların CFO ları finans direktörleri teknik dediğiniz yöntemleri bilmiyormuydu sizce.

Bir siyasi atışmada bütün teknikler bam bam bam

Murat abinin dediği gibi parayı telaffuz etmek kolay. Yönetmek zor.

Tek başına teknik yeterli değil.

Neyse konumuzun özüne dönelim.

Kasım ve Aralık ayında firma merkezimizin bazı öngörüleri var ki çok keskin tedbirler alındı.

Şu Euro dolar 10 olacak hikayesini yaşayacağız gibi
    Defalarca anlatmaya calıstıgım bu zaten. Benım sırketımde kı fınans muduru kadın odtu mezunu,bogazıcınde master yapmıs mesela. Kendı ekıbını kurmasına ızın verdık,altında calısanlarda işlerınde cok ıyı. Ama ne bızım sırket kur zengını ne kendılerı. On gorulerı var,ellerınde baya da para var ama bu zamanlarda gemı dümeni dinlemiyor,fırtına yön verıyor.
    Benım sektorumde 4 tane fırma cıddı zorda,2 siyle de ilşkilerımız var,artık bankalar %1 in pazarlıgını yapıyorlar,baska bankadan borc alıp dıgerını kaparıyorlar vs vs... tıpkı sıradan vatandaslar gıbı.
    Malesef bir cok fırma var duymadıgınız,batan yada odeyemıyorum dıyen. Kımı kucuk kımı orta yada buyuk...
    Merkez bır cok sey yapıyor kendınce ama yangın hala devam...
    Suan doların seyrını etkıleyecek tek sey cok guclu “fızıkı” adımlar. Gerısı yalan. 5.97 lere geldıgınde cıddı guclu faız artırıp,onlemlerı hayata gecırseydı trend kırılırdı belkı....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsın
    Ooo,doktor gelmiş. Ekranların efendisi
    @rebel milyarlık abılerin kur belırledıgını kım yazdı,ben mı?baskası bıle degıl...
    Hırslı yazma,rahat ol. İsteyen okur okumaz falan gıbı sacma sinirlerın buraya faydası yok yerıde yok
    Ayrıca 5 trilyon dolar ıse bu pıyasa. Neden merkez cerez nıyetıne 3 gundur işlem baglıyor? Yada 3-5mılyar satıyor... onunda anlamı yok kı 5 trılyonda...
    6.60 bandını gecen hafta kırdık,daha dun yıne 6.72 deydık 50 lere ındık vs. Hatta sen 6.60 dırenc dıyordun orayı kaale bıle almadı gecen hafta.
    Tekrar yazayım,bu son olsun;fırtınalı havada,bu kadar farklı uluslararası sıyası krizin oldugu bır ortamda teknık sevıye ıle ıslem yapamazsın. Kur 17 kez %4 un ustunde hareket etmıs gecen ay. Allah askına ulkenın durumunu kabul et. Emınım bunlarda gecer “yahu” dan sonra,imsallah teknık sevıyelerın ve indakatörlerın gecerlı oldugu pıyasamız olır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35/40 Milyon kamu işlerinde iş bitirmenin teminatı bile sayılmaz rakamlar o paralarla tayyiple aynı uçakta yemek yiyorsalar bizimkiler bugüne kadar boşa proje bitirmiş :d

Ayrıca finans danışmanları da teknikten ziyade eşek olması lazım ki o krediler banka insiyatifi ile değil alıcı şartlarıyla da belirlenir örneğin temin edileceği gün kur’u 4.5 ise sözleşmeye ortalama faiz baz alınarak 5.2 girilir altı/üstü zaten vergilendirme piyasasında 2 taraf içinde “vergi kaçırmaya” girer bunu da master yapmaya gerek yok veznede 10.000 ihtiyaç kredisi veren bankacılık myo mezunu bilir.

Neyse murat abi yazmış tanımakla,bilmekle olmaz elde varsa konuşmak lazım herkese hayırlı cumalar

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı kimseler ile tartışmak istemediğim için yorum yapmıyorum. Ama sadece bir soru sormak istiyorum. Yahu rebelh nikli kardeşim teknik analiz yapıyor. Gayette iyi yapıyor çek edebiliyor olduğum için. Ayrıcada diyorki. BÜYÜK YAZIYORUM, AYRICADA DİYORKİ BU TEKNİK ANALİZİM TEMEL ANALİZ BOZMAZ İSE GEÇERLİ. TEMELanaliz neydi. İşte anlayacağınız dille basitçr yazayım, ülke gündemi. Amerikamı bizr hamle yaptı, bizmi yaptık, biz beklenmedik reformmu yaptık vs. Adam ne yapsın Recepin ne yapacağınımı bilecek? Yada sştede bilenmi var?

bakın evveli hafta ben doların 5.65-5.75e gevşemesini umıyorum yazdım. Millet kahkaha attı. Neden? e anlamıyor adam kızayımmı bilmiyor diye? ama ekledimde bunun olabilmesi için tam reformun açıklanma zamanı aynı zamanda amerikada hatta trumpta kötü haber yayınlamamalı. Şimdi bakın bu teknik seviyeleri demekki birkaö kişi bekliyor. Ama bakın temel analiz izin verirse.

Neyse yine anlaşılmayacak biliyorum. Abiler eğlnin işte ya
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı kimseler ile tartışmak istemediğim için yorum yapmıyorum. Ama sadece bir soru sormak istiyorum. Yahu rebelh nikli kardeşim teknik analiz yapıyor. Gayette iyi yapıyor çek edebiliyor olduğum için. Ayrıcada diyorki. BÜYÜK YAZIYORUM, AYRICADA DİYORKİ BU TEKNİK ANALİZİM TEMEL ANALİZ BOZMAZ İSE GEÇERLİ. TEMELanaliz neydi. İşte anlayacağınız dille basitçr yazayım, ülke gündemi. Amerikamı bizr hamle yaptı, bizmi yaptık, biz beklenmedik reformmu yaptık vs. Adam ne yapsın Recepin ne yapacağınımı bilecek? Yada sştede bilenmi var?

bakın evveli hafta ben doların 5.65-5.75e gevşemesini umıyorum yazdım. Millet kahkaha attı. Neden? e anlamıyor adam kızayımmı bilmiyor diye? ama ekledimde bunun olabilmesi için tam reformun açıklanma zamanı aynı zamanda amerikada hatta trumpta kötü haber yayınlamamalı. Şimdi bakın bu teknik seviyeleri demekki birkaö kişi bekliyor. Ama bakın temel analiz izin verirse.

Neyse yine anlaşılmayacak biliyorum. Abiler eğlnin işte ya
    abi bence konuyu kısaca özetleyip. iki tarafında aslında savunduğu şeyleri yazmışsın.

tartışılacak bi konu yok aslında. tahminler ve ytd ler devam

hayırlı işler.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35/40 Milyon kamu işlerinde iş bitirmenin teminatı bile sayılmaz rakamlar o paralarla tayyiple aynı uçakta yemek yiyorsalar bizimkiler bugüne kadar boşa proje bitirmiş :d

Ayrıca finans danışmanları da teknikten ziyade eşek olması lazım ki o krediler banka insiyatifi ile değil alıcı şartlarıyla da belirlenir örneğin temin edileceği gün kur’u 4.5 ise sözleşmeye ortalama faiz baz alınarak 5.2 girilir altı/üstü zaten vergilendirme piyasasında 2 taraf içinde “vergi kaçırmaya” girer bunu da master yapmaya gerek yok veznede 10.000 ihtiyaç kredisi veren bankacılık myo mezunu bilir.

Neyse murat abi yazmış tanımakla,bilmekle olmaz elde varsa konuşmak lazım herkese hayırlı cumalar
    Başkan mesela 30-40 milyon meselesi değil ben bir firmanın çektiği bir krediden örnek verdim sen kendini yüceltecek bir şekilde alıp harmanlıyorsun. Maalesef isim veremediğim için benim örneklerim bende kalacak.

Rebel arkadaş gayet güzel yorumlar yapıyor mantıklı temellere dayandırıyor. Ama mantık çerçevesinde ilerlemeyen bir piyasa olduğunu belirtmek istedim ben.

Neyse önümüzü göremediğimiz bir durum var. Ama bizim sektör ciddi önlemler almaya devam ediyor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abimlerim kardeşlerim.

Gereksiz tartışmalar yerine bilgi paylaşımlarını çoğaltalım ki herkes daha çok bilgi sahibi olsun.

Bizim türk insanımızın en büyük sıkıntısı " en iyi ben bilirim" mantığı.Bu mantıktan kurtulmamız lazım. Herkes kendince belli kısımları doğru biliyor. Benim bilmediğim yanlıştır demek buradaki insanlara yakışmıyor.

Benim bu konuya yazmamdaki amaç daha çok bilgi alış verişi sağlamak. Daha çok bilgi alma taraftarıyım.

teknik inceleyen de haber akışına göre pozisyon alan da doğru yapıyor. Kimse bu 2 analizin yanlış olduğunu söylemedi.

Şimdi teknik çalışmıyor dediniz geçen sefer bir grafik paylaştım. Fibo seviyesinden alış geldi dedim. Bakın link muhtemelen çalışıyordur. Eski postlarım da link vardı. Aynı fibo seviyesinden gene alış geldi. 6,57-6,58 bandı. Kimse bu bant kırılmaz diyemez. Yukarıda 6,72 seviyesini tam 3 gündür deniyor kırılamıyor. düşmesi normal. 6,82yi 2 gün denedi düştü. 7.03 seviyesini 2 gün denedi düştü. Hatta çok önceden 4.80 seviyesi 4 gün denenmişti sonra gene düştü. Bir direnç uzunca bir süre geçilemiyorsa düşüş başlar. Yukarıda alıcı yok çünkü.

Zaten şuan dolar öyle bir seviyede bekliyor ki habere göre bir yere kıracak. Ateşe hazırlanmış silah gibi duruyor. Normalde düşüş başlaması lazımdı fakat insanların merkez bankasına güveni yok. Faiz artışının gelip gelmeyeceği, gelecekse ne kadar geleceği belirsiz.

önümüzdeki ay enflasyon %20 üzerinde olacak. Bizim gibi ülkelerin %3 reel faiz vermesi gerekmektedir. Şuan ki oluşan kötü algıdan dolayı bizim %5 vermemiz gerekiyor ki parayı buraya çekelim. Bunun için faizin %23-25 arası olması gerekiyor.

Şimdi senaryoya göre eğer faiz bu seviyelere gelmezse ateşlenmeye hazır silah patlar. 7 nin üzerine çıkarız. muhtemelen 7 de satış gelir. ama ileriki günlerde 7 nin çok üzerinde bir seviyelere doğru yol alırız. Şuan ki oluşmaya çalışan çanak formasyonu umarım iptal olur.

eğer faiz 23-25 gibi bir seviyede olursa o zaman hızlıca 6 liranın altına geliriz. 5,70 dip olabilir.

Gördüğüm kadarıyla 997tt abimizin kulağı delik. Güzel haberler alıyor. Bununla alakalı haber alırsan bizi de bilgilendirirsen sevinirim.

Son olarak bu hafta olmasa da, tcmb faiz kararından 1-2 gün önce bir satış dalgasının başlayacağını ve 6,4 seviyesine doğru geri çekileceğini düşünüyorum. Bu sadece bi tahmin.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Rebelh'le 997TT bilek güreşine tutuşunlar kim kazanırsa onun lafı geçerli olsun..

Bu ne la, lise kavgası gibi.. Daha burda insan doğasının en temel fonksiyonu olan bilgi paylaşımını çözememişiz ki bi nebze eğitimli insanlarız, sonra da ülke niye böyle ?
    Tango-1 never dies.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    VIP üyeliğim ile siz de kazanacaksınız. IBAN için PM.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

Tam üstüne denk geldi bu video kimse üstüne alınmasın.
    Seat IBIZA FR

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik analiz her zaman çalışmaz ama olması gereken yeri gösterir. Kur hareketi olmadan önce bile bu seviyelerin olacağı bekleniyordu. Sadece Ağustos ayında hareket beklentisi yoktu. Temelsiz teknik olmaz. Tekniksiz temel de paranızın değerini korumada yardımcı olmaz. Algoritma peşinde koşup fx'te alt üst değeri belirleyen kişiler bile ter attıysa durum başka demektir. Çok tecrübeli değilim, çocukluğumdan beri (Yiğit Bulut'un CNN Türk'te finans analiz programını sunduğu zamandan) piyasayı izlemişimdir. Şunu gördüm. Herkes beklenti oluşturur, konuşur da konuşur. Direnç, destek seviyeleri, yön tahminleri vs. Bir gelişme olur, konuşulan onca laf boşa çıkar. Ya da kısa vadeli işlemlerde kaç kişi tepe ve dip noktalarını yakalayabiliyor ki?

Örnek mi? 2001 krizi öncesi 2000 kasımda kur hareketi yaptı. 13 yaşımdaydım ve iyi kötü hatırlıyorum. Bankalarımız güçlü, Türkiye güçlü mesajları vardı. Kimse çoklu hazine sistemini, 99 depremi sonrası ekonomiye bindirmiş olduğu yükü, güven kaybı gibi unsurları dillendirmiyordu. Ki o zamanlar yaygın bir internet sistemi yoktu. Paraya ulaşmak o kadar kolay değildi. Paralarda karşılık oranı bu kadar düşük değildi. Devletin borcu vardı ama sahip olduğu varlıklar da çoktu. Kitapçık ile herşey patladı. Destek, dirençler ne oldu? Ezerek gitti. Şişen piyasa yön buldu. Ya da pound'daki sözüm ona tombul parmak hatası.

Dip not: Harçlıklarımdan biriktirdiğimi babamın yönlendirmesi sonrasında 1 ay öncesinde Dolardan B tipi likit fona çevirmiştim. Ondan sonra aklımın yettiğince okuyup araştırmaya çalıştım.

Kırıcı ya da agresif değil, yönlendirici yapıcı olmaya çalışalım. Saygıyı bir kenara bırakmayalım. Şu işsizlik ve boğucu piyasada zaten herkesin agresif olması doğal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada kı sorun ben tekniği kabul edıyorum ama suan kı kriz ortamında tejnıge dayanarak iş yapmak kaybettırır dıyorum. Ama rebel nedense bunu kabul etmıyor. Olmuşa yorum çok olur,bınlerce grafikle güzelleme de yapılır ama önemli olan ön görudur. Malesef öngörülebilir bır ulke degılız suan. Bu yuzden cok ihtiyatlı ve matematıge dayanmayan piyasa yapıcı haberlerı takıp etmek gerek...
    13 eylul e kıtlendı pıyasa ve aşırı beklenti olustu,buda hoş degıl.
    Neyse bakalım,tayyip suan kime yanasacagını sasırdı,insallah dogru adımlar atarız ama emınım ki yıne husran ve fatura bize cıkacak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim kimseye bişi dediğim yok arkadaşlar ben diyorum ki "bana bir şey demeyin"
    biri çıkar vatan haini der biri çıkar falcı der vs..

teknik farklı şey temel farklı şey 2sini harmanlamadan işlem yapıyorsanız zarar yazarsınız
    temel bilgisi olan varsa açıkça yazsın da bizde faydalanalım
    yoksa bizde eşşek değiliz biliyoruz idlip operasyonlarının bile kura etki edeceğini
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle yukarıdaki arkadaşların yapıcı konuşmalarına katılıyorum.

Faiz artırımı yapılmadığı takdirde ve ABD ile olan ilişkiler düzelmediği takdirde kur hangi seviyelere yükselir.

Savcı değişti ama ben Hükümetin Brunson u bir süre salacağını düşünmüyorum.

Brunson u vermek için ne isteyeceğiz acaba ABD den
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben YTD dersleri veriyorum internet üzerinden foruma özel XOR kodu ile %15 indirim yapıcam.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brunson isinde eminim sacma pazarliklar devam ediyordur.tek korkum rusya ile ucak krizinde oldugu gibi kim cekerse onun yanina giderek kaybetmemiz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler