User Tag List

Sayfa 602/1068 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.420 ile 11.438 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki bi 26 falan deneyebilir bugün her faiz artışı öncesi geri çekilme yaşıyoruz
    kademeli kademeli toplamak mantıklı bence
    o kadar düşmez diye düşünüyorum 30a kadar anca iner bence. eğer o kadar düşerse bilgi sızdığını yüksek faiz artışı geleceğini düşünürüm.

çünkü senin dediğin günlü %3 lük düşüşe tekabul ediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CEMAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar düşmez diye düşünüyorum 30a kadar anca iner bence. eğer o kadar düşerse bilgi sızdığını yüksek faiz artışı geleceğini düşünürüm.

çünkü senin dediğin günlü %3 lük düşüşe tekabul ediyor
    ben merkezden kolay kolay bilgi sızdırılacağına inanmıyorum
    o konuda aselsan yöneticilerinin eline kimse su dökemez
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne bilgiler sızıyor o mu sızmayacak

benim bildiğim ppk kararı 1 gün önce toplantı yaparak belli oluyor. ertesi gün açıklanıyor.
    yani şuan ppk kararı için toplantıda olmaları gerekiyor.

bu arada sana katılıyor 6,40 a kadar olan düşüş 200lük bir faiz artışı içindi. fazlasının gelip gelmeyeceği kafa karışıklığı olduğu için düşmedi.
    yoksa 500-600den emin olsalar çokta 6-6,20 bandına gelirdik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne bilgiler sızıyor o mu sızmayacak

benim bildiğim ppk kararı 1 gün önce toplantı yaparak belli oluyor. ertesi gün açıklanıyor.
    yani şuan ppk kararı için toplantıda olmaları gerekiyor.

bu arada sana katılıyor 6,40 a kadar olan düşüş 200lük bir faiz artışı içindi. fazlasının gelip gelmeyeceği kafa karışıklığı olduğu için düşmedi.
    yoksa 500-600den emin olsalar çokta 6-6,20 bandına gelirdik.
    o zaman yarın 200 gelirse hemen 6.60 diyebilir miyiz?
    ki ben hala çok ciddi bir artış beklemiyorum

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu rakamlardan almam almıyorumda. Beklenti endeksine göre bir harekette yok işin garibi. Yani ben 6.2x lere çekilmesini ve ordan alınacaksa alınması taraftarıyım. Burada al dediklerim faiz kararı çıkarsa dolar dahada düşecek ama siz dahja ileri vade gözeterek alacaklar için söylüyorum. Yani ben çıkacak faaizle birlikte 6 ayda %10 dan fazlasını dolar kuruyla almayı hedefliyorumcular için bu önerim

YTD
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan önceki 2 toplantıda yapılanın tekrarı gibi, artış beklentisi oluşturup zaten USD'nin gevşemesini başarı olarak görüp, artış yapmayarak suni bir geri getirme operasyonu yürütüyor TCMB. Ben de artış olmayacağını düşünüyorum, makro adımlar olmadan ve kredibilite sağlayacak bir program ortada yokken faiz arttırmak zaten bir orta vadede bir etki yaratmayacak. Ortada zaman kazandırma adına bir program yoksa artış ve son derece gereksiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 gelirse evet 6,60 ve üstü bile gelebilir. 6,72 yada 6,82den satışı gelir muhtemelen.

Şuan zaten üst bant olan 19,25ten fonluyor.

17,75 olan faizi 200 arttırıp 19,75e getirirse dolar uçar gider.

Ben şahsen faizi 21-22ye getireceğini düşünüyorum. Bu da 325-425 gibi bir artış. ve bantlar arasındaki makasların da açılacağını düşünüyorum. yani politika faizi 21 olursa üst bant 23-24 olur gibi düşünüyorum.

Şuan bankalarda yıllık kredi faizleri zaten 35-45 seviyesine geldi.

bankaların şuanki faizleri sebebiyle ekonomi daralacağı kadar daralmış zaten. Piyasa kendi faizini arttırıyor çünkü. Bu sebeple mb'nin faiz artışı ekonomik daralmaya çokta katkı sağlamayacak. Aksine arttırmaması büyük daralmaya sebep olacak.

eğer düşük artış olursa önümüzdeki ay olacak olan toplantı için bir sinyal daha verir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan önceki 2 toplantıda yapılanın tekrarı gibi, artış beklentisi oluşturup zaten USD'nin gevşemesini başarı olarak görüp, artış yapmayarak suni bir geri getirme operasyonu yürütüyor TCMB. Ben de artış olmayacağını düşünüyorum, makro adımlar olmadan ve kredibilite sağlayacak bir program ortada yokken faiz arttırmak zaten bir orta vadede bir etki yaratmayacak. Ortada zaman kazandırma adına bir program yoksa artış ve son derece gereksiz.
    Malesef aynı şeyden bahsediyoruz. Adamlar osuruktan kararların zamanla hayata geçmesini bekleyecekler, katara şirket beğendireceklerki parası gelsin, Bu arada bulursak bir reform açıklayalım diyecekler ve gündemi artırımsız geçirtecekler. Adamların kendi ticaret odaları bile aynı söylemde şuan.

Şahsi yorumum hayatımız s...lir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu nereye kadar böyle gider sizce ?

Hayır bi an önce dibe vurursak gidecek tek yer yukarı olur.

Ülkenin batmasını asla istemem ama böyle milleti yıllarca rezil etmelerini hiç istemem.

En az 4-5 yıl bu şekilde gider gibi geliyo bana siz ne düşünüyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz artışı kesinlik gelecek ama miktarı, mb'nin önceki toplantıda herkesi terse bırakması sebebiyle tartışılıyor.

Enflasyon verisi açıklandıktan 5dk sonra mb bu güne kadar yapmadığı birşeyi yapıp basın duyurusu ile gereken yapılacaktır dedi.

Bunu demeseydi dolar muhtemelen 7ye doğru giderdi.

geçen ay bayramdan dolayı sanırım sadece ilk 10 günün enflasyon verisi toplanmış. tüfe 18, üfe 33 civarı çıktı. Bayramdan sonra zam yağmuru başladı. Bu demek oluyor ki önümüzdeki ay %20 üzerinde tüfe olacak. Sene sonuna kadar böyle gider.

Bu ülke sıcak para ile dönen bir ülke. Eğer enflasyonun altında faiz verirsen kimse sana para vermez. Kim borç verip vade sonunda zarar etmek ister. Para bulmak istiyorsak reel faiz vermemiz şart. olması gereken en düşük faiz %25 bana göre.

ama 21-22 yapıp üstüne düzgün bir ovp ardından abd sorunu çözülürse güzel combo olur. bu da kuru dizginler diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef aynı şeyden bahsediyoruz. Adamlar osuruktan kararların zamanla hayata geçmesini bekleyecekler, katara şirket beğendireceklerki parası gelsin, Bu arada bulursak bir reform açıklayalım diyecekler ve gündemi artırımsız geçirtecekler. Adamların kendi ticaret odaları bile aynı söylemde şuan.

Şahsi yorumum hayatımız s...lir
    abi hem arttırımsız geçecekler diosun hemde dolar daha da düşecek diyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz artışı kesinlik gelecek ama miktarı, mb'nin önceki toplantıda herkesi terse bırakması sebebiyle tartışılıyor.

Enflasyon verisi açıklandıktan 5dk sonra mb bu güne kadar yapmadığı birşeyi yapıp basın duyurusu ile gereken yapılacaktır dedi.

Bunu demeseydi dolar muhtemelen 7ye doğru giderdi.

geçen ay bayramdan dolayı sanırım sadece ilk 10 günün enflasyon verisi toplanmış. tüfe 18, üfe 33 civarı çıktı. Bayramdan sonra zam yağmuru başladı. Bu demek oluyor ki önümüzdeki ay %20 üzerinde tüfe olacak. Sene sonuna kadar böyle gider.

Bu ülke sıcak para ile dönen bir ülke. Eğer enflasyonun altında faiz verirsen kimse sana para vermez. Kim borç verip vade sonunda zarar etmek ister. Para bulmak istiyorsak reel faiz vermemiz şart. olması gereken en düşük faiz %25 bana göre.

ama 21-22 yapıp üstüne düzgün bir ovp ardından abd sorunu çözülürse güzel combo olur. bu da kuru dizginler diye düşünüyorum.
    yine 7ye doğru giderdik aslında da vioptan satışa geçip piyasayı fonladı kimsenin spot dolara ihtiyacı olmadı

beni tek çelişkiye düşüren şey reisin faiz karşıtlığı yoksa banko 300 bp gelir önümüzdeki ay da 500e tamamlanır
    kaldıki ben "yapısal reformlar" olmadan faiz artışının da çözüm olacağına inanmıyorum
    daha fedin faiz arttırımı var
    krizi üstüne yıkabilecekleri bir rahip varken salacaklarını da düşünmüyorum
    iyimser olamıyorum açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla canlı canlı iyi kötü hem yorumumu hem aldığım fısıltıları aktarayım.

Öncelikle tüm dünyanında beklediği gibi benimde beklentim (sadece beklentim değil ticaretin devam edebilmesi için de aynı zamanda umudum) faiz artırımı gelmesi. Ama öyle 100 baz falan değil dişe dokunur birşey gelsinki 6 altını ve yüksek 5 leri görebilelim.

Ancak fısıltı olarak birkaç sivil toplum yöneticisi ve ticaret firmasından aldığım yoruma göre. (ki bu adamlarda durumdan memnun anlamak mümkün değil) Hükümetin şu ana dek durumu gayet güzel yürüttüğünü, dopların 7 ye çarpıp 6.4 e geri gelmesinin büyük başarı olduğunu. Bu seviyenin başarısız değil belli bir süre katlanılacak yatay seviye olduğunu anlatıyorlar. Hükümetinde faiz kararı almaması gerektiğini vurgular gibiler.

Son yazdığım beni korkutan kısmı zaten. bu olursa giren çıkan yine bize
    Bak bakalım burada ne yazmışım; ilki benim beklentim, 2.ci ise şimdi şimdi piyasa müdavimlerinin dillendirdiği. Eklemişim. 2. işimize gelmez ama bukadar dilleniyorsada ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Benim yinede umudum ilki. Şimdi öğleden sonra ilkine itibar etmeli piyasa ve dolar tatlı sert geri çekilmeli. Bakalım olacakmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6,37te uzun uzun kırmızı mumlar yakıyor, alış geliyor hep. kırarsa 6,30a doğru sağlam şelale olabilir

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6,37 ile dibi gördük bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dip konuşmak için erken bile tepki alımı içinde. Saat daha 14:00 bile değil. Sanırım 6.2x leri görcez

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih geriniyor. mükemmel bir atlayış

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.88'den talibim... 2. Tekrar
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler