User Tag List

Sayfa 621/1068 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
20286 sonuçtan 11.781 ile 11.799 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yapılan şu , algı yöntemi ile halkı galeyana getirerek bünyemizin de zayıf olduğunu bildikleri için uçuk kaçık kur tahminleri ve korku salarak ülkenin tamamen batmasını sağlamak... İşte ben bu noktada yaptığım kötü analizleri bıraktım ki ülkemin batışında tuzum biberim olmasın diye.. Elbette bu hale biz getirmedik ancak ortada "Ekonomi yoluyla baskı altında olduğumuz aşikar" bunu kim red ediyorsa üstte attığım Doların pik yaptığı tarihlere baksın... Allah için doğruyu söylüyorum olay tamamen bu

Abd'de bulunan birkaç hasiyetsiz ekonomi profesörü dolar 7 tl olacak 10 tl olacak diye algı yöntemi ile halkı alanen paniğe sürüklemek yoluyla ekonomiyi tamamen çökertme girişiminde bulunuyor.. Benim yaptığım ise ters algı diyelim ancak ben gerçekleri söylüyorum.. Bir nevi elimden geldiğince bu ülkenin evladı olarak mücadale ediyorum.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tago ben bunu kafadan yazmadım, gündemi hiç takip etmiyorlar , dün gece Berat Albayrak " Merkez bankası bağımsızlığı ile ilgili tartışma kapanmıştır " dedi.. Neye istinaden Cb konuşmasına rağmen biz bunu yaptık dinlemeyiz gibisinden... Yahu zaten hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu ... İlaveten Cb tutup da damadını azarlayacak hali yok ya.. Hadi elin oğlu olsa eyvallah
    peki bu oyunla kimi inandırmaya çalışıyorlar? Ben sade bir vatandaş olarak bile biliyorken Merkez Bankasının bağımsız olmadığını ( daha doğrusu düşünüyorken) Dün yapılan açıklamalara gülüp geçiyorken kimi inandırmaya çalışıyorlar?

Sermaye sahiplerinimi? Dünya ekonomisini yönetenlerimi?

Yani bizim burda konuşup ' Hadi lan ordan' dediğimiz bu senaryoyu o insanlarmı yutacak? Amaç nedir yani?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika ile süt ve süt ürünleri ithalatına başlandı dün itibari ile

Artık yeni politika düşmanınla savaşma seviş politikası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu oyunla kimi inandırmaya çalışıyorlar? Ben sade bir vatandaş olarak bile biliyorken Merkez Bankasının bağımsız olmadığını ( daha doğrusu düşünüyorken) Dün yapılan açıklamalara gülüp geçiyorken kimi inandırmaya çalışıyorlar?

Sermaye sahiplerinimi? Dünya ekonomisini yönetenlerimi?

Yani bizim burda konuşup ' Hadi lan ordan' dediğimiz bu senaryoyu o insanlarmı yutacak? Amaç nedir yani?
    Olay şu ; Seçim öncesi CB / Verin bu kardeşinize başkanlığı faizlerin dövizin nasıl düşürüldüğünü göreceksiniz demesi.. Yani aslında Halka mesaj verildi / Halk şöyle düşünecek Cb sözünde durdu ama Mb yine dinlemedi gibi.. Halk derken elbette herkes değil ama bir kesim inanacak.. Piyasalara ise bir anlamda ben karışmıyorum denildi ; bak bana rağmen Mb bildiğini okuyor gibi düşünün .. Yani ikili birşey açıkçası.. Piyasalar ile inatlaşmaya pek gelmez ve o da bunu biliyor hele ki şu zamanda.. Sene sonu döviz talebinin çok fazla olduğu bir ortamda zaten dikkat etmesi şart şaka kaldırır durumu yok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim sorunumuz ödemeler sorunu
    yakın vadede çok ciddi bir ödeme skalasına giriyoruz
    kuru yükselten de bu dövize talep var
    bu faizle bizim yeni yabancı yatırımcı bulmamız gerekiyor ki gelen gideni dengelesin kur sabit kalsın
    merkez bankası en ciddi silahını ciddi bir şekilde uyguladı şimdi yabancının ne yapacağını görmek gerek
    açıkçası karar sonrası tepki benim hoşuma gitmedi 625 puanın bize ilk hamlede 5.90ları göstermesi gerekirdi

birde yabancı aşısından bakın %24 faiz alacaksın ama nasıl alacaksın?
    cds hala 450lerde ülke sürekli açık veriyor borç/gsmh %110ların üzerinde rezervler tükenmiş durumda ve bütün yönetim tek bir kişinin ağzına bakıyor

yani bir arkadaşınızı düşünün yıllardır babasının evini arabasını satmış yemiş içmiş gezmiş üstüne kredi çekmiş onuda harcamış hiç bir işte çalışmamış emek nedir üretim denir bilim nedir bilmiyor şimdi kredilerini ödeyecek parası yok sizden %24 faizle borç istiyor birde sağda solda havasından geçilmiyor etrafında da yalakaları var ne yapsa " helal kardeşim yakışır" diyor
    tamam verelim %24 iyi para ama nasıl geri alıcaz paramızı? sorun burda bu adam bugüne kadar hep hazır yedi üstüne kredi çekti lüksüne devam etti bir şeyleri ipotek etmemiz lazım ki kendimizi garantiye alalım dimi
    işte o ipotek imf
    gelecek ekonomiye el koyacak vergileri arttıracak kemer sıkacak belki 30 yıllık bir ödeme planı yapacak
    tabi birde arjantin olayı var onların borcu bizim neredeyse 4te1imiz ve imf borcun %40ını taahhüt etti fakat kur hala tarihi zirvelerde ve faiz %60
    ekonomi bir bilimdir sizin hayal gücünüzün bir anlamı yok
    eğer olsaydı ordinaryus profesör yıldız tilbenin de dediği gibi "tl basıyorsak dolarda basarız ne var yani" der çözerdik herşeyi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6.66lardan beri faizi fiyatladığımızı varsayarsak 625 bp bize sadece %8lik bir düşüş getirdi şu an 28 ağustos yani 15 gün öncesi fiyatlardan fiyatıyoruz kuru
    bugün bizle aynı klasmanda olan rusya beklenti olmadığı halde önlem amaçlı 0.25 bp faiz arttırdı yani bizden 25 kat daha düşük bir artış ve ruble %0,90 değer kazandı
    işte bu sizin piyasadaki güveninizdir

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabahtan toplantılar vardı kaçırdım, şöyle bir açıklama yaparak mı yatırımcılara güven veriyorlar Vectra?

ak parti il başkanları toplantısı'nda konuşan cumhurbaşkanı erdoğan, dün faiz artışı yapan tcmb'ye dair şu açıklamalarda bulundu: 'merkez bankası sürekli gündeme getirilen faiz artırımını, üstelik oldukça yüksek bir oranla gerçekleştirdi. diyor ya 'bağımsızlık', haydi buyur bağımsızlık! şimdi bakalım bağımsızlığın neticesini göreceğiz. şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz.'

Bunu gören adam hakikaten ne düşünecek? Bu kafayla doların düşeceğine inanmak gerçekten çok naifçe geliyor bana...

Ha bir çok yerden yerel seçime kadar kastırma çabalarını duyuyoruz görüyoruz ama sonrası büyük muamma gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Ziraat Bankası 1.85 oranla uygun KGF Kredisi ya vermeye başladı ya verecek... Esnaf arkadaşlar hızlı davransın

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.66lardan beri faizi fiyatladığımızı varsayarsak 625 bp bize sadece %8lik bir düşüş getirdi şu an 28 ağustos yani 15 gün öncesi fiyatlardan fiyatıyoruz kuru
    bugün bizle aynı klasmanda olan rusya beklenti olmadığı halde önlem amaçlı 0.25 bp faiz arttırdı yani bizden 25 kat daha düşük bir artış ve ruble %0,90 değer kazandı
    işte bu sizin piyasadaki güveninizdir
    2 yazından da anladığım kadarıyla yapılan faiz geçici bir süreç ne yaparsak yapalım yükseliş devam edecek , çünkü üretimimiz yok.

Peki vectra abi neye istinaden düşecek diyor ben bunu anlayamıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabahtan toplantılar vardı kaçırdım, şöyle bir açıklama yaparak mı yatırımcılara güven veriyorlar Vectra?

ak parti il başkanları toplantısı'nda konuşan cumhurbaşkanı erdoğan, dün faiz artışı yapan tcmb'ye dair şu açıklamalarda bulundu: 'merkez bankası sürekli gündeme getirilen faiz artırımını, üstelik oldukça yüksek bir oranla gerçekleştirdi. diyor ya 'bağımsızlık', haydi buyur bağımsızlık! şimdi bakalım bağımsızlığın neticesini göreceğiz. şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz.'

Bunu gören adam hakikaten ne düşünecek? Bu kafayla doların düşeceğine inanmak gerçekten çok naifçe geliyor bana...

Ha bir çok yerden yerel seçime kadar kastırma çabalarını duyuyoruz görüyoruz ama sonrası büyük muamma gerçekten
    Sadece yerel seçim değil bence., Ekonomiyi rayına oturtmak zorundalar başka yolları yok...

Yanlış zamanda yapılan faiz indirimi faizin artmasına, doğru zamanda yapılan faiz artırımı ise faizlerin inmesine sebebiyet verir.. Dün bunu net olarak bir kere daha gördük, Piyasa zaten faizleri çoktan artırmıştı ve Mb'nin hamlesi sonrası faizler tersi istikamete düşmeye başladı CDS'ler düşmeye başladı...

Cb'nin söylediği Faiz sebep enflasyon sonuçtur tezi aslında doğru çünki üretim ekonomisi değiliz, ancak hatası faizler hönkürerek bağırarak çağırarak düşmez.. Şimdi bazı şeylerin farkına vardıklarını düşünüyorum ne bileyim Turizm bakanlığının başına Turizmci getirdiler .. Tarım bakanlığına yine o işten anlayan kişi getirdiler vs. vs.

Dünde ısrarla üretim ekonomisine geçeceğiz denildi üstüne basarak ... Kimbilir başımıza gelen bu şer hayra dönüşür ...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faizler düşmeyecek, şu anda hatırlı müşterilere %30 veren bankalar var, orta seviye bankalarda faizler 25ler civarında ve ufak ufak arttırma sinyalleri geliyor.
    Ben bunu sabah çok büyük bir bankanın hazine müdürü ile toplantıdayken konuştum buna dayanarak söylüyorum, siz faizlerin düşeceğini hangi kaynaktan duydunuz neye dayanrak söylüyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yazından da anladığım kadarıyla yapılan faiz geçici bir süreç ne yaparsak yapalım yükseliş devam edecek , çünkü üretimimiz yok.

Peki vectra abi neye istinaden düşecek diyor ben bunu anlayamıyorum.
    şöyle düşün bankacısın kredi vereceksin ya da sen otomobil satıyorsun kredi kullandıracksın
    para kazanana mı kredi verirsin yok sürekli zarar edip borç biriktirene mi?

ben geri ödeyeceklerini bilsem herk ikisine de veririm sıkıntı yok
    ama kesinlikle aynı oranda değil birisi daha riskli(cds) onun faiz oranı daha farklı olur
    ama riskli olanın ödeyeceğinden nasıl emin olacağım? birinin ona kefil olması lazım emekli babası memur kardeşi vs.. işte o kişi imf
    yani yabancı sana bu faizle bile borç vermezse eğer kefil bulmak zorundasın
    önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz o yüzden yabancının tepkisi önemli

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle düşün bankacısın kredi vereceksin ya da sen otomobil satıyorsun kredi kullandıracksın
    para kazanana mı kredi verirsin yok sürekli zarar edip borç biriktirene mi?

ben geri ödeyeceklerini bilsem herk ikisine de veririm sıkıntı yok
    ama kesinlikle aynı oranda değil birisi daha riskli(cds) onun faiz oranı daha farklı olur
    ama riskli olanın ödeyeceğinden nasıl emin olacağım? birinin ona kefil olması lazım emekli babası memur kardeşi vs.. işte o kişi imf
    yani yabancı sana bu faizle bile borç vermezse eğer kefil bulmak zorundasın
    önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz o yüzden yabancının tepkisi önemli
    Anladım kanka sağolasın , ben hala 50'de çakılı kaldım. İşler düzelsin ben 50 de kalmaya razıyım.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat Abi 1 Kuruş menfaatim varsa "Namerdim" ,

Seninle fikirlerim neredeyse %80-90 örtüşüyorken sadece son zamanlarda yaşanan " Abd'nin Türkiye'ye cephe açması sonrası" ayrışmamız...

Cb konusunda yazdığımı zaten üst topikte arkadaşım özetledi... Algı vermek olay yoksa Mb'nin bağımsız olmadığını bende biliyorum ..

Artık sizlerde şunu itiraf edin, Bünyemiz zayıfken üzerine de Trump twit attıkça bizde Dolar aldık diyin.... Kimseye gram birşey söylediğim yok,

Bana burada edilen hakaretleri görüyorsunuz... Dolar yükselicek diye post atarken çok seviyordunuz ama ...
    Helal Olsun

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ciğerini bilmek bu sanırım..

"merkez bankası sürekli gündeme getirilen faiz artırımını, üstelik oldukça yüksek bir oranla gerçekleştirdi. diyor ya 'bağımsızlık', haydi buyur bağımsızlık! şimdi bakalım bağımsızlığın neticesini göreceğiz. şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar."

Yine suçlu başkası, yine ihale başkasına patladı. Reis Wins!

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece yerel seçim değil bence., Ekonomiyi rayına oturtmak zorundalar başka yolları yok...

Yanlış zamanda yapılan faiz indirimi faizin artmasına, doğru zamanda yapılan faiz artırımı ise faizlerin inmesine sebebiyet verir.. Dün bunu net olarak bir kere daha gördük, Piyasa zaten faizleri çoktan artırmıştı ve Mb'nin hamlesi sonrası faizler tersi istikamete düşmeye başladı CDS'ler düşmeye başladı...

Cb'nin söylediği Faiz sebep enflasyon sonuçtur tezi aslında doğru çünki üretim ekonomisi değiliz, ancak hatası faizler hönkürerek bağırarak çağırarak düşmez.. Şimdi bazı şeylerin farkına vardıklarını düşünüyorum ne bileyim Turizm bakanlığının başına Turizmci getirdiler .. Tarım bakanlığına yine o işten anlayan kişi getirdiler vs. vs.

Dünde ısrarla üretim ekonomisine geçeceğiz denildi üstüne basarak ... Kimbilir başımıza gelen bu şer hayra dönüşür ...
    Bir gün önce ise 400milyon USD fiyatı ile 6 ay kadar alıcı bekleyen Boeing 747-800 VIP uçağı, bir anda Katar'lılar tarafından bize hediye ediliverdi...
    Böylelikle VIP filoda toplam 13 uçan kanat oldu.
    Bunların içinde bir adet A330 VIP ve bir adet VIP A340 olduğunu da hatırlamak gerek. Hani A318 ve A319'ların menzili ya da kapasitesi yetmiyormuş gibi bir hava oluşmasın. Yani İHTİYAÇ YOK, İSRAF VAR.
    Şimdi size hani bir şeylerin hayra dönüşme isteğinizi/öngörünüzü paylaşıyorsunuz ya; bu adamlar ise bu kadar VIP filo uçağı yetmezmiş gibi HvKK'lığından en az 1 adet A400M almadan yurtdışı ziyaretlerine çıkmıyor artık. Devlet büyüklerinin korunmasını ve gerekli önlemlerin alınmasını sonuna kadar savunan ''BEN'' bile, neden 747-800 demeden edemiyorum. El insaf!

Neydi israfı bitireceğiz, neydi üretim ekonomisine geçeceğiz.

Pekala.

Ha bir de her şey güzel olacaktı değil mi?

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Ziraat Bankası 1.85 oranla uygun KGF Kredisi ya vermeye başladı ya verecek... Esnaf arkadaşlar hızlı davransın
    bankalar okey ama henüz ato ve odalar faaliyet belgesi vermiyor.Bankalar herkesi gaza getirmiş ama henüz ato hazır değil
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi için teşekkürler GSI ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...ilsin-2626301/

Buda farklı bir bakış açısı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler