User Tag List

Sayfa 651/1068 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon
20286 sonuçtan 12.351 ile 12.369 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda objektif değerlendirme yapmadığı konusunda eleştirilen ve güvenilirliği sorgulanan uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's, 9 Türk bankasının uzun vadeli döviz cinsinden mevduat notunu "B1"den B2"ye düşürdüğünü duyurdu.

Kuruluş tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Akbank, Alternatifbank, ING Bank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Yapi ve Kredi'nin uzun vadeli döviz cinsinden mevduat kredi notunun düşürüldüğü duyuruldu.

Not indiriminin Türkiye'nin döviz cinsinden mevduat notunun düşürülmesinden kaynaklandığı bildirildi.

Moody's, dün Türkiye'nin uzun vadeli yabancı para cinsinden banka mevduatları için ülke tavanı notunu B1'den B2'ye indirdiğini açıklamıştı.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklenti fiyatlandı gerçek satıldı
    Şimdi aralıkta 4. Faiz arttırımı sinyaline odaklanılacak
    Verilere göre pozisyon alınacak
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Rizzini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinde nakiti olan her yerde pazarlığını yapsın, piyasa paraya aç bugün onu gördüm. PC ye 2-3 parça lazımdı vatan'a girdim fiyatları görünce tam çıkıyordum benle ilgilenen çocuk abi ödemeyi nasıl yapıcaksın dedi, nakit yapıcam diyince merkeze mesaj attı. Merkez indirimli satış fiyatına ek %25 indirim verdi şaşırdım kaldım. Kurumsal bir firmanın nakit için pazarlık yaptığına ilk kez şahit oldum sonumuz hayrolsun.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kriz zamanları paranın alım gucu artar,daha ne hıkayeler var....
    Herkes en az 8 ay dıkkatlı olsun.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısa vadede ne olur kur var mı öngörüsü olan ?
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok merak ediyorum 6.80 den tüm parayı bağladım dolara, bilgili abiler fikirlerini paylaşırsa sevinirim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=997TT;8511904]
    Alıntı likedead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asist i gorup 90 a çakmışsın.
    Yıllardır söğüşlenen kişiler ne kadar da mutlu ama dunya lideriyiz vs vs...
    Ben nasıl yazmışım oyle.şimdi uyandım...
    senin devletine milletine değilmiydi o tariz içeren sözler.. ?
    üzerine alınmamışsın bakıyorumda..
    sizin millet sizin insanoğlunuz başka meşrepten sanırım.. tuhaf olmayın siz .. mutluluklar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 2 haftadır Türkiye'de IT piyasası durmuş durumda..

Türk lirası koruma kanunu sebebi ile menkul, gayrimenkul, hizmet faturaları TL olacak dendi.. Menkul nedir? Tanımlayabilen yok.. Laptop menkul mü? Belki evet, belki hayır.. Server? Bilinmiyor..

Stoktan mal alanlar harici yaprak kıpırdamıyor. Bankalar, online satış siteleri, holdingler, üretimciler.. IT namına ( server, storage, network, client, software vb. ) iğne alamıyor. Zira yut dışından USD ile gelen mal USD olarak müşteriye faturalanamıyor. TL faturalamada forward kuru müşteri kabul etmiyor. Teklif dahi üretilemiyor..

Bu ne demek?

Akla gelecek her sistemin üzerinde koştuğu ekipmanların olmaması demek. Sistemlerin çalışmaması demek.. Sorun çözülmez ise yaşanabilecek problemler hayal dahi edilemez.
    Arena Bilgisayardan alıntı.

Değerli İş Ortaklarımız,

Bilindiği üzere 13.09.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ın ne şekilde yorumlanması gerektiği ve bu kararın yayınlandığı tarihten itibaren gerçekleşecek mal alım satımı işlemlerine yönelik olarak sektörümüzde döviz cinsinden ya da dövize endeksli olarak fiyatlama ve faturalama yapılıp yapılamayacağı hususunda farklı görüşler ve uygulamalar ortaya çıkmıştı.

Bu KARAR’ı ne şekilde yorumlamamız ve ne şekilde hareket etmemiz gerektiği hususlarında netlik sağlamak amacıyla bugün Maliye ve Hazine Bakanlığı’nda görevli üst düzey yetkililer ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda kararın sektörümüze olası etkilerini detaylı bir şekilde değerlendirerek karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk.

Toplantı sonucunda aşağıdaki ana başlıkları siz değerli iş ortaklarımızın bilgisine sunarız:

1. KARAR tüm mal alım ve satımlarını kararın yayımı tarihi itibariyle derhal kapsamaktadır. Dolayısıyla, 13.09.2018 tarihinden sonra herhangi bir mal alım satımında döviz cinsinden ya da dövize endeksli mal alım satım faturası düzenlenmesi yasal değildir.

2. Bu karar mal alım satımı işlemleri için sadece yayımı tarihinden sonraki alım satım işlemlerini ve bunlara bağlı borç ve alacakları içermektedir.

3. KARAR ile Maliye Bakanlığı’na istisna tutulacak yani dövizle ya da dövize endeksli olarak fatura kesilebilecek halleri belirleme yetkisi vermiştir. Bakanlığın bu konudaki çalışmaları devam etmekte olup Bilgi İletişim Teknolojisi Ürünlerinin de bu istisna kapsamına alınması gündemdedir. Ancak bu istisna çalışmasının ne kadar süre içerisinde tamamlanabileceği ya da sektörümüze istisna tanımlanıp tanımlanmayacağı henüz kesin olarak net değildir.
    Adamların IT sektörünü kapsam dışı tutma yetkiler var ama *** korkusundan yapamıyorlar. Bir düzenleme olucakmış mış mış ta ne zaman. Valla ben son 10 yıldır USD ile ürün alıp TL teklif veriyordum. Artık USD teklif veriyorum. Kim takar bunları. Faturayı günlük kurdan keserim. Ama satış olsa. Satış yok tabi durdu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arena Bilgisayardan alıntı.

Adamların IT sektörünü kapsam dışı tutma yetkiler var ama *** korkusundan yapamıyorlar. Bir düzenleme olucakmış mış mış ta ne zaman. Valla ben son 10 yıldır USD ile ürün alıp TL teklif veriyordum. Artık USD teklif veriyorum. Kim takar bunları. Faturayı günlük kurdan keserim. Ama satış olsa. Satış yok tabi durdu.
    Biliyorum, biliyorum. Direkt çalışıyorum zaten arena / armada / penta / techdata ile. Elimiz kolumuz bağlı istisna çıkmasını bekliyoruz..

Teklif usd verilebilir onda sorun yok. Faturayı bugünkü kurdan kestin, 6.10 ile... 30 gün sonra sana adam 6.10 ödedı ama 30 gün sonra dolar olmuş 6.5.. Zarardasın.

Forward kur alayım diyorsun, bu sefer onu da musteri kabul etmiyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bahsettiğimiz bir kişinin her şeyi bilme imkanı yok kısmı burada devreye giriyor,

padişah buyuruyor tez döviz ile alım satım dursun, şak yasa çıkartıyorlar (artık adı yasa sadece buyruk diyelim biz ona) sonra ticari hayat sekteye uğruyor.

döviz ile satışı durdursan da bu mal ithal ise girişi illaki döviz ile olacak, TL ile satarken de ona göre fiyatlanacak çok farkı yok temelde.

Firmalar kendi içinde bunu fiyat farkı faturası ile çözer aslında ama ne gerek var niye uğraşsınlar.

Fatura tarihi 27.09.2018 mal 1000 usd kur 6.00 olsun bu günkü borç 6.000 TL

ödeme tarihi 15.10.2018 kur 6.50 ödenmesi gereken tutar 6.500 TL

TL kestin faturayı şak kesersin 500 TL fiyat farkı olur biter ama bunun takibatı ıvır zıvır uğraş dur boşa mesai.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bahsettiğimiz bir kişinin her şeyi bilme imkanı yok kısmı burada devreye giriyor,

padişah buyuruyor tez döviz ile alım satım dursun, şak yasa çıkartıyorlar (artık adı yasa sadece buyruk diyelim biz ona) sonra ticari hayat sekteye uğruyor.

döviz ile satışı durdursan da bu mal ithal ise girişi illaki döviz ile olacak, TL ile satarken de ona göre fiyatlanacak çok farkı yok temelde.

Firmalar kendi içinde bunu fiyat farkı faturası ile çözer aslında ama ne gerek var niye uğraşsınlar.

Fatura tarihi 27.09.2018 mal 1000 usd kur 6.00 olsun bu günkü borç 6.000 TL

ödeme tarihi 15.10.2018 kur 6.50 ödenmesi gereken tutar 6.500 TL

TL kestin faturayı şak kesersin 500 TL fiyat farkı olur biter ama bunun takibatı ıvır zıvır uğraş dur boşa mesai.
    Son 4 yıldır yadadıgımız krız ve bunun peak noktası bu sebebden.
    Yabancı %9 dolar faızıne ragmen gelmemsının sebebı de bu. Yada faızlerın bu raddeye cıkmasının.
    Tek adam rejimi ve bunun tahrıbatları... dusunerek,tartısılarak alınan karar yok. Bıldıgın bakkal yonetımı.
    Bu faizin dıyetını uzun yıllar odeyecegız,yazık oluyor halka. Herkes secımını yasıyor ama gelecekten çalınıyor.
    Nasıl bır doneme geldık,kucaktan kucaga gezen bır yonetım,fon bulmak için gelecegı karartan zihnıyet...
    En basıt ornek havalımanı,buyuk paralar harcıyoruz,yandaslar buyuk hortum yapıyor ama bır suru aksaklıgı hesap etmeden ıse basladık. Kervan yolda duzulur mantıgı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıyası bır haber olmadıkca 6.05-15 arası al,6.40 a dogru sat.

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997tt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son 4 yıldır yadadıgımız krız ve bunun peak noktası bu sebebden.
    Yabancı %9 dolar faızıne ragmen gelmemsının sebebı de bu. Yada faızlerın bu raddeye cıkmasının.
    Tek adam rejimi ve bunun tahrıbatları... Dusunerek,tartısılarak alınan karar yok. Bıldıgın bakkal yonetımı.
    Bu faizin dıyetını uzun yıllar odeyecegız,yazık oluyor halka. Herkes secımını yasıyor ama gelecekten çalınıyor.
    Nasıl bır doneme geldık,kucaktan kucaga gezen bır yonetım,fon bulmak için gelecegı karartan zihnıyet...
    En basıt ornek havalımanı,buyuk paralar harcıyoruz,yandaslar buyuk hortum yapıyor ama bır suru aksaklıgı hesap etmeden ıse basladık. Kervan yolda duzulur mantıgı...

ikf0000736

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 4 yıldır yadadıgımız krız ve bunun peak noktası bu sebebden.
    Tek adam rejimi ve bunun tahrıbatları... dusunerek,tartısılarak alınan karar yok. Bıldıgın bakkal yonetımı.
    Bu olay maalesef ülkenin en büyük holdiglerinde dahi olan bir durum. Kervan yolda düzülür mantığı ile yönetiliyor ülkenin en büyük holdingleri dahi. Planlama, test etme, vb konular bizim en zayıf ve hakir gördüğümüz alanlar. Uzun vadede eğtitim ve öğretim ile çözülebilecek konular ama ülkemiz için o tren kaçtı ve atı alan Üsküdar'ı geçti. 3.sınıf arap ülkesi ligine doğru yol alıyoruz.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet herkes siyasi bir haber bekliyor sanırım fed bi işe yaramadı
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asabımızı bozan ekonomik kriz icin ne yapacağız? - Ekonomiden guncel haberler

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde bu doviz fırlamaları ekonomik krizler siyaset yüzünden olmuştur.

(çoğunlukla)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 ekime kadar takip.. papazı bir şekilde salarlar ise dolarda olanlar bir süre sıkıntıya düşer gibi ( mesele papaz değil biliyorum...)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler