User Tag List

Sayfa 669/1068 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
20286 sonuçtan 12.693 ile 12.711 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

turbogsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.48in üstüne atar ve orada kalırsak -bugün için- 7.21lerden gelen düşüş trendini kırıyoruz
    oralardan dönersek yeni bir aşağı trendi yakalar 6.20lere hedef koyabiliriz
    dönmezsek 6.66 hedefimiz olur
    Çok kar yaptınızmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi Amerika'ya karşı tek ses olalım lanet olsun Amerika diyelim diyelim de sana bu satırları yazarken kullandığım klavye'nin markası bile HP, ekonomi'yi bile Amerika'lı şirkete denetlettiriceklerdi baktılar tabandan ses var U yaptılar.
    Hadi ülke çok iyi diyelim de geçen sene günlük 1.8 milyon TL saray gideri var. Ben hayatımda 1.8 milyon TL bir arada görmedim bu adamlar harcıyor. Diyanet 6 ay da bütçe bitiriyor, Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneği milyarlarca TL olmuş.
    Hadi büyüme, şahlanıcaz diyelim de halkın bir kesmini alenen ve isteyerek kışkırtmak nedir? Fırıncılar 2 yıl önce ki fiyattan satmak istemiyoruz dedikçe hükümet kendi tabanı için baskılayarak gerekirse ruhsat iptali ile tehdit ediyor fırıncıları.

Biz daha kendi içimiz de birlik beraberlik sağlayamamışız kalkmış burda dayak, tokat tarzı hardcore fanteziler'den bahsediyorsun. Şu fırıncı olayı bile yeterlidir. Adamlar'a açık açık serbest piyasa ekonomisi olan ülke de fiyat baskısı var.

Bana şunu söyle; Amerika bizi bitirmek istiyor tamam eyv. ama alenen rüşvet alan eski bakan zafer çağlayan camii yaptırıyor ve hakkında soruşturma açılmadı. Hatta bi konuşmasın da ben ne yaptıysam Başbakanın haberi vardı diye yani sen şimdi dolar 7.20'den 6'ya düştü diye elhamdullillah diyorsun ya ben de sana siktir git lan diyorum.

Yurtdışı fonları hukuk'a bakar o ülke de hukuk iyiyse parasını getirir. Şimdi milyarlarca doları olan adamın parasının şakkadanak el konulmayacağının garantisini kim verir.
    Bak bunları yazarken bile adam şikayet etse götaltına gittin Burak diye götüm yusufluyor he işte bunu hissettiğim ülke'de dolar 6 da olsa 3 de olsa huzur olmaz. Şimdi sen git dolar düşüş trendine girince geri gel. Ama olurda yukarılara giderse 6,50 ve üstünü görürse de gel ki ADAM ol. Adam olsan dolar yükselirken buralara gelirdin. Ne zaman düşüyor hop sen geliyorsun.
    dolar 7.20'den 6'ya düştü diye elhamdullillah diyorsun ya ben de sana siktir git lan diyorum.

Ben Ankara'dayım, İş yerim Akıncı üssünün karşısında, mutlak suretle bu söylediğini yüzüme karşı söylemeni bekliyorum... Mutlaka seni bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbogsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kar yaptınızmı?
    ben şahsen yapıyorum
    hatta şaka değil bazen kafam bulandığında gelip foruma sakin kafayla yazdıklarımı okuyorum
    bu konuda seninle sidik yarıştıracak noktada görmüyorum kendimi kusura bakma
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    dolar 7.20'den 6'ya düştü diye elhamdullillah diyorsun ya ben de sana siktir git lan diyorum.

Ben Ankara'dayım, İş yerim Akıncı üssünün karşısında, mutlak suretle bu söylediğini yüzüme karşı söylemeni bekliyorum... Mutlaka seni bekliyorum
    Ankara'ya ilk geldiğim de hayhay uğrarım yüzüne karşı söylerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b16 Not edildi... Erkek ise Avrat değilse bekliyorum...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rebel hiiiç sen konuşma

Yazdığım hesap "19 Ocak 2006 tarihinde açılmış" kardeşimin hesabı

Vectra-tuner çoook daha eskiden , sen daha bu forumda yok iken açılmış bir hesap..

Sen milleti yakmaya devam et
    Adam defalarca açıklamalarım yatırım tavsiyesi değildir yazdı, neden böyle cümleler kurup adamı hedef yapmaya çalışıyorsun kocaman adamsın yakışıyor mu? Sen 4.88 oalcak dediğinden beri 6-6,5 bandında devam ediyor dolar, sana inanıp bekleyenler bizi yaktın dese ne diyeceksin?

Ayrıca mesajında mb bağımsız olduğunu kanıtladı falan yazdın, cbnından bağımsız hareket edecek yazdın, ülkenin hazine bakanı çıkıp danışmanlık alıyoruz ekonomi için dedi cb çıkıp iptal ediyoruz ben dedim danışmanlık almayın diye cümle kurup iptal etti. Bunu bağımsızlık tarafından bir yorumlayabilir misin?

Konuyu yine fetöye falan bağlamaya çalışıp bulandırma lütfen, burda amaç dolardan faizden vsden nasıl para kazanırız konusu, yok bunlardan para kazanmayın diyorsan zaten bu konuya yazmana gerek yok, ha fikrin hala 4.88 olacak ise, ne zaman olmasını beklediğini ve ne olunca bu rakamlara geleceğini de yazarsan onagöre de değerlendirme yapalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'ya ilk geldiğim de hayhay uğrarım yüzüne karşı söylerim.
    Mutlaka bekliyorum .... Bakalım ne kadar adamsın veya değilsin

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Postumun tarihi 14 Eylül.. Sayfa 619

Zaten benim attığım postları göremiyorsunuz nasıl işse.. , Bu arada Trol dediğiniz hesap kaç yılına ait bir bakın isterseniz hu hesap kardeşimin onuda söyleyeyim..
    Turbogsi nickinin altına baktım, böyle bir mesaj yok. Tüm forumun başta tahmin ettiği gibi clone hesaptan yazmışsın. sonuç olarak
    Çift üyelik olduğunu;
    Kendi ağzından kendi kendine "vectra abim re re rö" dediğini, kendi kendine "vectra abimi allah dediği için banladınız" dediğini kabul ediyorsun yani.

Vectra Tuner nickinn 3 ay banı vardı, atılmış hesap sonrası farklı hesaptan yazmaya devam ettiğinden her 2 hesap da süresiz uzaklaştırıldı.

Hani biz çok adaletsiziz ya, hani biz görüşe göre adam atıyoruz ya..
    turbogsi nickinin vectra-tuner nicki ile aynı olduğunu ilk andan bilmeme rağmen kendi ağzınla itiraf edecek noktaya gelene kadar sabretti sana bu forumun adaleti. İtiraf ettiğinde kesti cezanı.
    Konu Evrenoz tarafından (09-10-2018 Saat 10:33 ) değiştirilmiştir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne 4.88 miş be

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutlaka bekliyorum .... Bakalım ne kadar adamsın veya değilsin
    Avrat nedir ya ? Hangi yüz yıldasın bilader sen. Git önce neyse nasıl olsa gitmeyeceksin. Sen bak kendi gerçeklerini 4.88den mi alırsın amerikanın altınamı yatarsın ne yaparsan yap senin gibiler yüzünden insanlar işsiz kalıyor bu ülkede cahilsiniz ve cahil kalacaksınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarıda bir alıntım var
    beni takip ediyorsanız he zaman kademeli alım önerdiğimi bilirsiniz
    ve fikir olsun amaçlı hep ucu açık yazarım
    özel olarak telefonumla al-sat yaptırdığım kişiler var ama onlarla farklı bir hukukumuz var
    burada hem birşeyler kazanalım hemde bir şeyler öğreneyim diye bulunuyorum

alım için en son 6.16-6.06 ve 5.90 seviyelerini vermiştim
    6.16 ve 6.06 geldi 5.92den döndük
    bu 2 alımı benim tavsiyemle yapan varsa 6.20lerden de "kar satışı gelir" yazmıştım
    hatta dünde 6.20 alımmıdır? diye sorulmuştu
    örtülü olarak 6.11i tavsiye etmiştim
    6.20nin ertesi günü de 6.23 üzeri açarsak bir daha 6.06ları göremeyebiliriz diye yazmıştım ama 6.23ü aşamadık
    sonra da hep 6.10 desteği dedim defalarca
    hatta sabah dedim 6.10dan(09a kadar esneme olur) bir toparlanma geldi

kendi önerilerimden daha önce bahsettim
    ben 3 seviye belirlerim kafamda oralardan alıma geçer kar satışı geleceği yerde malı veririm elimde tutmam
    yaptığım işlemleri "refeans" olsun diye özellikle yazıyorum buraya ve fikrine değer verdiğim insanları okuyorum

benim öngörülerime güvenip zararda olan varsa özelden yazsın
    ben doların kaç olacağıyla ilgilenen biri değilim benim işim "ne olursa ne yaparım" noktasında
    10 liradan longa geçip 3 liradan shortada geçebilirim o günkü politika ve teknik ne derse onu yaparım..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    "kaydımı silin lütfen.. yoksa ben sileceğim ve kardeşimin hesabından yazmaya devam edeceğim"

Bu neyin kafası hacı abi ? Hesabını sildirip başka hesaptan yazmaya devam edeceğini söylemek nasıl bir masturbasyon ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasa sakinken buraya kendimce para kazanmak için bir kaç öneri sıraliim her piyasada kullanabilirsiniz bunları..
    en önemlisi hatta altın kural: 1-ihtiyacınız olmayan parayla işlem yapın
    2- kademeli alın, kademeli satın
    3- portföy oluşturun tek bir kağıda/pariteye odaklanmayın
    4- portföyünüzün en az %50 nakitte kalsın
    5- riskiniz mutlaka pozisyon açmadan önce belirleyin(xxx fiyattan aldım max burada dibi görürsek bu kadar lotla ne kadar zarar yazarım)
    6- gündemi iyi takip edin olayları iyi okuyun(temel analiz)
    7- trend dışında işlem yapmamaya çalışın yapıyorsanız da stop seviyeni kısa olsun zarar kesmeyi bilin
    8- tekniği mutlaka referans olarak kullanın göstergelerden faydalanın ama körü körüne inanmayın piyasa en büyük göstergedir
    9- duyumlarla işlem yapmayın, mutlaka iyi ekonomistleri takip edin yazdıklarını öngörülerini okuyun araştırın
    10- aç gözlü olmayın günlük, haftalık, aylık bir hedefiniz olsun optimum tutun hedefinize geldiğinde kar alın kağıdın arkasından bakmayın

bunları yaparsanız her seviyeden alır her seviyeden satarsınız ve zarar etme ihtimaliniz oldukça düşer
    tabi 5 milyarı 1 günde 50 milyar yaptırmaz bunlar size ama 5milyar ile günlük 200 milyon kazanmanızı sağlar
    ilk 5 madde benim altın kurallarımdır hepsi profesyonel trader davranışıdır "küçük yatırımcı" hataları barındırmaz
    bunlar benim altın kurallarım
    bu kurallar sayesinde 5 ten 7ye çıkarkende 7 den 5.70e inerkende kazanırsınız (shorta geçerek)
    bunlara vakit ayıramayanlar için en temiz para koruma yöntemi faizdir

foruma yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir sadece beni bağlar fikir amaçlıdır.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbogsi nickinin altına baktım.....
    ya ben eskiden kendini ifade edemediğini, hep yanlış cümleleri seçtiğini filan düşünüyordum bu adamın. ne zaman turbogsi nicki övgülere başladı anladım ki cidden psikolojik bir problem var ortada. çünkü daha ilk andan itibaren kendisi olduğu çok belli oluyordu. yani neyi ispatlamaya çalıştığını da bir türlü anlamış değilim açıkçası. sanki doların yüksek olmasından mutluymuşuz gibi davranıp durmaya başladı.

ısrarla amerika yüzünden oldu diyor. ya bu amerikayı, euro kullanan ülkelerde sevmiyor ama onların parası dolardan daha değerli nasıl oluyor diye hiç sorduğunu görmedim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "kaydımı silin lütfen.. yoksa ben sileceğim ve kardeşimin hesabından yazmaya devam edeceğim"

Bu neyin kafası hacı abi ? Hesabını sildirip başka hesaptan yazmaya devam edeceğini söylemek nasıl bir masturbasyon ?
    abi onu ben post ettim öyle bir şey yazmadı yanlış anlama olmasın şimdi arkasından günahını almayalım
    onun yazdığını silip ironi yaptım kendimce

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Beyler peki Altın konusunda ne diyorsunuz fiziki altında mı durmak mantıklı yoksa bunu çevirmek mi? Yoks Altın>TL>Faiz mi?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Postumun tarihi 14 Eylül.. Sayfa 619

Zaten benim attığım postları göremiyorsunuz nasıl işse.. , Bu arada Trol dediğiniz hesap kaç yılına ait bir bakın isterseniz hu hesap kardeşimin onuda söyleyeyim..
    Bu post senin mi vectra'nın mı?
    Neyse uçmuşsun zaten ama mutlaka okuyorsundur.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler peki Altın konusunda ne diyorsunuz fiziki altında mı durmak mantıklı yoksa bunu çevirmek mi? Yoks Altın>TL>Faiz mi?
    altında 2li hatta 3lü koreleasyon var bizim için
    dxy*ons*tl
    dxy yükselirse ons düşer ons yükselirse dxy düşer
    tl yükselirse altın düşer dolartl düşer
    dolar tl artarsa altın artar
    ons artarsa altın artar
    ons artar dxy düşerse sabit kalabilir vs.. karışık
    uzun vadedeki beklentiye göre düşününce dxy yükselecek ons düşecek
    miktarları önemli olmakla birlikte burada tlnin de ne yapacağı önemli
    benim altın konusunda öngörüm doların altına kıyasla daha getirili olacağıdır
    euro içinde aynı şey geçerli en azından 2019 ortasına kadar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kuBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiye olarak alıp sonra benim mahçup olmama sebep olmayın ama şahsi fikrim şuan halâ faiz. faizleri düşürmek istiyorlar ve bunun için ekonominin şuan ki seviyelerde veya biraz daha altında stabil kalabilmesi lazım, bunun için bazı çabalar ve çok aşırı tavizler veriyor maalesef ülkemiz bu yüzden halâ yüksekken ben olsam faizde kalırdım.

eğer başarılı olurlarsa ki seçim var ve trumpla tekrar kanki görünmeye çalışacaklar bu aralar tekrar patlak vermemesi için, bu yüzden yakın zamanda dolar ve altının traderlar dışında hesapta tutanlara pek bir getirisi olacağını sanmıyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler