User Tag List

Sayfa 714/1068 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
20286 sonuçtan 13.548 ile 13.566 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

488
    Misafir
    Pala siz çarpılmayın diye çok şey söyledi.,

1) Herkesin beklediği birşey asla gerçekleşmez , herkes Dolar 10 Lira 15 lira olucak diye beklerken özellikle.. Bu mantıkla Bill Gates hiç uğraşmadan koşup Türkiye'ye gelir ve Tl sat Dolar al şeklinde pozisyon açıp servetini 3-4 ayda misli misli katlar.. Yine 5 Tl'nin altına indiğinde meşhur ünlü ekonomistler Dolar 3 tl'ye inermi demeye başladığında ve halk/lokal şirketler buna inandığı anda o dolar yeni rekor kırar..

Anlamadığınız şey burası Türkiye.. Türkiye spekülatif bir piyasa çünki burası bir Çin veya G.Kore yada bir Almanya değil... Yüksek getiri için yabancı fonların / spekülatörlerin cirit attığı bir yer..

Benim dayanağım aşırı yüksek faiz sonucu dövizin bir yere gitmeyeceği, Abd ile bir şekilde anlaşılacağı idi.. Ve bunun dışında aşırı yükselen Dövizin ithalatı durduracağı dolayısıyla Cari açığın düşeceği idi ki bunları burada yazalı aylar oluyor ancak siz dinlemediniz çünki siyasi nefretiniz aklınızı örttü bu sebeple bedelini ödüyorsunuz..

Türkiye doğru dürüst üretimi olan bir ülke değil borçla lüx içinde yaşayan bir yapı ancak birşeyi atlıyorsunuz, Türkiye'ye gelen mültecinin haddi hesabı yok ve herhangi bir şekilde savaştan kaçan, az parası olup Avrupa'ya kaçmak isteyen, Uyuşturucu vs. gibi şeylerin ticaretinin yapıldığı karma karışık bir ülke.. İstanbul'da tonla banka gibi çalışan Döviz büroları var, bunlar Irak'tan Suriye'den şurdan buradan para transferi yapıyorlar ve hepsi kayıt dışı.. Siz bunları hesap edemediniz

2) Dış borç çok fazla doğru ancak yenilendiği sürece siz tamamen batana kadar sorun olmaz., Risk ne idi Abd baskısı ile tekrar borç alamayacağınız ve alamadığınız anda da eskisini ödeyemeyeceğiniz için temerrüde düşme riskiydi.. Böyle birşey olsaydı genel olarak o zaman Dolar 10 lira olurdu belki .. Belki diyorum o da bir ihtimal çünki Türkiye'de Borsa dahil,Taşınmazlar vs. pekçoğu yabancı eline geçti yani onlar da az uz kaybetmedi aslında ve Dolar 10-15 lira olsa bu adamlar da çıkış yapamazdı...

Neyse olan oldu artık., Önümüzdeki maçlara bakacağız

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reform ne yaptı allah askına “1” tanesını soylermısım?
    Yada 100 gunluk eylem planından hangısı hayata gecırıldı? Cıdden merak edıyorum.
    Bu kadar yuksek faız verırsen,tabıkı adam gelır dovızını yatırır 6 dan,alır faızını ustune bır de kur farkıyla 5 lerden dolara donup gıder.
    Sonra içi bos adamlar 4.88 der. Cıdden bu kadar cahilmıyız?
    Dunyanın hangı ulkesınde dolara bu kadar faız veren ulke var? Hıc ıcınız acımıyor mu? Smırulmek hosunuza mı godıyor yoksa gormuyormuyormusunuz?
    Yuksek faız ıle kuru dusur,mıllet sevınsın. Cıller yaptı bunu,sonuclarını bılmeyen arastırıp okusun...
    Ulkeye dovısı uretım,ıhracaat ve turızm ıle sokmaz isek,halımız cok daha kotu olucak. Cebımızde kı parayı emıyor bu vampırler,sızde alkıslıyorsunuz. Nasıl bır doneme denk geldım arkadas... sonra neden kotu soz soyluyorsun dıyorlar,bunca aptallıgı nasıl anlatayım,bılemedım kı... İşşizlık tavan,uretım yerlerde,enflasyon cıldırmıs ama dolar dustu!
    Yahu daha gecen sene bugun dolar kactı sevgılı kardesım,sızler neye sevınıyorsunuz? Olmıyecegız sıtmaya razı olduk...

488
    Misafir
    Abi hala neden Siyasete bağlıyorsun seni bir türlü anlayamıyorum.,

Hükümet destekçisi değilim., Sadece olan biteni söylüyorum sende ne güzel yazmışsın işte..

Burası bu saatten sonra düzelmez böyle geldi böyle gider... Yeni bir Atatürk gelirse belki bir ihtimal o da ufukta gözükmüyor..

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 488 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pala siz çarpılmayın diye çok şey söyledi.,
    ahahahah , iyiydi.
    ABO TRADING
    STR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Pala-Vectra abimizin hakkının ben yendiğini düşünüyorum her ne kadar DÖRTSEKSENSEKİZ goygoyu yapsak ta.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hala neden Siyasete bağlıyorsun seni bir türlü anlayamıyorum.,

Hükümet destekçisi değilim., Sadece olan biteni söylüyorum sende ne güzel yazmışsın işte..

Burası bu saatten sonra düzelmez böyle geldi böyle gider... Yeni bir Atatürk gelirse belki bir ihtimal o da ufukta gözükmüyor..
    Bana yazımda “1” tane yanlıs yer goster vectra?
    Sıyaset degıl mı ekonomıyı batıran?

488
    Misafir
    Yazdıklarına itirazım tek bir konuda var., Beni hükümet destekçisi gösterdiğin kısımlar.. Onun dışında fikren zaten farklı birşey düşünmüyoruz

Ancak halkın da suçu var, bu kadar Ötv'ye Kdv'ye cezaya düdüklenmeye rağmen , Porsche parası ödeyip 1.6 Bmw 520i alana da müstehak üstelik yollar lüx araçtan geçilmiyor.. Herkes hak ettğini yaşıyor .. Benzin 7 lira ama 150 Km ile giderken arkadan habire selektör atıyor herkes anlamadım gitti Demekki benzin fiyatları hala düşük bu aziz millet için....

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyasete bağlamayalım neye bağlayalım ülke hangi sebepten bu halde sanata bağlayalım serdaç ortaç bu sene hit çıkartamadı ondandır

488
    Misafir
    Ülkenin durumu ortada... Başkanlık (Padişahlık) sistemini ben seçmedim halk seçti.. Ben halkın da aslında seçtiğine inanmıyorum çünki orada da bir katakulli var... Ben her zaman her yerde yazıyorum " Ben Osmanlı torunu değilim" çünki Osmanlı Türkleri sevmezdi sürekli hakaret ederdi sadece savaş zamanı akıllarına Türkler gelirdi... Benim atam M.Kemal Atatürk ...

Yani kısaca AKP'li değilim., Ancak Kemalist'de değilim benim için iki tarafın uçları da aynı ...

Siyasete kızıp pozisyon alınırsa zararla ziyanla sonuçlanır, elin ecnebisi Doları 7 tl'den çaktı yatırdı nerdeyse %30 faize ve yarın birgün de 5 tl altından Döviz toplayacak ve yine korku salacak .. Bu sefer yine bizim millet Dolar alıcak yukarıdan.. Bu hep böyle sürüp gidecek

Bak yukarıda yazdım herkes ektiğini biçiyor., Fırıncı 1 Liradan ekmek satıyor ki kurtarmaz .. Ama hükümet diyorki satacaksın çünki ekmek garibanın yiyeceği ve enflasyonu bu şekilde düşürmeye çalışıyor eminim Ekmek fırınlarının birçoğu hükümet yandaşı idi ancak şimdi küfür ediyor.. Dediğim gibi ben birşeye öfkeliyim o da siyasi tercihin ne olursa olsun aklı başında hiçkimse refahım artacak diye "KUL" olma sistemini kabul etmemeliydi , ettiysede işte böyle sonuçlarına katlanır..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkenin durumu ortada... Başkanlık (Padişahlık) sistemini ben seçmedim halk seçti.. Ben halkın da aslında seçtiğine inanmıyorum çünki orada da bir katakulli var... Ben her zaman her yerde yazıyorum " Ben Osmanlı torunu değilim" çünki Osmanlı Türkleri sevmezdi sürekli hakaret ederdi sadece savaş zamanı akıllarına Türkler gelirdi... Benim atam M.Kemal Atatürk ...

Yani kısaca AKP'li değilim., Ancak Kemalist'de değilim benim için iki tarafın uçları da aynı ...

Siyasete kızıp pozisyon alınırsa zararla ziyanla sonuçlanır, elin ecnebisi Doları 7 tl'den çaktı yatırdı nerdeyse %30 faize ve yarın birgün de 5 tl altından Döviz toplayacak ve yine korku salacak .. Bu sefer yine bizim millet Dolar alıcak yukarıdan.. Bu hep böyle sürüp gidecek

Bak yukarıda yazdım herkes ektiğini biçiyor., Fırıncı 1 Liradan ekmek satıyor ki kurtarmaz .. Ama hükümet diyorki satacaksın çünki ekmek garibanın yiyeceği ve enflasyonu bu şekilde düşürmeye çalışıyor eminim Ekmek fırınlarının birçoğu hükümet yandaşı idi ancak şimdi küfür ediyor.. Dediğim gibi ben birşeye öfkeliyim o da siyasi tercihin ne olursa olsun aklı başında hiçkimse refahım artacak diye "KUL" olma sistemini kabul etmemeliydi , ettiysede işte böyle sonuçlarına katlanır..
    sen akplisin denilerek ban yemedin hatırlatırım. ban sebebin konuda vatan hainlerinin var olduğunu iddia edip sonra da kanıtlamaman idi. şuan yazdığın gibi aklı başında şeyler yazmadın o aralar. 4.88 dedin diye de banlanmadın, 4.88 iddianın da sebebi muhtemelen daşdaş geçiyor olmandı diye düşündüm ben.

forumun adalet bekçisi evrenoz ün sana ban sebebinle ilgili yazdığı post gayet açık. ya vatan hainliği iddianı doğrularsın yada banı yersin diye post atmıştı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pala'nın kullanım hakkı bendeydi yönetimi göreve davet ediyorum yoksa avatarımı polat yapar eskiye dönerim deliye dönersiniz

Tşk

Iskender Buyuk

488
    Misafir
    Az idare ediver Mikail kardeş., En uygun avatar bunu bulabildim.. Sen Yeşili kullan istersen

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yeşil için de yaşıyor ama yüzü değişmiş olabilirler diyor Mikail bence kullanılabilir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @488

Altın ne durumda yaw? Hala 1200-1210 $ takılıyor nedense?
    Altıncıydın sen......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben senı akp lı degıl,akp nın yaptıkları destekledıgın ıcın destekcı dedım.
    Kı yazımda ıtıraz edıcegın 1 noktadedım ,oda yok,
    Sımdı hemfıkırız dıyorsun. Benım fıkırlerım dogru demıyorum ama dogruyu da gormek gerek.
    Anlıyordun belkı o donem ısıne gelmıyordu.
    E de bakalım,beklentın nedır?
    Ben bugun euro agırlık olmak uzere bıraz daga dovız aldım...

488
    Misafir
    Şimdi konuya dönecek olursak benim fikrim sene sonuna kadar ne yapar ne ederler bu Doları yatay/aşağı götürürler ki önümüzdeki ay Ecnebiler Noel/Paskalya ıvır zıvır tatillerinde olacakları için hacim düşer ve hali ile hacim düşünce kuru kontrol altında tutmak ve aşağı indirmek çok daha kolay olur.. 31.12.2018 Kur kapanışı çok önemli neden

Diyelimki 1 milyon aktifi olan bir şirketin 100 Bin usd borcu olsun , Dolar 7 lira olursa borcu 700 bin , Dolar 5 tl olursa borcu direk 500 bine düşmüş olur (Kağıt üzerinde) ve aradaki fark küçümsenemeyecek boyutta çünki yüzdesel olarak çok ciddi bir rakam.. Bankaların bilançolarının düzgün olabilmesi için bunu yapacaklardır..

2019'a gelince Mart ayına kadar pozisyona gireceğiz biz çünki işimiz ithalat ve o tarihten sonra malesef yine aynı sarmala gireceğini düşünüyoruz.. Her sene Mayıs ayında bir olay olur ve bu sefer İran'la ilgili birşeyler olabilir çünki Abd şeytanı bir ülkeye saldırmadan önce ambargolar ile iyice bir hırpalar direncini kırar sonra saldırır.. Türkiye'yi şu anda tamamen kaybetmek istemiyorlar, burada bizimle ilgili ise Erol Mütercimler'i ciddiye alın derim.. Onun Türkiye ile ilgili biraz kötü düşünceleri var..

Altın ile ilgili olarak zaten çıkartma maliyeti 1150 Usd olan bir emtia ve 2019 senesinde artık Fed'in yavaşlayacağı zaman zaman geri adım atacağı bir dönem olacak diye düşünüyorum bu sebeple benim gibi faize para yatırmayan kişiler için kesinlikle 1. Öncelik olmalı en azından benim için çünki Altını elinde tutan Global krizde köşeyi döner.. İran , Abd Çin ticaret savaşı, Abd Ab gerginliği vs... Ab'de ordu kurmak istiyor dikkat edin , demekki onlarda bir takım riskleri görmeye başladılar..

488
    Misafir
    Bu arada söylemeyi unuttum, İlla Döviz alınacaksa EURO almak Dolar almaktan çok daha mantıklı.. Unutmayın Euro'nun düşme sebeplerinden biriside biziz çünki bizde resmi olarak gözükmesekde Euro bölgesindeyiz., Bize birşey olursa ilk AB etkilenir o sebeple

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merkez bankası beklenti anketini bugün açıkladı yıl sonu tahmini 5.99 dan 5.64 e düşürdü. Şunun şurası 1.5 ay var. Ben bu ankete göre %5 kazanmak adına dolar almazmıyım mesela ???
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

488
    Misafir
    O Anketi Mb çalışanları yapmıyor.. Mb belli kişilere soruyor onlarda söylüyor.. Dolar 7 tl iken de 5'li rakamlar veriyorlardı çünki birisi çıkıp 10 Lira olucak dese Pala aha orda duruyor cesaret ister yani..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler