User Tag List

Sayfa 722/1068 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
20286 sonuçtan 13.700 ile 13.718 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 488 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdiye kadar böyle bir seçim görmedim... Ne bir itiraz ne sandık başında nöbet hiçbirşey yok!!! M.İnce birkaç gün sonra çıkıp " Çalmışlarmıdır evet çalmışlardır ama sonuç değişmez diyor!!!" Meral Akşener ortada yok yine...

2 Saat içinde sonuçlanan ilk seçim bu!!!

Ümit Özdağ gibi adamları görmek isterdim açıkçası., Benim anladığım şu anda sahnede olanların hepsi tamamen birbirinin aynısı ... Tek dertleri var makam mevki para pul

Benim bildiğim böylesine önemli bir seçimde herkes parti genel merkezinde olur ve seçim sonuçlarını oradan takip eder gidip de Swissotel'de bir iki kadeh parlatırsan işte böyle olur.. Sakın yanlış anlaşılmasın içmesi beni zerre alakadar etmez ancak böyle bir gecede içerse kusura bakmasın
    Tek dertleri var makam mevki para pul

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun tekrar euro aldım.
    Mıllıyetcılerın verebılıcegı TEK parı,iyi partı dir...
    Kendı partısıne bıle oy vermeyen bır partıye oy verılır mı?
    Her secım bır umuttur,olmesını beklemek hıc bır sey yapmamaktır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkenin ekonomisinin canı anca Twitter : @realDonaldTrump Sadece bir twittinin elinde onun için indi kalktı reis vs diye kendimizi kandırmayalım verir China China diye Turkey Turkey derse sıkıntı su andaki yöneticilerin herhangi bir fonksiyonu yok yazık bu topluma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kuzu tandır bu paragraf'da yatıyor Türkiyemiz için

Geçtiğimiz aylarda alınan bir kararla, döviz kurlarındaki artışın şirketler ve dolayısıyla onlara borç veren bankaların batıklarını artırmaması için dövizli kredilerin cari fiyat yerine, alış kurundan muhasebeleştirilmesine olanak tanındı. Böylece piyasa fiyatlarına göre krediden kaynaklı kur farkı zararı şirketleri batırmış olsa bile, kâğıt üzerinde bu batık engellenmiş oldu.

Ancak bu kesin bir çözüm değil. Dövizli kredilerin ödeme vakti geldiğinde ortaya çıkan kur farkı zararları bir şekilde şirketlere ve oradan da bankaların bilançosuna yansıyacak.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi de bu sadece bilançoyu makyajlar...
    Eger makaleyi okuduysa ,bankalarin batik kredileri sermayesini asmis durumda....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomiyi takip etmek ciddi derecede psikolojimi bozdu.
    Sirketime ve aileme zarar gelmemesi icin 40 yeri arastiriyorum. Yahu nasil bir doneme denk geldik arkadas,yuzumuz gulse acaba kotu birşey mi olucak diye psikopata bagladik....
    Hakkimizda hayirlisi olsun ama bu karabasan dan kurtulalim artik....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomiyi takip etmek ciddi derecede psikolojimi bozdu.
    Sirketime ve aileme zarar gelmemesi icin 40 yeri arastiriyorum. Yahu nasil bir doneme denk geldik arkadas,yuzumuz gulse acaba kotu birşey mi olucak diye psikopata bagladik....
    Hakkimizda hayirlisi olsun ama bu karabasan dan kurtulalim artik....
    Valla benim şirketim yok heralde sizin mal varlığınızın 50'de biri filan bir mal varlığım vardır ben de ayn ı psikolojideyim, o yüzden siz rahat olun.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

488
    Misafir
    Dolarzede arkadaşlar 2019'da kara bile geçicekler.. Bu sefer fırsatı değerlendirirsiniz umarım

12. Aydan sonra Tl değer kaybetmeye devam eder çünki her olumlu gelişme fiyatlandı piyasa tabiri ile.. Enflasyon düşecek beklentisi, Abd ile iyimserlik vs. vs. + petrol fiyatları düşüşü + eski yazdıklarımız..

En kısa sürede faiz indirimi deneyeceklerdir (Bu sene değil) ... Faiz indiriminden sonra Tl stabil kalırsa hemen birşey olmadı demeyin sizi öyle bir uyuturlarki bir gecede piyasa kapanışına doğru toplarlar Dolarları geri..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bakış açıma göre 20.11.2018 tarihinde trend hala aşağı idi. Dolayısı ile bahsettiğin 5.42 zirvesi ALIM ise trend yönünde işlem olmuyor. Bakınız şekil a ve c

O günün birebir benzeri bugün yazaşabilir mesela.
    hocam günaydın
    veri sağlayıcınız ne bilmiyorum ama düşen trend bende sizin gibi görünmüyor
    ki bir kaç defa test ettik bu trendi hem geniş hem yakın plan koyuyorum fotoyu
    aramızdaki fark nereden kaynaklanıyor anlamadım

geniş

yakın

teknik olarak kura gelecek olursak bendeki ekrana göre düşüş trendinin üzerinde günlük ve 4 saatlik kapanış mevcut
    risk belirleyip uzun vade için alım yapılabilir
    uzun vade çünkü kur ne zaman yürüteceklerine büyükler karar verecek
    volatilite çok düştü kurda çok düştü ama hala bankalardaki döviz mevduatları istenilen oranda azalmadı
    muhtemelen kasım ve aralık enflasyonunu - getirecekler bakan bu konuda sert ve emin konuştu
    yıl sonu enflasyonunu faizin altında göstermeye çalışacaklar bunlar tl için olumlu haberler
    ama açıklanacak 3. çeyrek büyümesinde karşılaşılacak olasi bir resesyon krizin resmileşmesi anlamına gelir 10 aralıkta 3. çeyrek verileri açıklanacak
    resesyon beklentisi fiyatlanmaya başlanılabilir
    buradan alım yapacak olanların stop seviyesi olmamalı
    kur yapması gereken düzeltmeyi %50nin de üzerinde yaptı tabi bundan %24.50 faizin ciddi etkisi oldu
    alıp 6 ay 1 sene vade de unutulacak seviyeler kısa vadeli ödemesi olanlar için mantıklı olmayabilir
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstadlar Sterlin hakkında düşünceniz nedir?İngiltere avrupa birliğinden çıkma kararına rağmen krallık yeni anlaşmalar yaptı.3 aylık dilimde fikriniz nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cdsler 383 seviyesinde kurdaki gevşemeyi risk priminde göremedik diyebiliriz
    artık işsizlik fonunun yarısı "kriz döneminde" hükümet tarafından kullanılacak
    resesyon resmi kriz ilanı kabul görüyor
    bunun dışında piyasada nakit yok merkez bankası bankaların altyapı ve konut kredilerini mankul kıymet kabul olarak kağıtlaştırıp teminat olarak kabul edebilecek
    bu da bir nevi parasal genişleme demek

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam günaydın
    veri sağlayıcınız ne bilmiyorum ama düşen trend bende sizin gibi görünmüyor
    ki bir kaç defa test ettik bu trendi hem geniş hem yakın plan koyuyorum fotoyu
    aramızdaki fark nereden kaynaklanıyor anlamadım

geniş

yakın

teknik olarak kura gelecek olursak bendeki ekrana göre düşüş trendinin üzerinde günlük ve 4 saatlik kapanış mevcut
    volatilite çok düştü kurda çok düştü ama hala bankalardaki döviz mevduatları istenilen oranda azalmadı
    muhtemelen kasım ve aralık enflasyonunu - getirecekler bakan bu konuda sert ve emin konuştu
    yıl sonu enflasyonunu faizin altında göstermeye çalışacaklar bunlar tl için olumlu haberler
    ama açıklanacak 3. çeyrek büyümesinde karşılaşılacak olasi bir resesyon krizin resmileşmesi anlamına gelir 10 aralıkta 3. çeyrek verileri açıklanacak
    kur yapması gereken düzeltmeyi %50nin de üzerinde yaptı tabi bundan %24.50 faizin ciddi etkisi oldu
    alıp 6 ay 1 sene vade de unutulacak seviyeler kısa vadeli ödemesi olanlar için mantıklı olmayabilir
    Veri sağlayıcım Metatader4. Mum gafikler büyük olasılıkla kapanış açılış saatleri farkı oldu için farklı. Ama şunu söylemek isterim ki asıl fark bakış açımızda. Ben sizin grafikte de düşüş trendi görüyorum. Hareketli ortalamalar ve dikey trend çizgileri yanıltısı olabiliyor. 50 günlü EMA atınca trend aşağı, 21 günlük EMA atınca aşağı oluyor. Dikey trend çizgileri için de aynı şey geçerli. Yıllar içinde boş grafiğe bakarak karar vermenin en iyi sonuç verdini gördüm. (en fazla yatak seviyeler, örneğin destek dirençleri, bir de 5,00 -5,50 gibi yuvarlak rakamlar.)
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veri sağlayıcım Metatader4. Mum gafikler büyük olasılıkla kapanış açılış saatleri farkı oldu için farklı. Ama şunu söylemek isterim ki asıl fark bakış açımızda. Ben sizin grafikte de düşüş trendi görüyorum. Hareketli ortalamalar ve dikey trend çizgileri yanıltı olabiliyor. 50 günlük EMA atınca trend aşağı, 21 günlük EMA atınca yukarı oluyor. Dikey trend çizgileri için de aynı şey geçerli. Yıllar içinde boş grafiğe bakarak karar vermenin en iyi sonuç verdiğini gördüm. (en fazla yatay seviyeler, örneğin destek dirençleri, bir de 5,00 -5,50 gibi yuvarlak rakamlar.)
    Bir de yazabilsem
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veri sağlayıcım Metatader4. Mum gafikler büyük olasılıkla kapanış açılış saatleri farkı oldu için farklı. Ama şunu söylemek isterim ki asıl fark bakış açımızda. Ben sizin grafikte de düşüş trendi görüyorum. Hareketli ortalamalar ve dikey trend çizgileri yanıltısı olabiliyor. 50 günlü EMA atınca trend aşağı, 21 günlük EMA atınca aşağı oluyor. Dikey trend çizgileri için de aynı şey geçerli. Yıllar içinde boş grafiğe bakarak karar vermenin en iyi sonuç verdini gördüm. (en fazla yatak seviyeler, örneğin destek dirençleri, bir de 5,00 -5,50 gibi yuvarlak rakamlar.)
    hocam bi kontrol edermisiniz metatrader da 11 ağustos zirvesi kaç görünüyor
    bir kaç veri sağlayıcıda farklı değerler vardı o ara konuşulmuştu bu

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nisan başında iş için italya ya gideceğim şimdiden biraz euro almalı mı yoksa yılbaşını da bekleyeyim mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bi kontrol edermisiniz metatrader da 11 ağustos zirvesi kaç görünüyor
    bir kaç veri sağlayıcıda farklı değerler vardı o ara konuşulmuştu bu
    İşyatırım: 5.43766
    BlueSuisse: 5.43794
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyatırım: 5.43766
    BlueSuisse: 5.43794
    11 ağustos hocam
    bende 7.22 yani tarihi zirveden bahsediyorum
    mesela ücretsiz platformlarda 7.40 gösteren var
    bir de grafiğime bakarsanız sizinki ile benimkini farklı gösteren nedir
    logaritmik olarak da baktım bende sonuç değişmiyor zaten değişmemesi de lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    grafiği günlükten baz aldım biraz daha farklı sonuç çıkıyor
    şimdilik alım için biraz daha bekleyebiliriz ben aldım gerçi hayırlısı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler