User Tag List

Sayfa 812/1068 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon
20286 sonuçtan 15.410 ile 15.428 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varya chatleşmeniz bittiyse bir iki hisse önerinde yatırım tavsiyesi olmasın ama
    ben bistte olsam suların durulmasını bekler sular durulunca da thy ve garan alırdım
    herkes şu an türk bankalarının yabancı bankalara ne zaman tl vermeye başlayacağını bekliyor
    işler normale dönmediği sürece bist satış yemeye devam eder..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günü kurtamak için yarınları boğazlıyorlar..

gergin bekliyoruz

médiocrité partout

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varya chatleşmeniz bittiyse bir iki hisse önerinde yatırım tavsiyesi olmasın ama
    Yatırım tavsiyesiz ve üzülünmeyecek bir para ile hisse isteniyor, o zaman fantazi olarak 445 TL' den 1 adet Egekız bakabiliriz Bugünden beri hafif göz kırpıp duruyor bana (Yine 45 çıktı karşıma)
    Eğer zarar olursa karışmam, karın ise %50'sine ortak olurum Bende sizin için 1-2 adet alırım olur biter, YTDeğil zaten, deneme 1-2 olur
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günü kurtamak için yarınları boğazlıyorlar..

gergin bekliyoruz

buna istinaden söyliyim şu an bütün dünyadaki traderler tl işlemlerinde ne olup ne bittiğini anlamaya çalışıyorlardır
    ders niteliğinde 2 gün geçiriyoruz
    hükümet politikası "aman seçimden önce atak yemiyelim üstüne de düşürelim ki kahraman olalım" olursa ne yapılır kısmını izliyoruz
    birde bunun 2. roundu olacak onu da böyle izleyeceğiz ben viopta %20 kar yazan kontratların satışa kapatıldığını görmüş adamım %20..
    ama bu sefer işler çok karışık işte tekrar bunu yapmaya götleri yermi yoksa acısını faizden,tahvilden, bistten mi çıkarırlar bilemiyorum
    şu an bankara arası usd/tl farklı, spot piyasa farklı, londra farklı spot kur 4329 ama mart vadeli kur 3740 yani 6kuruş pozitif arbitraj var ki olması gereken mart vadenin 1 kuruş falan spottan yüksek olması
    genç yaşımda ne tecrübeler edindim londraya yerleşip ben TL trade ediyordum dersem hemen işe alırlar heralde artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki trade edenlere bir fikir danışalım;
    swap faizleri dünden bile daha yüksek yani gecelik taşıma maliyetleri hala sıkıntı
    dün abd açılınca bizim piyasa aşağı doğru yol aldı gece de 30da kapattı hemen ardında 38 gördü
    şimdi sorum şu; abd açılmadan kar alsak mı? yarın yine aynı tabloyla karşılaşır mıyız görüşleriniz nelerdir?

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    swap faizleri dünden bile daha yüksek yani gecelik taşıma maliyetleri hala sıkıntı
    dün abd açılınca bizim piyasa aşağı doğru yol aldı gece de 30da kapattı hemen ardında 38 gördü
    şimdi sorum şu; abd açılmadan kar alsak mı? yarın yine aynı tabloyla karşılaşır mıyız görüşleriniz nelerdir?
    Bist 100'ün helvası kavruldu. Gecelik faizler bile sanki doların ateşini dünkü gibi alamayacak. Ama ben 10-15 kuruş üzerini gördüğüm her kademeden kar almayı düşünüyorum. YTD.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben korkuyorum açıkcası. elim sata yaklaşıyor ama sonra lannnnn diyorum. çekirke olmak istemiyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yabancılar beratı tastasa alıyor "well done Mr. Albayrak "u can run but u can't hide"
    erdoğan içinde manipülatörleri cezalandırmak için ülkesinin geleceğini riske attı diyorlar..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuşulan swap faizinin birincil yükü kimde ve nasıl karşılanıyor?Bilgi vermeniz mümkün müdür? @rebelh
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuşulan swap faizinin birincil yükü kimde ve nasıl karşılanıyor?Bilgi vermeniz mümkün müdür? @rebelh
    dilim döndüğünce anlatayım
    Birincil yükü yabancı bankalarda ve firmalarda çünkü TL bulamıyorlar tl bulmak için londrada %1000 faiz veriyorlar gecelik açıklarını kapatmaları lazım çünkü cuma günü türk bankalarına dolar verip tl aldılar sonrada o tlleri satıp tekrar dolar aldılar bu da TR için manipülatif bir atakdı çünkü adımız çıkmış bir kere gelen vuruyor giden vuruyor
    Merkez bu sefer geç kalmadı ağustostaki gibi hemen hareket etti bddk ile birlikte; merkez depo ihalesi açmayı kesti piyasaya tl vermedi bddkda swap işlemlerini %25e kadar çekti ve örtülü olarak "satmayın" komutu verdi deniliyor.
    şimdi tl satıp dolar alan yabancı bu pozisyonunu kapatmak için tl almalı fakat bizim bankalar tl vermedi
    onlarda daha maliyetli olan londra piyasasına döndüler. talep o kadar çoktu ki tl bulmanın maliyeti arttıkça faizi de arttı age of empiresi hatırlayın taş bitince sıçtınız o taş için ne odunlar ne tarlalar yiyecekler gider yapacak bişi yok..

tabi sonra tl bulamayan yabancı döndü geldi bistteki hisselerini ve devlet tahvillerini satmaya başladı 99 binle açan bist şuan 92600 allah sabır versin..
    cdsler 451 seviyesine çıktı(kredi maliyeti) dolaylı yolda faizler arttı(devlet tahvilleri) ve piyasada itibar iyice kaybedildi
    evet yabancı bankalar zarara uğratıldı tl değerlendi ama bunlar hep kısa vadeli ve etik olmayan çözümler
    bunun acısı çıkacak belki tl büyük ardarda ataklar yemicek ama kur buralarda kalmayacaktır..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani işin özü, ağustostaki şerefsizlik yapıldığında yapması gerekeni, yapmaması gereken bir dönemde sırf seçim var diye yaptı.

yani bütün ipuçları brunson ayağına maaaalum kişilerin büyük paralar kaldırdığını gösteriyor. bu arada bahçeliye de selam olsun
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir miktar bist aldım. en dipten. yarınki duruma göre biraz daha alırım. cuma duruma göre biraz daha alırım. toplam mevduat 20k bakalım neler olacak.
    turbocuk istiyoruz

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 3 günün özeti
    Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder. MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder.
    Everyday I ** çapuling...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son 3 günün özeti
    Kralım en iyisini bilir, bu yola kefenlerimizle çıktık.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

evet tezimiz gerçekleşiyor
    anlaşılan bu swap sürdüğü sürece bu iş böle olacak
    izleyelim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

evet tezimiz gerçekleşiyor
    anlaşılan bu swap sürdüğü sürece bu iş böle olacak
    izleyelim..
    Kaçırdık satışı 44'lerdeyken..

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsayı oldurup gomduler helvasını kavuruyoruz maşşalahh. Kuru dusurucem diye kendi ayagına nasıl sıkılır onu yasıyoruz resmen

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancıya 2-3 milyar zarar etti diyoruz ama adamlar borsadan acısını fazlasıyla çıkartıyorlar. Şimdi millete korku verip malı basıp sattırıyorlar, aşağıdan da ucuz ucuz topluyorlar ne güzel... 1-2 aya kaç katı kar ederler kim bilir
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancıya 2-3 milyar zarar etti diyoruz ama adamlar borsadan acısını fazlasıyla çıkartıyorlar. Şimdi millete korku verip malı basıp sattırıyorlar, aşağıdan da ucuz ucuz topluyorlar ne güzel... 1-2 aya kaç katı kar ederler kim bilir
    Evet ama ben yabancı olsam bana bunu yapan ülkeye bir daha gelmezdim ztn her türlü karda satmışlardır kağıtları

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler